Sākas pieteikšanās Olybet basketbola līgas 12. sezonai!
20.08.2019

Piesaki savu komandu dalībai Olybet Entuziastu basketbola līgas 12. sezonā! Pieteikuma anketu meklē šeit: https://failiem.lv/u/ccne9qff
Aizpildītu anketu sūti uz kriss@entuziasti.lv
Pieteikšanās turpināsies līdz 16. septembrim.

2019./2020. gada sezonas turnīrs tiks organizēts 3 dažādās līgās - Brīvdienu līgā, Darba Dienu līgā un Sieviešu līgā. Spēles tiks organizētas Pļavnieku pamatskolā, SC Mežaparks, Turības un Elektrum Olimpiskais centrs zālēs.

Olybet Entuziastu basketbola brīvdienu līga šosezon tiks sadalīta 4 dažādās divīzijās:
Extra līga ir Olybet EBL spēcīgākā līga, un arī šosezon tur spēlēs 10 spēcīgākās komandas. Pagājušajā sezonā par čempioniem tika kronēta UBS komanda.
 

Izaicinājuma kauss ir otrs spēcīgākais turnīrs, tas tiks aizvadīts jau piekto sezonu. Pagājušajā gadā Izaicinājuma kausā piedalījās 17 komandas un uzvaras laurus plūca "3.BJSS" basketbolisti. Arī šoreiz Izaicinājuma kausa uzvarētāji kvalificēsies spēlēšanai Extra līgā 2019./2020. gada sezonā, savukārt 2., 3. un 4. vietas ieguvēji saņems tiesības piedalīties pārspēlēs.

3. līga – šajā līgā startēs 28 komandas atbilstoši pērnās sezonas rezultātiem. Pagājušajā sezonā par līgas uzvarētājiem sīvā cīņā kļuva "ASK Patria" komandas basketbolisti. Arī šosezon 3. līgas finālisti iegūs tiesības nākamajā sezonā startēt Izaicinājuma kausā.


4. līgā startēs 29 komandas atbilstoši pērnās sezonas rezultātiem. Pagājušajā sezonā par uzvarētājiem kļuva "Farmers Paradise" komanda.
Neskatoties uz plašo līgu skaitu, dalībkomandu skaits arī šosezon būs ierobežots, tādēļ neatliec pieteikšanos uz pēdējo brīdi!

Darba dienu līga – jau ceturto sezonu organizēsim basketbola turnīru darba dienu vakaros. Šī līga nebūs nekādā veidā sasaistīta ar līgu, kura notiek brīvdienās, līdz ar to spēlētāji varēs bez ierobežojumiem spēlēt abās līgās. Šajā līgā komandām mājas zāle būs jānodrošina pašiem. Lai nodrošinātu tiešām kvalitatīvu līgas darbību, komandu skaits būs ierobežots, tāpat komandām arī būs jānodrošina standartiem atbilstoša mājas zāle. Pagājušajā sezonā Darba dienu līgā uzvarēja "Turība".

Sieviešu līga – pērn tika veiksmīgi noorganizēta sestā sezona sievietēm. Sestajā sezonā piedalījās 10 komandas no Rīgas un Ķekavas. Šosezon ceram, ka mūsu pulkam pievienosies jaunas komandas.

2018./2019. gada sezonā Olybet Entuziastu basketbola līgā kopā piedalījās 105 komandas.

Jaunās sezonas nolikumus iespējams apskatīties šeit:http://www.olybetliga.com/nolikumi/
Olybet EBL anketu iespējams lejupielādēt šeit: https://failiem.lv/u/ccne9qff

Līgas oficiālais tehniskais atbalstītājs Ballzy Latvija nodrošinās komandām atlaidi sporta apaviem, formām un aksesuāriem no 20-30%.  

Wilson bumbas, ar kurām tiks spēlēts brīvdienās, varēs iegādāties pie oficiālā Wilson izplatītāja Latvijā SIA “INTRAD” tel. nr. 29293113.

Vairāk informācijas pie komandu kapteiņiem.
Jautājumu gadījumā sazināties, rakstot uz kriss@entuziasti.lv, vai zvanot 26367089

Seko mums arī Twitter: https://twitter.com/basket_cup
un Instagram: https://www.instagram.com/basket_cup/

 

 

 

Skaistuma Institūts nosargā vietu OlyBet Extra līgā!
22.05.2019

"Kreisā Krasta Buļļi" – "Skaistuma Institūts" 48:73
(12:23; 11:12; 13:16; 12:22)

Divu spēļu summā: "Skaistuma Institūts" +25

Jau no spēles pirmajām minūtēm laukumā izpaudās "Skaistuma Institūta" pārākums. Ar desmit punktu izrāvienu "Skaistie" no +7 panāca +17, un rezultāts bija 2:19, taču "Kreisā Krasta Buļļi" līdz ceturtdaļas izskaņai spēja mazliet pietuvoties. Otrā ceturtdaļa jau pagāja bez lieliem izrāvieniem, un starp komandām pēc pirmā puslaika bija 12 punkti – 23:35.

Pēc pārtraukuma atkal labāku basketbolu demonstrēja "Skaistuma Institūts", kas pirmo minūšu laikā panāca 20 punktu handikapu. KKB nedaudz apslāpēja pretiniekus, tajā pašā laikā rezultāta starpība saruka tikai par dažiem punktiem. Pēc nospēlētām 30 minūtēm 36:51 uz tablo, bet ceturtajā ceturtdaļā atkārtojās pirmās desmitminūtes scenārijs, kad "Skaistuma Institūts" spēlēja krietni rezultatīvāk, kas noveda pie tā, ka "Kreisā Krasta Buļļiem" atbildes mačā būs jāparāda krietni labāks sniegums, lai iekļūtu Extra līgā, jo pēc pirmā mača komandai ir -25.

Par rezultatīvāko "Skaistuma Institūta" spēlētāju ar 24 punktiem kļuva Arnis Jēkabsons, bet 8 punktus, 10 atlēkušās bumbas un 6 rezultatīvas piespēles pievienoja Māris Brīdiņš. "Kreisā Krasta Buļļu" labā 19 punktus guva Ervīns Baranovskis, savukārt Gata Veidera kontā 13 punkti, 12 bumbas zem groziem un 7 pārtvertas bumbas.

 

"Skaistuma Institūts" – "Kreisā Krasta Buļļi" 69:72
(10:19; 26:18; 19:21; 14:14)

Divu spēļu summā: "Skaistuma Institūts" +22

Lai gan "Kreisā Krasta Buļļi" pirmo spēli zaudēja ar 25 punktiem, komanda vēlējās iekļūt Extra līgā, par ko liecināja atbildes mača sākums – KKB guva pirmos 16 punktus. Pamazām grozu sāka iekarot arī "Skaistuma Institūts", un pirmās ceturtdaļas beigās komandu starpā bija deviņi punkti. Otrajā ceturtdaļā "Skaistums" turpināja pakaļdzīšanos. Ceturtdaļas vidū komandai -5, "Kreisā Krasta Buļļi" atbildēja ar nelielu izrāvienu, bet puslaika pēdējos 7 punktus guva SI, tādējādi pēc pirmā puslaika 36:37.

Viss otrais puslaiks pagāja punkts punktā. Lai gan rezultāta starpība bija neliela, vadībā pārsvarā atradās "Kreisā Krasta Buļļi". Sasummējot abu spēļu rezultātus, pirms ceturtās ceturtdaļas KKB bija vēl 22 punktu deficīts. Izšķirošās desmit minūtes bija otras mazrezultatīvākās visā sērijā, un kreisā krasta pārstāvji nespēja paveikt brīnumu, tādējādi vietu Extra līgā nosargāja "Skaistuma Institūts".

"Kreisā Krasta Buļļu" komandā, gūstot 32 punktus, par rezultatīvāko spēlētāju kļuva Ervīns Baranovskis, bet Artūra Baloža rēķinā 14 punkti un 10 atlēkušās bumbas. "Skaistuma Institūta" rindās 23 punktus guva Artūrs Turiks, bet pavisam tuvu "triple-double" bija Arnis Jēkabsons – 17 punkti, 8 atlēkušās bumbas un 10 rezultatīvas piespēles.

 

GUNSnLASERS lazertag - uzvarētāju komandām BS Jugla un UBS dāvina bezmaksas pasākumu
10.05.2019

GUNSnLASERS lazertag - uzvarētāju komandām BS Jugla un UBS dāvina bezmaksas pasākumu

 

 

Lazertag jeb lāzertags vai lāzerpeintbols ir aktīva un komandu saliedējoša šaudīšanās spēle, kas uzdzīs adrenalīnu un sacensību garu. Izklaides parki GUNSnLASERS dāvinās iespēju labākajai Olybet sieviešu basketbola līgas un Olybet Extra basketbola līgas komandai izmēģināt šo aktivitāti bez maksas.

Kas īsti ir lāzerpeintbols?

Lai gan lazertag strauji gūst popularitāti, pārsitot pat visiem zināmo klasisko peintbolu ar krāsu lodītēm, ne visi to ir mēģinājuši. Lāzertags ir aktivitāte, ko var spēlēt jau no 4 gadu vecuma, jo trāpījums nav sāpīgs - to jūt ar nelielu vibrāciju galvas lentā un skaņas signālu, kas atgādina Counter-Strike datora spēli.

 

Lazertag ekipējums:

 • galvas lenta jeb apsējs ar sensoriem;
 • ierocis šaušanai un spēles statistikas uzglabāšanai (pieejami dažāda tipa ieroči atkarībā no spēlētāja vecuma un vēlmēm);
 • atdzīvošanās bāzes;
 • papildu atribūti atkarībā no misijām - viedie kontroles punkti, sprāgstoša bumba, karogi un tā masti, koferi, seifi u.c.

 

Lāzerpeintbols nav tikai skraidīšana pa laukumu, cenšoties trāpīt pretiniekam un pašam paliekot nemanītam. Spēles laikā instruktors komandām dod dažādas misijas jeb uzdevumus. Tās atšķiras no spēlētāju vecuma, pieredzes un spēles veida (team-building, vecpuišu ballīte, dzimšanas dienas ballīte utt.). Kādas misijas mēdz būt?

Populārākās lazertag misijas jeb spēles scenāriji

Te robežu nav! Pateicoties plašam atribūtu klāstam un radošai instruktoru izdomai, misijas ir ļoti dažādas. Ne velti lāzerpeintbols neapnīk arī pēc 1h ilgas spēlēšanas. Mēs, GUNSnLASERS, regulāri izdomājam ko līdz šim nebijušu, lai pārsteigtu gan jaunos, gan jau pastāvīgos klientus.

 

 

 

Daži no populārākajiem lazertag spēles uzdevumiem ir:

 • kontroles punktu ieņemšana un noturēšana 10 minūtes;
 • savas komandas karoga uzvilkšana laukuma centrālajā mastā;
 • sprāgstošas bumbas atmīnēšana, atminot teroristu slepeno kodu;
 • ēkas ieņemšana;
 • VIP nosargāšana;
 • pretinieka karoga nozagšana no bāzes u.c.

 

Kuru no misijām Tu gribētu izspēlēt? Reģistrē lazertag pasākumu caur e-pastu info@gunsnlasers.lv vai zvanot pa telefona numuru 27274646 un varēsi izmēģināt ne tikai šīs, bet arī daudzas citas. Viena pasākumā laikā tiek izspēlētas vairākas misijas. Viena lazertag uzdevuma ilgums ir atkarīgs no tā veida, kā arī spēlētāju aktivitātes laukumā un veiksmes - vienu un to pašu misiju viena grupiņa var spēlēt 20 minūtes, bet citi 40 minūtes.

GUNSnLASERS izklaides parki

Mēs piedāvājam lazertag, klasisko peintbolu, airsoft un arī braucienus ar elektrokartingiem trīs dažādās lokācijās Rīgā. Katrs atpūtas parks ir atšķirīgs un trases iekārtotas pārdomāti, lai nodrošinātu patīkamu un azartisku atpūtu ikvienam, kurš ir gatavs sportiski pavadīt laiku. Jautra izklaide ir garantēta arī tad, ja lāzertags tiek spēlēts atkārtoti.

Andrejsalas āra parks ar pirti

Parks ir izveidots Rīgas pirmajā elektrospēkstacijas teritorijā, tādēļ apkārtējā vide ir industriāla. Laukumos ir izmantoti ne tikai senās stacijas būves, bet arī spoles, smilšu maisu pozīcijas un pat stilizētas baznīcas ar torni, kurā var uzkāpt. Andrejsalas parkā ir divi lazertag un divi peintbola āra laukumi. Tie visi ir apgaismoti, tādēļ piemēroti arī spēlēšanai tumsā.

 

Atpūtas komplekss ar pirti un karstā ūdens kublu

Pēc spēles atpūtu var turpināt turpat laukumiem blakus iekārtotā atpūtas kompleksā. Uz plašas dēļu terases ir uzbūvēts:

 • atpūtas namiņš līdz 20 personām;
 • karstā ūdens kubls, kurā vienlaikus būs ērti 10 cilvēkiem;
 • malkas pirts ar panorāmas skata logu, kurā vienlaicīgi komfortabli būs 10 personām.

 

 

Atpūtai brīvā dabā var izmantot arī piknika vietas ar nojumi, galdu, soliem un grilu. Šādas vietas parka teritorijā ir vairākas.

Juglas iekštelpu parks ar elektrokartingu trasi

Ja gribas izjust senu rūpnīcas atmosfēru, tad jādodas uz Juglas izklaides parku. Tas ir ierīkots bijušā manufaktūras rūpnīcā, saglabājot tās autentisko vidi. Lazertag un airsoft spēlēm pieejami trīs dažāda izmēra laukumi, bet blakus tiem ir izbūvēta iekštelpu elektrokartingu trase.

 

 

Atpūtai un svinībām iespējams rezervēt atsevišķas istabas, kurās bez papildu maksas ir pieejama kafija, tēja, ūdens un dažādas galda spēles, piemēram, novuss, galda teniss un futbols.

Jaunums - braucieni ar elektrokartingiem

Kartingi nav nekāds jaunums, bet elektrokartini gan! Tiem ir vairākas priekšrocības, tādēļ ir vērts doties uz GUNSnLASERS Juglas iekštelpu parku un izmēģināt:

 • liela jauda un ātrs uzrāviens;
 • līkumos iespējama sānslīde vēl lielākai izklaidei;
 • Nav nepatīkama degvielas smaka;
 • dabai draudzīgāk;
 • jaudu iespējams regulēt atkarībā, cik prasmīgs ir braucējs;
 • izklaide pieejama visu gadu;
 • var braukt arī bērni, jo pieejami dažāda izmēra kartingi.

 

 

 

Šāda atpūta ir piemērota korporatīviem pasākumiem ar kolēģiem, dzimšanas dienas svinībām, vecpuišu un vecmeitu ballītēm, kā arī team-building izklaidei kopā ar komandas biedriem. Līdzi var ņemt arī bērnus, jo mazākajiem braucējiem piedāvājam mazāka izmēra un jaudas kartingus (lai ērti aizsniegtu pedāļus, vēlams būt vismaz 1m garam).

Mežaparka izklaides parks

Sena kara bāzes teritorija, uzkalniņi un meža vide raksturo šo parku. Tajā ir pieci āra laukumi, no kuriem daļa ir apgaismoti. Vienā no laukumiem ir īsts pazemes bunkurs, kas saglabājies vēl no kara laika. Šeit lāzertags pieejams arī ļoti, ļoti lielām spēlētāju grupām.

 

 

 

Pēc kārtīgas izšaudīšanās droši var pasēdēt un atpūsties piknika vietās. Bez papildu maksas pieejams grils un iesmi. Pilnvērtīga atpūta garantēta!

 

Lazertag - izklaide, kas uzlabos komandas garu. Nāc ciemos uz GUNSnLASERS atpūtas parkiem un pavadi brīvo laiku aktīvā un pozitīvā gaisotnē, sacenšoties par snaipera vai kamikadzes titulu!

 

Farmers Paradise - OlyBet 4. līgas Čempioni!
09.05.2019

Par 3. vietu

"Kūpers" – "Vafeles" 81:71
(12:20; 28:21; 15:15; 26:15)

Bronzas mača sākumā visai ātri vadībā izvirzījās "Vafeles", kas izmantoja to, ka "Kūpers" nespēja realizēt metienus, un panāca 2:13. Pamazām metiena garšu ieguva "Kūpers", līdz ar to samazinājās arī rezultāta starpība, un astoņu punktu izrāviens otrās ceturtdaļas ievadā sadeldēja deficītu līdz diviem punktiem. Kad komandu starpā bija vairs tikai punkts, Strautmanis "Vafelēm" realizēja divus tālmetienus pēc kārtas. "Kūpers" atkal pietuvojās, un pēc pirmā puslaika rezultāts bija 40:41.

Otrā puslaika sākums bija ļoti mazrezultatīvs. "Vafeles" panāca +5, nekur tālāk komanda neizdevās, jo "Kūpers" atbildēja ar precīziem metieniem, tiesa, vadībā turpināja atrasties tikai "Vafeles". Pirms izšķirošajām 10 minūtēm "Vafelēm" piederēja punkta handikaps. "Vafeles" atkal atjaunoja +5, bet "Kūpers" veica 7:0 izrāvienu, kas pirmo reizi ļāva izvirzīties vadībā. "Maisam gals bija vaļā", un "Kūpers" pamazām palielināja pārsvaru, kamēr "Vafeles" vairs nespēlēja tik precīzi kā iepriekš. Pēdējās minūtes laikā "Kūpers" iemeta 7 soda metienus, kas ļāva tikt pie bronzas medaļām!

Deivis Zāģeris kaldināja "Kūpera" bronzas medaļas ar 21 punktu, bet Roberta Bulāna kontā 17 punkti, 11 atlēkušās bumbas un 5 pārtvertas bumbas. Rezultatīvākie "Vafeļu" spēlētāji ar 18 un 13 punktiem bija attiecīgi Kristaps Kalniņš un Igors Kozlovs.

Fināls

"Farmers paradise" – "A5" 62:52
(16:10; 16:13; 20:15; 10:14)

Izcils sākums padevās "Farmers paradise", kas guva pirmos 9 punktus. Ceturtdaļas turpinājumā grozu sāka iekarot arī "A5", un pēc 2 tālmetieniem komandu starpā vairs tikai 2 punkti. Sešu punktu izrāviens otrās ceturtdaļas pirmajās minūtēs palielināja FP handikapu līdz +10, "A5" izdevās nedaudz sadeldēt deficītu, bet uzreiz sekoja atbilde no "Farmers paradise". Pēc pirmā puslaika uz tablo 32:23.

Pēc pārtraukuma pirmo metienu realizēja "A5", bet nākamos 8 punktus guva "Farmers paradise", līdz ar to starpība pieauga līdz 15 punktiem. Komandas turpinājumā apmainījās ar nelieliem izrāvieniem, un "A5" bija nepieciešams atspēlēt 14 punktus pēdējā ceturtdaļā, lai pacīnītos par zeltu, bet 5:0 izrāviens izšķirošās desmitminūtes sākumā padevās "Farmers Paradise". Abas komandas spēlēja mazrezultatīvi, kas krietni izdevīgāk bija "Farmers paradise", un "A5" nespēja lauzt spēles gaitu. Par 4. līgas čempioni kļuva "Farmers paradise"!

Rezultatīvākais čempiones rindās ar 22 punktiem bija Helvijs Rozenfelds, 18 punktus guva Ģirts Pinete, bet izslēgšanas spēļu MVP Jānis Leitāns pievienoja 14 punktus un 13 bumbas zem groziem. "A5" komandā rezultatīvākie spēlētāji bija Atis Andersons (19 punkti) un Ivo Blūmentāls (10).

 

ASK Patria - OlyBet 3. līgas Čempioni!
08.03.2019

Par 3. vietu

"Lai līst" – "Plēsoņas" 68:76
(16:16; 18:18; 28:22; 6:20)

Večens un Arcimovičs atklāja "Plēsoņu" rēķinu, bet "Lai līst" atbildēja ar 9:0 izrāvienu. Kopumā gan spēle pirmajā ceturtdaļā ritēja punkts punktā, bet otrās ceturtdaļas sākumā īpaši karsts bija "Plēsoņu" spēlētājs Maleiko – trīs precīzi tālmetieni, viens divpunktu metiens, un komanda izvirzījās vadībā ar +10. "Plēsoņu" izpildījumā sekoja aptuveni 5 minūšu ilga klusuma pauze, kuras laikā "Lai līst" ne tikai atspēlēja mīnusus, bet arī izvirzījās vadībā. Pēc pirmā puslaika kaujiniecisks neizšķirts – 34:34.

Trešās ceturtdaļas pirmā puse pagāja punkts punktā, bet otrajā daļā labākas sekmes bija jau "Lai līst", kas ar precīziem metieniem no visām distancēm panāca +5. "Plēsoņas" ātri vien panāca neizšķirtu, taču ceturtdaļu ar 6:1 izrāvienu pabeidza "Lai līst". Pēdējās desmitminūtes ievadā Večens pietuvoja "Plēsoņas" līdz -1, bet pārējie komandas biedri guva nākamos 10 punktus, kas deva +9. "Lai līst" pirmos punktus ceturtdaļā guva vien pēc nospēlētām sešām minūtēm, turklāt "Plēsoņu" Seipulāns atbildēja ar 3 precīziem soda metieniem. "Lai līst" uzbrukums neatbilda komandas nosaukumam, desmit minūšu laikā komanda guva tikai sešus punktus, un bronzas medaļas izcīnīja "Plēsoņas"!

Par trim rezultatīvākajiem "Plēsoņu" spēlētājiem kļuva Elmārs Arcimovičs (18 punkti), Kārlis Večens (17) un Pēteris Maleiko (15). Labākie "Lai līst" rindās bija Toms Kārlis Broks (32 punkti un 11 atlēkušās bumbas) un Rihards Gals (13 punkti).

Fināls

"Sportland" – "ASK Patria" 79:86
(25:15; 19:25; 14:28; 21:18)

Ļoti labs spēles sākums padevās "Sportland", jo Pugačs realizēja trīs tālmetienus, Strazdiņš pievienoja divpunktu metienu, un rezultāts uz tablo bija 11:2. "ASK Patria" ātri pietuvojās līdz -4, bet tikpat ātri "Sportland" pietuvojās desmit punktu handikapam. Jāpiemin interesants fakts – "ASK Patria" formas rotāja "Sportland" logo. Pabeidzot ceturtdaļu ar diviem tālmetieniem un vienu soda metienu, "Sportland" izvirzījās vadībā ar +10. Praktiski visu otro ceturtdaļu komandas šķīra aptuveni desmit punkti. Komandas mainījās ar izrāvieniem, un puslaika pēdējos 5 punktus guva ASK, līdz ar to rezultāts pēc pirmā puslaika bija 44:40.

Trešajā ceturtdaļā mainījās spēles gaita. Baumanis divos uzbrukumos pēc kārtas bija precīzs no tālās distances, un vadībā izvirzījās "ASK Patria". Kilmits pievienoja vēl trīs trejačus, un ASK atradās priekšā jau ar +12. Ja pēc pirmās ceturtdaļas "Sportland" bija desmit punktu handikaps, tad pirms izšķirošās ceturtdaļas komandai bija jau desmit punktu deficīts. Kamēr lielu daļu no "Sportland" ceturtdaļas sākuma punktiem guva Pugačs, tikmēr ASK ar rezultativitāti izcēlās vairāki basketbolisti. "Sportland" deficīts bija atspēlējams, tomēr "ASK Patria" labi spēlēja aizsardzībā, tādējādi izcīnot čempionu titulu!

Rezultatīvākais "ASK Patria" spēlētājs ar 32 punktiem bija Toms Kilmits, bet izslēgšanas spēļu MVP Egons Baumanis izcēlās ar 22 punktiem, 20 atlēkušajām bumbām un 9 rezultatīvām piespēlēm. "Sportland" kontu ar 32 punktiem papildināja Kristaps Pugačs, bet 17 punkti Gvido Zaļmežam.

 

Turība - OlyBet Darba dienu līgas Čempioni!
07.05.2019

Par 3. vietu

"Realia" – "Nenormāli cieti/Zaķumuiža" 91:82
(22:14; 21:16; 20:28; 28:24)

Praktiski visu pirmo ceturtdaļu komandas mainījās ar precīziem metieniem. Spēle ritēja punkts punktā pirmās astoņas minūtes, bet tad "Realia" uzsāka 8:0 izrāvienu, tādējādi iegūstot tādu pašu pārsvaru uz tablo. Otrās ceturtdaļas ievadā rezultāta starpība sasniedza 10 punktu robežu, un "Nenormāli cieti/Zaķumuiža" spēja sadeldēt deficītu līdz -5. Dodoties puslaika pārtraukumā, rezultāts bija 43:30.

Ļoti veiksmīgs otrā puslaika sākums padevās "Nenormāli cieti/Zaķumuižai", jo ar 3:12 izrāvienu izdevās pietuvoties līdz -4. Visu atlikušo ceturtdaļu rezultāta starpība bija minimāla, un pirms ceturtās ceturtdaļas "Realia" piederēja +5. Uz Zaķumuižas precīzo trejaci "Realia" atbildēja ar 7 punktiem pēc kārtas. Vēlreiz Zaķumuiža pietuvojās līdz -5, bet turpinājumā "Realia" ielika pamatu bronzas medaļām – 11 punkti pēc kārtas un iegūts +16. "Nenormāli cieti/Zaķumuiža" uz pusi spēja sadeldēt starpību, bet tas bija arī viss.

Par rezultatīvākajiem "Realia" spēlētājiem ar 33 un 15 punktiem kļuva attiecīgi Mārtiņš Darģis un Jānis Uiska, kura kontā arī 5 pārtvertas bumbas. Guntis Buks, gūstot 31 punktu, kļuva par rezultatīvāko "Nenormāli cieti/Zaķumuižas" spēlētāju, bet 20 punkti Emīla Senkānam.

Fināls

"CBF Binders" – "Turība" 72:82
(20:23; 20:22; 14:13; 18:24)

Finālmača sākumā ļoti precīzi no tālās distances uzbruka "Turība", kas realizēja 5 tālmetienus no 6, tādējādi izvirzoties vadībā ar 2:15. "CBF Binders" ar divpunktu metieniem deldēja starpību, bet divi Kramiņa trejači panāca jau 15:15. Sondors pirmās ceturtdaļas beigās iemeta vienu tālo, nākamās desmitminūtes ievadā vēl divus, un "Turības" handikaps sasniedza +9. "Binders" atkal veica pakaļdzīšanos, kas noslēdzās 1:12 pirms pirmā puslaika beigām, kad uz tablo bija 39:39, taču puslaiku labāk pabeidza "Turība", kas atradās vadībā ar 40:45 pēc pirmajām 20 minūtēm.

Strēļa rezultatīvais sniegums dubultoja "Turības" pārsvaru. Komandas apmainījās ar precīziem metieniem, bet ceturtdaļas otrajā daļā rezultativitāte krietni apsīka. "CBF Binders" pabeidza ceturtdaļu ar 4 punktiem pēc kārtas, kas ļāva pietuvoties līdz 54:58 pirms ceturtās ceturtdaļas. Īsā laikā "Binderam" izdevās panākt neizšķirtu, bet nepagāja ilgs laiks, kad pēc Sondora un Skrodera precīzajiem trejačiem "Turība" panāca +8. "CBF Binders" spēja pietuvoties līdz -4, taču "Turība" nepieļāva nekādus brīnumus, un komanda kļuva par Darba dienu līgas čempioni!

"Turības" komandā rezultatīvākais spēlētājs ar 22 punktiem bija Aigars Strēlis, 16 punktus guva Jānis Skroderis, bet izslēgšanas spēļu MVP Normunds Sondors pievienoja 15 punktus un 14 atlēkušās bumbas. Rezultatīvākais "CBF Binders" bija Artūrs Kramiņš, kurš guva 16 punktus, bet 10 punkti un 10 atlēkušās bumbas Naurim Metniekam.

 

OlyBet 4. līgas fināli - Vai pārsteigumi turpināsies?
03.05.2019

Par 3. vietu

 

"Kūpers" – "Vafeles"

 

Rezultatīvākie spēlētāji: Arvis Baltgalvis (17,8); Kristaps Kalniņš (15,8)
Labākie atlēkušo bumbu izcīnītāji: Arvis Baltgalvis (10,4); Artis Atslēga (9,7)
Labākie rezultatīvo piespēļu devēji: Roberts Bulāns (7,6); Henrijs Bunks (3,8)

 

Noteikti, ka "Kūpers" nevēlējās 4. maijā spēlēt par bronzas medaļām, ņemot vērā faktu, ka regulārajā sezonā komanda piedzīvoja tikai vienu zaudējumu, taču pusfinālā nācās apstāties pret "A5". Motivāciju bronzas mačam ir viegli atrast – pirms gada "Kūpers" palika ceturtajā vietā. Citādāks stāsts ir ar "Vafelēm", jo komanda šosezon parādīja, ka nekas nav neiespējams – nenodrošinot vietu "play-off" priekšlaicīgi, "Vafeles" cīnījās zemākajā grupā, kurā triumfēja, bet pēc tam izsita regulārās sezonas 2. vietu. Pusfinālā komanda atzina "Farmers Paradise" pārākumu.

 

Šajā sezonā komandas nav tikušās savā starpā, bet pagājušajā sezonā divos savstarpējos dueļos pārāks bija "Kūpers", tiesa, "Vafeļu" sastāvs bija nedaudz citādāks.

 

"Farmers paradise" – "A5"

 

Rezultatīvākie spēlētāji: Ģirts Pinete (23,3); Gints Gūtmanis (18,2)
Labākie atlēkušo bumbu izcīnītāji: Ričards Ozols (15); Gints Gūtmanis (8,4)
Labākie rezultatīvo piespēļu devēji: Ričards Ozols (6,2); Gints Gūtmanis (4,4)

 

Nav nekāds pārsteigums, ka "Farmers paradise" spēlē finālā, jo visa "play-off" garumā komanda demonstrējusi lielisku sniegumu. Par "A5" gan tā pilnībā nevarētu teikt, jo pusfinālā pretī stājās regulārās sezonas labākā komanda "Kūpers", taču ar lielāku "kapiņu" izdevās pārspēt pretinieku, līdz ar to jau debijas sezonā ir iespēja tikt pie zelta medaļām.

 

Februāra sākumā komandas aizvadīja savstarpējo maču, kurā "Farmers paradise" uzvarēja ar rezultātu 85:70. Labākie FP spēlētāji bija Kārlis Krauja (23 punkti), Helvijs Rozenfelds (19 punkti, 10 bumbas, 7 piespēles) un Ričards Ozols (12 punkti un 15 bumbas), bet trīs rezultatīvākie "A5" spēlētāji bija Gints Gūtmanis (21 punkts, 19 bumbas un 5 piespēles), Gustavs Ozoliņš (13 punkti) un Juris Veblovskis (12 punkti).

 

 

Turība iekļūst DDL Finālā!
02.05.2019

"Turība" – "Realia" 74:70
(26:14; 21:20; 18:21; 9:15)

Sērijā līdz 2 uzvarām: "Turība" 2:1

Izšķirošo pusfināla spēli nedaudz labāk iesāka "Realia", kas pēc nospēlētām četrām minūtēm atradās vadībā ar četriem punktiem, bet ceturtdaļas otru pusi krietni labāk aizvadīja "Turība", kas ar 9:0 izrāviena palīdzību izvirzījās vadībā, bet ceturtdaļu "Turība" pabeidza ar 11:2 izrāvienu, tādējādi panākot +12. Vairākas reizes otrās ceturtdaļas sākumā "Realia" pietuvojās līdz -10, bet nekas vairāk nesanāca. Pēc pirmā puslaika 47:34 uz tablo.

"Realia" bija kaut kas jādara, lai mainītu spēles gaitu, un komanda spēlēja rezultatīvāk par pretiniekiem, taču ievērojami samazināt mīnusus nesanāca, jo pirms izšķirošajām desmit minūtēm komandu starpā bija desmit punkti. "Turība" ceturtajā ceturtdaļā ar grūtībām realizēja metienus, un to izmantoja "Realia", kas, gūstot astoņus punktus pēc kārtas, pietuvojās līdz -5. Pēdējā minūtē starpība bija četri punkti, turklāt "Realia" rīcībā bija bumba, bet mestais tālmetiens nebija precīzs, un "Realia" noliek čempionu pilnvaras!

Rezultatīvākais "Turības" spēlētājs ar 16 punktiem bija Normunds Sondors, bet Kārlis Veiders guva 13 punktus un izcīnīja 11 bumbas zem groziem. "Realia" komandā rezultatīvākie bija Mārtiņš Darģis (26 punkti), Armands Sirmais un Jānis Sala (abiem pa 10).

 

Ko sagaidīt no OlyBet 3. līgas fināliem?
02.05.2019

Par 3. vietu

 

"Lai līst" – "Plēsoņas"

 

Rezultatīvākie spēlētāji: Toms Kārlis Broks (30); Elmārs Arcimovičs (18,8)
Labākie atlēkušo bumbu izcīnītāji: Elvis Bernhards (9,6); Matīss Seipulāns (7)
Labākie rezultatīvo piespēļu devēji: Dāvis Piuss (3,5); Kārlis Večens (7,6)

 

Skatoties pēc vietām regulārajā sezonā, nav pārsteigums, ka tieši šīs divas komandas spēlēs par bronzu, jo "Lai līst" ieņēma trešo vietu, bet "Plēsoņas" atradās pozīciju zemāk. Pusfinālā "Lai līst" gan atradās vadībā vairāk nekā 23 minūtes, tomēr galotnē nācās atzīt "ASK Patria" pārākumu, bet "Plēsoņas" nespēja apturēt "Sportland" ieskrējušos autobusu.

 

Trešā februāra spēle starp šīm komandām noslēdzās ar "Plēsoņu" uzvaru – 74:61. Gūstot 27 punktus, par rezultatīvāko "Plēsoņu" spēlētāju kļuva Elmārs Arcimovičs, bet Elvis Bernhards "Lai līst" labā guva 20 punktus un izcīnīja 17 atlēkušās bumbas.

 

Fināls

 

"Sportland" – "ASK Patria"

 

Rezultatīvākie spēlētāji: Kristaps Strazdiņš (15,6); Toms Kilmits (19,8)
Labākie atlēkušo bumbu izcīnītāji: Rihards Mālmanis (11,3); Egons Baumanis (14,8)
Labākie rezultatīvo piespēļu devēji: Intars Jansons (5,2); Valters Ļeļs (5)

 

Neticamais "Sportland" stāsts turpinās. Pagājušajā sezonā komanda piedzīvoja tikai 2 zaudējumus un triumfēja 4. līgā, bet šosezon komandas kontā 1 zaudējums un finālspēle jau ir kabatā. Vai būs zelts? To noteikti centīsies nepieļaut "ASK Patria", kas finālā spēlē jau debijas sezonā. Abām komandām pusfinālā vajadzēja iespringt, bet tagad sezonas liktenis tiks izlemts vienā spēlē. Kura komanda ar labāku noskaņojumu dosies uz "Coyote fly"?

 

Uz kopīgu centra iemetienu komandas stājās 16. janvārī, un uzvaru mačā ar rezultātu 95:84 izcīnīja "Sportland". Pavisam tuvu "triple-double" "Sportland" rindās bija Kristaps Strazdiņš (30 punkti, 11 atlēkušās bumbas un 9 rezultatīvas piespēles), savukārt Toms Kilmits "ASK Patria" komandā izcēlās ar 31 punktu un 14 atlēkušajām bumbām.

 

 

OlyBet 4. līgas finālā iekļūst Farmers Paradise un A5
02.05.2019

"Farmers Paradise" – "Vafeles" 78:60
(28:18; 24:12; 20:6; 6:24)

Pirmās pusotras minūtes laikā "Farmers Paradise" izvirzījās vadībā ar 7:0, bet divarpus minūtes vēlāk rezultāts bija jau 15:3. Metienu garšu sajuta "Vafeles", kas pamazām deldēja deficītu, turklāt pēc septiņiem punktiem pēc kārtas uz tablo vairs tikai -7. "Fermeri" atjaunoja desmit punktu handikapu, un tāds arī turējās ilgu laiku otrajā ceturtdaļā, bet uz puslaika beigām pārsvars tika iespaidīgi palielināts – pēdējās piecas minūtes uzvarētas ar 14:2, bet pēc pirmā puslaika 52:30.

Šaubas par to, kura komanda spēlēs finālā, nebija par 99,9%, turklāt "Farmers Paradise" otro puslaiku iesāka ar 14:0 izrāvienu, kas izslēdza jebkādus variantus "Vafelēm" atspēlēties. Pa visu ceturtdaļu "Vafeles" guva tikai sešus punktus, tiesa, nākamajās desmit minūtēs "Farmers Paradise" palika uz sešiem punktiem, bet kopējā ieskaitē tas neko būtiski nemainīja, jo "Fermeru" uzvara nebija apdraudēta.

Galvenie "Farmers Paradise" uzvaras kaldinātāji bija Helvijs Rozenfelds (27 punkti), Ģirts Pinete (23) un Kārlis Krauja (10 punkti, 6 atlēkušās bumbas un 5 rezultatīvas piespēles). Labākais "Vafeļu" rindās ar 16 punktiem un 10 atlēkušajām bumbām bija Igors Kozlovs.

"Kūpers" – "A5" 62:80
(17:14; 10:23; 26:20; 9:23)

Arī šis pusfināls iesākās ar septiņu punktu izrāvienu, un to veica "A5". Spēle izlīdzinājās, un "Kūpers" pamazām deldēja deficītu, turklāt ceturtdaļas izskaņā veiktais 12:3 izrāviens ļāva atrasties vadībā pēc pirmajām 10 minūtēm. Ar sešiem punktiem pēc kārtas otro ceturtdaļu iesāka "A5", un pamazām komandas handikaps palielinājās. Puslaika pēdējā minūtē realizējot ātro uzbrukumu, "A5" panāca +10, un rezultāts pēc pirmā puslaika bija 27:37.

Ar citu apņēmību otro puslaiku sāka "Kūpers". Divi precīzi metieni komandu pietuvoja līdz -6, bet vēlāk 9:0 izrāviens jau izlīdzināja rezultātu uz tablo. Šķita, ka iniciatīva ir "Kūpera" pusē, bet nekā. Vēl četras reizes ceturtdaļas gaitā "Kūpers" panāca neizšķirtu, bet "A5" atradās vadībā pirms ceturtā nogriežņa ar +4. Izšķirošās desmitminūtes ievadā "Kūpers" divreiz realizēja tālmetienus un divreiz pietuvojās līdz -3, bet tad sekoja galvenais izrāviens spēlē – "A5" guva 8 bezatbildes punktus, bet uz tablo bija jau +11. "Kūpers" atlikušajā laikā guva vien trīs punktus, līdz ar to "A5" sagādāja pretiniekiem tikai otro zaudējumu sezonā, bet pats galvenais – komanda iekļuva finālā!

Rezultatīvāko sniegumu "A5" rindās demonstrēja Bruno Voicehovičs (19 punkti), Gustavs Ozoliņš (17) un Ivo Blūmentāls (16), savukārt "Kūpera" komandā rezultatīvākie spēlētāji bija Arvis Baltgalvis (13 punkti), Deivis Zāģeris (12 punkti un 10 atlēkušās bumbas) un Mārtiņš Velps (10 punkti).

 

OlyBet 3. līgas finālā iekļūst Sportland un ASK Patria
01.05.2019

"ASK Patria" – "Lai līst" 90:89
(21:19; 30:27; 19:28; 20:15)

Spēles ievads bija mazrezultatīvs, komandas pirmajā ceturtdaļā kopumā pamīšus guva punktus, līdz ar to arī rezultāta starpība bija minimāla, bet otrās ceturtdaļas pirmajās minūtēs "ASK Patria" guva septiņus punktus pēc kārtas un izvirzījās vadībā ar +5, taču nekas vairāk nesekoja. "Lai līst" atspēlējās, tiesa, uz puslaika beigām panāca jau +8, tomēr pēc pirmajām 20 minūtēm rezultāts uz tablo bija 51:46.

Pēc pārtraukuma pārliecinošāk spēlēja jau "Lai līst" – realizējot metienus no visām distancēm, komanda kopumā guva 9 punktus pēc kārtas un izvirzījās vadībā ar +5. Drīz vien uz tablo rezultāts tika izlīdzināts, taču sekoja vēl viens izrāviens LL izpildījumā, kas šoreiz bija 0:8 izteiksmē, tādējādi iekrājot 9 punktu handikapu. Ceturtdaļas pēdējos piecus punktus guva ASK, līdz ar to pirms ceturtās ceturtdaļas 70:74.

Lielu daļu izšķirošās desmitminūtes vadībā atradās "Lai līst". Brīžiem pārsvars bija +1, brīžiem arī +7, bet uz spēles beigām "ASK Patria" sāka tuvoties. Nepilnu trīs minūšu laikā no "Lai līst" septiņu punktu handikapa nekas nebija palicis pāri. Ar precīzu metienu "Lai līst" atjaunoja +2, bet minūti pirms beigām ASK realizēja vienu soda metienu. "Lai līst" pieļāva kļūdu uzbrukumā, taču veiksmīgi nospēlēja aizsardzībā, bet savu divpunktu metienu vēlāk aizmeta garām. Egons Baumanis ātrajā uzbrukumā izvirzīja vadībā ASK, un "Lai līst" pēdējais metiens nesasniedza mērķi, tādējādi "ASK Patria" iekļuva finālā!

Toms Kilmits kaldināja "ASK Patria" iekļūšanu finālā ar 22 punktiem un 10 atlēkušajām bumbām, bet Kristiāns Zarumba pievienoja 19 punktus un 14 atlēkušās bumbas. "Lai līst" rindās galvenie vilcēji bija Dāvis Piuss (37 punkti un 10 atlēkušās bumbas), Toms Kārlis Broks (30+12) un Elvis Bernhards (12+19).

"Sportland" – "Plēsoņas" 69:63
(17:15; 22:16; 8:21; 22:11)

Pusfināla pirmajās minūtēs pavisam neliels pārsvars bija "Plēsoņām", kas ceturtdaļas vidū sasniedza sešu punktu atzīmi, bet ceturtdaļu ar 6:0 izrāvienu pabeidza "Sportland", tādējādi izvirzoties vadībā. Nākamās desmit minūtes iesākās līdzīgā cīņā, abas komandas pabija vadībā, taču ceturtdaļas viducī 7 punktus pēc kārtas guva "Sportland", panākot +6. "Plēsoņas" pietuvojās līdz -2, "Sportland" atguva +7, "Plēsoņas" sadeldēja deficītu līdz -4, bet pēc pirmā puslaika komandu starpā bija 8 punkti – 39:31.

Trešajā ceturtdaļā labāku basketbolu demonstrēja "Plēsoņas". Lai gan puslaiku abas komandas iesāka nepārliecinoši, pamazām rezultāta starpība dila, jo "Sportland" pa visu ceturtdaļu kopā guva tikai astoņus punktus. Ceturtdaļas pēdējos 12 punktus guva "Plēsoņas", tādējādi komandai piederēja piecu punktu handikaps pirms izšķirošajām desmit minūtēm.

"Sportland" ātri vien izlīdzināja rezultātu, un ilgāku laiku spēle ritēja punkts punktā. Vēl ceturtdaļas vidū vadībā ar +1 atradās "Sportland", bet pārsvaru izdevās seškāršot. Večena tālmetiens ar sodu turēja "Plēsoņas" pie dzīvības, bet 18 sekundes pirms mača beigām Jansons bija precīzs no tālās distances, kas "Sportland" deva +5. "Plēsoņas" savā uzbrukumā aizmeta garām, un "Sportland" otro gadu pēc kārtas spēlēs finālā, tikai šoreiz jau 3. līgas!

Rezultatīvākais "Sportland" spēlētājs ar 15 punktiem bija Roberts Liepiņš, kamēr 7 punkti, 11 atlēkušās bumbas un 6 rezultatīvas piespēles Gvido Zaļmeža kontā. "Plēsoņu" komandā rezultatīvākie ar 26 un 20 punktiem bija attiecīgi Kārlis Večens un Elmārs Arcimovičs.

 

Turība uzvar viesos - izšķirošā DDL spēle šovakar!
01.05.2019

"Realia" – "Turība" 62:86
(12:29; 18:21; 18:21; 14:15)

Sērijā līdz 2 uzvarām: 1:1

Pirmo pusfināla spēli "Turība" zaudēja, tāpēc uzvara šajā bija obligāta, lai turpinātu cīņu par finālu. Jau spēles pirmajās desmit minūtēs "Turība" sāka savu izrāvienu, un, uzvarot pēdējās piecas minūtes ar 15 punktiem, rezultāts uz tablo bija 12:29. Otrā ceturtdaļa jau pagāja bez lieliem izrāvieniem, un komandu starpā bija aptuveni 20 punkti. Pēc pirmā puslaika rezultāts bija 30:50.

Sapratusi, ka ir nepieciešams kaut ko darīt lietas labā, "Realia" pamazām deldēja starpību un pēc 7:0 izrāviena pietuvojās līdz -11. Uzreiz gan sekoja "Turības" atbilde, kas bija daudz iespaidīgāka – 17 punkti pēc kārtas. Starpība bija pārāk liela, lai "Realia" to atspēlētu dažās minūtēs, tāpēc komanda, kas tiks finālā, noskaidrosies izšķirošajā trešajā spēlē.

Rezultatīvākie "Turības" spēlētāji ar 16 un 14 punktiem bija attiecīgi Helmuts Lejnieks un Aigars Strēlis, bet "Realia" komandā Mārtiņš Darģis guva 20 punktus.

 

3.BJSS - OlyBet Izaicinājuma kausa čempioni!
30.04.2019

Par 3. vietu

"Marketmegood.com/Roja" – "Vienradži" 103:84
(26:19; 30:21; 21:18; 26:26)

Mačs iesākās ar līdzīgu basketbolu abu komandu izpildījumā. Abas komandas pabija vadībā, bet uz ceturtdaļas beigām pamazām pārsvaru sāka krāt "Marketmegood.com/Roja". Pēc pirmās ceturtdaļas Rojas komanda atradās vadībā ar +7, bet otrās ceturtdaļas ievadā tika sasniegts jau divciparu pārsvars. Septiņi punkti pēc kārtas palielināja starpību līdz 17 punktiem, bet pēc pirmā puslaika komandas šķīra 16 punkti – 56:40.

Trešajā ceturtdaļā "Vienradži" centās atspēlēties, taču tuvāk par -11 komanda nespēja pietuvoties. Brīdī, kad uz tablo bija iepriekšminētā starpība, "Roja" veica 6:0 izrāvienu. Turpinājumā "Marketmegood.com/Roja" spēlēja labāk, līdz ar to jautājumu par to, kura komanda izcīnīs bronzas medaļas, nebija. Rojas komandai viss sanāca ideāli, jo izdevās sasniegt arī 100 gūto punktu robežu. Debijas sezonā izcīnītas bronzas medaļas!

Roberts Jaunozols bija rezultatīvākais "Marketmegood.com/Roja" spēlētājs ar 28 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām, bet Egons Baumanis izcēlās ar 12 punktiem, 16 atlēkušajām bumbām un 7 rezultatīvām piespēlēm. "Vienradžu" komandā pie iespaidīgiem "double-double" tika Jānis Vilcāns (29 punkti un 22 atlēkušās bumbas) un Toms Vilks (24 punkti un 18 rezultatīvas piespēles).

Fināls

"3.BJSS" – "Kreisā Krasta Buļļi" 71:61
(29:19; 12:13; 16:24; 14:5)

Spēles sākumā iniciatīva bija "3.BJSS" pusē, bet ceturtdaļas vidū "Kreisā Krasta Buļļi" ar 0:9 izrāvienu pārņēma vadību. KKB izvirzījās vadībā ar +4, bet ceturtdaļas atlikušās minūtes "3.BJSS" uzvarēja ar 17:3, tādējādi panākot +10. Otrajā ceturtdaļā trešā sporta skola turpināja atrasties vadībā, tiesa, KKB ik pa laikam pietuvojās bīstami tuvu, bet pēc pirmā puslaika rezultāts bija 41:32.

Otrā puslaika sākumā "3.BJSS" vēlreiz panāca divciparu handikapu, taču "Buļļi", tāpat kā iepriekšējā ceturtdaļā, arī šajā negrasījās padoties un deldēja mīnusus, turklāt šoreiz sekmes bija daudz labākas. Pēc Baranovska precīzajiem soda metieniem komandu starpā bija vairs tikai viens punkts – 57:56. Ceturtās sākumā Veiders izvirzīja vadībā KKB, bet īsā laikā Seņkāns ar diviem trejačiem atjaunoja pārsvaru "3.BJSS". Trešā sporta skola demonstrēja lielisku aizsardzību, "Kreisā Krasta Buļļi" pa visu ceturtdaļu kopā guva tikai 5 punktus, un zelta medaļas izcīnīja "3.BJSS"!

Rezultatīvākais čempiones rindās ar 24 punktiem un 20 atlēkušajām bumbām bija Armands Seņkāns, izslēgšanas spēļu MVP Edgars Vecums guva 11 punktus, bet Mārtiņa Rozenberga kontā 11 punkti, 10 atlēkušās bumbas un 5 rezultatīvas piespēles. Ar 25 un 13 punktiem "Kreisā Krasta Buļļu" komandā izcēlās attiecīgi Ervīns Baranovskis un Mārtiņš Ozols.

 

BS Jugla - OlyBet sieviešu līgas čempiones!
29.04.2019

Par 3. vietu

"Avantis" – BK "Filter" 86:76
(14:12; 32:20; 20:14; 20:30)

Ātri vien bronzas spēlē vadībā izvirzījās "Avantis", taču iekrātais pārsvars nebija liels. Gūstot sešus punktus pēc kārtas, "Filter" pārņēma vadības grožus, tomēr kopumā spēle ritēja punkts punktā. Situācija mainījās otrajā ceturtdaļā, kuru "Avantis" iesāka ar 6:0 izrāvienu, tādējādi panākot +8. Pārsvars turpināja augt, turklāt "Avantis" realizēja trīs tālmetienus un vienu divpunktu metienu pēc kārtas, kas uz tablo ļāva izvirzīties vadībā ar 15 punktiem. Pēc nospēlētām 20 minūtēm "Avantis" atradās vadībā ar 46:32.

Otrā puslaika sākums lielisks padevās "Avantis" – atkal trīs precīzi tālmetieni un viens "divītis". Voļskas realizētais divpunktu metiens ceturtdaļas vidusdaļā izvirzīja "Avantis" vadībā jau ar +30, bet līdz ceturtdaļas beigām "Filter" samazināja deficītu par desmit punktiem. "Filter" dāmas bija apņēmības pilnas mainīt spēles gaitu, un izšķirošās desmitminūtes pirmajās minūtēs veiktais 4:14 izrāviens pietuvoja jau līdz -10. "Avantis" izveidojušos nelielo "ugunsgrēku" apdzēsa ar diviem tālmetieniem, un tas arī bija spēles izšķirošais brīdis, jo "Filter" zem -10 palīda vien pēdējā minūtē, kad bija jau daudz par vēlu.

Trīs labākās "Avantis" spēlētājas bija Kristīne Vapne (28 punkti), Zane Voļska (22) un Baiba Rama (10 punkti un 12 atlēkušās bumbas). BK "Filter" labā Anna Belousova guva 17 punktus, izcīnīja 9 atlēkušās bumbas un atdeva 7 rezultatīvas piespēles.

Fināls

BS "Jugla" – "Rīgas 3BJSS" 66:59
(13:16; 21:16; 16:13; 16:14)

"Rīgas 3BJSS" guva spēles pirmos sešus punktus, taču grozu piešāva arī "Juglas" meitenes, līdz ar to rezultāts auga līdzīgi. Arī otro ceturtdaļu trešā sporta skola iesāka rezultatīvāk, tādējādi atkal panākot +6, bet "Juglai" ceturtdaļas gaitā izdevās atspēlēties un pārņem vadības grožus savās rokās. Dodoties puslaika atpūtā, rezultāts uz tablo vēstīja par 34:32.

Pagājušā gada čempiones "3BJSS" turpināja tradīciju, un trešo ceturtdaļu dāmas iesāka ar 7 punktiem pēc kārtas. Iegūtais piecu punktu pārsvars tika dubultots, bet ceturtdaļas otrajā daļā daudz pārliecinošāk spēlēja "Jugla", kas pēdējās 5 minūtēs guva 15 punktus pēc kārtas, "3BJSS" palika sausā, un Juglai bija +5 pirms ceturtās ceturtdaļas. "Jugla" turējās vadībā arī ceturtajā ceturtdaļā, tiesa, pārsvars nebija drošs. "3BJSS" ik pa laikam pietuvojās līdz -3, tomēr tā līdz galam iekosties arī nespēja, un pēc vienas sezonas pauzes par Sieviešu līgas čempionēm kļuva BS "Jugla"!

Izslēgšanas spēļu MVP Liene Jansone kaldināja "Juglas" titulu ar 21 punktu, kamēr Ievas Jundases kontā 17 punkti, 6 atlēkušās bumbas un 6 rezultatīvas piespēles. "Rīgas 3BJSS" komandā rezultatīvākās ar 19 un 12 punktiem bija attiecīgi Betija Rudzīte un Šarlote Balode.

 

UBS - OlyBet Extra līgas Čempioni!
29.04.2019

Par 3. vietu

"Pafbet.lv" – BK "Dolāri" 90:77
(37:33; 22:10; 20:14; 11:20)

Pirmajā ceturtdaļā komandas spēlēja fantastiski rezultatīvi. Praktiski visi metieni lidoja grozā, un rezultāta starpība visas desmit minūtes bija minimāla. Otrajā ceturtdaļā komandas vairs nespēlēja tik rezultatīvi, bet labākas sekmes uzbrukumā kopumā bija "Pafbet.lv". Visu ceturtdaļu "Pafbet" bija ļoti tuvu divciparu pārsvaram, un 9:0 izrāviens ļāva to sasniegt. Puslaiku pabeidzot ar 4:0 izrāvienu, "Pafbet.lv" atradās vadībā ar rezultātu 59:43.

Arī pēc pārtraukuma turpinājās "Pafbet.lv" izrāviens. Komandu starpā bija aptuveni 20 punkti, un "Dolāri" otro ceturtdaļu pēc kārtas nespēja sasniegt 15 gūto punktu robežu. Lai tiktu pie bronzas medaļām, BK "Dolāri" bija nepieciešams uzvarēt pēdējās desmit minūtes ar 23 punktiem. Lai gan komanda spēlēja rezultatīvāk nekā iepriekš, nekāda dižā atspēlēšanās nesanāca, kas nozīmēja to, ka "Pafbet.lv" otro gadu pēc kārtas kaklā kāra bronzas godalgas!

Sezonas pēdējā mačā Kaspars Krūms guva "Pafbet.lv" 24 punktus, bet "double-double" pievienoja brāļi Epneri – Gatis (15 punkti un 14 atlēkušās bumbas) un Kristaps (13+15). BK "Dolāri" rezultatīvāko spēlētāju trio bija Ritvars Aņisimovs (32 punkti), Eduards Grabovskis (16) un Kristaps Žvīgulis (10).

Fināls

"UBS" – "Anzāģe" 110:104
(25:25; 11:27; 33:15; 21:23; 20:14)

Maču labāk iesāka "Anzāģe", kas ar trim precīziem metieniem panāca +5, bet nekur tālāk komanda arī neaizdevās, turklāt "UBS" atspēlējās un izvirzījās vadībā. Ar septiņiem punktiem pēc kārtas otro ceturtdaļu iesāka "Anzāģe". "UBS" nedaudz pietuvojās, bet ceturtdaļas gaitā sekoja vēl viens izrāviens "Anzāģe" izpildījumā, un tas bija jau 0:13 izteiksmē. Pēc pirmā puslaika rezultāts uz tablo bija 36:52.

Trešajā ceturtdaļā "UBS" saņēmās. Divi precīzi tālmetieni no -18 pietuvoja līdz -12, un tas bija tikai atspēlēšanās sākums. Ja "UBS" komandai metienus realizēja Pāže un Žubulis, tad "Anzāģe" rindās to darīja Zemels, bet, kad "UBS" uzbrukuma noslēgumos pieslēdzās arī Metnieks un Šteinbergs, no komandas deficīta nekas nebija pāri palicis. Ceturtdaļas izskaņā veiktais 16:5 izrāviens deva "UBS" piecu punktu handikapu pirms ceturtās ceturtdaļas.

Lielākā daļa ceturtās ceturtdaļas pagāja punkts punktā. "UBS" panāca +6, bet drīz vien vadībā bija jau "Anzāģe". 1:13 pirms ceturtdaļas beigām no tālās distances precīzs bija Šteinbergs, un "UBS" ieguva +5. "Anzāģe" četrus punktus atspēlēja, bet izskaņā Šteinbergs iemeta tikai vienu soda metienu no 2, un pēdējais uzbrukums piederēja "Anzāģe". Pret Zemelu tika pārkāpti noteikumi, un viņš aukstasinīgi realizēja abus soda metienus. Pāžes metiens nebija precīzs, un sekoja pagarinājums!

"Anzāģe" papildu piecminūti iesāka ar precīzu metienu, bet nākamos sešus punktus guva Pāže. Uz Žubuļa danku Zemels atbildēja ar trejaci, bet pamatu titulam ielika Pāže – precīzs tālmetiens, izcīnīta atlēkusī bumba un precīzi divi soda metieni, panākot "UBS" +6. "Anzāģe" mēģinājumi atspēlēties nebija sekmīgi, un "UBS" tika pie ilgi kārotā titula!

Ar 32 punktiem rezultatīvākais "UBS" spēlētājs bija Mārtiņš Šteinbergs, bet lielisku sniegumu demonstrēja izslēgšanas spēļu MVP Roberts Pāže – 31 punkts, 13 atlēkušās bumbas un 15 rezultatīvas piespēles. "Anzāģe" rindās Jānis Zemels guva 43 punktus un atdeva 10 rezultatīvas piespēles, tāpat "double-double" Arvim Savčenko (16 punkti, 10 bumbas, 5 piespēles) un Aināram Balseram (13+12).

 

Extra līgas fināli nekad neliek vilties! Ko redzēsim šogad?
26.04.2019

Par 3. vietu

"Pafbet.lv" – BK "Dolāri"

Rezultatīvākie spēlētāji: Gatis Epners (20); Reno Silavs (19,5)
Labākie atlēkušo bumbu izcīnītāji: Kristaps Epners (12,3); Sandis Ceplītis (11)
Labākie rezultatīvo piespēļu devēji: Kaspars Krūms (6); Reno Silavs un Sandis Ceplītis (4,5)

Ja iznākumi "Pafbet.lv" spēlēs bija tādi, kāda komandām bija ieņemtā vieta regulārajā sezonā (attiecīgi "Pafbet.lv" apspēlēja 5. vietā esošo "Bauerfeind", bet zaudēja līdervienībai "UBS"), tad par nelielu pārsteigumu pirmajā kārtā parūpējās BK "Dolāri", kas divos mačos tika galā ar trešo labāko regulārās sezonas komandu "OWF". Pusfinālā gan bez variantiem tika zaudēts "Anzāģe".

Lāčplēša dienā komandas pirmo reizi šosezon tikās savā starpā, un Kaspara Krūma 22 punkti sekmēja "Pafbet.lv" uzvaru (95:84), tad otrajā mačā ļoti rezultatīvs bija BK "Dolāri" spēlētājs Reno Silavs, kurš guva 43 punktus, tādējādi palīdzot komandai izcīnīt panākumu ar rezultātu 92:87.

Fināls

"UBS" – "Anzāģe"

Rezultatīvākie spēlētāji: Mārtiņš Bērziņš (18,6); Jānis Zemels (21,2)
Labākie atlēkušo bumbu izcīnītāji: Nauris Metnieks (13,1); Arvis Savčenko (13,7)
Labākie rezultatīvo piespēļu devēji: Matīss Rožlapa (7,1); Jānis Zemels (8)

Pirms sezonas abas komandas arī tikās finālā, un "Anzāģe" izcīnīja trešo titulu četrās sezonās, turklāt "UBS" līdz pat finālam nebija piedzīvojusi nevienu zaudējumu! Šogad regulārajā sezonā komandas ieņēma attiecīgi pirmo un otro vietu, tādējādi izslēgšanas spēlēs iesaistoties tikai no pusfināla, kurā lielākas grūtības bija "UBS", jo pret "Pafbet.lv" uzvara ar +11, kamēr "Anzāģe" pārliecinoši ar +28 pārspēja BK "Dolāri".

Šīs sezonas pirmajā savstarpējā mačā "UBS" piecatā sagrāva "Anzāģe" ar rezultātu 120:72. Otrajā tikšanās reizē, kas bija regulārās sezonas pašā izskaņā, bija jau sīvāka cīņa, taču uzvaru tik un tā izcīnīja "UBS" – 89:75.

 

Olybet Sieviešu līgas fināli, kā komandām veicās un kas mūs sagaida rīt!
26.04.2019 

"Rīgas 3BJSS" – "Avantis" 71:79
(18:22; 17:20; 16:18; 20:19)

Divu spēļu summā: "Avantis" +8

Spēles pirmajā minūtē sešus punktus pēc kārtas guva "Avantis", bet ar pieciem pēc kārtas atbildēja "Rīgas 3BJSS". Viešņas noturēja pārsvaru, taču vairāk par +5 nespēja panākt, turklāt trešā sporta skola ar diviem trejačiem pārņēma vadības grožus, tiesa, pārsvars nebija uz ilgu. Visas nākamās desmit minūtes vadībā atradās "Avantis", tomēr handikaps bija svārstīgs – brīžiem tuvojās +10, brīžiem bija tikai +1. Gūstot astoņus punktus pēc kārtas, komandu starpā bija jau 10 punkti, bet pēc pirmā puslaika 35:42 uz tablo.

Seši punkti otrā puslaika ievadā palielināja "Avantis" vadību līdz +13. Ar prettriecienu atbildēja čempiones, kuras veica 11:2 izrāvienu, līdz ar to pietuvojoties līdz -4. Atkal sešus punktus pēc kārtas guva "Avantis". Šūpoles turpinājās arī pēdējā ceturtdaļā, kurā "3BJSS" ik pa laikam pietuvojās, bet "Avantis" atbildēja ar kādu izrāvienu. Pēc pirmās spēles "Avantis" pieder +8, un pastāv iespēja, ka "3BJSS" noliks čempionu pilnvaras.

Ar "double-double" "Avantis" panākumu kaldināja Baiba Rama (18 punkti, 11 atlēkušās bumbas), Ieva Kubliņa (18+18) un Ilze Dukāte (11+14), kamēr Zane Voļska guva 8 punktus, izcīnīja 8 atlēkušās bumbas un atdeva 7 rezultatīvas piespēles. "Rīgas 3BJSS" rezultatīvāko spēlētāju trio bija Kristiāna Koltone (19 punkti), Līva Krūmiņa (12) un Zane Madara Novikova (11).

BS "Jugla" – BK "Filter" 52:38
(13:9; 12:14; 13:8; 14:7)

Divu spēļu summā: BS "Jugla" +20

Pēc pirmā pusfināla mača "Juglai" bija sešu punktu handikaps, un atbildes spēli mājinieces arī iesāka labāk. Ceturtdaļas vidū sešu punktu pārsvars (+12 summā). "Filter" mazliet pietuvojās, bet "Jugla" bija sagatavojusi 7:0 izrāvienu. Uz brīdi komandu starpā bija pat 10 punkti, taču septiņus punktus pēc kārtas guva viešņas. Dodoties puslaika atpūtā, rezultāts bija labvēlīgāks "Juglai" – 25:23.

Ļoti labs otrā puslaika sākums padevās "Juglai", kas guva deviņus punktus pēc kārtas un izvirzījās vadībā ar +11 (+17 summā). "Filter" ātri atbildēja ar 0:6 izrāvienu, tomēr pa visu ceturtdaļu viešņas kopā guva tikai astoņus punktus. Lai tiktu finālā, "Filter" bija jāatspēlē 13 punktu deficīts 10 minūšu laikā, taču komanda spēlēja vēl mazrezultatīvāk kā iepriekšējā ceturtdaļā. "Jugla" atgriezusies finālā!

Rezultatīvākās BS "Jugla" spēlētājas ar 16 un 13 punktiem bija attiecīgi Ieva Jundase un Laura Keistere. BK "Filter" rindās rezultatīvāko sniegumu demonstrēja Anete Ozola – 11 punkti.

"Avantis" – "Rīgas 3BJSS" 63:79
(19:20; 12:20; 15:19; 17:20)

Divu spēļu summā: "Rīgas 3BJSS" +8

Ar astoņu punktu pārsvaru uz atbildes maču ieradās "Avantis", taču šo maču ar sešiem punktiem pēc kārtas iesāka trešā sporta skola. Laukuma saimnieces reti realizēja metienus, un "3BJSS" pēc vēl viena 0:6 izrāviena panāca +10, kas deva vadību arī summā, bet "Avantis" atbildēja ar 8:0 izrāvienu. Spēle izlīdzinājās, un mājinieces pat izvirzījās vadībā, bet otrās ceturtdaļas sākums pagāja punkts punktā. Apgriezienus sāka atkal uzņemt čempiones "3BJSS", kas veica 2:14 izrāvienu. Pēc pirmā puslaika rezultāts uz tablo vēstīja par 31:40 jeb trešajai sporta skolai +1 summā.

Nākamajās desmit minūtēs komandas neizcēlās ar lieliem izrāvieniem, un starpība divu spēļu ieskaitē bija visai minimāla. Tas pats bija arī izšķirošās desmitminūtes sākumā. Sešu punktu izrāviens "3BJSS" deva desmit punktu pārsvaru summā, tomēr "Avantis" nepadevās un drīz vien komandu starpā summā bija tikai trīs punkti. Trešā sporta skola realizēja divus soda metienus un vienu divpunktu metienu, tādējādi pieliekot punktu sērijai.

Kristiāna Koltone ar 19 punktiem bija rezultatīvākā "Rīgas 3BJSS" spēlētāja, bet "double-double" ar 13 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām noformēja Zane Madara Novikova. "Avantis" komandā "double-double" Ilzei Dukātei (20+10), Ievai Kubliņai (11+10) un Baibai Ramai (11+13).

Par 3. vietu

"Avantis" – BK "Filter"

Rezultatīvākās spēlētājas: Ilze Dukāte (15,7); Laine Karlsone (17)
Labākās atlēkušo bumbu izcīnītājas: Ilze Dukāte (15); Laine Karlsone (16,7)
Labākās rezultatīvo piespēļu devējas: Zane Voļska (5,8); Anete Ozola (5)

Divas sezonas pēc kārtas "Avantis" tika pie sudraba medaļām, bet šogad cīņa par bronzu, turklāt pusfinālā komanda zaudēja "Rīgas 3BJSS", kam tika zaudēts pirms gada finālā. "Avantis" pirmo pusfināla spēli uzvarēja ar +8, bet otrajā mačā zaudēts ar -16. BK "Filter" pusfinālā izrādīja pretestību BS "Jugla", bet divu spēļu summā zaudēts ar -20.

Pirmajā savstarpējā tikšanās reizē šosezon "Avantis" izcīnīja uzvaru ar 71:60, un Kristīne Vapne ar 19 punktiem bija rezultatīvākā "Avantis" spēlētāja, bet Laine Karlsone "Filter" rindās izcēlās ar 20 punktiem un 21 atlēkušo bumbu. Otrajā mačā arī uzvarēja "Avantis" (62:42), un šoreiz rezultatīvākā ar 18 punktiem bija Zane Voļska, kamēr "Filter" komandā uzdevumu augstumos bija Karlsone – 15 punkti un 13 bumbas.

Fināls

BS "Jugla" – "Rīgas 3BJSS"

Rezultatīvākās spēlētājas: Laura Keistere (13,7); Kristiāna Koltone (18,3)
Labākās atlēkušo bumbu izcīnītājas: Līga Jansone (8,7); Agnese Radziņa (7)
Labākās rezultatīvo piespēļu devējas: Ieva Jundase (4); Izabela Koltone (5,3)

Finālā tiekas komandas, kuras triumfējušas līgā pēdējās trīs sezonās. "Jugla" šosezon vēl nav piedzīvojusi zaudējumu rūgtumu, 17 spēlēs izcīnot tikpat daudz uzvaru. Regulārajā sezonā "Rīgas 3BJSS" zaudēja 4 spēles, turklāt arī pēc pirmās pusfināla spēles komanda bija iedzinējos, taču labs atbildes mačs ļāva iekļūt finālā un aizstāvēt pagājušajā sezonā iegūto zeltu.

Līgai Jansonei gūstot 18 punktus un izcīnot 10 atlēkušās bumbas, BS "Jugla" pirmajā šīs sezonas duelī ar "Rīgas 3BJSS" svinēja panākumu (69:64), kamēr trešās sporta skolas rindās Kristiānai Koltonei 12 punkti un 13 atlēkušās bumbas. Šīgada februārī komandas tikās vēlreiz, un "Jugla" izcīnīja pārliecinošāku uzvaru – 72:55. Panākumu ar 11 punktiem kaldināja Līga un Liene Jansones, bet "3BJSS" labā 14 punktus guva Koltone.

 

 

OlyBet 3.Līgas 1/2 fināla pirmsspēļu apskats
25.04.2019

"ASK Patria" – "Lai līst"

Rezultatīvākie spēlētāji: Egons Baumanis (21,8); Toms Kārlis Broks (30)
Labākie atlēkušo bumbu izcīnītāji: Egons Baumanis (15); Rihards Gals (9,5)
Labākie rezultatīvo piespēļu devēji: Valters Leļš (5,5); Dāvis Piuss (4,7)

Abām komandām regulārajā sezonā bija identiska bilance, bet savstarpējo spēļu rezultātu dēļ "ASK Patria" ieņēma augstāku pozīciju jeb trešo. Ja salīdzina abu komandu sniegumu pirmajās kārtās, tad vieglāk klājās "Lai līst", jo ASK sērijas uzvarēja ar attiecīgi +15 un +22, bet "Lai līst" ar +30 un +34.

Komandu savstarpējais mačs komandām bija pēdējais regulārajā sezonā, un "ASK Patria" izcīnīja itin pārliecinošu uzvaru – 90:72. Ar iespaidīgu "triple-double" uzvarētāju rindās izcēlās Egons Baumanis (10 punkti, 17 atlēkušās bumbas un 16 rezultatīvas piespēles), bet ASK komandā 35 punktus guva Dāvis Piuss.

"Sportland" – "Plēsoņas"

Rezultatīvākie spēlētāji: Kristaps Strazdiņš (16); Arcimovičs (18,5)
Labākie atlēkušo bumbu izcīnītāji: Rihards Mālmanis (9,5); Matīss Seipulāns (7,8)
Labākie rezultatīvo piespēļu devēji: Intars Jansons (5,5); Večens (8,8)

"Sportland" pa visu debijas sezonu 3. līgā piedzīvojusi vienu zaudējumu. Tuvu neveiksmei komanda bija pirmajā astotdaļfinālā spēlē pret "UPIK Basket", taču nākamais mačs tika uzvarēts +19, tādējādi neradot lieku stresu. "Plēsoņām" sarežģītāks izrādījās ceturtdaļfināls, jo pēc pirmajām 40 minūtēm komandai bija četru punktu deficīts, bet atbildes mačā "Plēsoņas" saplosīja pretinieku ar +26.

Regulārajā sezonā komandas uz kopīgu centra iemetienu stājās vienu reizi, un "Sportland" izcīnīja ļoti pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 75:43. "Sportland" komandā ar 12 punktiem rezultatīvākais bija Roberts Liepiņš, bet "Plēsoņu" labā Sandis Millers guva 15 punktus.

 

OlyBet 4.Līgas 1/2 fināla pirmsspēļu apskats
24.04.2019

"Kūpers" – "A5"

Rezultatīvākie spēlētāji: Arvis Baltgalvis (19); Gints Gūtmanis (21,3)
Labākie atlēkušo bumbu izcīnītāji: Arvis Baltgalvis (11,3); Gints Gūtmanis (9,3)
Labākie rezultatīvo piespēļu devēji: Roberts Bulāns (9); Gints Gūtmanis (4,3)

Regulārajā sezonā un izslēgšanas mačos "Kūpers" demonstrējis labu sniegumu, līdz šim piedzīvojot tikai vienu zaudējumu, bet tas bija pret komandu, ko ceturtdaļfinālā izslēdza tieši "A5" – BK "Lauki". "Kūperam" jau ir svarīgāko spēļu rūdījums, jo pagājušā sezona tika noslēgta ceturtajā pozīcijā, kamēr "A5" šī ir debijas sezona.

Agrā 13. janvāra rītā komandas aizvadīja savstarpējo spēli, kurā uzvaras laurus ar rezultātu 82:67 plūca "Kūpers". Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 23 punktiem bija Mārtiņš Velps, bet "A5" komandā 26 punkti un 10 atlēkušās bumbas Atim Andersonam.

"Farmers Paradise" – "Vafeles"

Rezultatīvākie spēlētāji: Ģirts Pinete (23,3); Kristaps Kalniņš (18,5)
Labākie atlēkušo bumbu izcīnītāji: Ričards Ozols (16,8); Artis Atslēga (9,7)
Labākie rezultatīvo piespēļu devēji: Ričards Ozols (7); Henrijs Bunks (4,2)

Visticamākais, ka lielākā daļa cilvēku domāja, ka potenciālais pusfināls varētu būt starp regulārās sezonas otro vietu "Pilsakmens/NHF" un trešo vietu "Farmers paradise", bet realitāte izrādījās citādāka, jo "Vafeles" jau astotdaļfinālā no tālākas cīņas par medaļām izslēdza "Pilsakmeni". Arī ceturtdaļfinālā "Vafelēm" pretī nāca nomināli stiprāks pretinieks, taču summā panākums ar +33.

Komandām šī būs pirmā tikšanās reize šosezon.

 

OlyBet DDL finālā iekļūst CBF Binders, Realia soli no fināla.
24.04.2019

"Turība" – "Realia" 70:80
(21:23; 20:19; 17:17; 12:21)

Sērijā līdz 2 uzvarām: "Realia" 1:0

Pusfināla pirmais mačs iesākās ar rezultatīvu basketbolu abu komandu izpildījumā, un neviena no komandām neieguva vērā ņemamu pārsvaru. Uz ceturtdaļas beigām +7 pēc Strēļa precīzā trejača ieguva "Turība", bet ceturtdaļu ar 2:11 izrāvienu pabeidza "Realia". Nākamās 10 minūtes vadībā atradās "Realia", tiesa, pārsvars bija svārstīgs – no +1 līdz +7, bet pēc pirmā puslaika 41:42.

Pirmos septiņus otrā puslaika punktus guva "Realia", bet piecus punktus "Turība" atguva. Rezultāta starpība bija ļoti minimāla, un bija skaidrs, ka spēles liktenis tiks izšķirts pēdējā nogrieznī. 2:9 izrāviens palielināja čempiones pārsvaru līdz +8, bet vēlāk divi tālmetieni un soda metieni deva jau +12. "Turība" neatspēlējās, un pirmajā mačā uzvaru svinēja "Realia".

Trīs rezultatīvākie "Realia" spēlētāji bija Aivars Spila (18 punkti), Mārtiņš Darģis (17) un Māris Grāvis (16 punkti, 7 bumbas, 6 piespēles). "Turība" rindās ar rezultatīvu spēli izcēlās Eduards Ķikuts (18 punkti), Jānis Skroderis (16) un Kārlis Veiders (10).

"Nenormāli cieti/Zaķumuiža" – "CBF Binders" 62:82
(25:25; 12:19; 9:34; 16:4)

Sērijā līdz 2 uzvarām: "CBF Binders" 2:0

Pirmajās minūtēs, iemetot 2 tālmetienus, CBF izvirzījās vadībā ar +6, bet turpmākajās minūtēs "Nenormāli cieti" veica 16:2 izrāvienu. Mājinieku pārsvars sasniedza deviņus punktus, bet ceturtdaļu veiksmīgāk pabeidza "Binders" – 3:12 izrāviens. Otrajā ceturtdaļā viesi turpināja demonstrēt labāku basketbolu, un pēc Kramiņa precīzā metiena komandas šķīra astoņi punkti. Pēc nospēlētām 20 minūtēm rezultāts bija 37:44.

Trešā ceturtdaļa ideāla bija CBF komandai. Ātri septiņi bezatbildes punkti deva +12, bet vēlāk komanda guva 19 punktus pēc kārtas, un uz tablo bija jau 28 punktu starpība, turklāt ceturtdaļu Krūmiņš pabeidza ar tālmetienu un 2+1 gājienu, tādējādi "Nenormāli cietajiem" bija jāatspēlējas no -32. Mājinieki uz pēdējām 10 minūtēm saņēmās, jo ielaida tikai 4 punktus, tajā pašā laikā gūti 16, ar ko bija daudz par maz, lai pagarinātu sēriju.

Rezultatīvākais "CBF Binders" rindās ar 19 punktiem bija Edgars Saušs, bet 10 punkti un 10 atlēkušās bumbas Gatim Līcītim. Visvairāk punktu "Nenormāli cieti/Zaķumuižas" komandā guva Guntis Buks (17 punkti, 6 bumbas, 7 piespēles) un Andis Prūsis (10).

 

Estrella 3x3 turnīrs
23.04.2019

Estrella 3x3 turnīrs

4. maijā OlyBet basketbola dienas ietvaros notiks 3x3 turnīrs, kurā būs iespēja piedalīties visiem OlyBet līgas dalībniekiem un dalībniecēm.
Komandas var kombinēt savus sastāvus starp dažādām komandām un līgām.
Spēles norisinās bez tiesnešiem, spēles garums būs 8 minūtes vai līdz brīdim, kad kāda no komandām gūst 15 punktus. Spēles tiks aizvadītas ar 3x3 Wilson oficiālajām bumbām.
Apbalvotas tiks labākās 3 komandas sieviešu un vīriešu turnīros.
Pieteikumus ar komandas nosaukumu un komandas sastāvu sūtīt uz kriss@entuziasti.lv

Balvas labākajiem spēlētājiem nodrošina: Estrella, Rāmkalni, GO un Sexy Style.

 

OlyBet 4. līgas 1/4 fināla 2. nedēļas spēļu apskats
18.04.2019

"Farmers Paradise" – "Kodols" 93:58
(30:17; 27:12; 15:13; 21:16)

Divu spēļu summā: "Farmers paradise" +53

Teorētiski "Kodols" vēl varēja pacīnīties par uzvaru sērijā, jo pirmais mačs tika zaudēts ar -18, taču praktiski "Farmers Paradise" jau pirmajā ceturtdaļā parādīja, kurš ir šīs sērijas saimnieks. Komanda veica 20:2 izrāvienu un izvirzījās vadībā ar 16 punktiem. Skaidrs bija tas, ka FP spēlēs pusfinālā, un atlika tikai noskaidrot spēles galarezultātu. Otro puslaiku "Farmers Paradise" uzvarēja tikai ar +7, bet 40 minūšu griezumā +35 un divu spēļu summā +53.

Jānis Leitāns "Farmers Paradise" rindās sakrāja "triple-double", gūstot 23 punktus, izcīnot 13 atlēkušās bumbas un atdodot 10 rezultatīvas piespēles, bet Ričarda Ozola kontā 14 punkti, 20 atlēkušās bumbas un 6 rezultatīvas piespēles. Rezultatīvākais "Kodola" spēlētājs ar 19 punktiem bija Oskars Lipskis.

"Kūpers" – "Extra people" 87:57
(28:21; 17:6; 14:24; 28:6)

Divu spēļu summā: "Kūpers" +66

Komandu starpā pirms atbildes mača bija 36 punkti. "Extra People" bija jārāda brīnumains sniegums, lai atspēlētos. Daudz reālāk komandai bija pacīnīties par uzvaru spēlē, tomēr pēc pirmā puslaika uz tablo bija 18 punktu starpība. Trešajā ceturtdaļā komanda palīda zem -10, bet "Kūpers" nepieļāva vaļības, uzvarēja pēdējās desmit minūtes ar +22 un sērijā triumfēja ar +66.

Labākais "Kūpera" spēlētājs bija Arvis Baltgalvis, kurš guva 24 punktus un izcīnīja 14 atlēkušās bumbas, tāpat "double-double" sakrāja Mārtiņš Velps (18+12) un Roberts Bulāns (12 punkti, 5 bumbas, 10 piespēles). "Extra people" rindās rezultatīvākie ar 14 un 11 punktiem bija attiecīgi Rūdolfs Saulīte un Raitis Kaulakalns.

BK "Lauki" – "A5" 69:90
(20:16; 14:24; 15:23; 20:27)

Divu spēļu summā: "A5" +26

Lai iekļūtu labāko četriniekā, BK "Lauki" bija nepieciešama uzvara ar vismaz +6. Pirmajā ceturtdaļā pēc 8:0 izrāviena "Lauki" panāca +9 (+3 summā). "A5" nedaudz pietuvojās, bet "Lauki" otrajā ceturtdaļā bija tuvu jau desmit punktu handikapam, taču ceturtdaļas vidū sākās "A5" izrāviens. Gūstot desmit punktus pēc kārtas, "A5" atspēlēja deficītu un izvirzījās vadībā ar +2 (+7 summā), turklāt puslaika pēdējās minūtes noslēdzās ar 2:9, tādējādi "A5" atradās vadībā pēc pirmā puslaika ar rezultātu 34:40.

Otrais puslaiks iesākās ar izrāvieniem – vispirms "A5" guva piecus bezatbildes punktus, bet nākamos septiņus guva "Lauki". "A5" kopumā demonstrēja labāku sniegumu, un ceturtdaļas pēdējās piecas minūtes un 20 sekundes uzvarēja ar +8, tādējādi panākot +14 (+19 summā). Izšķirošās desmitminūtes sākumā "A5" ielika izšķirošo "naglu pretinieka zārkā" – precīzi divi tālmetieni un trīs divpunktu metieni, un uz tablo jau 26 punktu starpība.

Tuvu "triple-double" bija "A5" spēlētājs Gints Gūtmanis, kurš guva 25 punktus, izcīnīja 11 atlēkušās bumbas un atdeva 7 rezultatīvas piespēles, kamēr 21 punktu guva Atis Andersons. Rezultatīvākie BK "Lauki" rindās ar 24 un 17 punktiem bija attiecīgi Pēteris Sidorenko un Klāvs Freimanis.

"Grifs AG/LLA" – "Vafeles" 65:76
(11:23; 17:15; 18:23; 19:15)

Divu spēļu summā: "Vafeles" +33

22 komandas šķīra pēc pirmās spēles, un "Vafeles", kas summā atradās vadībā, pirmās ceturtdaļas otrajā daļā guva desmit punktus pēc kārtas, kas palielināja komandas pārsvaru līdz 11 punktiem. "Vafeļu" handikaps pieauga līdz 16 punktiem, bet ar piecu punktu izrāvienu atbildēja "Grifs". Ceturtdaļas turpinājumā starpība saruka līdz 9 punktiem, bet pēc pirmā puslaika 28:38.

Trešās ceturtdaļas sākums veiksmīgāks padevās "Vafelēm", kas pēc 1:8 izrāviena izvirzījās vadībā ar +17. "Grifs AG/LLA" tā arī nespēja apdraudēt iznākumu nedz sērijā, nedz spēlē atsevišķi. "Vafeles", kas izslēgšanas spēlēs iekļuva kā 15. labākā komanda, iekļuvusi pusfinālā!

Par rezultatīvāko "Vafeļu" spēlētāju kļuva Kristaps Kalniņš, kurš guva 21 punktu, kamēr Artis Atslēga guva 10 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas. Māris Ozoliņš bija rezultatīvākais "Grifs AG/LLA" spēlētājs ar 22 punktiem, bet ar "double-double" izcēlās Ingus Ameļins – 12 punkti un 10 bumbas.

 

OlyBet 3. līgas 1/4 fināla 2. nedēļas spēļu apskats
17.04.2019

"ASK Patria" – "Vervo" 89:75
(30:14; 24:16; 14:23; 21:22)

Divu spēļu summā: "ASK Patria" +6

Vēl nekas šajā sērijā nebija zināms, jo "Vervo" pēc pirmā mača piederēja tikai astoņu punktu pārsvars. "ASK Patria" jau pēc nospēlētām divarpus minūtēm atradās vadībā ar 10:2, tādējādi summā bija neizšķirts. Turpinājumā sekoja divi precīzi tālmetieni ASK izpildījumā, "Vervo" divreiz pietuvojās zem -10, bet ceturtdaļu ASK pabeidza ar septiņiem punktiem pēc kārtas. Izrāviens turpinājās arī otrās ceturtdaļas ievadā, kad "ASK Patria" veica 8:0 izrāvienu un uz tablo jau 24 punktu starpība jeb +16 summā armijniekiem. Rezultāta starpība atlikušajās pirmā puslaika minūtēs nepieauga, un pēc pirmā puslaika rezultāts bija 54:30.

Trešajā ceturtdaļā "Vervo" uzbrukums atdzīvojās. Gūstot deviņus punktus pēc kārtas, "Vervo" samazināja deficītu līdz 13 punktiem uz tablo un līdz -5 divu spēļu summā. "ASK Patria" atguvās un palielināja handikapu līdz +19, bet pirms izšķirošajām desmit minūtēm komandu starpā 15 punkti (7 summā). Ceturtā ceturtdaļa iesākās ar precīziem metieniem abu komandu izpildījumā. ASK ar diviem precīziem soda metieniem un vienu tālmetienu aizskrēja līdz +17, bet "Vervo" guva nākamos sešus punktus, līdz ar to divu spēļu summā starpība tikai 3 punkti. Veiksmīgo sniegumu "Vervo" neturpināja, un "ASK Patria" noturēja vadību kopējā ieskaitē, un jau pirmajā sezonā ASK spēlēs pusfinālā!

Egons Baumanis, pavadījis laukumā visas 40 minūtes, "ASK Patria" labā guva 29 punktus un izcīnīja 20 atlēkušās bumbas, bet Toma Kilmita kontā 27 punkti. "Vervo" komandā produktīvāko sniegumu ar 36 punktiem un 17 atlēkušajām bumbām demonstrēja Edgars Burkevics.

"Sportland" – BK "Rimša" 75:53
(14:17; 20:18; 23:14; 18:4)

Divu spēļu summā: "Sportland" +37

BK "Rimša" bija jāatspēlē 15 punktu deficīts, kas bija iekrājies pēc pirmās spēles, un pirmajā ceturtdaļā komanda to arī pamazām darīja. Divi precīzi tālmetieni deva komandai +6 uz tablo (-9 summā). Arī nākamajā ceturtdaļā "Rimša" turpināja atrasties vadībā, tiesa, pārsvars nebija liels, turklāt uz puslaika izskaņu "Sportland" izlīdzināja rezultātu. Pēdējās sekundēs realizējot tālmetienu, "Sportland" pietuvojās līdz 34:35.

Trešās ceturtdaļas sākumā, pateicoties Lāča un Kalvenieka rezultativitātei, "Rimša" veica 0:9 izrāvienu un panāca +10 (-5 summā), bet tas bija arī viss. Ar tālmetieniem atbildēja "Sportland", kas ļāva atspēlēties un izvirzīties vadībā, turklāt handikaps turpināja pieaugt – pirms ceturtās ceturtdaļas 55:48 uz tablo. "Rimša" bija jau jāatspēlējas no -22, bet uzbrukums bija pazudis, jo desmit minūšu laikā komanda guva tikai 4 punktus… "Sportland" soļo tālāk, kamēr "Rimša" var jau sākt piešaut grozus nākamajai sezonai.

Rezultatīvākie "Sportland" spēlētāji ar 16 punktiem bija Kristaps Strazdiņš un Gvido Zaļmežs, bet 13 punkti, 10 atlēkušās bumbas un 7 rezultatīvas piespēles Intara Jansona kontā. BK "Rimša" komandā "double-double" sakrāja trīs spēlētāji – Ainārs Kalvenieks (21 punkts un 11 atlēkušās bumbas), Reinis Lācis (19+11) un Rihards Polis (10+11).

"Plēsoņas" – "Sapiens" 91:65
(22:10; 24:21; 15:12; 30:22)

Divu spēļu summā: "Plēsoņas" +22

"Plēsoņas", kas pirmo spēli zaudēja ar četriem punktiem, guva atbildes spēles pirmos 5 punktus. Pie sasniegtā komanda neapstājās un ceturtdaļas gaitā palielināja handikapu, pēc 11:0 izrāviena panākot 14 punktu pārsvaru. 7:0 izrāviens "Plēsoņām" padevās nākamās desmitminūtes ievadā, kas deva jau +19. "Sapiens" pamazām ieskrējās un ceturtdaļas gaitā no -22 pietuvojās līdz -14, bet pēc pirmā puslaika komandas šķīra 15 punkti uz tablo un 11 summā – 46:31.

Nākamās desmit minūtes pagāja bez lieliem izrāvieniem, kas, protams, izdevīgāk bija "Plēsoņām". Ceturtā nogriežņa ievadā "Plēsoņas" pielika punktu jautājumam par sērijas iznākumu – 11:4 izrāviens un +25 uz tablo. Abas komandas spēlēja rezultatīvi, bet "Plēsoņas" tik un tā guva par astoņiem punktiem vairāk.

Elmārs Arcimovičs kaldināja "Plēsoņu" panākumu ar 27 punktiem, bet Mārtiņš Goldbergs guva 11 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas. "Sapiens" komandā visvairāk punktu guva Pēteris Šķēls un Edvīns Vizulis – attiecīgi 17 un 15 punkti.

"Lai līst" – "Burger studio" 86:78
(21:13; 29:18; 18:28; 18:19)

Divu spēļu summā: "Lai līst" +34

Jau pirmajā spēlē "Lai līst" iekrāja 26 punktu handikapu, un nekas neliecināja, ka "Burger studio" atspēlēsies, jo atbildes mača pirmajā ceturtdaļā lielākoties vadībā atradās "Lai līst" un pēc 12:0 izrāviena LL izvirzījās vadībā ar +10 (+36 summā). Līdzīgi stilā pagāja arī otrā ceturtdaļa, un "Lai līst" atkal ceturtdaļas otrajā pusē veica izrāvienu. Pēc pirmā puslaika 50:31. "Burger studio" mēģināja cīnīties par uzvaru mačā un ceturtajā ceturtdaļā pietuvojās pat līdz -3, bet "Lai līst" 7:0 izrāviens salika visu pa plauktiņiem.

Rezultatīvāko sniegumu "Lai līst" rindās demonstrēja Toms Broks, kurš guva 25 punktus, savukārt Rihards Gals pievienoja 20 punktus un 16 bumbas zem groziem. Pa 26 punktiem "Burger studio" komandā guva Juris Kalniņš un Jurģis Pēteris Maniks, turklāt Kalniņš izcīnīja arī 19 atlēkušās bumbas.

 

OlyBet Izaicinājuma kausa finālā iekļūst 3.BJSS un Kreisā Krasta Buļļi
16.04.2019

"3.BJSS" – "Marketmegood.com/Roja" 88:68
(21:21; 21:24; 29:14; 17:9)

Pusfinālu labāk iesāka "3.BJSS", kas pēc nospēlētām divām minūtēm atradās vadībā ar +5. Pārsvars ceturtdaļas gaitā pieauga līdz 8 punktiem, bet "Marketmegood.com/Roja" ceturtdaļu pabeidza ar 1:9 izrāvienu, tādējādi panākot neizšķirtu. Nākamajās desmit minūtēs labāku sniegumu demonstrēja jau Rojas komanda, kas, gūstot sešus punktus pēc kārtas, izvirzījās vadībā ar +7, bet puslaika pārtraukumā devās ar +3 jeb 42:45.

Trešās ceturtdaļas pirmajā daļā labāki bija Rojas pārstāvji, vairākas reizes pārsvaram sasniedzot sešu punktu atzīmi, taču otrajā daļā "3.BJSS" lauza spēles gaitu. Desmit punktu izrāviens trešajai sporta skolai deva +4, bet ar vēl vienu 10:0 izrāvienu ceturtdaļas izskaņā komanda panāca +12. Rojas komandas uzbrukums bija iestrēdzis, un tas pats bija arī izšķirošajās desmit minūtēs. Pa visu ceturtdaļu "Marketmegood.com" guva vien 9 punktus, "3.BJSS" gandrīz divreiz vairāk, līdz ar to par zelta medaļām cīnīsies "3.BJSS"!

Rezultatīvākais "3.BJSS" spēlētājs bija Edgars Vecums, kurš guva 30 punktus, bet Mārtiņš Zemturis izcēlās ar 8 punktiem, 7 atlēkušajām bumbām un 11 rezultatīvām piespēlēm. "Marketmegood.com/Roja" komandā trīs rezultatīvākie spēlētāji ar 15, 13 un 11 punktiem bija attiecīgi Roberts Jaunozols, Jānis Dombrovskis un Roberts Prindulis.

"Kreisā Krasta Buļļi" – "Vienradži" 91:56
(22:8; 13:20; 29:12; 27:16)

Pirmajās minūtēs "Kreisā Krasta Buļļi" realizēja tikai tālmetienus, un tas ļāva izvirzīties vadībā ar 9:2. "Vienradžiem" problēmas sagādāja uzbrukums, turklāt KKB guva ceturtdaļas pēdējos deviņus punktus, tādējādi panākot +14. Otrās ceturtdaļas ievadā "Vienradži" sešus punktus atguva, taču tuvāk par -6 komandai tā arī neizdevās pietuvoties. Dodoties puslaika atpūtā, 35:28 uz tablo.

Trešā ceturtdaļa bija izšķirošā šajā pusfināla mačā. Realizējot tālmetienus, kreisā krasta komanda pakāpeniski palielināja handikapu, un trešais precīzais metiens no tālās distances šajā ceturtdaļā palielināja rezultāta starpību līdz 14 punktiem. Tas nebija viss, jo KKB noslēdza ceturtdaļu ar 13:1 izrāvienu, palielinot pārsvaru līdz +24 pirms pēdējām desmit minūtēm. Arī ceturtajā ceturtdaļā "Kreisā Krasta Buļļi" spēlēja rezultatīvi, un "Vienradži" neko nevarēja likt pretī. KKB iekļūst finālā!

Gatis Veiders ar 21 punktu bija rezultatīvākais "Kreisā Krasta Buļļu" pārstāvis, bet 20 punkti un 10 atlēkušās bumbas Mārtiņam Ozolam. Rezultatīvākie "Vienradžu" rindās ar 19 punktiem bija Eliss Upenieks un Toms Vilks.

 

 

Olybet Extra līgas finālā iekļūst Anzāģe un UBS
16.04.2019

"Anzāģe" – BK "Dolāri" 90:62
(23:15; 17:11; 20:16; 30:20)

Pusfinālu labāk iesāka "Dolāri", un īpaši rezultatīvs bija Aņisimovs, kurš no komandas pirmajiem 9 punktiem guva sešus. Turpmākajās minūtēs sekoja "Anzāģe" izrāviens 15:0 izteiksmē, kas ļāva izvirzīties vadībā ar +11. Astoņu punktu starpība bija pēc pirmās ceturtdaļas, bet otrajā "Anzāģe", veicot 9:0 izrāvienu, panāca +15. Pēc nospēlētām 20 minūtēm uz tablo bija 40:26.

Arī pēc pārtraukuma labāku basketbolu laukumā demonstrēja "Anzāģe". Precīzi metieni no visām distancēm palielināja starpību starp komandām līdz 24 punktiem, taču ceturtdaļas pēdējos sešus punktus guva "Dolāri", kam vajadzēja atspēlēt 18 punktu deficītu, lai tiktu finālā, tomēr noslēdzošajā desmitminūtē starpība turpināja pieaugt. Lielākais "Anzāģe" pārsvars bija 31 punkts, un komanda pārliecinoši iekļuva finālā, lai aizstāvētu pirms gada izcīnīto zeltu!

Rezultatīvākais "Anzāģe" spēlētājs ar 21 punktu bija Jānis Leimanis, bet "double-double" savāca Arvis Savčenko (18 punkti un 13 atlēkušās bumbas) un Arkādijs Makarenko (11+10). Ritvars Aņisimovs BK "Dolāri" komandā atzīmējās ar 22 punktiem, bet Kristaps Žvīgulis un Eduards Grabovskis guva 14 punktus.

"UBS" – "Pafbet.lv" 113:104
(31:25; 31:27; 26:24; 25:28)

Ļoti rezultatīvs spēles sākums padevās "Pafbet.lv", kas pēc nepilnām trīs minūtēm atradās vadībā ar 4:12. "UBS" atbildēja ar 12 punktiem pēc kārtas, bet ceturtdaļu komanda pabeidza ar 8:0 izrāvienu, izvirzoties vadībā ar +6. Arī otrajā ceturtdaļā regulārās sezonas uzvarētāja spēlēja pārliecinošāk, un pēc kārtējā izrāviena panāca jau +17. Brīdī, kad komandu starpā bija 19 punkti, "Pafbet.lv" guva deviņus punktus pēc kārtas, un puslaika pārtraukumā komandas devās pie 62:52.

Otrā puslaika ievadā "Pafbet" pietuvojās līdz -6, bet "UBS" ar pāris metieniem atjaunoja komfortablāku pārsvaru. Atkal "UBS" panāca +19, bet tikpat ātri starpība saruka līdz 9 punktiem. Ceturtās ceturtdaļas pirmajā minūtē "Pafbet.lv" samazināja deficītu līdz desmit punktiem, bet "UBS" atbildēja ar diviem tālmetieniem un vienu divpunktu metienu. "Pafbet" ik pa laikam veica izrāvienus, bet tuvāk par -10 tā arī nepietuvojās. "UBS" atkal iekļūst finālā!

Roberts Pāže kaldināja "UBS" uzvaru ar 33 punktiem, 7 atlēkušajām bumbām un 8 rezultatīvām piespēlēm, bet 22 punktus guva Mārtiņš Šteinbergs. Labākie "Pafbet.lv" spēlētāji bija brāļi Epneri – Gatis guva 26 punkti, bet Kasparam 12 punkti, 14 atlēkušās bumbas un 5 rezultatīvas piespēles.

 

Olybet DDL ceturtdaļfinālā iekļūst arī Turība, pusfinālu ar uzvaru iesāk Binders
15.04.2019

Ceturtdaļfināls

BK "Ķekava/ISG" – "Turība" 66:97
(20:32; 16:18; 9:22; 21:25)

Sērijā līdz 2 uzvarām: "Turība" 2:0

Mača ievadā divreiz vadībā izvirzījās "Ķekava/ISG", taču drīz vien pārsvaru ieguva komanda no Rīgas. Deviņu punktu izrāviens deva "Turībai" +7, bet ceturtdaļas turpinājumā handikaps sasniedza jau desmit punktu robežu. Ilgāku laiku "Turība" nespēja tikt tālāk par +16, bet tas tika pārtraukts ar 0:10 izrāviena palīdzību. Puslaiku gan ar tādu pašu izrāvienu pabeidza mājinieki, tādējādi pēc pirmā puslaika rezultāts bija 36:50.

Otrajā puslaikā "Ķekavai" bija jāveic atspēlēšanās, tomēr komandai bija grūti ar punktu gūšanu, ko itin veiksmīgi izmantoja "Turības" pārstāvji. Gūstot divreiz vairāk punktu par pretinieku, viesu handikaps pieauga līdz nebijušiem apmēriem, kas bija +27 pirms ceturtās ceturtdaļas, un bija skaidrs, ka "Turība" soļos tālāk.

Rezultatīvākie "Turības" spēlētāji ar 19 un 17 punktiem bija attiecīgi Helmuts Lejnieks un Aigars Strēlis. BK "Ķekava/ISG" rindās Mārcis Zībergs izcēlās ar 23 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām.

Pusfināls

"CBF Binders" – "Nenormāli cieti/Zaķumuiža" 93:86
(18:16; 24:30; 30:18; 21:22)

Sērijā līdz 2 uzvarām: "CBF Binders" 1:0

Pusfināla pirmajās minūtēs komandas neizcēlās ar lielu rezultativitāti, bet ceturtdaļas vidū grozus bija piešāvuši "CBF Bindrs", kas guva 10 punktus pēc kārtas un izvirzījās vadībā ar +7. "Nenormāli cieti" drīz vien izlīdzināja rezultātu, un otrajā ceturtdaļā viesiem jau izdevās atgūt pārsvaru. Veicot 17:6 izrāvienu, Zaķumuižas komanda atspēlējās no -5 un panāca +6. Neko vairāk viesiem neizdevās iegūt, un pēc pirmā puslaika rezultāts bija 42:46.

Otro puslaiku ar precīzu metienu iesāka "Nenormāli cieti", bet nākamos 10 punktus guva "CBF Binders", tādējādi pārņemot vadības grožus. Lielāko daļu ceturtdaļas mačs ritēja punkts punktā, tiesa, 7:1 izrāviens desmitminūtes noslēgumā deva CBF +8. Vairākas reizes pēdējā ceturtdaļā komandas šķīra vismaz 10 punkti, taču "Nenormāli cieti" demonstrēja sniegumu, kas atbilda komandas nosaukumam, un ar precīziem metieniem no visām distancēm pietuvojās līdz -5, 1:50 pirms beigām vairs tikai -2, taču "CBF Binders" realizēja vairākus soda metienus, un pirmo pusfināla maču uzvarēja mājinieki.

Gatis Līcītis kaldināja "CBF Binders" uzvaru ar 22 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām, kamēr Lauris Krūmiņš pievienoja 12 punktus, 9 atlēkušās bumbas un 10 rezultatīvas piespēles. Labākais "Nenormāli cieti/Zaķumuižas" spēlētājs bija Andis Prūsis – 28 punkti, 9 atlēkušās bumbas, 6 pārtvertas bumbas un 5 rezultatīvas piespēles.

 

Ballzy 3 punktu konkurss
15.04.2019

4. maijā Olimpiskajā sporta centrā Olybet basketbola līgas Finālu dienas ietvaros, notiks Ballzy 3 punktu konkurss.

Spēlētājiem 60 sekunžu laikā būs jāizmet kopā 25 metieni no 5 dažādiem punktiem.

Uzvarētājs saņems 100 eur davānu karti no Ballzy, 2. vieta - 50 eur dāvanu karti un 3. vieta - 30 eur dāvanu karti.

Pagājušajā sezonā konkursā uzvarēja Kaspars Ivanovs no Semper Virilis komandas.

Konkursā var piedalīties Olybet līgas spēlētāji, treneri, menedžeri, tiesneši, sekretariāts.

Piesakies, rakstot uz kriss@entuziasti.lv

 

Olybet Sieviešu līgas ceturtdaļfināli noslēgušies, pusfinalu ar uzvaru sāk BS Jugla
14.04.2019

Ceturtdaļfināls

"Rīgas 3BJSS" – "A.R.T." 98:33
(24:11; 30:9; 22:5; 22:8)

Divu spēļu summā: "Rīgas 3BJSS" +96

Pirmo spēli trešā sporta skola uzvarēja ar 31 punkta pārsvaru. "A.R.T." bija jādemonstrē sezonas labākais sniegums, lai atspēlētos, tomēr nekas no tā nebija. "Rīgas 3BJSS" pilnībā dominēja laukumā. Pēc pirmās ceturtdaļas +13, bet pēc nospēlētam 20 minūtēm jau +34. Uzvarētājs bija skaidrs, atlika noskaidrot tikai galarezultātu. Čempiones skrēja pakaļ simtam, tomēr pietrūka divi punkti.

Visas "Rīgas 3BJSS" spēlētājas guva punktus, bet labākā ar 25 punktiem un 10 atlēkušajām bumbām bija Kristiāna Koltone. "A.R.T." komandā pa 8 punktiem guva Elīna Kalnozola un Ieva Jordane-Liflande.

"Avantis" – "LSPA" 74:59
(20:16; 24:12; 20:9; 10:22)

Divu spēļu summā: "Avantis" +22

Uzvarētājs sērijā pirms atbildes mača nebija zināms, jo pirmajā spēlē "Avantis" triumfēja tikai ar +7. Pirmos divus punktus no spēles guva "Avantis", bet ar 0:8 izrāvienu atbildēja "LSPA". Vairākas minūtes viešņas atradās priekšā, taču ceturtdaļas turpinājumā "Avantis", pateicoties vairākiem tālmetieniem, pārņēma vadību. Otro ceturtdaļu laukuma saimnieces iesāka nevainojami – 13 punkti pēc kārtas un +17 uz tablo (+24 summā). Ja vēl kādam bija mazas šaubas par sērijas iznākumu, tad tās tika izkliedētas trešajā ceturtdaļā, jo "Avantis" handikaps pieauga vēl par 11 punktiem.

Kristīne Vapne bija rezultatīvākā "Avantis" spēlētāja ar 22 punktiem, bet "double-double" Ilzes Dukātes (16 punkti un 21 atlēkusī bumba) un Baibas Ramas (10+13+5) kontā. Rezultatīvākās "LSPA" dāmas ar 17 un 16 punktiem bija attiecīgi Sindija Kudule un Agate Leja.

BS "Jugla" – "RTU" 65:64
(12:17; 16:18; 16:15; 21:14)

Divu spēļu summā: BS "Jugla" +8

Abas komandas spēles sākumā grozam uzbruka ar līdzīgu precizitāti, bet uz ceturtdaļas beigām vadībā ar +5 izvirzījās "RTU", kas pirmo spēli zaudēja ar septiņiem punktiem. Otrās ceturtdaļas sākumā viešņām +10 uz tablo un +3 summā, bet "Jugla" uzsāka operāciju "pakaļdzīšanās". Lienes Jansones rezultatīvais sniegums atguva mājiniecēm pārsvaru summā, tomēr puslaika izskaņā piecus bezatbildes punktus guva "RTU", un divu spēļu ieskaitē bija neizšķirts – 28:35.

Arī pēc pārtraukuma labāk spēlēja "RTU", komandai uz brīdi izvirzoties vadībā ar +11 (+4 summā). Pirms izšķirošajām desmit minūtēm summā vadībā ar punktu gan atradās "Jugla". Mājinieces pēdējā nogriežņa ievadā uz tablo pietuvojās līdz minimumam, bet Keisteres precīzais tālmetiens deva plusus. "RTU" dāmas negrasījās padoties un pietuvojās līdz -3 summā, taču turpinājumā astoņus soda metienus realizēja "Jugla", kas tad arī nodrošināja vietu pusfinālā.

Ar 18 punktiem par rezultatīvāko BS "Jugla" spēlētāju kļuva Liene Jansone, bet "RTU" rindās Demijai Tijārei 14 punkti.

 

BK "Filter" – "Latvijas Universitāte" 63:49
(8:13; 17:12; 18:16; 20:8)

Divu spēļu summā: BK "Filter" +10

Pēc pirmajām 40 minūtēm "Latvijas Universitātei" piederēja +4. Šo spēli LU dāmas iesāka ar pieciem punktiem pēc kārtas. Mazliet vairāk kā trīs minūtes neviena no komandām neguva punktus, un kopumā LU pārsvars pieauga līdz septiņiem punktiem (+11 summā). Praktiski visu otro ceturtdaļu vadībā atradās viešņas, tomēr uz puslaika beigām "Filter" veica izrāvienu, kas bija 5:0 izteiksmē un kas ļāva panākt neizšķirtu (25:25) pēc puslaika. Summā joprojām +4 LU.

Ar septiņu punktu izrāvienu otro spēles daļu iesāka "Filter", līdz ar to pārņemot vadību arī summā (+3). "Latvijas Universitāte" dažus punktus atguva, un spēle ritēja punkts punktā. Līdzjutējus gaidīja desmit lieliskas minūtes. Atkal mājinieces guva 7 bezatbildes punktus (+3 summā), bet šoreiz "Filter" pārsvars turpināja augt. Bērziņas precīzais metiens panāca +11 (+7 summā), un divarpus minūšu laikā LU nespēja atspēlēties. Uzvarot pēdējās desmit minūtes ar 20:8, "Filter" atspēlēja deficītu summā un iekļuva pusfinālā!

Pilnīgu dominanci nodemonstrēja "Filter" līdere Laine Karlsone, kura guva 31 punktu un izcīnīja 31 atlēkušo bumbu. Rezultatīvākās "Latvijas Universitātes" spēlētājas bija Annija Ķergalve un Eva Pavlovska ar attiecīgi 11 un 10 punktiem.

Pusfināls

BK "Filter" – BS "Jugla" 57:63
(10:11; 15:14; 19:15; 13:23)

Divu spēļu summā: BS "Jugla" +6

Spēli krietni labāk iesāka "Filter", kas guva mača pirmos astoņus punktus, taču "Jugla" uzreiz atbildēja ar 0:6 izrāvienu. Turpmākajā ceturtdaļas gaitā rezultāts pieauga līdzīgi, bet ar vēl vienu izrāvienu mājinieces izcēlās otrās ceturtdaļas sākumā, kas šoreiz bija deviņu punktu izteiksmē, iegūstot +8. Līdz puslaika beigām "Jugla" dzinās pakaļ, kas arī veiksmīgi izdevās – 25:25.

Trešajā ceturtdaļā vadību atguva "Filter", tiesa, pārsvars nebija ļoti liels. Pirms pēdējās ceturtdaļas komandai bija +4, tomēr izšķirošajā nogrieznī iniciatīva pārgāja "Juglas" pusē. Aizvadot rezultatīvāko ceturtdaļu visā spēlē, viešņas atspēlēja mīnusus, pabeidza spēli ar 4:10 izrāvienu, tādējādi pirms atbildes spēles iegūstot sešu punktu handikapu.

Rezultatīvākās BS "Jugla" spēlētājas ar 15 un 13 punktiem bija attiecīgi Liene Jansone un Ieva Jundase. Kā vienmēr līmenī bija "Filter" spēlētāja Laine Karlsone – 17 punkti un 22 bumbas zem groziem.

 

 

 

OlyBet Extra Līgas 1/2 fināla pirmsspēļu apskats
13.04.2019

"Anzāģe" – BK "Dolāri"

Ja "Anzāģe" pēdējo reizi laukumā devās 17. martā, tad "Dolāri" cīņu par titulu sāka ar ceturtdaļfinālu, kur pretī stājās "OWF", bet pietika ar divām spēlēm, lai "Dolāri" tiktu tālāk, tiesa, abi mači uzvarēti vien ar triju punktu starpību. Pirms trim gadiem komandas tikās Extra līgas finālā, kurā "Anzāģe" triumfēja, taču šogad tikai viena no komandām cīnīsies par galveno trofeju.

Galvenie "Anzāģe" spēlētāji šosezon ir Arvis Savčenko un Jānis Zemels. Pirmā kontā 15,4 punkti, 13,7 atlēkušās bumbas un regulārās sezonas MVP tituls, bet Zemels pievienojis 21,2 punktus, 6,8 atlēkušās bumbas un 8 rezultatīvas piespēles. Ar rezultativitāti BK "Dolāri" komandā izceļas Reno Silavs, kurš komandas kontu papildina ar vidēji 20,3 punktiem.

Komandu tikšanās reizes šosezon noslēgušās ar lielām rezultātu starpībām. Vispirms "Dolāri" novembra ceturtajā dienā pārbrauca pāri "Anzāģe" ar rezultātu 94:59, bet februāra pirmajā pusē "Anzāģe" reabilitējās, pārspējot pretiniekus ar 92:74.

"UBS" – "Pafbet.lv"

"UBS" bija labākā Extra līgas komanda regulārajā sezonā un varēja mierīgi veikt skautingu par potenciālo pusfināla pretinieku, kas beigās izrādījās "Pafbet.lv". Ceturtdaļfinālā "Pafbet.lv" divos mačos apspēlēja "Bauerfeind", tādējādi turpinot cīņu par godalgām. Pirms gada komanda palika trešā, kamēr "UBS" pēc lieliskas regulārās sezonas (16-0) zaudēja finālā.

Mārtiņš Bērziņš, gūstot vidēji spēlē 18,6 punktus, ir "UBS" rezultatīvākais spēlētājs, savukārt "Pafbet.lv" rindās ar lielāko rezultativitāti izcēlies Gatis Epners – vidēji 19,7 punkti, kas regulārajā sezonā bija ceturtais labākais rādītājs visā līgā.

Ar komandu savstarpējo dueli iesākās šī sezona, un "Pafbet.lv" izcīnīja uzvaru ar rezultātu 86:73. Mazliet vairāk kā divus mēnešus vēlāk komandas atkal stājās uz kopīgu centra iemetienu, un šoreiz virsroku ņēma "UBS", kas triumfēja ar 91:83.

 

OlyBet Izaicinājuma kausa 1/2 fināla pirmsspēļu apskats
12.04.2019

"3.BJSS" – "Marketmegood.com/Roja"

Pusfinālā tiekas regulārās sezonas 1. un 4. vietas īpašnieces. Ceturtdaļfinālā "3.BJSS" dominēja un summā "Baltiajs Baseinus" sagrāva ar iespaidīgo +100, bet Rojas komanda no tālākas cīņas izslēdza pagājušās sezonas čempioni "T.G.I.F.", summā uzvarot ar 24 punktu pārsvaru.

Ceturtdaļfinālā ļoti rezultatīvs bija trešās sporta skolas spēlētājs Edgars Vecums, kurš vidēji guva 44,5 punktus un izcīnīja 12,5 atlēkušās bumbas, bet Mārtiņa Zemtura kontā vidēji "triple-double" ar 19,5 punktiem, 21,5 bumbām zem groziem un 10 rezultatīvām piespēlēm. Galvenais "Marketmegood.com/Roja" spēlētājs pirmajā kārtā bija Roberts Jaunozols – vidēji 30,5 punkti un 10 atlēkušās bumbas.

Vienīgajā tikšanās reizē šosezon "3.BJSS" apspēlēja Rojas vienību ar rezultātu 87:70. Uzvarētāju rindās tuvu "triple-double" bija Armands Seņkāns (25+11+7), bet Ritvars Kauliņš zaudētājiem izcēlās ar 24 punktiem un 21 atlēkušo bumbu.

"Kreisā Krasta Buļļi" – "Vienradži"

Ja "Kreisā Krasta Buļļu" uzvaru ceturtdaļfinālā pār "Geka.lv" nevar uzskatīt par pārsteigumu, tad par to var uzskatīt "Vienradžu" panākumu divu spēļu summā pret "BBB", kas regulārajā sezonā bija 2. vietā. Turklāt pirmajā kārtā lielākas grūtības bija "Buļļiem" (summā +6) nevis "Vienradžiem" (summā +30).

Bieži bumbu grozā ceturtdaļfinālā raidīja KKB spēlētājs Ervīns Baranovskis – viņam vidēji spēlē 36 punkti, kamēr nākamais spēlētājs izcēlās ar vidēji desmit punktiem. "Vienradžu" komandā pavisam tuvu "triple-double" robežai ceturtdaļfinālā bija Toms Vilks, kurš guva 25,5 punktus, izcīnīja 9,5 atlēkušās bumbas un atdeva 15,5 rezultatīvas piespēles.

2019. gada trešajā nedēļas nogalē komandas aizvadīja savstarpējo spēli, kurā ar 95:85 triumfēja "Buļļi". Gūstot 24 punktus, par rezultatīvāko KKB spēlētāju kļuva Baranovskis, savukārt Vilks pretiniekiem sakrāja "triple-double" – 23 punkti, 14 bumbas un 15 piespēles.

 

OlyBet Sieviešu līgas 1/2 fināla pirmsspēļu apskats
11.04.2019

BS "Jugla" – BK "Filter"

Pirmā spēle: 11. aprīlis, plkst. 19.15 Meža skola
Otrā spēle: 15. aprīlis, plkst. 21.15 Jugla

Atceroties pagājušo sezonu, kura "Juglai" noslēdzās ceturtdaļfinālā, šoreiz vaļības netika pieļautas. "RTU" meitenes izrādīja nopietnu pretestību, taču "Jugla" divu spēļu summā triumfēja ar +8. "Filter" bija vēl grūtāks ceļš, jo pirmais mačs pret "Latvijas Universitāti" tika zaudēts ar -4, atbildes mačā summā bija arī -11, bet "Filter" prata lauzt sērijas gaitu.

Māsas Jansones uzdarbojušās "Juglas" rindās – Liene vienīgajā ceturtdaļfināla spēlē guva 18 punktus un izcīnīja 9 atlēkušās bumbas, bet Līgai ceturtdaļfinālā vidēji 14,5 punkti un 8 bumbas zem groziem. "Filter" komandā izteikta līdere ir Laine Karlsone, kurai divās spēlēs vidēji 24,5 punkti un 23,5 bumbas zem groziem.

Divreiz komandas stājās uz kopīgu centra iemetienu, un abās reizēs triumfēja "Jugla" – vispirms Juglas meitenes izcīnīja uzvaru ar rezultātu 65:50, otrajā mačā "Filter" izrādīja lielāku pretestību, taču uzvarēja tik un tā "Jugla" – 59:55.

"Avantis" – "Rīgas 3BJSS"

Pirmā spēle: 15. aprīlis, plkst. 18.30 Imantas vidusskola
Otrā spēle: Tiks precizēts

Abas pusfināla dalībnieces savu ceturtdaļfināla atbildes spēli aizvadīja labāk nekā pirmo. "Avantis" sēriju iesāka ar +7 pret "LSPA", bet nākamajā spēlē apspēlēja pretinieces ar +15. Iespaidīgāks stāsts ir par čempionēm "Rīgas 3BJSS", kurām pēc pirmā mača ar "A.R.T." bija 31 punkta handikaps, bet atbildes spēlē tika demonstrēts vēl dominējošāks sniegums – plus 65.

Zane Voļska, ceturtdaļfinālā laukumā pavadot vidēji 39 minūtes, atzīmējusies ar 20 punktiem, 7 atlēkušajām bumbām un 6,5 rezultatīvām piespēlēm. Neskatoties uz iespaidīgajiem rezultātiem pirmajā kārtā, neviena no "Rīgas 3BJSS" basketbolistēm nav izcēlusies ar iespaidīgu statistiku, bet rezultatīvākā ar 17,5 punktiem līdz šim bijusi Kristiāna Koltone.

Šīs sezonas savstarpējos dueļos uzvaras dalītas uz pusēm. Novembra beigās izbraukumā "Avantis" apspēlēja pretinieces ar rezultātu 75:64, bet "Rīgas 3BJSS" reabilitējās trīs mēnešus vēlāk, kad izcīnīja uzvaru ar 75:68.

 

OlyBet Darba dienu līgas 1/2 fināla pirmsspēļu apskats
11.03.2019

"CBF Binders" – "Nenormāli cieti/Zaķumuiža"

Pirmā spēle: 11. aprīlis, plkst. 20.00 "Turība"
Otrā spēle: 17. aprīlis, plkst. 20.45 Zaķumuiža

Ceļš līdz pusfinālam abām komandām bija diezgan viegls. CBF pirmajā kārtā "Banku Augstskolu" apspēlēja ar 19 un 18 punktiem, bet "Nenormāli cietie" tika galā ar citu studentu komandu – "LSPA-2", pārspējot tos ar +31 un +12.

Pirmajā kārtā lielisks "CBF Binders" komandā bija Nauris Metnieks, kurš vidēji guva 31 punktu, izcīnīja 10,5 atlēkušās bumbas un atdeva 6,5 rezultatīvas piespēles. "Nenormāli cieti" abus ceturtdaļfināla mačus aizvadīja septiņu spēlētāju sastāvā, bet ar daudzpusīgu sniegumu izcēlās Andis Prūsis – 25 punkti, 11,5 atlēkušās bumbas un 5 rezultatīvas piespēles.

Regulārajā sezonā komandas savā starpā tikās 2 reizes, un abās triumfēja "CBF Binders". Vispirms izbraukumā "ceļinieki" uzvarēja ar 88:72, bet savā laukumā vēl pārliecinošāka uzvara ar rezultātu 86:63.

"Turība" – "Realia"

Pirmā spēle: 16. aprīlis, plkst. 19.00 "Turība"
Otrā spēle: 24. aprīlis, plkst. 20.05 RVVĢ

Nekādas problēmas "Turībai" nesagādāja ceturtdaļfināls, jo abi mači pret BK "Ķekava/ISG" tika uzvarēti ar vismaz 31 punktu pārsvaru. Pašreizējai čempionei "Realia" bija nedaudz grūtāk, tomēr arī abās spēlēs pret BK "Olaine" bija divciparu handikaps.

Aigars Strēlis ar 16 punktiem un 10,5 atlēkušajām bumbām bija produktīvākais "Turības" spēlētājs ceturtdaļfinālā, kamēr līdzīgas sekmes punktu gūšanā bija Helmutam Lejniekam (15,5 punkti) un Normundam Sondoram (15). "Realia" rindās pirmajā kārtā Mārtiņš Darģis guva 15,5 punktus un izcīnīja 11,5 bumbas zem groziem, bet Jānim Salam 14 punkti.

Komandu pirmajā savstarpējā duelī, kas bija oktobra beigās, "Turība" izcīnīja itin pārliecinošu uzvaru ar 93:74, savukārt regulārās sezonas izskaņā spēle bija daudz sīvāka, taču "Turība" triumfēja tik un tā – 77:74.

 

OlyBet 4. līgas 1/4 fināla 1. nedēļas spēļu apskats
10.04.2019

"Extra People" – "Kūpers" 42:78
(5:15; 14:17; 15:21; 8:25)

Divu spēļu summā: "Kūpers" +36

Lielisks spēles sākums padevās Arvim Baltgalvim, kurš vienpersoniski izvirzīja vadībā "Kūperu" ar 0:8. "Extra People" desmit minūšu laikā paspēja gūt tikai piecus punktus, taču situācija uzlabojās nākamajā ceturtdaļā, jo komanda biežāk realizēja metienus. "Kūpera" veiktais 2:10 izrāviens palielināja handikapu līdz +19, bet puslaika pēdējos sešus punktus guva "Extra People".

Arī pēc puslaika pārtraukuma labāku sniegumu demonstrēja "Kūpers", bet +20 robežu izdevās sasniegt vien ceturtajā ceturtdaļā, turklāt noslēdzošās 10 minūtes komanda aizvadīja ļoti pārliecinoši – gūti 25 punkti, ielaisti tikai 8, līdz ar to pēc "pirmā puslaika" komandu starpā ir 36 punkti. "Extra People" astotdaļfināla pirmo spēli zaudēja, bet sērijā triumfēja, taču šeit to atkārtot būs ļoti, ļoti sarežģīti.

Gūstot 30 punktus, par rezultatīvāko "Kūpera" spēlētāju kļuva Arvis Baltgalvis, bet 10 punkti un 11 atlēkušās bumbas Mārtiņa Velpa kontā. Neviens no "Extra People" spēlētājiem nesasniedza 10 gūto punktu robežu, bet rezultatīvākais ar 9 bija Gvido Lieknis.

"Kodols" – "Farmers Paradise" 74:92
(17:17; 20:18; 19:30; 18:27)

Divu spēļu summā: "Farmers Paradise" +18

Pirmā ceturtdaļa pagāja ar vairākiem izrāvieniem, abas komandas pabija vadībā, tomēr kopumā spēle ritēja punkts punktā. Līdzīgs basketbols tika demonstrēts arī nākamajās desmit minūtēs. Neliels pārsvars bija "Kodolam", taču vairāk par +6 komanda neieguva. Puslaika pēdējos trīs punktus guva "Farmers Paradise", un pēc pirmā puslaika rezultāts bija 37:35.

Ļoti labi trešo nogriezni iesāka "Farmers Paradise", kas guva desmit punktus pēc kārtas un panāca +8 uz tablo. "Kodols" piecus punktus atguva, bet FP uzreiz atbildēja ar 0:11 izrāvienu. Parādā atbildi nepalika arī "Kodols", kas palīda zem -10, taču pēdējās desmit minūtēs labāku sniegumu turpināja demonstrēt "Farmers Paradise", un 6:21 izrāviens ielika labu pamatu triumfam visā sērijā. Pēc pirmās spēles FP atrodas vadībā ar +18.

Rezultatīvākais "Farmers Paradise" komandā ar 23 punktiem un 10 atlēkušajām bumbām bija Kārlis Krauja, bet 15 punkti, 18 atlēkušās bumbas un 8 rezultatīvas piespēles Ričardam Ozolam. "Kodola" rindās pie "double-double" tika Mārcis Marks Martinsons (20 punkti, 10 bumbas, 5 piespēles) un Guntars Bērziņš (11+12).

"A5" – BK "Lauki" 75:70
(18:19; 21:14; 19:27; 17:10)

Divu spēļu summā: "A5" +5

Mačs iesākās ar nedaudz labāku basketbolu "A5" izpildījumā. Komanda turējās vadībā, uz brīdi izvirzoties vadībā arī ar septiņiem punktiem, bet ceturtdaļu ar 0:8 izrāvienu pabeidza "Lauki". Ar ko līdzīgu "A5" atbildēja otrās ceturtdaļas pirmajās minūtēs, kad guva 7 punktus pēc kārtas. Atkal visu ceturtdaļu handikaps piederēja "A5", un pēc pirmā puslaika rezultāts bija 39:33.

Ar diviem precīziem tālmetieniem BK "Lauki" izlīdzināja rezultātu otrā puslaika ievadā. Dažas minūtes vēlāk "Lauki" izvirzījās arī vadībā, tomēr prieki bija īsi, jo 7:0 izrāvienu veica "A5". Spēle ritēja punkts punktā, turklāt "Lauki" vēlreiz izvirzījās priekšā. Komandas pārsvars pieauga līdz 4 punktiem, taču metienus no visām distancēm sāka realizēt "A5", kas noveda pie vadības maiņas, un "A5" panāca +7. Pēc pirmā mača "A5" atrodas vadībā ar +5, kas nozīmē tikai vienu – atbildes spēlē ies karsti!

"A5" komandā rezultatīvākais ar 20 punktiem, 8 atlēkušajām bumbām un 6 pārtvertām bumbām bija Gints Gūtmanis, bet Ivo Blūmentālam 11 punkti un 10 bumbas zem groziem. Labākie BK "Lauki" spēlētāji bija Klāvs Freimanis (32 punkti un 10 atlēkušās bumbas) un Pēteris Sidorenko (17+12).

"Vafeles" – "Grifs AG/LLA" 83:61
(14:24; 28:13; 18:7; 23:17)

Divu spēļu summā: "Vafeles" +22

Veiksmīgāks spēles sākums padevās "Grifam", kas pēc Buka precīzajiem soda metieniem panāca 4:9. "Vafeles" vairāku minūšu garumā piecus punktus atspēlēja, bet "Grifs" uzreiz atbildēja ar 11 punktiem pēc kārtas. Otrajā ceturtdaļā labāku sniegumu demonstrēja jau "Vafeles", kas pamazām deldēja deficītu. Gūstot 10 punktus pēc kārtas, uz tablo tika panākts neizšķirts, bet puslaiku "Vafeles" pabeidza ar 9:3 izrāvienu, tādējādi izvirzoties vadībā ar 42:37.

Pēc 6:0 izrāviena "Vafeļu" pārsvars trešās ceturtdaļas sākumā sasniedza jau +11. "Grifs" trešajā desmitminūtē reti guva punktus, pa visu ceturtdaļu kopā savācot vien septiņus, kamēr "Vafeles" atbildēja ar 18, un komandas šķīra 16 punkti pirms ceturtā nogriežņa. "Grifs AG/LLA" visu ceturtdaļu centās atspēlēties, taču tuvāk par -14 tā arī nepietuvojās, turklāt ar četriem ātriem punktiem spēles beigās "Vafeles" panāca +22.

Kristaps Kalniņš bija rezultatīvākais "Vafeļu" spēlētājs ar 23 punktiem, bet Mārtiņa Ivanāna kontā 13 punkti un 11 bumbas zem groziem. Visvairāk punktu "Grifa AG/LLA" komandā guva Guntis Buks – 26.

 

OlyBet basketbola līgas - marta līderi
09.04.2019

Labāko spēlētāju apbalvošana - ceturtdien (11.04.2019.), Olympic Voodoo Casino (Radisson Blu Hotel Latvija, Elizabetes 55/Brīvības 31, ieeja no Brīvības/Dzirnavu ielas krustojuma - uz skatuves atpūtas zonā pie bāra) 19:30

Lūdzam ierasties zemāk minētos izcilniekus, lai saņemtu godam nopelnītās balvas un iemūžinātu šo mirkli fotosesijā!

 

Extra līga

MVP  Nauris Bikovs (OWF) 2-0 vidēji spēlē, 20 punkti, 6,5 atlēkušās bumbas, 8 rezultatīvas piespēles un 5 pārķertas piespēles. Efektivitātes koeficients 29,5.

Rezultatīvākais spēlētājs Artūrs Kramiņš (UBS) vidēji spēlē 10 punkti.

Labākais piespēļu devējs Mārcis Velbergs (Makit/Scandic Fusion) vidēji spēlē 10 rezultatīvas piespēles.

Labākais atlēkušo bumbu izcīnītājs Rolands Dovgjallo (Bauerfeind) vidēji spēlē 12,5 atlēkušās bumbas.

Izaicinājuma kauss

MVP Jānis Vilcāns (Vienradži) 0-2 vidēji spēlē 18 punkti, 13,5 atlēkušās bumbas, 0,5 rezultatīvas piespēles un 1,5 pārķertas piespēles un 1 bloķēts metiens . Efektivitātes koeficients 25,5.

Rezultatīvākais spēlētājs Ervīns Baranovskis (Kreisā Krasta Buļļi) vidēji spēlē 27,5 punkti.

Labākais piespēļu devējs Nauris Bikovs (Geka.lv) vidēji spēlē 7 rezultatīvas piespēles.

Labākais atlēkušo bumbu izcīnītājs Jānis Vilcāns (Vienradži) vidēji spēlē 13,5  atlēkušās bumbas.

 

DDL

MVP Gatis Līcītis (CBF Binders) 3-1,  vidēji spēlē 33 punkti, 13,33  atlēkušās bumbas,2,67 rezultatīvas piespēles, 2,33 pārķertas piespēles un 0,33 bloķēti metieni.Efektivitātes koeficients 38,67

Rezultatīvākais spēlētājs Gatis Līcītis (CBF Binders) vidēji spēlē 33 punkts.

Labākais piespēļu devējs Edgars Krasovskis (LSPA-2) vidēji spēlē 14 rezultatīvas piespēles.

Labākais atlēkušo bumbu izcīnītājs Kristaps Plotnieks (Pļavnieki) vidēji spēlē 16,5 atlēkušās bumbas.

Sieviešu līga

MVP Alise Bruzinska (Latvijas Universitāte) vidēji 1-1 vidēji spēlē 23,5 punkts, 11,5 atlēkušās bumbas, 4 rezultatīvas piespēles un 4 pārķertas piespēles. Efektivitātes koeficients 33.

Rezultatīvākā spēlētāja  Alise Bruzinska (Latvijas Universitāte) vidēji vidēji spēlē 23,5 punkts.

Labākā piespēļu devēja Sindija Kudule (LSPA ) vidēji spēlē 6 rezultatīvas piespēles.

Labākā atlēkušo bumbu izcīnītāja Ilze Dukāte (Avantis) vidēji spēlē 12,5 atlēkušās bumbas.

 

Balvas labākajiem spēlētājiem nodrošina: Olybet sporta bārs, Ballzy, VEF Rīga, Dinamo Rīga, Resto Terase, Incrediwear, Bioderma, Fiziocentrs, Isostar, Irve, F1, Knockout Barbershop, Pricekiller.lv, I-food.lv, SC Mežaparks, Wilson un Red Bull. 

 

 

OlyBet 3. līgas 1/4 fināla 1. nedēļas spēļu apskats
09.04.2019

"Vervo" – "ASK Patria" 92:84
(25:22; 29:30; 18:18; 20:14)

Divu spēļu summā: "Vervo" +8

Lielākā daļa pirmās ceturtdaļas pagāja punkts punktā, īpaši pirmās minūtes. Komandas regulāri apmainījās ar precīziem metieniem, bet ceturtdaļas beigās "Vervo" guva 9 punktus pēc kārtas. Spēle gan izlīdzinājās, un komandas otrajās desmit minūtēs spēlēja ļoti rezultatīvi. "Vervo" guva 29 punktus, "ASK Patria" atbildēja ar 30, bet pēc pirmā puslaika 54:52 uz tablo.

Nekas jauns nenotika trešajā ceturtdaļā, vienīgi komandas vairs nedemonstrēja iepriekšējās desmitminūtēs rādīto rezultativitāti. Ja šķita, ka tāda pat garā paies arī ceturtā ceturtdaļa, tad tā nedomāja "Vervo", kas ar 10:0 izrāvienu iesāka ceturto nogriezni un ieguva +12. "ASK Patria" turpinājumā pietuvojās līdz -4, bet "Vervo" sešus punktus atguva. Pēc pirmās spēles astoņu punktu handikaps pieder "Vervo".

Lielisku sniegumu "Vervo" komandā demonstrēja Edgars Burkevics, kurš guva 30 punktus un izcīnīja 18 atlēkušā bumbas, bet 20 gūto punktu robežu sasniedza arī Alfrēds Rozentāls (22) un Artūrs Grandbergs (20). Rezultatīvākais "ASK Patria" spēlētājs ar 19 punktiem bija Kristiāns Zarumba, kamēr 18 punkti un 13 atlēkušās bumbas Egonam Baumanim.

"Burger Studio" – "Lai līst" 68:94
(19:26; 15:18; 23:24; 11:26)

Divu spēļu summā: "Lai līst" +26

Sērijas pirmā ceturtdaļa pagāja ar izrāvieniem, tomēr lielāko daļu ceturtdaļas rezultāts uz tablo bija līdzīgs. Ceturtdaļas pēdējos 7 punktus guva "Lai līst", un komanda ieguva tādu pašu pārsvaru, bet nākamā nogriežņa sākumā, veicot 12 punktu izrāvienu, rezultāta starpība pieauga līdz 17 punktiem. Ar mazāku izrāvienu atbildēja "Burger studio", turklāt komanda aizvadīja arī labāku puslaika izskaņu, līdz ar to rezultāts pēc 20 minūtēm bija 34:44.

Kā "Burger studio" noslēdza pirmo puslaiku, tā iesāka arī otro. 10:2 izrāviens atgrieza BS spēlē, jo komandu starpā bija vairs tikai divi punkti. "Lai līst" gan nesnauda un turpmākajās minūtēs astoņus punktus atguva. Visu atlikušo ceturtdaļu starpība bija 10 punktu robežās, bet būtiski tā pieauga ceturtajā ceturtdaļā. Kad līdz spēles beigām bija palikušas 5 minūtes, "Lai līst" atradās vadībā ar +14, bet mača atlikušajā daļā LL veica 4:16 izrāvienu, līdz ar to komandas pēc pirmā mača šķir 26 punkti.

Toms Kārlis Broks kaldināja "Lai līst" uzvaru ar 36 punktiem un 10 atlēkušajām bumbām, kamēr Dāvis Piuss pievienoja 30 punktus. "Burger studio" komandā "double-double" sakrāja Juris Kalniņš (26 punkti, 19 atlēkušās bumbas) un Ģirts Fridrihsons (12 punkti, 16 bumbas, 7 piespēles).

"Sapiens" – "Plēsoņas" 71:67
(19:18; 13:17; 29:14; 10:18)

Divu spēļu summā: "Sapiens" +4

Laba precizitāte spēles sākumā izvirzīja "Plēsoņas" vadībā ar 2:10. "Sapiens" atbildēja ar diviem tālmetieniem, bet vadību pārņemt komandai izdevās vien ceturtdaļas beigās, kad 10:0 izrāviens deva +4. Otrās ceturtdaļas ievadā "Sapiens" ieguva 5 punktu handikapu, "Plēsoņas" gan ātri atspēlējās, un puslaika atlikušās minūtes pagāja punkts punktā. Dodoties puslaika atpūtā, nelielā vadībā ar 32:35 atradās "Plēsoņas".

Arī liela daļa trešās ceturtdaļas pagāja punkts punktā, taču uz tās beigām "Sapiens" pārņēma iniciatīvu. "Sapiens" realizēja gan soda metienus, gan divpunktu, gan trīspunktu metienus, kopumā gūstot 13 punktus pēc kārtas un uz tablo +14. Pēdējās desmit minūtēs komandas apmainījās ar precizitāti. Brīdī, kad komandu starpā bija 16 punkti, "Plēsoņas" guva 15 bezatbildes punktus. Izlīdzināt rezultātu "Plēsoņām" neizdevās, un pēc pirmā mača "Sapiens" pieder +4.

"Sapiens" komandā par rezultatīvāko spēlētāju kļuva Edvīns Vizulis, kurš guva 17 punktus, kamēr "Plēsoņu" sastāvā "triple-double" sakrāja Kārlis Večens – 17 punkti, 12 atlēkušās bumbas un 10 rezultatīvas piespēles.

BK "Rimša" – "Sportland" 74:89
(23:34; 25:17; 15:21; 11:17)

Divu spēļu summā: "Sportland" +15

Komandas rezultatīvi iesāka spēli, īpaši karsts bija "Sportland" spēlētājs Pugačs, kurš trīsarpus minūšu laikā iemeta trīs tālmetienus. "Sportland" aizspēlējās līdz +9, "Rimša" četrus punktus atspēlēja, bet ceturtdaļas atlikušajās minūtēs "Sportland" realizēja trīs tālos. Otrajā ceturtdaļā "Sportland" vairs nespēlēja tik rezultatīvi, un "Rimša" to veiksmīgi izmantoja. Lāča un Zaķa precīzie metieni pietuvoja komandu līdz -3. Vēl vairāk sadeldēt deficītu komanda nespēja, taču "Sportland" nekur tālu neatrāvās. Pēc pirmā puslaika 48:51.

Otrā puslaika ievadā uzdarbojās "Sportland" spēlētājs Strazdiņš – divi tālmetieni, divi sodiņi, Mālmanis piebalsoja ar precīzu metienu, un "Sportland" pārsvars sasniedza +13. Pagājušās sezonas 4. līgas čempiones pārsvars tuvojās jau trešajam desmitam, bet "Rimša" veica 11:0 izrāvienu. Pakaļdzīšanos "Rimša" turpināja arī pēdējās desmit minūtēs, un komanda pietuvojās līdz 4 punktu deficītam. Uzreiz gan sekoja sāpīga atbilde "Sportland" izpildījumā – desmit punkti pēc kārtas. Pirmajam mačam noslēdzoties, komandu starpā 15 punkti.

Lielu daļu no visiem "Sportland" punktiem guva Kristaps Strazdiņš un Kristaps Pugačs (attiecīgi 21 un 20), kamēr Rihardam Mālmanim 10 punkti un 11 bumbas zem groziem. Rezultatīvākie BK "Rimša" spēlētāji bija Mārtiņš Zaķis (23 punkti), Rihards Polis (19) un Reinis Lācis (16).

 

OlyBet Izaicinājuma kausa 1/4 fināla 2. nedēļas spēļu apskats
08.04.2019

"Marketmegood.com/Roja" – "T.G.I.F." 95:90
(26:19; 18:31; 34:19; 17:21)

Divu spēļu summā: "Marketmegood.com/Roja" +24

Pagājušās sezonas čempionei "T.G.I.F." bija nepieciešama uzvara ar vismaz +20, lai nenoliktu čempionu pilnvaras. Šī spēle iesākās līdzīgi, bet uz ceturtdaļas beigām pārsvaru sāka krāt Rojas komanda – deviņu punktu izrāviens deva +7. Ceturtdaļas beigās komandai jau bija divciparu handikaps, taču viss apgriezās kājām gaisā nākamo desmit minūšu laikā, kad "T.G.I.F." sāka rāpties ārā no bedres un deldēt mīnusus. Uzbrūkot precīzāk no visām distancēm, čempione atspēlējās un iekrāja nelielu pārsvaru. Ceturtdaļa uzvarēta ar +13, pēc puslaika +6 jeb -13 summā.

Lielisku atbildi "Marketmegood.com/Roja" deva otrā puslaika pirmajās minūtēs – precīzi metieni no visām distancēm, kopumā veikts 16:3 izrāviens, izvirzoties vadībā ar septiņiem punktiem (summā +26). Atkal komandu starpā uz tablo bija vairāk nekā desmit punkti, tomēr "T.G.I.F." nepadevās. Pēc 3:17 izrāviena čempione izvirzījās vadībā ar +5 (-14 summā), bet pakaļdzīšanās neturpinājās, Rojas blice "apdzēsa ugunsgrēku" un iesoļoja pusfinālā, kas nozīmē to, ka šosezon būs jauns čempions!

Roberts Jaunozols kaldināja "Marketmegood.com/Roja" panākumu ar 20 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām, bet Toms Kilmits guva 14 punktus. Sezonu ar "triple-double" noslēdza "T.G.I.F." spēlētājs Jānis Kliesmets – 24 punkti, 15 bumbas zem groziem un 10 rezultatīvas piespēles.

"BBB" – "Vienradži" 74:91
(22:27; 14:18; 19:25; 19:21)

Divu spēļu summā: "Vienradži" +30

Komandu starpā pirms atbildes spēles bija 13 punkti, un vadībā atradās "Vienradži". Rezultatīvs basketbols abu komandu izpildījumā bija pirmajā ceturtdaļā. Neliels pārsvars uz tablo piederēja "Vienradžiem", kas otrajā ceturtdaļā pieauga līdz +10 (+23 summā). Dodoties puslaika atpūtā, "BBB" sagaidīja grūts uzdevums atlikušajās 20 minūtēs, jo uz tablo bija 36:45, bet divu spēļu ietvaros 22 punktu deficīts.

Pirmos četrus otrā puslaika punktus guva "BBB", tomēr tas arī praktiski bija viss, ko komanda spēja izdarīt. Aizsardzībā komanda nespēja apturēt "Vienradžus", lai gan desmit punktu izrāviens ceturtās ceturtdaļas ievadā pietuvoja "BBB" līdz -8 (-21 summā), tomēr dažas minūtes vēlāk uz tablo jau bija 22 punktu starpība. Regulāro sezonu "BBB" pabeidza trešajā vietā, bet sezona noslēdzās jau ceturtdaļfinālā.

Ar 25 punktiem par rezultatīvāko "Vienradžu" spēlētāju kļuva Eliss Upenieks, bet Toms Vilks izcēlās ar 24 punktiem, 14 atlēkušajām bumbām un 11 rezultatīvām piespēlēm jeb "triple-double". "BBB" labā 23 un 12 punktus guva attiecīgi Kaspars Kurtišs un Lauris Purkalītis.

"Baltijas Baseini" – "3.BJSS" 59:126
(14:28; 11:27; 18:24; 16:47)

Divu spēļu summā: "3.BJSS" +100

"Baltijas Baseiniem" vajadzēja paveikt brīnumu jeb uzvarēt ar vismaz +34, lai iekļūtu pusfinālā, taču atbildes spēles sākums liecināja par ko citu, jo "3.BJSS" guva pirmos astoņus punktus, bet pēc nospēlētām četrām minūtēm atradās vadībā ar 2:20. Bija skaidrs, ka sērijas iznākums ir zināms, bet atlika noskaidrot rezultātu divu spēļu ieskaitē. Pēc trešās ceturtdaļas uz tablo bija 36 punktu starpība, bet atlikušās desmit minūtes trešā sporta skola aizvadīja fantastiski – guva 47 (!!!) punktus, aizsardzībā noturēja pretinieku uz 16 punktiem, kas summā ļāva triumfēt ar iespaidīgo +100.

Ar lielisku sniegumu izcēlās vairāki "3.BJSS" spēlētāji – Edgars Vecums (41 punkts un 18 atlēkušās bumbas), Mārtiņš Zemturis (22 punkti, 17 bumbas, 8 piespēles) un Jānis Vaišļa (9+14+9). Labākais "Baltijas Baseinu" spēlētājs ar 34 punktiem, 10 atlēkušajām bumbām un 7 pārtvertām bumbām bija Kaspars Ivanovs.

"Kreisā Krasta Buļļi" – "Geka.lv" 81:80
(23:17; 18:14; 14:19; 26:30)

Divu spēļu summā: "Kreisā Krasta Buļļi" +6

Līdzjutējus sagaidīja interesanta cīņa, jo pirmo spēli KKB uzvarēja vien ar +5. Kreisā Krasta pārstāvji spēles ievadā realizēja divus tālmetienus un vienu divpunktu metienu, kas deva sešu punktu handikapu. "Geka.lv" vairākas reizes diezgan veiksmīgi sanāca atspēlēties, tomēr KKB turpināja atrasties vadībā, turklāt otrās ceturtdaļas beigu daļā uz tablo bija arī desmit punktu pārsvars. Pēc pirmā puslaika 41:31 jeb "Buļļiem" +15 summā.

Trešajā ceturtdaļā Brūvera, Ozola un Bikova precīzie metieni pietuvoja "Geka.lv" līdz -3, bet vēlāk Brūvera tālais jau panāca neizšķirtu (-5 summā), tiesa, "Kreisā Krasta Buļļi" atguva piecus punktus, līdz ar to desmit punkti summā šķīra komandas pirms pēdējām 10 minūtēm. Kārtējo reizi izrāvienu veica "Geka.lv", kas bija 8 punktu izteiksmē, un summā vairs tikai -3. KKB spēlētājs Baranovskis atbildēja ar tālmetienu un soda metienu. Baranovskis bija uzsilis, jo turpinājumā iemeta vēl divus trīspunktniekus un vienu "divīti", summā palielinot KKB handikapu līdz +14. "Geka.lv" izmisīgi centās atspēlēties, ar labu precizitāti izpildīja metienus, tomēr KKB izmantoja savas izdevības un iekļuva nākamajā kārtā.

Rezultatīvākie "Kreisā Krasta Buļļu" spēlētāji bija Ervīns Baranovskis un Viesturs Krasovskis, kuri guva attiecīgi 36 un 11 punktus. "Geka.lv" rindās rezultatīvāko sniegumu demonstrēja Nauris Bikovs (24 punkti) un Jānis Ozols (21).

 

 

OlyBet DDL 1/4 fināla 1. nedēļas spēļu apskats
08.04.2019

"LSPA-2" – "Nenormāli cieti/Zaķumuiža" 65:96
(18:22; 13:28; 22:15; 12:31)

Sērijā līdz 2 uzvarām: "Nenormāli cieti/Zaķumuiža" 1:0

Pirmā ceturtdaļa pagāja ar izrāvieniem abu komandu izpildījumā, taču liela rezultāta starpība uz tablo nebija. Pirmais nopietnais izrāviens tika veikts otrās ceturtdaļas ievadā, kad "Nenormāli cieti" guva 14 punktus, bet "LSPA-2" atbildēja tikai ar 3, tādējādi viesi uz tablo panāca +15. Vairākas reizes starpība pietuvojās 20 punktu robežai, taču pēc nospēlētām 20 minūtēm rezultāts bija 31:50.

Pēc pārtraukuma "LSPA-2" pamazām deldēja starpību, turklāt pirmajās minūtēs Zaķumuižas komanda nerādīja to rezultatīvāko basketbolu. Gūstot 8 punktus pēc kārtas, "LSPA-2" pietuvojās līdz -11, starpība saruka arī līdz 8 punktiem, taču "Nenormāli cieti" atguva iniciatīvu noslēdzošajā nogrieznī, kuru iesāka ar 0:9 izrāvienu, tādējādi uz tablo panākot +21. Punkts spēlei tika pielikts pēc tam, kad Zaķumuiža guva 14 punktus pēc kārtas, kas palielināja starpību uz tablo līdz 33 punktiem.

"Nenormāli cieti/Zaķumuižas" komandā daudzpusīgu sniegumu demonstrēja Andris Prūsis (29 punkti un 14 atlēkušās bumbas), Emīls Senkāns (24+10) un Guntis Buks (8 punkti, 7 bumbas, 7 piespēles). Rezultatīvākie "LSPA-2" spēlētāji ar 13 un 12 punktiem bija attiecīgi Kristaps Pugačs un Gvido Zaļmežs.

"Turība" – "Ķekava/ISG" 89:59
(21:12; 23:15; 22:14; 23:18)

Sērijā līdz 2 uzvarām: "Turība" 1:0

Spēles ievadā komandas groziem uzbruka ar līdzīgu precizitāti, un vadībā vairāk atradās "Ķekava/ISG", taču situācija mainījās otrajā ceturtdaļas daļā. "Turība" veica 8:0 izrāvienu un panāca +5 uz tablo, un handikaps turpināja augt, otrajā ceturtdaļā sasniedzot nebijušus apmērus. Ķikuta precīzais tālmetiens palielināja starpību līdz 10 punktiem, bet sešu punktu izrāviens vēlāk deva jau +21, taču pēc pirmā puslaika 44:27.

Arī pēc pārtraukuma turpinājās izpausties "Turības" pārākums. Abas komandas spēlēja iepriekšējo ceturtdaļu līmenī, līdz ar to laukuma saimnieku pārsvars palielinājās vēl par astoņiem punktiem. Ķekavas komandai ir labi tas, ka sērija nerisinās divu spēļu summā, citādāk izredžu tikt tālāk praktiski vairs nebūtu, jo mačs noslēdzās ar 30 punktu starpību.

Labākais "Turības" spēlētājs bija Aigars Strēlis, kurš guva 15 punktus un izcīnīja 14 atlēkušās bumbas, bet 14 punkti Normunda Sondora rēķinā. "Ķekavas/ISG" rindās produktīvāko sniegumu ar 21 punktu un 10 atlēkušajām bumbām demonstrēja Artūrs Krūmiņš.

"Realia" – BK "Olaine" 76:56
(18:12; 25:16; 19:10; 14:18)

Sērijā līdz 2 uzvarām: "Realia" 1:0

Čempione titula aizstāvēšanu iesāka visai pārliecinoši, un visu pirmo ceturtdaļu atradās vadībā, turklāt pēc 7:0 izrāviena uz tablo tika panākts 11 punktu pārsvars. "Olainei" izdevās nedaudz pietuvoties, taču kopumā pirmajā puslaikā rezultāta starpība bija aptuveni desmit punkti, bet uz puslaika beigām par dažiem punktiem palielinājās – 43:28.

Trešajā ceturtdaļā Priedes precīzais tālmetiens panāca "Realia" +20, turklāt šis metiens bija daļa no 13:0 izrāviena, kas kopumā čempionei deva 28 punktu handikapu. BK "Olaine" atlikušajā laikā bija jārāda viss labākais, lai saglābtu pirmo maču, tomēr brīnumi nenotika. Savā laukumā olainiešiem būs jāspēlē labāk, ja grib vēl pagarināt sezonu.

Trīs rezultatīvākie "Realia" spēlētāji bija Jānis Sala (15 punkti), Mārtiņš Darģis (12 punkti, 11 bumbas) un Valts Priede (10). BK "Olaine" rindās labāko sniegumu demonstrēja Jānis Indāns (12+14), Gatis Kalniņš (11 punkti) un Dāvis Miglinieks (10).

"Nenormāli cieti/Zaķumuiža" – "LSPA-2" 81:69
(30:13; 24:21; 11:19; 16:16)

Sērijā līdz 2 uzvarām: "Nenormāli cieti/Zaķumuiža" 2:0

Nekas neliecināja par to, ka "LSPA-2" grasās turpināt sezonu, jo pirmajās minūtēs dominēja Zaķumuižas komanda, un pēc nepilnām četrarpus nospēlētām minūtēm atradās vadībā ar 13:2. Pie sasniegtā komanda neapstājās un palielināja handikapu līdz pat +17. Otrajā ceturtdaļā tika sasniegts arī trešais desmits. Dodoties puslaika atpūtā, komandu starpā tieši 20 punkti jeb 54:34.

Desmit punktu izrāviens otrā puslaika pirmajās minūtēs padevās "LSPA-2". Nākamajās minūtēs "Nenormāli cieti" ne tikai atguva desmit zaudētos punktus, bet pielika bonusā vēl vienu klāt. Ceturtdaļu gan ar 0:9 izrāvienu pabeidza viesi no Rīgas, kas noslēdzošajās desmit minūtēs mēģināja atspēlēties, tomēr tuvāk par -10 tā arī nespēja pietuvoties. "Nenormāli cieti/Zaķumuiža" spēlēs pusfinālā!

Guntis Buks bija labākais spēlētājs uzvarētāju rindās ar 21 punktu, 8 atlēkušajām bumbām un 7 rezultatīvām piespēlēm, bet 21 punkts, 9 bumbas un 5 piespēles Andim Prūsim. "LSPA-2" komandā Rihards Veliks guva 16 punktus, izcīnīja 9 bumbas zem groziem un atdeva 6 rezultatīvas piespēles.

"Banku Augstskola" – "CBF Binders" 65:83
(19:19; 28:20; 9:24; 9:20)

Sērijā līdz 2 uzvarām: "CBF Binders" 2:0

"Banku Augstskolai" šis mačs bija obligāti jāuzvar, lai nedotos makšķerēt jau ceturtdienas vakarā. Pirmā ceturtdaļa gan pagāja punkts punktā, bet nākamajās desmit minūtēs "baņķene" jau pamazām sāka bēgt prom no viesiem. Uzbrukumā uzdarbojās Iļģis, kurš vienpersoniski guva BA desmit punktus pēc kārtas, tādējādi panākot 13 punktu pārsvaru, tomēr līdz puslaika izskaņai CBF pietuvojās – 47:39.

Ar deviņiem punktiem pēc kārtas "CBF Binders" iesāka otro puslaiku, kas ļāva arī izvirzīties vadībā. Uz neilgu brīdi vadību atguva "Banku Augstskola", taču drīz vien pēdējo reizi spēlē notika vadības maiņa. 2:12 izrāviens ceturtdaļas beigu daļā viesiem deva +7 pirms izšķirošajām desmit minūtēm, turklāt tajās CBF dominēja. "Banku Augstskola" otro ceturtdaļu pēc kārtas guva 9 punktus, līdz ar to nespējot pacīnīties par sērijas turpinājumu.

Pie "double-double" uzvarētāju rindās tika Nauris Metnieks (32 punkti un 14 atlēkušās bumbas) un Pēteris Penka (10+11). "Banku Augstskolas" komandā Valts Iļģis pabeidza sezonu ar 33 gūtiem punktiem.

BK "Olaine" – "Realia" 70:81
(24:22; 15:21; 19:21; 12:17)

Sērijā līdz 2 uzvarām: "Realia" 2:0

Abas komandas spēles sākumā demonstrēja labu rezultativitāti, vairāk vadībā atradās "Olaine", kas sērijas pirmajā mačā zaudēja, tomēr ar 0:8 izrāviena palīdzību "Realia" pārņēma vadību, taču ceturtdaļu ar 6 punktiem pēc kārtas noslēdza "Olaine". Otrās ceturtdaļas ievadā mājinieku handikaps sasniedza 5 punktus, bet 8 punktu izrāviens padevās čempionei. Lai gan visu ceturtdaļu starpība bija neliela, vadībā atradās "Realia", un pēc pirmā puslaika rezultāts bija 39:43.

Trešajā ceturtdaļā spēle turpināja ritēt punkts punktā, abas komandas pabija vadībā, taču nedaudz labāk desmitminūti aizvadīja "Realia", jo precīzais tālmetiens pēdējās ceturtdaļas sekundēs deva sešu punktu handikapu. Pirmo reizi spēlē starpība sasniedza 10 punktu atzīmi. Starpībai pieaugot līdz 14 punktiem, "Olaine", kam zaudējums nozīmētu sezonas beigas, veica 8:0 izrāvienu, tādējādi pietuvojoties līdz -6, taču "Realia" ar precīziem soda metieniem nokārtoja iekļūšanu pusfinālā.

Rezultatīvākais "Realia" komandā ar 19 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām bija Mārtiņš Darģis, savukārt 10 punkti, 11 atlēkušās bumbas un 6 rezultatīvas piespēles Valta Priedes kontā. BK "Olaine" komandā 15 un 13 punktus guva attiecīgi Kristiāns Miglinieks un Gatis Kalniņš.

 

Olybet Sieviešu līgas 1/4 finālā pie uzvarām tiek Jugla, Rīgas 3BJSS un LU
06.04.2019

"RTU" – BS "Jugla" 67:74
(13:12; 25:28; 11:20; 18:14)

Divu spēļu summā: BS "Jugla" +7

Spēle iesākās ar nelielu rezultativitāti abu komandu izpildījumā. Nedaudz priekšā atradās "RTU", taču "Jugla" ātri vien sadeldēja deficītu. Otro ceturtdaļu ar diviem soda metieniem atklāja mājinieces, bet Juglas dāmas atbildēja ar septiņiem punktiem pēc kārtas, kas uz tablo deva četru punktu handikapu. Ceturtdaļa gan kopumā pagāja punkts punktā, un pēc pirmā puslaika uz tablo bija 38:40.

Trešajā ceturtdaļā nopietnāku izrāvienu veica "Jugla", kas pēc Līgas Jansones precīzā metiena panāca deviņu punktu handikapu. Turpinājumā viešņu izpildījumā sekoja arī 0:8 izrāviens, tādējādi komandu starpā jau 15 punkti. Tā kā sērijas uzvarētāja tiks noskaidrota divu spēļu summā, "RTU" nevarēja padoties. Lielu daļu ceturtās ceturtdaļas komandas šķīra padsmit punkti, taču spēles noslēgumā "RTU" veica 11:3 izrāvienu, tādējādi pēc pirmās spēles komandu starpā ir septiņi punkti – 67:74.

Līga Jansone kaldināja BS "Jugla" uzvaru ar 20 punktiem, kamēr "RTU" rindās 20 punktus guva Demija Tijāre un Marta Ozola pievienoja 12 punktus un 11 bumbas zem groziem.

"A.R.T." – "Rīgas 3BJSS" 53:84
(8:24; 16:24; 16:24; 13:12)

Divu spēļu summā: "Rīgas 3BJSS" +31

Krietni labāk spēli iesāka trešā sporta skola, kas pēc nospēlētām dažām minūtēm atradās vadībā ar 1:10. Laukuma saimniecēm izdevās četrus punktus atgūt, taču atlikušajās pirmās ceturtdaļas minūtēs "3BJSS" veica 3:14 izrāvienu, tādējādi iegūstot 16 punktu handikapu. Otrajā ceturtdaļā viešņu ofensīva turpinājās, un komanda nebija ļoti tālu no +30, bet pēc pirmajām 20 minūtēm rezultāts vēstīja par 24:46.

Trešajā ceturtdaļā abas komandas veica izrāvienus, bet rezultāta ziņā šī desmitminūte bija identiska iepriekšējai, līdz ar to "Rīgas 3BJSS" pārsvars vēl vairāk pieauga. "A.R.T." vajadzēja krietni iesvīst pēdējā ceturtdaļā, tomēr dāmas prata deficītu samazināt vien par punktu. Atbildes mačā "A.R.T." būs jāņem talkā visas maģiskās kombinācijas, lai mainītu sērijas iznākumu.

Rezultatīvākās "Rīgas 3BJSS" spēlētājas ar 19 un 15 punktiem bija attiecīgi Laura Zambrāne un Zane Madara Novikova. Neviena no "A.R.T." dāmām nesasniedza desmit gūto punktu robežu, bet rezultatīvākās ar 8 punktiem bija Elīna Kalnozola un Skaidrīte Grunte.

"Latvijas Universitāte" – BK "Filter" 74:70
(12:18; 19:16; 27:18; 16:18)

Divu spēļu summā: "Latvijas Universitāte" +4

Mača pirmos astoņus punktus guva "Filter". Tālāk par +9 viešņas netika, tajā pašā laikā arī "Latvijas Universitāte" diez ko tuvāk nepietuvojās. Otrās ceturtdaļas vidū "Filter" handikaps sasniedza divciparu skaitli, bet 13:2 izrāviens LU izpildījumā atgrieza dāmas spēlē. Dodoties puslaika atpūtā, komandu starpā vien trīs punkti jeb 31:34.

"Latvijas Universitāte" pareizi nomotivējās puslaika pārtraukumā, jo laukumā parādītais sniegums bija krietns labāks nekā iepriekš redzētais. Pateicoties realizētiem soda metieniem un divpunktu metieniem, LU izvirzījās vadībā ar astoņiem punktiem, bet "Filter" šāva precīzi no visām distancēm un pietuvojās līdz -1. Sākoties pēdējām 10 minūtēm, LU pēc precīza metiena iekrāja jau 11 punktu handikapu, taču nākamajās minūtēs punktus guva tikai "Filter", līdz ar to starpībai sarūkot līdz 4 punktiem. Nepilnas 2 minūtes pirms mača beigām uz tablo bija neizšķirts. LU izvirzījās vadībā, "Filter" izdevību izlīdzināt rezultātu neizmantoja, un pēc "pirmā puslaika" LU pieder +4.

"Latvijas Universitātes" rindās rezultatīvākā spēlētāja ar 20 punktiem bija Ilze Nordena, kamēr 19 punktus guva Alise Bruzinska. Labākā BK "Filter" spēlētāja bija regulārās sezonas MVP Laine Karlsone – 18 punkti un 16 atlēkušās bumbas.  

 

OlyBet 3. līgas 1/4 fināla pirmsspēļu apskats
05.04.2019

"ASK Patria" – "Vervo"

Pirmā spēle: 6. aprīlis, plkst. 17.30 Meža skola
Otrā spēle: Tiks precizēts
Pretinieks pusfinālā: "Lai līst" / "Burger studio"

Pirmajā kārtā jeb astotdaļfinālā "ASK Patria", lai gan regulāro sezonu noslēdza kā otra labākā komanda, nācās pamocīties pret "Young Guns", jo summā tikai +15. Līdzīgi bija ar "Vervo", kas nevienu maču pret BK "Brekši" neuzvarēja ar vairāk kā pieciem punktiem.

Galvenais spēlētājs pirmajā kārtā ASK komandā bija Egons Baumanis, kurš vidēji guva 20 punktus, izcīnīja 13,5 atlēkušās bumbas, kā arī atdeva 4,5 rezultatīvas piespēles. "Vervo" rindās vienādi rezultatīvi bija Edgars Burkevics un Alfrēds Rozentāls – ja pirmais vienīgajā astotdaļfināla cīņā guva 23 punktus, tad otrajam vidēji 23 punkti un 12,5 bumbas zem groziem.

Komandu savstarpējais duelis regulārajā sezonā bija interesants, un "Vervo" izcīnīja uzvaru tikai ar 91:90. Rozentāls izcēlās ar 34 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām, kamēr ASK labā Toms Kilmits guva 29 punktus, izcīnīja 16 bumbas un atdeva 5 rezultatīvas piespēles.

"Lai līst" – "Burger studio"

Pirmā spēle: 7. aprīlis, plkst. 14.00 Meža skola
Otrā spēle: Tiks precizēts
Pretinieks pusfinālā: "ASK Patria" / "Vervo"

Var teikt, ka "Lai līst" ceturtdaļfinālā iesoļoja visai pārliecinoši, jo kopsummā pret "Skvadroni" +30. Cits stāsts par "Burger studio", kas abus astotdaļfināla mačus pret "Neatzītajām cerībām" aizvadīja ar 15 stundu starpību, turklāt pirmo zaudēja ar -6, tomēr otrajā spēlēja krietni labāk, uzvarot ar +25.

Astotdaļfinālā "Lai līst" balstījās uz Tomu Kārli Broku un Dāvi Piusu, kuri vidēji guva attiecīgi 29,5 un 27 punktus. Nav daudz jautājumu, kurš bija "Burger studio" labākais spēlētājs pirmajā kārtā, - Jurim Kalniņam vidēji 31 punkts un 23 bumbas zem groziem.

Regulārās sezonas savstarpējā spēlē "Lai līst" apēda "Burger studio" nesakošļājot (110:51), taču jāņem vērā, ka BS rindās nebija Juris Kalniņš. Labākais "Lai līst" rindās toreiz bija Elvis Bernhards (24 punkti un 18 atlēkušās bumbas), savukārt Jurģis Pēteris Maniks "Burger studio" komandā guva 37 punktus.

"Plēsoņas" – "Sapiens"

Pirmā spēle: 7. aprīlis, plkst. 18.30 Meža skola
Otrā spēle: Tiks precizēts
Pretinieks pusfinālā: "Sportland" / BK "Rimša"

"Plēsoņas" uzvaru astotdaļfinālā bija praktiski nodrošinājušas jau pēc pirmās spēles, jo uz tablo bija 30 punktu handikaps pret "MEH". "Sapiens" gadījumā var teikt, ka komandai paveicās, jo pirmo maču pret "Riga Crew" zaudēja ar -3, bet uz nākamo neieradās abi RC līderi, un "Sapiens" sagrāva pretinieku ar 109:50.

Elmārs Arcimovičs ar vidēji gūtajiem 15,5 punktiem bija "Plēsoņu" rezultatīvākais spēlētājs pirmajā kārtā, bet kā vienmēr daudzpusīgs bija Kārlis Večens – 15 punkti, 5 bumbas un 6,5 rezultatīvas piespēles. Rezultatīvākie "Sapiens" vīri astotdaļfinālā bija Edvīns Vizulis (20 punkti) un Pēteris Šķēls (18,8).

Uzvarētājs "Plēsoņu" un "Sapiens" regulārās sezonas duelī noskaidrojās vien pēdējā minūtē, un "Plēsoņas" triumfēja ar 72:70, un uzvaru ar 18 punktiem kaldināja Kārlis Večens. Valdis Vizulis bija rezultatīvākais "Sapiens" spēlētājs – 20 punkti.

"Sportland" – BK "Rimša"

Pirmā spēle: 7. aprīlis, plkst. 20.00 Meža skola
Otrā spēle: Tiks precizēts
Pretinieks pusfinālā: "Plēsoņas" / "Sapiens"

"Sportland" nācās pirmajā kārtā iesvīst, jo "UPIK Basket" tā vienkārši negrasījās atdot sēriju, - pēc pirmā mača "Sportland" bija tikai +3, bet otrajā jau pārliecinošāks +19. Līdzīgā manierē pagāja BK "Rimša" un "Semper Virilis" sērija – ja pēc nospēlētām 40 minūtēm "Rimša" piederēja +5, tad pēc nākamajām 40 kopumā jau +33.

"Sportland" izceļas ar nesavtīgu spēli, un astotdaļfinālā četri spēlētāji vidēji guva 11,5 līdz 13,5 punktus, par rezultatīvākajiem kļūstot Kristapam Pugačam un Kristapam Strazdiņam. Pirmajā kārtā "Rimša" kopumā izmantoja tikai astoņu spēlētāju rotāciju, un rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Reinis Lācis.

Komandas ar savstarpējo spēli noslēdza regulāro sezonu, un ar rezultātu 82:74 pārāka bija "Sportland". Intars Jansons uzvarētājiem paflirtēja ar "triple-double" (12 punkti, 11 bumbas, 6 piespēles), bet BK "Rimša" komandā 25 punktus pievienoja Lācis.

 

OlyBet 4. līgas 1/4 fināla pirmsspēļu apskats
05.04.2019

"Kūpers" – "Extra People"

Pirmā spēle: 5. aprīlis, plkst. 19.30 Pļavnieku pamatskola
Otrā spēle: Tiks precizēts
Pretinieks pusfinālā: BK "Lauki" / "A5"

"Kūpers" astotdaļfinālā spēlēja pret "Ko te notiek?", kam pirms gada zaudēja cīņā par bronzu, bet šajā reizē komanda demonstrēja asinskāra suņa cienīgu sniegumu un saplosīja KTN summā ar +65. "Extra people" gan neklājās tik viegli pirmajā kārtā, jo pirmais mačs pret "Kultūras Rondo" tika noslēgts ar -1, kam sekoja laba atbildes spēle 63:50 formātā un iekļūšana nākamajā fāzē.

Daudzpusīgs pirmajā kārtā bija "Kūpera" spēlētājs Roberts Bulāns, kurš vidēji guva 17 punktus, izcīnīja 8 atlēkušās bumbas un atdeva 9 rezultatīvas piespēles. "Extra People" rindās ar līdzīgu sniegumu atzīmējies Rūdolfs Melnis – vidēji 15,5 punkti, 11,5 atlēkušās bumbas un 5 rezultatīvas piespēles.

Komandas ar savstarpējo dueli noslēdza regulāro sezonu, un "Kūpers" izcīnīja uzvaru ar rezultātu 66:47. Deivis Zāģeris bija rezultatīvākais uzvarētājiem ar 17 punktiem, bet "Ekstru" rindās Normunds Niedrītis guva 13 punktus.

"Farmers Paradise" – "Kodols"

Pirmā spēle: 6. aprīlis, plkst. 16.00 Meža skola
Otrā spēle: Tiks precizēts
Pretinieks pusfinālā: "Grifs AG/LLA" / "Vafeles"

Tāpat kā "Kūperam", arī "Farmers Paradise" pirmā kārta nesagādāja problēmas, jo uzvara summā pār BK "Academy" bija vairāk nekā pārliecinoša – 201:130. Par zināmu pārsteigumu parūpējās "Kodols". Sēriju pret "Let it Rain" komanda iesāka ar -10, bet otrajā mačā krietni labāks basketbols tika demonstrēts laukumā, labāks gan uzbrukums, gan aizsardzība, kas ļāva atspēlēt mīnusus un triumfēt summā.

Jānis Leitāns bija viens no galvenajiem "Farmers paradise" spēlētājiem pirmajā kārtā ar 22,5 punktiem, 16,5 atlēkušajām bumbām un 6,5 rezultatīvām piespēlēm. Astotdaļfināla atbilde spēlē lielisks "Kodola" rindās bija Tomass Vegners, kurš guva 29 punktus, izcīnīja 7 bumbas un 6 reizes atņēma pretiniekam bumbu, kļūstot par galveno iemeslu, kāpēc "Kodola" sezona turpinās.

27. janvāra duelis starp "Farmers Paradise" un "Kodolu" noslēdzās ar minimālu "Fermeru" uzvaru – 84:80. Rezultatīvākais FP spēlētājs, gūstot 29 punktus, bija Kārlis Krauja, bet 19 punkti "Kodola" komandā Oskaram Lipskim un Artūram Zušmanim.

BK "Lauki" – "A5"

Pirmā spēle: 7. aprīlis, plkst. 16.00 Pļavnieku pamatskola
Otrā spēle: Tiks precizēts
Pretinieks pusfinālā: "Kūpers" / "Extra People"

Pirmajā kārtā "MZ/ASK" pakutināja nervus BK "Lauki", un uzvaru sērijā "Lauki" nodrošināja vien atbildes mačā. "A5" abus mačus pret "Tēva dēliem" aizvadīja salīdzinoši vienādi – pirmais mačs uzvarēts ar +12, bet otrais ar +13.

Lielisks pirmajā kārtā bija regulārās sezonas rezultatīvākais spēlētājs un BK "Lauki" līderis Klāvs Freimanis – viņš atzīmējās ar vidēji gūtajiem 27,5 punktiem un izcīnītajām 13 bumbām zem groziem. Liels nopelns "A5" panākumos bija Gintam Gūtmanim, kura kontā 20 punkti un 9 atlēkušās bumbas.

Komandas regulārajā sezonā atradās blakus (4. un 5. vieta) un arī savstarpējais mačs bija spriedzes pilns, jo "Lauki" uzvarēja vien ar četru punktu pārsvaru – 72:68. Ar "double-double" BKL komandā izcēlās Freimanis (33+11), bet ar to pašu atbildēja Gūtmanis (20+11).

"Grifs AG/LLA" – "Vafeles"

Pirmā spēle: 7. aprīlis, plkst. 17.30 Pļavnieku pamatskola
Otrā spēle: Tiks precizēts
Pretinieks pusfinālā: "Farmers Paradise" / "Kodols"

"Grifs AG/LLA" astotdaļfināla pirmo spēli pret "Dati Group" aizvadīja ļoti pārliecinoši (+28), otro zaudēja ar -4, bet summā tas neko būtiski neietekmēja. "Vafeles" ir galvenās sensāciju autores pirmajā kārtā, jo komanda no turpmākās cīņas izslēdza regulārās sezonas otru labāko komandu "Pilsakmens/NHF"! Abas cīņas "Vafeles" uzvarēja ar +2.

Lielu daļu no visiem "Grifa" punktiem pirmajā kārtā guva Guntis Buks – viņam pirmajos divos mačos vidēji 26 punkti. "Vafeļu" rindās neviens no spēlētājiem neizcēlās ar augstu rezultativitāti, bet Kristapa Kalniņa kontā 15 punkti.

Jāpiemin, ka šī būs abu komanda pirmā tikšanās reize šosezon.

 

 

OlyBet 4. līgas 1/8 fināla 2. nedēļas spēļu apskats
04.02.2019

"Farmers Paradise" – BK "Academy" 102:76
(23:15; 19:21; 32:28; 28:12)

Divu spēļu summā: "Farmers Paradise" +71

BK "Academy" sagaidīja nereāls uzdevums, jo pirmo maču komanda zaudēja ar -45. Atbildes spēles ievadā "Akadēmija" izvirzījās vadībā ar +4 (-41 summā), bet tas arī bija lielākais komandas pārsvars visā mačā. Spēli savās rokās pārņēma "Farmers Paradise" un pa drusciņai palielināja pārsvaru. Vislabāko basketbolu "Farmers" demonstrēja sērijas pēdējās desmit minūtēs, kad tika veikts 21:0 izrāviens. Divu spēļu summā triumfs ar 71 punkta pārsvaru!

Ģirts Pinete kaldināja "Farmers Paradise" uzvaru ar 28 punktiem, 12 atlēkušajām bumbām un 6 rezultatīvām piespēlēm, Ričardam Ozolam 19 punkti, 15 bumbas un 9 piespēles, bet Jānim Leitānam 14 punkti, 20 atlēkušās bumbas un 8 rezultatīvas piespēles. BK "Academy" rindās rezultatīvākais bija Edgars Ziediņš – 18 punkti.

"Ko te notiek?" – "Kūpers" 45:96
(8:25; 10:28; 13:14; 14:29)

Divu spēļu summā: "Kūpers" +51

"Ko te notiek?" ar Jāni Ābolu ierindā un bez ir divas dažādas komandas. Par to varēja pārliecināties gan "play-off" kvalifikācijā, gan astotdaļfināla pirmajā mačā. Nespēlējot Ābolam, KTN pirmajā ceturtdaļā pret "Kūperu" guva tikai astoņus punktus, bet ielaida 25, turklāt pēc pirmā puslaika komandas kontā 18 punkti, kamēr pretiniekam jau 53. Deficīts pēc pirmā mača ir 51 punkts. Ja izslēgšanas spēļu kvalifikācijā Ābols ieradās uz otro spēli un palīdzēja KTN uzvarēt, tad šeit uz atbildes maču būtu nepieciešams Ābols uz steroīdiem.

Seši no astoņiem "Kūpera" spēlētājiem guva vismaz 11 punktus, bet produktīvāko sniegumu demonstrēja Deivis Zāģeris (19 punkti, 14 atlēkušās bumbas, 7 rezultatīvas piespēles un 7 pārtvertas bumbas) un Roberts Bulāns (15 punkti, 9 bumbas, 9 piespēles). Gūstot 13 punktus, par rezultatīvāko "Ko te notiek?" spēlētāju kļuva Kristaps Štorhs.

"Let it Rain" – "Kodols" 55:71
(8:14; 17:14; 14:25; 16:18)

Divu spēļu summā: "Kodols" +6

Mazliet vairāk kā pirmo četru minūšu laikā "Kodols" izvirzījās vadībā ar 9:2, bet divu spēļu summā joprojām bija triju punktu deficīts, jo pirmo maču "Let it Rain" uzvarēja +10. Dažas minūtes vēlāk "Kodols" izvirzījās vadībā arī summā, bet ceturtdaļas izskaņā piecus punktus pēc kārtas guva LIR spēlētājs Vierpe. Otro desmit minūšu laikā "Let it Rain" panāca izlīdzinājumu uz tablo, bet, puslaikam noslēdzoties, nelielā vadībā bija "Kodols" – 25:28.

Otro spēles daļu daudz apņēmīgāk iesāka "Kodols", un īpaši rezultatīvi spēlēja Vegners, kurš guva desmit punktus, bet "Kodols" panāca +14 uz tablo jeb +4 summā! "Kodols" turējās vadībā divu spēļu summā, taču starpība bija minimāla. Līdzīga situācija bija arī ceturtajā ceturtdaļā, jo starpība summā bija vien daži punkti, turklāt 2:16 pirms mača beigām LIR izlīdzināja rezultātu summā. Pusotru minūti pirms beigām "Kodols" ieguva +1, tad abas komandas apmainījās ar kļūdām un neprecīziem metieniem, bet 13 sekundes pirms finālsvilpes Martinsona precīzie soda metieni deva +3. LIR savus soda metienus aizmeta garām, "Kodols" atbildēja ar realizētu sodiņu, un sērija bija galā – "Kodols" iekļūst ceturtdaļfinālā!

Tomass Vegners pavadīja laukumā visas 40 minūtes un "Kodola" labā guva 29 punktus, izcīnīja 7 atlēkušās bumbas un 6 reizes atņēma pretiniekam bumbu, bet "Let it Rain" rezultatīvākais spēlētājs ar 30 punktiem bija Arturs Vierpe, turklāt viņam arī 8 atlēkušās bumbas un 6 rezultatīvas piespēles.

"Kultūras Rondo" – "Extra People" 50:63
(14:14; 15:19; 13:12; 8:18)

Divu spēļu summā: "Extra People" +12

Atbildes mačs solījās interesants, jo pirmo spēli "Kultūras Rondo" uzvarēja tikai ar +1. Šīs spēles ievadā vadībā izvirzījās "Extra People", bet nekur tālu komandai neizdevās aizbēgt. Mačs ritēja punkts punktā, un neviena no komandām neveica vērā ņemamus izrāvienus. Pirmā puslaika izskaņā divreiz precīza bija "Extra People", tādējādi izvirzoties vadībā ar 29:33.

Otrā puslaika sākumā EP vispirms panāca +6, bet nākamos desmit punktus guva "Kultūras Rondo", līdz ar to panākot četru punktu pārsvaru uz tablo un +5 summā. "Extra People" gan uzreiz atbildēja ar diviem tālmetieniem un diviem divpunktu metieniem. Septiņas minūtes pirms mača beigām summā bija neizšķirts, bet sešu punktu izrāviens padevās "Extra People". "Kultūras Rondo" atlikušajā laikā guva tikai četrus punktus, kas nozīmēja tikai to, ka komandai sezona beigusies, bet "Extra People" soļo tālāk!

Rezultatīvākais "Extra People" spēlētājs ar 16 punktiem bija Raitis Kaulakalns, kamēr 12 punkti un 12 atlēkušās bumbas Robertam Teterim. Gūstot 17 punktus, par rezultatīvāko "Kultūras Rondo" spēlētāju kļuva Elvis Grāvēris, bet Kristaps Sniķers sezonu noslēdza ar 13 punktiem un 11 bumbām zem groziem.

"A5" – "Tēva dēli" 66:53
(13:16; 20:8; 10:7; 23:22)

Divu spēļu summā: "A5" +25

"Tēva dēliem" bija nepieciešama uzvara ar vismaz +13, lai iekļūtu ceturtdaļfinālā, bet spēles sākumā vadībā atradās "A5". Uz ceturtdaļas beigām iniciatīva pārgāja "Tēva dēliem", kuri guva ceturtdaļas pēdējos 10 punktus un izvirzījās vadībā ar +3 (-9 summā). "A5" bija sagatavojusi atbildi, un tā bija 10:0 izrāviena izskatā. Uz neilgu brīdi TD pietuvojās līdz minimumam, bet puslaika izskaņa krietni labāka padevās "A5", kas pēc nospēlētām 20 minūtēm atradās vadībā ar 33:24 un summā bija +21.

Arī trešo ceturtdaļu "A5" iesāka ar izrāvienu, un šoreiz tas bija 7:0. Nepilnas piecas minūtes neviena no komandām neguva punktus, kas, protams, izdevīgāk bija "A5". Pēdējā ceturtdaļā "Tēva dēliem" jau bija jāpaveic liels brīnums, kas arī nenotika, un "A5" droši iekļuva nākamajā kārtā!

"A5" rezultatīvāko spēlētāju trio bija Atis Andersons (17 punkti), Gints Gūtmanis (16) un Juris Veblovskis (14). "Tēva dēlu" labā Matīss Stasjuns guva 16 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas.

"Pilsakmens/NHF" – "Vafeles" 65:67
(22:16; 21:20; 11:14; 11:17)

Divu spēļu summā: "Vafeles"

Tā kā pirmā spēle noslēdzās ar divu punktu starpību (par labu "Vafelēm"), tad atbildes mačs solījās būt ļoti intriģējošs. Lai gan spēles ievadā "Pilsakmens" izvirzījās vadībā ar 8:1, nekur tālāk komandai neizdevās aizdoties, tajā pašā laikā vadība uz tablo un summā bija. Otrā puslaika sākumā veiktais 7:0 izrāviens deva "Pilsakmens" +13 uz tablo. Puslaika turpinājumā abu komandu izpildījumā sekoja vairāki izrāvieni, un pēc pirmā puslaika vadībā ar 43:36 atradās NHF.

Trešās ceturtdaļas gaitā "Vafelēm" izdevās atspēlēt deficītu divu spēļu summā, bet bija skaidrs, ka viss atrisināsies pēdējās 10 minūtēs. "Pilsakmens" pēc precīza tālmetiena ieguva +6 (+4 summā), bet ar 0:7 izrāvienu atbildēja "Vafeles". Divas minūtes pirms mača beigām summā bija neizšķirts, bet, sākoties pēdējai minūtei, "Vafeles" atguva +2. "Pilsakmens" tālmetiens nebija precīzs, vēlāk komanda pie sava groza nesavāca atlēkušo bumbu, "Vafeles" panāca jau +4, un notika sensācija – regulārās sezonas 2. labākā komanda tika izslēgta jau astotdaļfinālā!

"Vafeļu" rezultatīvāko spēlētāju trio bija Kristaps Kalniņš (18 punkti), Henrijs Bunks (13) un Andris Krūklis (11). Pie "double-double" "Pilsakmens/NHF" komandā tika Māris Vilcāns (16 punkti un 11 atlēkušās bumbas) un Kristaps Plotnieks (12+13).

"Kūpers" – "Ko te notiek?" 80:66
(21:20; 18:15; 16:9; 25:22)

Divu spēļu summā: "Kūpers" +65

Par 99,99% šīs sērijas iznākums bija zināms jau pēc pirmā mača, ko "Kūpers" uzvarēja ar +51. Abas komandas pirmajā ceturtdaļā spēlēja rezultatīvi, abas komandas pabija vadībā, tomēr spēli pamazām savā gultnē ievirzīja "Kūpers", kas vadībā bija visu otro ceturtdaļu, turklāt trešajā beidzot bija arī divciparu pārsvars. Summā "Kūpers" triumfēja ar graujošo +65, tādējādi reabilitējoties par pagājušajā sezonā piedzīvoto zaudējumu "mazajā finālā".

Roberts Bulāns "Kūpera" komandā izcēlās ar 19 punktiem, 7 atlēkušajām bumbām un 9 rezultatīvām piespēlēm, bet rezultatīvākais "Ko te notiek?" spēlētājs bija Ojārs Libsbergs – 27 punkti.

BK "Lauki" – "MZ/ASK" 63:42
(14:10; 16:9; 16:10; 17:13)

Divu spēļu summā: BK "Lauki" +25

Komandas spēli iesāka ļoti mazrezultatīvi, un ceturtdaļas vidū vadībā ar 3:4 atradās "MZ/ASK". "Lauki", kas pirmo maču uzvarēja ar +4, guva astoņus punktus pēc kārtas, bet ar precīziem metieniem atbildēja arī ASK. Otrajā ceturtdaļā "Lauki" turpināja spēlēt labāk, kas arī atspoguļojās uz tablo, jo starpība sasniedza desmit punktus.

"MZ/ASK" bija vēl 20 minūtes laika sezonas saglābšanai, tomēr nekas no iecerētā neizdevās, un BK "Lauki" vēl vairāk palielināja pārsvaru. Pabeidzot 19:2 izrāvienu, "Lauku" handikaps uz tablo bija +29 un summā +33. "MZ/ASK" minimāli sadeldēja deficītu, un sērijā kopumā "Lauki" triumfēja ar 25 punktu pārsvaru.

Labākais spēlētājs BK "Lauki" rindās bija Klāvs Freimanis, kurš guva 29 punktus un izcīnīja 14 atlēkušās bumbas, kamēr Edgars Pazāns "MZ/ASK" labā guva 15 punktus un tika pie 12 bumbām zem groziem.

"Grifs AG/LLA" – "Dati Group" 64:68
(16:7; 14:18; 21:20; 13:23)

Divu spēļu summā: "Grifs AG/LLA" +24

"Grifam" pēc pirmās spēles piederēja 28 punktu pārsvars, turklāt šī mača ievadā komanda vēl vairāk palielināja starpību. No +3 īsā laikā tika panākts +11, turklāt otrajā ceturtdaļā pārsvars sasniedza 15 punktu atzīmi jeb +43 summā. "Dati group" saņēmās un guva desmit punktus pēc kārtas, līdz ar uz tablo tikai -3 (summā -31). Pēc pirmā puslaika rezultāts bija 30:25.

Lielāko daļu trešās ceturtdaļas labāku sniegumu demonstrēja, turklāt atkal uz tablo bija +15, taču arī šoreiz "Dati group" atbildēja ar izrāvienu, kas ļāva pietuvoties līdz -6. Sērijas liktenis bija zināms, un atlika noskaidrot tikai šīs spēles uzvarētāju. Gūstot 7 punktus pēc kārtas, "Dati Group" izvirzījās vadībā ar +2, "Grifs" izlīdzināja rezultātu, bet ar precīzu tālmetienu un divpunktu metienu DG nodrošināja uzvaru, tomēr visā sērijā pārliecinoši ar +24 triumfēja "Grifs AG/LLA".

Rezultatīvākie spēlētāji "Dati Group" komandā ar 12 punktiem bija Normunds Vītoliņš un Raivo Regaiss, kamēr "Grifa AG/LLA" rindās Artūrs Šefanovskis un Guntis Buks guva attiecīgi 16 un 15 punktus.

 

OlyBet 3. līgas 1/8 fināla 2. nedēļas spēļu apskats
03.04.2019

BK "Rimša" – "Semper Virilis" 83:55
(21:21; 21:8; 22:15; 19:11)

Divu spēļu summā: BK "Rimša" +23

Pēc pirmās spēles "Rimša" piederēja piecu punktu pārsvars, bet spēles ievadā "Semper Virilis", realizējot 4 soda metienus, pietuvojās līdz minimumam. Ceturtdaļas turpinājumā pēc Ivanova vairākiem precīziem metieniem notika vadības maiņa divu spēļu summā, taču "Rimša" atspēlējās un panāca uz tablo neizšķirtu. Nākamo desmit minūšu laikā pārsvars jau bija "Rimša" pusē, un rezultatīvi spēlēja Lācis un Zaķis, turklāt "Semper Virilis" pa visu ceturtdaļu kopā guva tikai 13 punktus. Pēc puslaika 42:29 uz tablo jeb +18 summā "Rimša" komandai.

"Semper Virilis" pamazām bija jādara kaut kas lietas labā, lai saglābtu sezonu, taču notika pretējais, un BK "Rimša" vēl vairāk izvirzījās priekšā. Pēc nospēlētām 30 minūtēm komandu starpā divu spēļu summā 25 punkti, un arī noslēdzošajā sērijas ceturtdaļā brīnumi nenotika, līdz ar to "Rimša" garantēja vietu ceturtdaļfinālā, kamēr "Semper Virilis" jau var sākt gatavoties nākamajai sezonai.

Rezultatīvākie BK "Rimša" spēlētāji ar 19 punktiem bija Reinis Lācis un Ainārs Kalvenieks, bet "Semper Virilis" rindās Kaspars Ivanovs guva 27 punktus.

"ASK Patria" – "Young Guns" 84:78
(23:18; 22:22; 20:23; 19:15)

Divu spēļu summā: "ASK Patria" +15

Spēles ievadā labāku sniegumu demonstrēja "ASK Patria", kas pirmo maču uzvarēja ar +9, un komanda panāca 7:2 vadību. ASK panāca sešu punktu pārsvaru, bet "Young Guns" ar diviem tālmetieniem atspēlējās, bet ASK atbildēja ar astoņiem punktiem pēc kārtas. Visu otro ceturtdaļu vadībā atradās "ASK Patria", turklāt uz ceturtdaļas beigām handikaps sasniedza 11 punktu atzīmi (+20 summā), tiesa, YG līdz puslaika izskaņai pietuvojās, un pēc pirmā puslaika rezultāts bija 45:40.

Trešās ceturtdaļas gaitā ASK vadība pieauga līdz 8 punktiem jeb +17 summā, tomēr "Young Guns" dažu minūšu laikā uz tablo panāca neizšķirtu. Vēlāk YG izvirzījās arī vadībā (-8 summā), tomēr pirms pēdējām desmit minūtēm +2 uz tablo un +11 summā piederēja "ASK Patria", kas lieliski iesāka ceturto nogriezni, realizējot trīs divpunktu metienus un vienu tālmetienu. "Young Guns" vairs nespēja izrādīt pretestību, un ASK triumfēja divu spēļu summā.

Kristiāns Zarumba kaldināja "ASK Patria" panākumu ar 28 punktiem un 14 atlēkušajām bumbām, bet Egons Baumanis pievienoja 18 punktus un 13 bumbas zem groziem. Gints Artmanis "Young Guns" komandā sakrāja "triple-double" – 22 punkti, 11 atlēkušās bumbas un 10 rezultatīvas piespēles.

"Lai līst" – "Skvadroni" 89:70
(26:15; 21:22; 20:8; 22:25)

Divu spēļu summā: "Lai līst" +30

Pirmajos uzbrukumos "Lai līst" un "Skvadroni" apmainījās ar precīziem metieniem, taču tad sekoja 14 punktu izrāviens "Lai līst" izpildījumā, kas pirmo maču uzvarēja ar 11 punktiem. "Skvadroni" palīda zem -10, tomēr ne uz ilgu. Otrās ceturtdaļas sākumā "Skvadroni" sadeldēja deficītu līdz -6, taču dažas minūtes vēlāk "Lai līst" panāca +13. Dodoties puslaika atpūtā, 47:37 uz tablo jeb "Lai līst" +21 summā.

Trešā ceturtdaļa pielika punktu jautājumiem par sērijas iznākumu. Pirmās piecas minūtes abas komandas aizvadīja identiski, taču ceturtdaļas otrajā pusē punktus guva tikai "Lai līst", kas guva 12 punktus pēc kārtas, uz tablo iegūstot +22, bet summā jau +33. "Skvadroni" centās glābt sezonu un veica 0:10 izrāvienu bet "Lai līst" izdevās "apdzēst nelielo ugunsgrēku". +19 spēlē, +30 summā, un "Lai līst" turpina sezonu!

Rezultatīvākie "Lai līst" spēlētāji ar 30 un 27 punktiem bija attiecīgi Toms Broks un Dāvis Piuss. "Skvadroni" rindās ar 16 punktiem izcēlās Mārtiņš Terehovičs, bet 14 punkti un 10 atlēkušās bumbas Pēterim Pugam.

"Burger studio" – "Neatzītās cerības" 66:72
(16:14; 15:21; 17:21; 18:16)

Divu spēļu summā: "Neatzītās cerības" +6

Sērijas pirmo spēli labāk iesāka "Burger studio", kas pēc astoņiem punktiem pēc kārtas iekrāja septiņu punktu handikapu. "Neatzītās cerības" drīz vien izlīdzināja rezultātu, taču "Burger studio" turpināja atrasties vadībā. Uz brīdi komandu starpā bija astoņi punkti, kam sekoja divi precīzi metieni no tālās distances NC izpildījumā, turklāt puslaiku komanda pabeidza ar 0:8 izrāvienu, tādējādi izvirzoties vadībā ar 31:35.

Trešajā ceturtdaļā "Neatzītās cerības" bija priekšā, tomēr pārsvars bija neliels. Komandas apmainījās ar nelieliem izrāvieniem, un Brieža pieci realizētie soda metieni nepilnas minūtes laikā palielināja "Neatzīto cerību" pārsvaru līdz +8. Arī ceturtajā ceturtdaļā aizritēja līdzīga cīņa, un pusotru minūti pirms beigām "Burger studio" pietuvojās līdz -1. NC atbildēja ar precīzu tālmetienu un diviem soda metieniem, kas arī bija mača noslēdzošie punkti, un pēc pirmā mača komandu starpā seši punkti.

"Neatzītās cerības" uzvaru ar 16 punktiem kaldināja Gatis Gamorja, bet "double-double" pievienoja Jāzeps Bērziņš (15 punkti un 13 atlēkušās bumbas) un Nils Briedis (15+10). "Burger studio" komandā ar "double-double" izcēlās Juris Kalniņš (26+24) un Jurģis Pēteris Maniks (21+10).

"Plēsoņas" – "MEH" 85:79
(15:23; 12:7; 38:19; 20:30)

Divu spēļu summā: "Plēsoņas" +36

"MEH", kas pirmo spēli zaudēja ar -30, šo maču iesāka apņēmīgi, dažu minūšu laikā izvirzoties vadībā ar 0:8. Metienus sāka realizēt arī "Plēsoņas", taču starpība turējās septiņu punktu robežās, bet nākamo desmit minūšu laikā "MEH" guva trīsreiz mazāk punktu, un "Plēsoņas" pa to laiku mazliet pietuvojās, sadeldējot deficītu uz tablo līdz 27:30.

Pēc pārtraukuma ar daudz lielāku enerģiju laukumā darbojās "Plēsoņas", kas atspoguļojās arī uz rezultāta tablo – gūstot 12 punktus pēc kārtas, "Plēsoņas" izvirzījās vadībā ar +11 (+41 summā). Ceturtās ceturtdaļas ievadā komandu starpā bija 19 punkti (summā 49), bet "MEH" cīnījās par uzvaru mačā un ar trim tālmetieniem pēc kārtas pietuvojās līdz -10. Četras reizes "MEH" pietuvojās līdz -4, bet tas bija arī viss, un "Plēsoņas" summā uzvarēja ļoti pārliecinoši.

Ar 18 punktiem par rezultatīvāko "Plēsoņu" spēlētāju kļuva Elmārs Arcimovičs. "MEH" komandā 20 punktus guva Edvarts Gaigals (viņam arī 13 atlēkušās bumbas) un Jānis Bruģis.

"Neatzītās cerības" – "Burger studio" 64:89
(21:24; 13:22; 13:25; 17:18)

Divu spēļu summā: "Burger studio" +19

Komandas mazliet vairāk kā 15 stundu laikā aizvadīja divas spēles. Pēc pirmās "Neatzītajām cerībām" bija +6, un atbildes mača ievadā nevienai no komandām nebija liels pārsvars. Uz ceturtdaļas beigām "Burger studio" panāca +5 (-1 summā), bet otrās ceturtdaļas vidū komanda izvirzījās vadībā arī summā. Puslaiku BS pabeidza ar 0:6 izrāvienu, kas deva +12 uz tablo un +6 divu spēļu ietvaros.

Pēc pārtraukuma vēl vairāk izpaudās "Burger studio" pārsvars, un pēc deviņiem gūtiem punktiem pēc kārtas komandu starpā jau 22 punktiem jeb 16 summā. Pēdējo desmit minūšu laikā "Neatzītajām cerībām" bija jāatspēlējas no -18, bet tuvāk par -13 komanda tā arī nepietuvojās. "Burger studio" bija pārāka un turpina sezonu.

Uzvarētāju rindās Juris Kalniņš izcēlās ar 36 punktiem un 22 atlēkušajām bumbām, tāpat ar "double-double" atzīmējās Ģirts Fridrihsons, kura kontā 15 punkti un 13 bumbas zem groziem. Rezultatīvākie "Neatzīto cerību" spēlētāji bija Andris Apogs un Lauris Vilciņš ar attiecīgi 21 un 11 punktiem.

"Riga Crew" – "Sapiens" 50:109
(19:24; 4:32; 15:23; 12:30)

Divu spēļu summā: "Sapiens" +56

Pēc nospēlētām 40 minūtēm "Riga Crew" atradās vadībā ar +3, bet uz šo spēli nebija abu RC līderu, un to lieliski izmantoja "Sapiens". Ja vēl pirmajā ceturtdaļā "Sapiens" pārsvars bija minimāls, tad otrajā ceturtdaļā uz laukuma bija divas dažādas komandas. "Sapiens" guva 20 (!) punktus pēc kārtas un uz tablo bija +25, bet summā +22. Pa visu ceturtdaļu "Riga Crew" guva tikai četrus punktus, kamēr pretinieki astoņas reizes vairāk, un pēc pirmā puslaika rezultāts bija 23:56.

Otro puslaiku "Sapiens" iesāka ar 12 punktiem pēc kārtas. "Riga Crew" spēlēja rezultatīvāk, tomēr deficīts bija pārāk liels. Vienīgā intriga bija par to, kas notiks pirmais – "Riga Crew" sasniegs 50 punktu robežu vai "Sapiens" 100. Brīdī, kad rezultāts bija 47:90, RC veica 0:10 izrāvienu, tādējādi gūstot 100. punktu. Visā mačā RC sagrāva pretinieku ar +59.

Rezultatīvākais "Sapiens" spēlētājs, gūstot 28 punktus, bija Pēteris Šķēls, savukārt 27 punkti Edvīna Vizuļa rēķinā. Lielu daļu no visiem "Riga Crew" punktiem guva Edgars Salmiņš – 20.

"Vervo" – BK "Brekši" 79:74
(15:18; 26:21; 14:15; 24:20)

Divu spēļu summā: "Vervo" +8

Jau pēc nospēlētas pirmās minūtes BK "Brekši" atradās vadībā divu spēļu summā, jo komanda uz tablo bija 0:5, bet pirmo spēli "Vervo" uzvarēja ar trim punktiem. Dažas minūtes vēlāk pārsvars sasniedza 8 punktus (+5 summā), bet līdz ceturtdaļas izskaņai "Vervo" panāca neizšķirtu summā. Otro ceturtdaļu ar 7 punktiem pēc kārtas iesāka "Vervo", taču vadības groži ceturtdaļas gaitā mainījās vairākkārt. Noslēdzoties pirmajam puslaikam, rezultāts bija 41:39, un divu spēļu summā "Vervo" bija +5.

"Vervo" trešās ceturtdaļas sākumā panāca divciparu handikapu summā, taču "Brekši" atbildēja ar vienu tālmetienu un vienu divpunktu metienu. Pirms ceturtās ceturtdaļas summā starpība bija vien četri punkti. Pateicoties 1:8 izrāvienam, "Brekši" pārņēma vadību summā, "Vervo" atspēlējās, bet "Brekšu" izpildījumā sekoja vēl viens izrāviens, kas deva +7 uz tablo un +4 divu spēļu ietvaros. "Vervo" izdevās deficītu izkliedēt, turklāt Grandberga precīzais tālais deva komandai jau +6 summā. Pēdējās minūtēs "Vervo" nospēlēja precīzāk, tādējādi iekļūstot ceturtdaļfinālā!

Edgars Burkevics "Vervo" labā guva 23 punktus, izcīnīja 8 atlēkušās bumbas un atdeva 5 rezultatīvas piespēles, bet Alfrēda Rozentāla rēķinā 18 punkti un 14 atlēkušās bumbas. BK "Brekši" komandā "double-double" Edgaram Oliņam (19 punkti, 13 atlēkušās bumbas) un Agrim Ābelem (13 punkti, 10 bumbas, 5 piespēles).

"Sportland" – "UPIK Basket" 85:66
(33:12; 11:20; 21:12; 20:22)

Divu spēļu summā: "Sportland" +22

Abas komandas spēles sākumā bieži iekaroja grozus, bet ceturtdaļas otrajā daļā labāk jau sekmējās "Sportland", kas pēc 15:0 izrāviena izvirzījās vadībā ar +18, turklāt kabatā bija jau +3, kas tika iegūts pirmajā spēlē. Komandas uzbrukums mazliet nodzisa otrajā ceturtdaļā, un to izmantoja "UPIK Basket" – Zilgme, Kravalis un Provejs sadeldēja deficītu līdz -10 (summā -13). Dodoties puslaika atpūtā, rezultāts uz tablo vēstīja par 44:32.

Visu trešo ceturtdaļu "Sportland" turējās vadībā, turklāt uz desmitminūtes beigām pārsvars pārsniedza 20 punktu atzīmi. UPIK desmit minūtēs varēja glābt sezonu, tomēr nedz uzbrukums, nedz aizsardzība nebija pietiekami jaudīgi, lai paveiktu brīnumu. "Sportland" soļo tālāk!

Rezultatīvākie "Sportland" spēlētāji ar 15 un 13 punktiem bija attiecīgi Kristaps Pugačs un Roberts Liepiņš. "UPIK Basket" rindās galvenie punktu guvēji bija Toms Provejs (19) un Gints Kravalis (17).

 

 

OlyBet Izaicinājuma kausa 1/4 fināla 1. nedēļas spēļu apskats
02.04.2019

"T.G.I.F." – "Marketmegood.com/Roja" 68:87
(14:26; 23:20; 15:22; 16:19)

Divu spēļu summā: "Marketmegood.com/Roja" +19

Spēles pirmās minūtes izvērtās rezultatīvas. Nelielā vadībā atradās Rojas komanda, bet čempione "T.G.I.F." atspēlējās, tomēr ceturtdaļas pēdējos 12 punktus guva "Marketmegood.com/Roja". Otro ceturtdaļu ar trim precīziem divpunktu metieniem sāka "T.G.I.F.", un visu ceturtdaļu Roja turpināja atrasties vadībā ar aptuveni sešiem punktiem. Ar precīziem metieniem no dažādām distancēm starpība pieauga līdz 11 punktiem, bet puslaikā 37:46.

Otro puslaiku ar precīzu tālmetienu iesāka Rojas vienība, bet nākamos sešus punktus guva "T.G.I.F.", līdz ar to starpība uz tablo saruka līdz sešiem punktiem. Ar 0:7 izrāvienu atbildēja "Marketmegood.com/Roja", un ceturtdaļas turpinājumā Rojas komanda panāca +16. Pēdējo desmit minūšu laikā komandas šķīra arī 20 punkti, bet pēc pirmā mača Rojai ir +19, kas nozīmē, ka "T.G.I.F." jau nākamajā mačā var nolikt čempionu pilnvaras.

Ļoti rezultatīvs bija "Marketmegood.com/Roja" spēlētājs Roberts Jaunozols, kurš guva 41 punktu, savukārt Egons Baumanis pievienoja 12 punktus, 17 atlēkušās bumbas un 6 rezultatīvas piespēles. "T.G.I.F." komandā rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Kristaps Dambinieks, bet 16 punkti, 11 bumbas zem groziem un 6 rezultatīvas piespēles Jānim Kliesmetam.

"Geka.lv" – "Kreisā Krasta Buļļi" 64:69
(17:13; 13:12; 17:21; 17:23)

Divu spēļu summā: "Kreisā Krasta Buļļi" +5

"Kreisā Krasta Buļļiem" spēles ievadā bija labākas sekmes ar punktu gūšanu. Ceturtdaļas otrajā daļā metienus sāka realizēt arī "Geka.lv", un astoņu punktu izrāviens deva komandai +3. Otro ceturtdaļu "Geka.lv" iesāka ar 9:0 izrāvienu, un "Buļļi" pirmos punktus guva vien tad, kad nospēlētas bija vairāk nekā piecas minūtes, tiesa, uzreiz gūti 8 punkti pēc kārtas. Dodoties puslaika atpūtā, vadībā ar 30:25 atradās "Geka.lv".

Mača otrās daļas sākumā KKB sadeldēja starpību līdz -2, bet ar trim precīziem tālmetieniem atbildēja "Geka.lv", iegūstot +11. Kreisā Krasta komanda nepadevās un cītīgi deldēja deficītu, un pirms ceturtās ceturtdaļas komandas šķīra tikai punkts, turklāt Baranovska precīzie trejači ceturtās ceturtdaļas ievadā deva komandai +5. Spēle gan izlīdzinājās, rezultāts auga līdzīgi, un tikai pēdējā minūtē noskaidrojās uzvarētājs. Aptuveni minūti pirms mača beigām Baranovskis atkal bija precīzs no tālās distances un panāca +2, pretinieks kļūdījās, un Baranovskis ielādēja vēl vienu tālo. Pēc pirmās spēles komandas šķir 5 punkti.

Lielisks uzbrukumā bija "Kreisā Krasta Buļļu" spēlētājs Ervīns Baranovskis, kurš kopumā guva 36 punktus. "Geka.lv" komandā 16 punktus guva Nauris Bikovs.

"Vienradži" – "BBB" 93:80
(16:22; 17:14; 28:22; 32:22)

Divu spēļu summā: "Vienradži" +13

Visu pirmo ceturtdaļu vadībā atradās "BBB", kas ceturtdaļas gaitā iekrāja arī deviņu punktu handikapu. +10 komanda panāca otrās ceturtdaļas sākumā, bet "Vienradži" dažu minūšu laikā pietuvojās līdz -3. Puslaika turpinājumā spēle ritēja punkts punktā, un "BBB" atradās vadībā, noslēdzoties spēles pirmajam puslaikam, ar 33:36.

Trešās ceturtdaļas pirmajās minūtēs "Vienradži" ne tikai izlīdzināja rezultātu, bet arī izvirzījās vadībā, bet "BBB" neļāva pretiniekiem nekur tālu atrauties, ar diviem precīziem trejačiem atgūstot vadības grožus. Pēdējo nogriezni labāk iesāka "Vienradži", kas realizēja 2 tālmetienus pēc kārtas un ieguva +7. "BBB" pēc dažām minūtēm pietuvojās līdz -1, bet pretinieku izpildījumā sekoja 7:0 izrāviens. "Vienradži" turpināja spēlēt labāk, "BBB" metienus realizēja krietni retāk, līdz ar to "Vienradži" atrodas vadībā ar 13 punktiem pēc nospēlētām 40 minūtēm.

Lielisks sniegums "Vienradžu" komandā Tomam Vilkam, kurš guva 27 punktus, izcīnīja 5 atlēkušās bumbas un atdeva 20 rezultatīvas piespēles. Rezultatīvākais "BBB" spēlētājs ar 15 punktiem un 10 atlēkušajām bumbām bija Renolds Klims.

"3.BJSS" – "Baltijas Baseini" 93:60
(8:22; 38:19; 20:9; 27:10)

Divu spēļu summā: "3.BJSS" +33

Ļoti veiksmīgs spēles sākums padevās "Baltijas Baseiniem", kas pēc pirmajām četrarpus minūtēm atradās vadībā ar 2:8, bet 14 punktu izrāviens palielināja pārsvaru līdz 5:22. Prieki bija īsi, jo otrajā ceturtdaļā mainījās spēle gaita. Trešā sporta skola guva desmit punktus pēc kārtas un samazināja starpību līdz -5. Uzbrukumā karsts kļuva Vecums, kurš mazliet vairāk kā četru minūšu laikā guva 17 punktus, kas ļāva "3.BJSS" atrasties vadībā ar 46:41.

Trešajā ceturtdaļā "3.BJSS" turpināja audzēt pārsvaru, kas pēc Vecuma kārtējā precīzā tālmetiena sasniedza +11. "Baltijas Baseini" atbildēja ar precīzu divpunktu un trīspunktu metienu, bet nākamos 9 punktus guva "3.BJSS". Savu skrējienu trešā sporta skola turpināja arī noslēdzošajās desmit minūtēs, un spēles beigu daļā komanda veica 18:0 izrāvienu. Pēc pirmās spēles komandas šķir 33 punkti, un "Baltijas Baseiniem" būs ļoti jācenšas, lai atspēlētos.

Fenomenālu spēli aizvadīja Edgars Vecums, kurš "3.BJSS" labā guva 48 punktus, kamēr Mārtiņš Zemturis sakrāja "triple-double" jeb guva 17 punktus, izcīnīja 26 atlēkušās bumbas un atdeva 12 rezultatīvas piespēles. Rezultatīvākais "Baltijas Baseinu" spēlētājs ar 19 punktiem bija Kaspars Ivanovs.

 

OlyBet Extra līgas FINAL 4 iekļūst BK Dolāri un Pafbet
02.04.2019

"Bauerfeind" – "Pafbet.lv" 86:95
(20:36; 30:16; 16:18; 20:25)

Sērijā līdz 2 uzvarām: "Pafbet.lv" 2:0

Šis mačs "Bauerfeind" bija obligāti jāuzvar, lai turpinātu sezonu, taču spēles ievadā "Pafbet.lv" izvirzījās vadībā ar 0:7. "Pafbet" savu pārsvaru turpināja audzēt, panāca vairāk kā +10 un pēc pirmās ceturtdaļas atradās vadībā ar 20:36. Otrajā ceturtdaļā "Bauerfeind" saņēmās un pamazām deldēja deficītu. Precīzs tālmetiens un divi divpunktu metieni pietuvoja komandu līdz -6, ceturtdaļas beigu daļā veiktais 9:0 izrāviens izlīdzināja rezultātu, bet puslaikā 50:52.

Visu trešo ceturtdaļu vadībā atradās "Pafbet.lv", bet starpība bija minimāla, un "Bauerfeind" nebija nekur tālu. Izšķirošās ceturtdaļas sākumā "Pafbet" guva desmit punktus pēc kārtas, kas uz tablo deva 14 punktu handikapu. Prettriecienu "Bauerfeind" deva mazliet vēlāk, kad 8:0 izrāviens samazināja deficītu līdz -2, bet divas minūtes pirms mača beigām Ābola danks izlīdzināja rezultātu. Sekoja izšķirošie sērijas notikumi – Kristapam Epneram precīzs divpunktnieks, Kaspars Krūms ielika tālo, bet Maksis Uškāns pievienoja vēl divus punktus, un tas viss "Pafbet" deva +7 un garantēja vietu pusfinālā!

Kaspars Krūms kaldināja "Pafbet.lv" uzvaru ar 21 punktu, 6 atlēkušajām bumbām un 7 rezultatīvām piespēlēm, bet "Bauerfeind" rindās 24 punktus guva Ģirts Pommers.

"OWF" – BK "Dolāri" 64:67
(16:17; 15:20; 16:11; 17:19)

Sērijā līdz 2 uzvarām: BK "Dolāri" 2:0

Labs spēles sākums bija "OWF" komandai, kas guva pirmos septiņus punktus, turklāt uzvara bija nepieciešama kā ēst, jo zaudējums nozīmētu sezonas beigas. Ilgāku laiku "OWF" punktus neguva, un to izmantoja "Dolāri", kas guva 8 punktus pēc kārtas un izvirzījās vadībā. Otro ceturtdaļu "Dolāri" iesāka ar 0:9 izrāvienu, un uz tablo jau bija +8. Ceturtdaļas turpinājumā "OWF" sadeldēja deficītu līdz -1, bet drīz vien "Dolāri" panāca +10. Pēc pirmā puslaika rezultāts bija 31:37.

Arī otrās ceturtdaļas ievadā starpība bija rakstāma ar divciparu skaitli, tomēr "OWF" negrasījās padoties un veica 10:0 izrāvienu. Vēl viens izrāviens bija izšķirošās ceturtdaļas pirmajās minūtēs, un to šoreiz veica "Dolāri", kas bija 0:7 izteiksmē. Divarpus minūtes pirms mača beigām uz tablo bija neizšķirts, un tāda pati situācija bija arī pēdējās minūtes ievadā. Silavs izvirzīja vadībā "Dolārus", "OWF" aizmeta garām divus metienus, Ceplītis panāca +3, un Zālīša mestais tālmetiens nesasniedza mērķi, tādējādi "Dolāri" triumfēja sērijā.

Rezultatīvākais BK "Dolāri" spēlētājs bija Sandis Ceplītis, kurš guva 15 punktus. "OWF" komandā ar 12 punktiem, 9 atlēkušajām bumbām un 7 rezultatīvām piespēlēm izcēlās Ainārs Tomašs.

 

Olybet DDL regulārā sezona noslēdzas ar Turības uzvaru. Play off ar uzvaru iesāk Binders.
01.04.2019

Regulārā sezona

Noslēdzošajā regulārās sezonas mačā savā starpība tikās "Turība" un "Realia". Uzvarētāja noteikšana tika atlikta uz pašām spēles beigām. Svarīgā brīdī "Turība" realizēja tālmetienu, bet vēl svarīgākā brīdī bija precīza no soda metienu līnijas, un "Realia" pēdējais cerību metiens nebija precīzs, līdz ar to "Turība" triumfēja ar 77:74. Uzvarētājiem 14 punktus guva Helmuts Lejnieks un Aigars Strēlis, bet "Realia" rindās ar 21 punktu un 13 atlēkušajām bumbām izcēlās Mārtiņš Darģis.

Ceturtdaļfināls

"CBF Binders" – "Banku Augstskola" 93:74
(30:19; 27:15; 21:19; 15:21)

Sērijā līdz 2 uzvarām: 1:0

Spēli ar precīzu metienu atklāja "Banku Augstskola", bet nākamos 12 punktus guva "CBF Binders", tādējādi ātri iegūstot +10. Ivanovam gūstot punktus no visām distancēm, studentu komanda pietuvojās līdz minimumam, taču atkal izrāvienu veica CBF, kas bija 10:3 izteiksmē un kas deva +11 uz tablo. Otrajā ceturtdaļā ceļinieki turpināja savu spēku demonstrēšanu, un tā rezultātā pārsvars pārsniedza 20 punktu robežu. Pirmā mača iznākums praktiski bija zināms, un otrajā puslaikā "baņķene" tā arī nespēja nopietni apdraudēt CBF uzvaru.

Ar produktīvu sniegumu "CBF Binders" komandā izcēlās Nauris Metnieks (30 punkti, 7 atlēkušās bumbas un 11 rezultatīvas piespēles) un Gatis Līcītis (20+9+5), savukārt "Banku Augstskolas" rindās 23 punktus guva Kaspars Ivanovs.

 

OlyBet Sieviešu līgas 1/4 fināla pirmsspēļu apskats
01.03.2019

BS "Jugla" - RTU

Pirmā spēle: 1. aprīlis, plkst. 20.45 Ziemeļvalstu ģimnāzija
Otrā spēle: 8. aprīlis, plkst. 21.15 Jugla
Pretinieks pusfinālā: "Latvijas Universitāte" / BK "Filter"

Regulāro sezonu Juglas dāmas aizvadīja ļoti pārliecinoši, jo visās 13 spēlēs tika izcīnītas uzvaras! Pirms gada "Juglai" sezona noslēdzās tieši ceturtdaļfinālā, tāpēc šosezon dāmām jābūt īpaši modrām. RTU dāmām padevās veiksmīgs pēdējais nogrieznis, jo trijās spēlēs izcīnītas trīs uzvaras un garantēta vieta izslēgšanas mačos.

BS "Jugla" rezultatīvākās spēlētājas ir Līga Jansone un Laura Keistere - pirmā vidēji mačā gūst 14,9 punktus, bet otrā pievieno 10,3. RTU rindās tikai viena spēlētāja vidēji spēlē gūst vismaz 10 punktus, un tā ir Demija Tijāre, kuras kontā 11,5 punkti.

Janvāra viducī komandas aizvadīja vienīgo savstarpējo dueli šosezon, un "Jugla" triumfēja ar rezultātu 49:36. Ieva Jundase uzvarētājām guva 16 punktus un izcīnīja 15 atlēkušās bumbas, bet RTU labā 8 punktus guva Demija Tijāre un Nikola Kuzmina.

"Avantis" - LSPA

Pirmā spēle: 26. marts, plkst. 19.45 LSPA
Otrā spēle: Tiks precizēts
Pretinieks pusfinālā: "Latvijas Universitāte" / BK "Filter"

"Avantis" regulārajā sezonā tika pie 9 uzvarām un 4 zaudējumiem, tāda pati bilance bija arī trešajai sporta skolai, bet labāku savstarpējo spēļu rezultātu dēļ "Avantis" ieņēma 2. vietu. LSPA nācās pacīnīties par vietu labāko sabiedrībā, bet tas tika veiksmīgi izdarīts, no pēdējām četrām spēlēm uzvarot trīs.

"Avantis" komandā rezultatīvu sniegumu demonstrēja vairākas basketbolistes, bet Zane Voļska izceļas ar 17 punktiem, 5,3 atlēkušajām bumbām un 7,1 rezultatīvu piespēli. LSPA par bīstamāko spēlētāju jāuzskata Sindiju Kuduli, kurai vidēji mačā 16,4 punkti, 5,7 atlēkušās bumbas un 6 rezultatīvas piespēles.

Janvāra otrajā nedēļas nogalē komandām bija "randiņš" basketbola laukumā, un "Avantis" uzvarēja ar 85:72. Tuvu "triple-double" "Avantis" komandā bija Evita Žvarte (15 punkti, 13 bumbas, 7 piespēles), kamēr Sindija Kudule "LSPA" rindās izcēlās ar 27 punktiem.

"Rīgas 3BJSS" - "A.R.T."

Pirmā spēle: 2. aprīlis, plkst. 20.15 37. vidusskola
Otrā spēle: 6. aprīlis, plkst. 17.30 Imantas vidusskola
Pretinieks pusfinālā: "Avantis" / "LSPA"

"Rīgas 3BJSS" sāk īsto cīņu par titula aizstāvēšanu! No pēdējām piecām spēlēm trešā sporta skola uzvarējusi četrās, kas parāda, ka komanda ir uzņēmusi labu tempu. Tāda pati bilance aizvadītajās piecās spēlēs ir "A.R.T.", taču regulāro sezonu dāmas noslēdza ar zaudējumu.

Tuvu "double-double" robežai ir "Rīgas 3BJSS" spēlētāja Kristiāna Koltone, kura vidēji spēlē gūst 14,5 punktus un izcīna 8,9 bumbas zem groziem. Viena no galvenajām "A.R.T." spēles veidotājām ir Aiga Skromane - vidēji 11 punkti, 10 atlēkušās bumbas, 5,9 rezultatīvas piespēles un 3,7 pārtvertas bumbas.

2018. gadu komandas noslēdza ar dueli savā starpā, un mačā ar rezultātu 65:52 triumfēja "Rīgas 3BJSS". Gūstot 13 punktus, par rezultatīvākajām trešās sporta skolas spēlētājām kļuva Laura Zambrāne un Šarlote Balode, savukārt "A.R.T." komandā Aiga Skromane guva 11 punktus, izcīnīja 13 atlēkušās bumbas un atdeva 5 rezultatīvas piespēles.

"Latvijas Universitāte" - BK "Filter"

Pirmā spēle: 2. aprīlis, plkst. 21.15 Ķeizarmežs
Otrā spēle: 9. aprīlis, plkst. 21.15 Meža skola
Pretinieks pusfinālā: BS "Jugla" / RTU

No visām universitāšu komandām Sieviešu līgā labākā regulārajā sezonā bija "Latvijas Universitāte". Regulāro sezonu LU izdevās noslēgt visai skaļi, jo zaudējums tika sagādāts otrajai labākajai komandai "Avantis". BK "Filter" labi sevi pierādīja sezonas ievadā, kas arī ļāva iekļūt izslēgšanas mačos, bet pēdējos divos mačos piedzīvoti divi minimāli zaudējumi pret BS "Jugla" un "Rīgas 3BJSS".

Rezultatīvākās "Latvijas Universitātes" spēlētājas regulārajā sezonā ar vidēji gūtajiem 18,6 un 14,8 punktiem bija attiecīgi Alise Bruzinska un Marita Puļļa. Sieviešu līgas regulārās sezonas MVP pārstāv tieši BK "Filter" - Laine Karlsone katrā mačā izcēlusies ar 19,9 punktiem (labākais rādītājs līgā) un 18,6 atlēkušajām bumbām (labākais rādītājs).

Komandas savstarpējos dueļos neizmantoja sava laukuma priekšrocības, jo LU vispirms viesos pārspēja "Filter" (81:77), bet "Filter" dāmas bija pārākas izbraukuma mačā - 68:63.

 

Regulārā sezona noslēdzas ar RTU un LSPA uzvarām. Avantis Play-off iesāk ar uzvaru
30.01.2019

Regulārā sezona

"LSPA" savā regulārās sezonas pēdējā spēlē pārliecinoši apspēlēja "Ideju Druku" ar rezultātu 58:42. Spēles likteni izšķīra otrā un trešā ceturtdaļa, kurās "LSPA" noturēja pretinieces zem desmit punktiem un kopumā palielināja pārsvaru par 16 punktiem. Sindija Kudule kaldināja komandas panākumu ar 10 punktiem, 12 atlēkušajām bumbām, 7 rezultatīvām piespēlēm un 5 pārtvertām bumbām.

"RTU" un "Ķekavas" duelis bija daudz sīvāks. Jau mača pirmajās minūtēs "Ķekavas" dāmu pārsvars sasniedza 11 punktus, bet "RTU" pamazām deldēja deficītu, un galvenais spēles pavērsiens notika pēdējā nogrieznī, kad "tehniskās" pirmo reizi izvirzījās vadībā. Septiņu punktu izrāviens no +1 deva +8, un "RTU" visā mačā uzvarēja ar 57:52.

Ceturtdaļfināls

"LSPA" – "Avantis" 64:71
(19:22; 26:16; 12:13; 7:20)

Divu spēļu summā: "Avantis" +7

Mača ievadā pārsvars bija "Avantis" pusē, kas ar Vapnes un Mikāles precīzajiem metieniem panāca +8. Panākt divicpara handikapu viešņām neizdevās, un "LSPA" izdevās par dažiem punktiem pietuvoties. Otrajā ceturtdaļā situācija uz laukuma mainījās, jo notikumus kontrolēja jau "LSPA". Gūstot 13 punktus pēc kārtas, laukuma saimnieces izvirzījās vadībā ar +8, bet, noslēdzoties pirmajam puslaikam, 45:38 uz tablo.

"LSPA" pēc pārtraukuma visai ātri uz tablo ieguva 11 punktu handikapu, taču turpmākajās minūtēs tendence bija pretēja, jo "Avantis" deldēja deficītu. Uz brīdi komandas šķīra pat tikai 2 punkti, "LSPA" atbildēja ar diviem precīziem metieniem, un skatītājus sagaidīja intriģējošas pēdējās 10 minūtes, kurās labāk jau atkal darbojās "Avantis". Septiņu punktu izrāviens izlīdzināja rezultātu, "LSPA" tikai ik pa laikam guva punktus, un maču ar 5:0 izrāvienu pabeidza "Avantis", līdz ar to uzvarot ar 71:64 un iegūstot +7 pēc pirmās spēles.

Labākā "Avantis" spēlētāja bija Zane Voļska, kura guva 27 punktus, izcīnīja 10 atlēkušās bumbas un atdeva 6 rezultatīvas piespēles, bet Baiba Rama izcēlās ar 12 punktiem un 19 atlēkušajām bumbām. Gandrīz pusi no visiem "LSPA" punktiem guva Sindija Kudule (30), tāpat viņas rēķinā 7 rezultatīvas piespēles un 6 pārtvertas bumbas.

 

OlyBet Izaicinājuma kausa 1/4 fināla pirmsspēļu apskats
29.03.2019

"3.BJSS" – "Baltijas Baseini"

Pirmā spēle: 31. marts, plkst. 17.00 Meža skola
Otrā spēle: 7. aprīlis, plkst. 17.00 Meža skola
Pretinieks pusfinālā: "Marketmegood.com/Roja" / "T.G.I.F."

Regulārajā sezonā trešā sporta skola spēlēja pārliecinoši un 13 uzvaras 16 mačos ļāva atrasties 1. vietā. "Baltijas Baseiniem" izslēgšanas spēles sākās 2 nedēļas ātrāk, jo bija jāspēlē astotdaļfinālā, kurā komanda pārliecinoši pieveica "Sponsoru Medniekus".

Rezultatīvākais "3.BJSS" spēlētājs ir Edgars Vecums, kurš katrā mačā vidēji gūst 26,9 punktus, bet Mārtiņš Zemturis izceļas ar 12,3 punktiem, 11,5 atlēkušajām bumbām un 6,9 rezultatīvām piespēlēm. "Baltijas Baseinu" rindās Dāvids Kārlis Muižnieks vidēji gūst 19,9 punktus, kamēr Armanda Gintera kontā 18,5 punkti un 12,7 bumbas zem groziem.

Lāčplēša dienā komandas tikās vienīgo reizi šosezon savā starpā, un "3.BJSS" izcīnīja pārliecinošu panākumu ar 90:63. Tuvu "triple-double" trešās sporta skolas rindās bija Vecums (26+11+6) un Zemturis (11+14+8), tāpat flirts padevās Ginteram (16+26+7).

"Kreisā Krasta Buļļi" – "Geka.lv"

Pirmā spēle: 30. marts, plkst. 20.30 Pļavnieku pamatskola
Otrā spēle: 7. aprīlis, plkst. 17.00 Meža skola
Pretinieks pusfinālā: "BBB" / "Vienradži"

"Kreisā Krasta Buļļi" regulārajā sezonā izcīnīja 12 uzvaras un, lai gan vēl vienai komandai bija tādi pati bilance, ar to pietika, lai izcīnītu 2. vietu. "Geka.lv" tiesības spēlēt ceturtdaļfinālā bija jāizcīna, un bez lielām grūtībām tas arī tika izdarīts astotdaļfinālā.

Galvenais KKB spēlētājs uzbrukumā regulārajā sezonā bijis Ervīns Baranovskis, jo viņš katrā spēlē, kurā piedalījies, papildinājis komandas kontu ar 26,5 punktiem. "Geka.lv" rindās liela uzmanība jāpievērš Naurim Bikovam – 21,9 punkti, 5,6 atlēkušās bumbas un 6,5 rezultatīvas piespēles.

Komandu savstarpējais duelis bija aizraujošs, un kreisā krasta pārstāvji uzvarēja tikai ar 69:66. Baranovskis atzīmējās ar 23 punktiem, bet Bikova kontā 18 punkti.

"BBB" – "Vienradži"

Pirmā spēle: 30. marts, plkst. 20.30 Meža skola
Otrā spēle: 6. aprīlis, plkst. 20.30 Meža skola
Pretinieks pusfinālā: "Kreisā Krasta Buļļi" / "Geka.lv"

Pirms sezonas "BBB" spēlēja vēl 3. līgā, bet šosezon komanda iekļuvusi jau Izaicinājuma kausa "play-off". Pēdējos mačos "BBB" demonstrējusi labu sniegumu, izcīnot četras uzvaras piecās spēlēs. "Vienradži" regulārajā sezonā izcīnīja 9 uzvaras, un vēl viena uzvara būtu pacēlusi komandu uz piekto vietu tabulā.

Ar līdzīgu statistiku izcēlušies divi "BBB" spēlētāji – Renolds Klims (19,7 punkti un 8,9 atlēkušās bumbas) un Kaspars Kurtišs (19,3+8,7). Fenomenālu sniegumu demonstrēja "Vienradžu" līderis un regulārās sezonas MVP Toms Vilks – viņa kontā 33,7 punkti, 9,7 atlēkušās bumbas un 12,9 rezultatīvas piespēles.

Ar spēli savā starpā komandas iesāka šo sezonu, un "BBB" triumfēja ar 95:71, par rezultatīvāko spēlētāju uzvarētājiem kļūstot Gintam Artmanim (20 punkti), bet Vilks atbildēja ar 27 punktiem.

"Marketmegood.com/Roja" – "T.G.I.F."

Pirmā spēle: 30. marts, plkst. 19.00 Meža skola
Otrā spēle: 6. aprīlis, plkst. 19.00 Meža skola
Pretinieks pusfinālā: "3.BJSS" / "Baltijas Baseini"

Debijas sezonā 10 uzvaras un 6 zaudējumi, ar ko pietika ceturtajai vietai, tomēr pretinieks ceturtdaļfinālā nav no tiem vieglākajiem, jo pretī stājas pagājušās sezonas čempione "T.G.I.F.". Progress ir vērojams, jo "T.G.I.F." pirms gada regulārajā bija tikai 10. vietā.

Roberts Jaunozols ar 29,6 punktiem ir rezultatīvākais "Marketmegood.com/Roja" spēlētājs, bet Egons Baumanis palīdz ar 13,4 punktiem, 13,6 atlēkušajām bumbām un 6 rezultatīvām piespēlēm. "T.G.I.F." rindās nekas diži nav mainījies, un Jānis Kliesmets ar 26 punktiem, 11,7 atlēkušajām bumbām un 8,3 rezultatīvām piespēlēm ir komandas labākais spēlētājs.

Vienīgajā tikšanās reizē, kas bija 3. novembrī, uzvaru ar 83:71 izcīnīja "T.G.I.F.". Kliesmets "T.G.I.F." rindās sakrāja "triple-double" (30+13+10), bet Jaunozols Rojas komandas labā guva 39 punktus.

 

OlyBet Darba dienu līgas 1/4 fināla pirmsspēļu apskats
28.03.2019

"CBF Binders" - "Banku Augstskola"

Pirmā spēle: 28. marts, plkst. 20.00 "Turība"
Otrā spēle: 4. aprīlis, plkst. 19.15 Teikas vidusskola
Pretinieks pusfinālā: "LSPA-2" - "Nenormāli cieti/Zaķumuiža"

Tāpat kā pagājušajā sezonā, arī šosezon "CBF Binders" triumfēja regulārajā, taču piedzīvoja 2 zaudējumus. Varbūt tas ir uz labu, jo pirms gada CBF vienīgo zaudējumu piedzīvoja finālā. "Banku Augstskola" debijas gadā iekļuvusi ceturtdaļfinālā un būtu iespējas pacīnīties par augstāku pozīciju kā astoto, ja vien būtu izcīnīta vēl viena uzvara.

"CBF Binders" rindās spēlē trešais rezultatīvākais un otrais efektīvākais līgas spēlētājs, un tas ar vidēji mačā gūtajiem 21,5 punktiem un izcīnītajām 10,2 atlēkušajām bumbām ir Gatis Līcītis. "Banku Augstskolas" rindās vismaz 20 punktus vidēji mačā gūst Kaspars Ivanovs - 22,4.

Abu komandu tikšanās reizes bija mazrezultatīvas, un abos dueļos pārāka bija "CBF Binders" vienība. Novembra pirmajā dienā ceļinieki uzvarēja ar rezultātu 64:54, bet februāra pēdējā dienā CBF pārspēja studentus ar 69:48.

"Turība" - BK "Ķekava/ISG"

Pirmā spēle: 2. aprīlis, plkst. 19.05 "Turība"
Otrā spēle: 8. aprīlis, plkst. 21.00 Ķekava
Pretinieks pusfinālā: "Realia" / BK "Olaine"

Ar 17 uzvarām 20 mačos "Turība" ieņēma 2. vietu turnīra tabulā, no līderes atpaliekot vien par 1 uzvaru. Pēdējo zaudējumu "Turība" piedzīvoja marta ievadā, taču pārējās 3 spēlēs tika izcīnītas uzvaras, kamēr Ķekavas komandai martā bilance 1-2, toties vienīgais panākums izcīnīts pret regulārās sezonas uzvarētāju.

"Turībai" nav izteikta līdera, bet lielu darba apjomu spēlēs veic Aigars Strēlis (17,2 punkti un 13,6 atlēkušās bumbas) un Kārlis Veiders (16+10,3). Galvenais BK "Ķekava/ISG" spēlētājs uzbrukumā ir Ivars Vanags, kurš vidēji spēlē atzīmējas ar 21,2 punktiem.

Sezonas pirmajā savstarpējā duelī Ķekava savā laukumā apspēlēja "Turību" (84:72), bet otrais duelis bija pirms vairāk kā nedēļas, un "Turība" pārbrauca pāri pretiniekiem - 97:43.

"LSPA-2" - "Nenormāli cieti/Zaķumuiža"

Pirmā spēle: 1. aprīlis, plkst. 18.15 LSPA
Otrā spēle: 3. aprīlis, plkst. 20.45 Zaķumuiža
Pretinieks pusfinālā: "CBF Binders" / "Banku Augstskola"

"LSPA-2" marta mēnesī uzņēma labu kursu, jo visas trīs spēles uzvarētas ar vismaz 19 punktu pārsvaru, turklāt divās handikaps bija vismaz 27 punkti. "Nenormāli cieti" regulārajā sezonā nemaz nebija tik cieti, jo uzvaras un zaudējumi dalīti uz pusēm, tādējādi ierindojoties septītajā pozīcijā.

Kristaps Pugačs vidēji spēlē gūst 19 punktus un ir rezultatīvākais "LSPA-2" spēlētājs, bet vidēji "double-double" ar 13,6 punktiem un 10,1 atlēkušo bumbu noformē Gvido Zaļmežs. Rezultatīvākie "Nenormāli cieti/Zaķumuižas" vīri ir Andis Prūsis un Guntis Buks - attiecīgi 19,9 un 18 punkti.

Komandām aizvadot pirmo spēli savā starpā, uzvaru ar rezultātu 82:69 izcīnīja "Nenormāli cieti", bet "LSPA-2" izbraukumā izdevās reabilitēties un tikt pie minimālas uzvaras ar 60:58.

"Realia" - BK "Olaine"

Pirmā spēle: 3. aprīlis, plkst. 20.05 RVVĢ
Otrā spēle: 5. aprīlis, plkst. 20.45 Olaine
Pretinieks pusfinālā: "Turība" / BK "Ķekava/ISG"

Pagājušās sezonas čempione "Realia" šosezon ieņēma tikai 3. vietu tabulā, un arī ceļš uz finālu komandai būs krietni grūtāks. 2019. gadā komanda aizvadījusi 10 spēles, izcīnījusi 8 uzvaras, vienīgos zaudējumus piedzīvojot pret turnīra līdervienībām "CBF Binders" un "Turību". Olaine bija viena no trim komandām ar bilanci 10-10, un sekmes cūkas gadā bijušas viļņveidīgas - olainieši mocījās pret pastarīti "Pļavniekiem", toties pārspēja "Turību".

Mārtiņš Darģis "Realia" rindās izceļas ar vidēji gūtajiem 24,6 punktiem un izcīnīto 11,1 atlēkušo bumbu, turklāt viņš ir ne tikai rezultatīvākais spēlētājs līgā, bet arī pats efektīvākais. BK "Olaine" komandā rezultatīvs ir Edijs Ausējs - vidēji 26,8 punkti spēlē.

Komandas uz kopīgu centra iemetienu stājās divreiz mazliet vairāk kā 1 mēneša ietvaros, un abas reizes triumfēja "Realia" - vispirms Olainē uzvara ar 74:61, bet pēc tam savā laukumā panākums ar 88:79.

 

OlyBet 4. līgas 1/8 fināla 1. nedēļas spēļu apskats
27.03.2019

"Kodols" - "Let it Rain" 58:68
(13:15; 13:10; 11:22; 21:21)

Divu spēļu summā: "Let it Rain" +10

Pirmajā puslaikā biežāk vadībā atradās "Kodols", tomēr komandas pārsvars nepārsniedza piecu punktu robežu. Noslēdzošajās trīs pirmā puslaika minūtēs "Kodols" neguva ne punkta, taču pretēju piemēru demonstrēja "Let it Rain", kas atspēlējās no nelieliem mīnusiem un izvirzījās vadībā. Kopumā LIR guva 12 punktus pēc kārtas, un turpinājumā jau pārsvars bija "Let it Rain" puišiem. Uz brīdi komanda panāca +14, bet pēc pirmās spēles LIR atrodas priekšā ar 10 punktiem.

Pavadījis laukumā visas 40 minūtes, rezultatīvākais "Let it Rain" spēlētājs ar 35 punktiem bija Arturs Vierpe, kamēr Artūrs Zušmanis "Kodola" rindās izcēlās ar 29 punktiem.

"Extra People" - "Kultūras Rondo" 61:62
(15:22; 12:13; 17:10; 17:17)

Divu spēļu summā: "Kultūras Rondo" +1

Mača pirmo triju minūšu laikā "Kultūras Rondo" panāca +7. "Extra People" prata sadeldēt deficītu, taču KR tikpat ātri to atjaunoja komfortablāku un otrajā ceturtdaļā komandu starpā bija jau 12 punkti. Situācija mainījās otrajā puslaikā, kad uzlabojās "Extra People" sniegums aizsardzībā, kas ļāva atspēlēties, turklāt 9:0 izrāviena noslēgumā komanda bija jau vadībā. Atlikušās spēles minūtes pagāja punkts punktā, un arī pēc pirmā mača dueļa uzvarētājs nav zināms vai pat nojaušams, jo "Kultūras Rondo" pieder tikai plus viens.

"Kultūras Rondo" galvenais spēlētājs uzbrukumā bija Kristaps Sniķers, kurš guva 16 punktus, bet "Extra People" rindās Rūdolfs Melnis izcēlās ar 16 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām.

"MZ/ASK" - BK "Lauki" 56:60
(10:16; 12:10; 20:14; 14:20)

Divu spēļu summā: BK "Lauki" +4

Pirmajā ceturtdaļā un visā mačā kopumā abas komandas neuzbruka grozam ar labāko precizitāti, bet neliels pārsvars bija BK "Lauki" pusē, turklāt seši punkti pēc kārtas deva komandai plus astoņi. "MZ/ASK" atspēlējās, pēc pārtraukuma spēle ritēja punkts punktā, bet "MZ/ASK" ar precīzu tālmetienu un vairākiem soda metieniem no -4 panāca +2.

ASK pārsvars ceturtās ceturtdaļas sākumā sasniedza sešu punktu atzīmi, bet "Lauki" centās deldēt starpību, kas arī veiksmīgi izdevās, tomēr līdz sērijas atrisinājumam vēl ir tāls ceļš ejams, jo "Lauki" atrodas vadībā tikai ar četriem punktiem.

Klāvs Freimanis kaldināja BK "Lauki" panākumu ar 26 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām, bet "MZ/ASK" komandā ar "double-double" atbildēja Guntars Frīdenbergs - 17 punkti un 16 bumbas zem groziem.

"Vafeles" - "Pilsakmens/NHF" 68:66
(17:20; 16:10; 14:17; 21:19)

Divu spēļu summā: "Vafeles" +2

Jau pirmajās minūtēs abas komandas apmainījās ar lielākiem izrāvieniem - vispirms "Vafeles" guva deviņus punktus pēc kārtas, bet iespaidīgāka atbilde bija no "Pilsakmens", jo gūti 17 punkti pēc kārtas. "Vafeles" deva prettriecienu ar 7:0 izrāvienu, bet tas arī bija noslēdzošais lielais izrāviens, jo turpmākajā pirmā puslaika daļā spēle ritēja punkts punktā.

Lielu daļu trešās ceturtdaļas vadībā bija "Pilsakmens/NHF", taču pārsvars nebija liels - vien daži punkti. Sīvā gaisotnē aizritēja arī pēdējās desmit minūtes, bet tagad vadībā bija jau "Vafeles", turklāt pārsvars palielinājās līdz pat 8 punktiem. NHF ar 7:0 izrāvienu sadeldēja starpību līdz minimumam, un "Vafeles" pirms otrā mača atrodas vadībā ar +2.

"Vafeļu" komandas rezultatīvāko spēlētāju trio bija Andris Krūklis (15 punkti), Kristaps Kalniņš un Igors Kozlovs (abiem pa 12), bet "Pilsakmens/NHF" vienībā pie "double-double" tika Kristaps Plotnieks (30 punkti un 13 atlēkušās bumbas) un Mārcis Vilcāns (10 punkti, 14 atlēkušās bumbas un 6 rezultatīvas piespēles).

BK "Academy" - "Farmers Paradise" 54:99
(12:20; 5:31; 18:25; 19:23)

Divu spēļu summā: "Farmers Paradise" +45

Jau visai ātri "Farmers Paradise" izvirzījās vadībā, turklāt pārsvars arī sasniedza divcipara atzīmi. Galvenie un sērijas, visticamākais, izšķirošie notikumi risinājās otrajās desmit minūtēs. "Farmers Paradise" iesāka ceturtdaļu ar 15 punktiem pēc kārtas un panāca +23, taču tas nebija viss, jo FP turpināja rullēt pāri, kamēr "Academy" pa visu ceturtdaļu guva vien 5 punktus, tādējādi pēc pirmajām 20 minūtēm uz tablo 51:17 par labu FP. Pēc pārtraukuma BK "Academy" nespēja mainīt spēles gaitu, līdz ar to starpība pieauga vēl vairāk, un "Academy" pirms atbildes mača jāizdzer vismaz divi Maikla Džordana slepenie dzērieni, lai uz kaut ko cerētu.

Produktīvu sniegumu "Farmers Paradise" rindās demonstrēja Jānis Leitāns (31 punkts un 13 atlēkušās bumbas), Helvijs Rozenfelds (22+10) un Ričards Ozols (15+14). Rezultatīvākais BK "Academy" spēlētājs bija Toms Roziņš - 14 punkti.

"Dati Group" - "Grifs AG/LLA" 54:82
(8:13; 11:32; 17:17; 18:20)

Divu spēļu summā: "Grifs AG/LLA" +28

Komandas pirmajā ceturtdaļā grozam uzbruka ar ļoti zemu precizitāti, bet nedaudz precīzāk spēlēja "Grifs AG". Citādāka situācija bija nākamajā ceturtdaļā, kad "Dati Group" joprojām ar grūtībām realizēja metienus, bet cita līmeņa uzbrukumu demonstrēja "Grifs". Lai gan lieli izrāvieni netika veikti, "Grifa" pārsvars pieauga strauji, pēc pirmā puslaika atrodoties vadībā ar 45:19.

Trešajā ceturtdaļā "Dati Group" guva gandrīz tikpat punktus, cik pirmajā puslaikā kopumā, tomēr sadeldēt deficītu tā arī neizdevās. "Dati Group" gaida ļoti grūts uzdevums atbildes mačā, jo jāatspēlē būs 28 punktu deficīts.

Rezultatīvākais "Grifs AG/LLA" spēlētājs bija Guntis Buks, kurš guva 37 punktus. "Dati Group" rindās 20 punktus guva Dāvis Šnikvalds.

"Tēva Dēli" - "A5" 68:80
(14:18; 16:24; 18:13; 20:25)

Divu spēļu summā: "A5" +12

"A5" pārliecinošāk iesāka spēli un pirmajā ceturtdaļā bija tuvu 10 punktu pārsvaram. Pirmo ceturtdaļu "Tēva Dēli" pabeidza ar diviem precīziem metieniem un no -8 pietuvojās līdz -4, turklāt nākamo griezni komanda iesāka ar vēl deviņiem punktiem pēc kārtas, līdz ar to uz tablo jau +5. "A5" apslāpēja pretinieku izrāvienu, un, noslēdzot puslaiku ar 6:0 izrāvienu, izvirzījās vadībā ar rezultātu 42:30.

Visu trešo ceturtdaļu komandu starpā bija aptuveni desmit punkti, un "Tēva Dēliem" tikai retu reizi izdevās palīst zem -10. Uzvaru "A5" nodrošināja ceturtās ceturtdaļas ievadā, kad vispirms ar 5:0 izrāvienu panāca +12, bet 6:0 izrāviens deva jau +16. Pirms atbildes spēles komandu starpā ir 12 punkti, līdz ar to nekas nav beidzies šajā sērijā.

"A5" komandā labākais sniegums ar 24 punktiem, 10 atlēkušajām bumbām un 5 rezultatīvām piespēlēm Gintam Gūtmanim, bet 22 punktus pievienoja Ivo Blūmentāls. Rezultatīvākie "Tēva Dēlu" spēlētāji ar 17 punktiem bija Edgars Zariņš un Lauris Stasjuns, turklāt Zariņš izcīnīja arī 10 atlēkušās bumbas.

 

 

OlyBet 3. līgas 1/8 fināla 1. nedēļas spēļu apskats
26.03.2019

"Semper Virilis" - BK "Rimša" 67:72
(17:21; 16:22; 14:12; 20:17)

Divu spēļu summā: BK "Rimša" +5

Sērijas pirmais duelis pagāja ar nelielu BK "Rimša" pārsvaru visas spēles garumā, tomēr komandas pārsvars bija svārstīgs. Ja otrās ceturtdaļas vidū tas sasniedza deviņus punktus, tad dažas minūtes vēlāk vairs tikai +4. Līdzīgi mačs turpinājās arī pēc pārtraukuma. Ceturtās ceturtdaļas beigu daļā "Rimša" panāca lielāko pārsvaru spēlē, kas bija 12 punkti, tomēr "Semper Virilis" sadeldēja starpību līdz pieciem punktiem, līdz ar to sērijas otrā spēle būs ļoti interesanta.

BK "Rimša" komandā rezultatīvākie ar 23 un 21 punktu bija attiecīgi Mārtiņš Zaķis un Reinis Lācis. Rezultatīvākais, gūstot 18 punktus, "Semper Virilis" rindās bija Kaspars Ivanovs, kamēr Emīla Škodova kontā 15 punkti un 13 bumbas.

"Young Guns" - "ASK Patria" 88:97
(23:26; 24:17; 22:23; 19:31)

Divu spēļu summā: "ASK Patria" +9

Spēles ievadā grozam mazliet sekmīgāk uzbruka "Young Guns", taču drīz vien iniciatīva pārgāja "ASK Patria" pusē, kas, gūstot septiņus punktus pēc kārtas, panāca +8 uz tablo. "Young Guns" deva savu prettriecienu un izlīdzināja rezultātu. Ilgāku laiku spēle ritēja punkts punktā, taču "svaru kausi" par labu ASK mazliet nosvērās ceturtajā ceturtdaļā. Uz katru YG gūto grozu ASK atbildēja ar vismaz diviem, kas ļāva palielināt handikapu, turklāt pēdējā sekundē realizēts tālmetiens deva +9 pēc pirmajām 40 minūtēm.

Renārs Indriksons kaldināja "ASK Patria" uzvaru ar 23 punktiem, savukārt Egons Baumanis guva 22 punktus, izcīnīja 14 atlēkušās bumbas un atdeva 6 rezultatīvas piespēles. Galvenais "Young Guns" spēlētājs bija Edgars Markūns - 39 punkti.

"MEH" - "Plēsoņas" 62:92
(14:21; 7:16; 22:16; 19:39)

Divu spēļu summā: "Plēsoņas" +30

Pirmos četrus spēles punktus guva "MEH", bet kopumā pārsvars bija "Plēsoņu" pusē, kas ātri izvirzījās vadībā. Lielākais pārsvars pirmajā ceturtdaļā bija deviņi punkti, bet nākamo desmit minūšu laikā, realizējot 2 tālmetienus un vienu divpunktnieku, handikaps jau bija 16 punktu lielumā. Trešā ceturtdaļa bija tā, kurā "MEH" izdevās sadeldēt deficītu. Tauriņa precīzais metiens samazināja "MEH" mīnusus līdz -6, vēlāk bija pat tikai -4, tomēr Večena trīs tālmetieni atjaunoja "Plēsoņām" +10.

Iespējams, ka visas sērijas liktenis izšķīrās ceturtajā ceturtdaļā, jo "Plēsoņas" spēlēja krietni rezultatīvāk, strauji pieauga starpība, un "MEH" nespēja rast atbildes. Pēdējo ceturtdaļu uzvarot ar 20 punktiem, "Plēsoņas" pēc pirmā mača izvirzījās vadībā ar +30.

"Plēsoņu" uzvaras pamatā bija Kārļa Večena labais sniegums, kurš guva 24 punktus, atdeva 11 rezultatīvas piespēles un izcīnīja 5 atlēkušās bumbas. Ar iespaidīgu "double-double" izcēlās "MEH" spēlētājs Artis Penka - 23 punkti un 22 atlēkušās bumbas.

BK "Brekši" - "Vervo" 80:83
(13:13; 21:26; 20:22; 26:22)

Divu spēļu summā: "Vervo" +3

Komandu duelis iesākās mazrezultatīvi. Ja, sākoties pēdējai ceturtdaļas minūtei, "Vervo" kontā bija tikai septiņi punkti, tad 60 sekunžu laikā komanda guva 6 punktus un izlīdzināja rezultātu. Uz šīs veiksmīgās nots "Vervo" turpināja spēlēt, kas atspoguļojās arī uz tablo, jo pārsvars sāka krāties. Vēl viens 6:0 izrāviens deva "Vervo" +9.

"Brekši" nedaudz samazināja mīnusus, taču otrā puslaikā ievadā "Vervo" atbildēja ar 12 punktiem pēc kārtas. Spēle turpinājumā gāja kā pa viļņiem, rezultāta starpībai būtiski samazinoties un pieaugot ik pa dažām minūtēm. Ceturtajā ceturtdaļā "Vervo" atradās priekšā ar deviņiem punktiem, bet neilgā laikā "Brekši" pietuvojās līdz -4. Atlikušajā laikā "Brekšiem" izdevās arī izlīdzināt rezultātu, bet pašā galotnē precīzāka bija "Vervo", tādējādi iegūstot nelielo +3 pēc pirmā mača.

Vismaz 20 punktus "Vervo" komandā guva trīs spēlētāji - Alfrēds Rozentāls (28 punkti, 11 atlēkušās bumbas), Artūrs Grandbergs (25) un Kārlis Loks (20 punkti, 10 bumbas). Trīs labākie BK "Brekši" spēlētāji bija Aivars Birkovs (29 punkti un 11 bumbas), Mārtiņš Ikaunieks (19 punkti, 10 bumbas, 6 piespēles) un Edgars Oliņš (16 punkti, 20 bumbas).

"Skvadroni" - "Lai līst" 72:83
(20:16; 18:23; 18:24; 16:20)

Divu spēļu summā: "Lai līst" +11

Mazliet vairāk kā minūtes laikā "Skvadroni" izvirzījās vadībā ar 7:0. Pārsvars turpināja augt un sasniedza 10 punktu atzīmi, bet uzreiz "Lai līst" izpildījumā sekoja astoņu punktu izrāviens. Ilgāku laiku otrajā ceturtdaļā "Skvadroni" joprojām atradās vadībā, bet puslaiku "Lai līst" noslēdza ar 7:2 izrāvienu, kas ļāva izvirzīties vadībā ar 39:38.

Otrajā spēles daļā labāku sniegumu laukumā demonstrēja jau "Lai līst", kas visai ātri palielināja pārsvaru uz tablo. Gūstot 11 punktus pēc kārtas, "Lai līst" plusi pieauga līdz +13. "Skvadroni" gan negrasījās padoties un prata sadeldēt mīnusus, kas pēc Krēsliņa precīzā metiena ceturtās ceturtdaļas vidū bija tikai 2 punkti. Pēdējās minūtēs LL 7:0 izrāviens atjaunoja divicpara pārsvaru, kas pirms atbildes spēles ir 11 punkti.

Toms Broks ar 29 punktiem bija rezultatīvākais "Lai līst" spēlētājs, savukārt Pēteris Puga "Skvadroni" labā guva 33 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas.

"Sapiens" - "Riga Crew" 75:78
(19:19; 23:23; 9:22; 24:14)

Divu spēļu summā: "Riga Crew" +3

Jāķeras uzreiz klāt notikumiem otrajā puslaikā, jo pirmais pagāja vairāk vai mazāk sīvi un nevienai no komandām nebija vērā ņemams handikaps. Praktiski visu trešo ceturtdaļu vadībā atradās "Riga Crew", un pirmajās minūtēs komanda panāca +7, bet "Sapiens" drīz vien atspēlējās. Brīdī, kad uz tablo komandas šķīra divi punkti, "Riga Crew" uzsāka savu izrāvienu - komanda bieži izpildīja soda metienus, kopumā guva 11 punktus pēc kārtas un ieguva +13.

Ceturtajā ceturtdaļā bija vērojama jau pretēja aina, jo tagad ar punktu gūšanu aizrāvās "Sapiens". Precīzi gan soda metieni, gan divpunktu metieni, gan tālmetieni, kas ļāva no -16 pietuvoties līdz -2. 140 sekundes pirms mača noslēguma uz tablo neizšķirts, "Riga Crew" ātri guva piecus punktus, taču nekur tālāk netika, un mūs sagaida interesants atbildes mačs.

Ļoti rezultatīvu sniegumu uzbrukumā demonstrēja "Riga Crew" spēlētājs Rihards Ginters, kurš guva ne tikai 38 punktus, bet arī izcīnīja 10 bumbas zem groziem. Rezultatīvākais "Sapiens" spēlētājs ar 18 punktiem bija Edvīns Vizulis, bet Dainis Gabrāns bija lielisks zem groziem un izcīnīja 21 atlēkušo bumbu.

"UPIK Basket" - "Sportland" 72:75
(21:20; 13:16; 18:16; 20:23)

Divu spēļu summā: "Sportland" +3

"Sportland" daudz labāk iesāka spēli un pēc mazliet vairāk kā četrām nospēlētām minūtēm izvirzījās vadībā ar 11 punktiem, bet četras minūtes vēlāk vadībā atradās jau UPIK. Iepriekšminētais sporta preču veikala iegūtais pārsvars bija lielākais šajā mačā, jo atlikušajā spēles daļā starpība bija visai minimāla. Vairākas reizes ceturtajā ceturtdaļā "Sportland" panāca +5, bet pēdējās sekundēs UPIK izdevās divus punktus atspēlēt.

Ar 19 punktiem par rezultatīvāko "Sportland" spēlētāju kļuva Kristaps Strazdiņš, bet "UPIK Basket" rindās Toms Provejs izcēlās ar 28 punktiem, kamēr Laurim Lietavietim 15 punkti un 17 atlēkušās bumbas.

 

OlyBet Izaicinājuma kausa 1/4 finālā iekļūst Geka.lv un Baltijas Baseini
26.03.2019

"Sponsoru Mednieki" - "Baltijas Baseini" 89:77
(19:19; 32:15; 17:15; 21:28)

Divu spēļu summā: "Baltijas Baseini" +24

"Sponsoru Medniekus" sagaidīja neiespējamā misija, jo pirmo maču komanda zaudēja ar -36. Pirmos nopietnos izrāvienus SM veica otrajā ceturtdaļā, kad pakāpeniski palielinājās pārsvars, turklāt pēc pirmā puslaika praktiski puse jau bija atspēlēta - 51:34. Saprotams, ka tāls ceļš vēl bija ejams, un "Sponsoru Mednieki" turpināja medīt punktus. Pēdējās ceturtdaļas ievadā komandu starpā jau 21 punkts, taču tajā brīdī "Baltijas Baseini" pielika punktu pat vismazākajiem jautājumiem par sērijas iznākumu, jo starpība uz tablo sāka dilt. "Baltijas Baseini" iekļūst ceturtdaļfinālā!

Uzvarā ar zaudējuma piegaršu "Sponsoru Mednieku" komandā rezultatīvākais bija Toms Lapsa ar 22 punktiem, 11 atlēkušajām bumbām un 5 rezultatīvām piespēlēm. "Baltijas Baseinu" labā Roberts Žubulis guva 19 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas.

"Geka.lv" - "Primum.lv" 88:68
(19:21; 26:11; 23:13; 20:23)

Divu spēļu summā: "Geka.lv" +44

Jāatgādina, ka pirmo spēli "Geka.lv" uzvarēja ar 24 punktu pārsvaru. Salīdzinoši ātri "Primum.lv" panāca septiņu punktu pārsvaru (-17 summā), tomēr "Geka.lv" izdevās veiksmīgi sadeldēt deficītu, turklāt otrajā ceturtdaļā laukumā bija vērojama jau pavisam cita aina, jo iniciatīva bija "Geka.lv" pusē un plusi pamazām pieauga, pēc pirmā puslaika sasniedzot 13 punktus (summā +37). Pēc pārtraukuma turpināja pieaugt starpība uz tablo, kas nozīmēja tikai to, ka "Geka.lv" iesoļo ceturtdaļfinālā, bet "Primum.lv" sezona ir noslēgusies.

Reinis Brūveris, gūstot 20 punktus, kļuva par rezultatīvāko "Geka.lv" spēlētāju, bet Jāņa Ozola kontā 18 punkti un 15 atlēkušās bumbas. Lielu daļu no visiem "Primum.lv" punktiem guva Svens Niedrītis - 29 punkti.

 

OlyBet Extra līgas 1/4 fināla pirmajās spēlēs uzvaras svin BK Dolāri un Pafbet.lv
25.03.2019

"OWF" - BK "Dolāri" 72:75
(25:19; 14:18; 11:17; 22:21)

Sērijā līdz 2 uzvarām: BK "Dolāri" 1:0

Pirmajos divos spēles uzbrukumos "OWF" panāca 5 punktu pārsvaru, un visu ceturtdaļu komanda atradās vadībā, tomēr tālāk par +7 neizdevās aizbēgt. Otrās ceturtdaļas sākumā vadībā izvirzījās "Dolāri", kas realizēja trīs tālmetienus pēc kārtas. Lai gan iniciatīva bija pārņemta, atlikušās pirmā puslaika minūtes pagāja punkts punktā, un pēc 20 nospēlētām minūtēm vadībā ar 39:37 atradās "OWF".

Trešajā ceturtdaļā ilgāku laiku "OWF" piederēja piecu punktu handikaps, taču ceturtdaļas vidū "Dolāri" uzsāka 9:0 izrāvienu, kas -2 pārvērta par +7. "OWF" ik pa brīdim pietuvojās tuvāk, bet izšķirošajā ceturtdaļā "Dolāri" bija precīzi četros uzbrukumos pēc kārtas, tādējādi sasniedzot nebijušas virsotnes jeb +13. Mačs gan nebija noslēdzies, un "OWF" uzreiz uzsāka pakaļdzīšanās kampaņu, kas bija visai veiksmīga, jo 11 punkti pēc kārtas pietuvoja līdz -2. Noslēdzošajā minūtē abas komandas aizmeta garām tālmetienus, nevajadzīgu tehnisko piezīmi nopelnīja "OWF", un sēriju ar uzvaru iesāka "Dolāri".

BK "Dolāri" komandā rezultatīvākais ar 29 punktiem bija Reno Silavs, bet "OWF" rindās Nauris Bikovs atzīmējās ar 26 punktiem un 8 rezultatīvām piespēlēm.

"Pafbet.lv" - "Bauerfeind" 77:73
(15:15; 22:15; 23:28; 17:15)

Sērijā līdz 2 uzvarām: "Pafbet.lv" 1:0

Mača ievadā pārsvars bija "Pafbet.lv" pusē, un komanda guva septiņus punktus pēc kārtas, panākot +6. Pamazām metienus sāka realizēt "Bauerfeind", un spēle kopumā izlīdzinājās. Ar vēl vienu izrāvienu "Pafbet.lv" izcēlās nākamās ceturtdaļas sākumā - deviņi bezatbildes punkti, kas deva tādu pašu pārsvaru uz tablo. "Pafbet.lv" ar uzņemto kursu aizspēlējās līdz +12, bet pēc pirmā puslaika 37:30.

"Bauerfeind" otrā puslaika pirmajos divos uzbrukumos sadeldēja deficītu līdz minimumam. Spēle turpmākajās minūtēs ritēja punkts punktā, taču vadības grožus "Pafbet.lv" neatdeva. Kristapa Epnera un Krūma precīzie metieni ļāva "Pafbet" palielināt handikapu līdz +7, taču tad uzkarsa "Bauerfeind" spēlētājs Pommers, kurš realizēja trīs tālmetienus, ar precīzu metienu piebalsoja arī Ābols, un komandai jau +4. Sākoties spēles pēdējai minūtē, punkta handikaps piederēja "Bauerfeind", bet "Pafbet" iemeta tālmetienu, atbrīvoja pretiniekus no bumbas un realizēja divus soda metienus.

Kaspars Krūms kaldināja "Pafbet.lv" panākumu ar 19 punktiem, 10 atlēkušajām bumbām un 6 rezultatīvām piespēlēm, bet Kristapa Epnera rēķinā 14 punkti un 13 bumbas zem groziem. "Bauerfeind" komandā rezultatīvākie ar 19 un 18 punktiem bija attiecīgi Ģirts Pommers un Mārtiņš Šliters.

 

Olybet DDL 22. nedeļas spēļu apskats
25.03.2019

Ar iespaidīgu uzvaru izcēlās "LSPA-2", kas pilnībā saplosīja "Pļavnieku" komandu, sagraujot to ar 125:49. Ļoti produktīvs "LSPA-2" rindās bija Edgars Krasovskis - 10 punkti, 11 atlēkušās bumbas, 26 (!!!) rezultatīvas piespēles un 6 pārtvertas bumbas. "Pļavnieku" rindās Renārs Šķudītis guva 18 punktus, izcīnīja 11 atlēkušās bumbas un atdeva 7 rezultatīvas piespēles.

Bez lielas intrigas pagāja mačs starp "Turību" un BK "Ķekavu/ISG", kurā pirmie pilnībā dominēja un uzvarēja ar 97:43. Iespaidīgi "Turība" darbojās aizsardzībā, jo pirmo triju ceturtdaļu laikā tika ielaisti attiecīgi 6, 8 un 5 punkti. No spēles "Turība" meta ar 51% precizitāti, kamēr Ķekavas komanda vien ar 26%.

"Realia" ceturtdienas vakarā izcīnīja uzvaru pār "Banku Augstskolu" ar rezultātu 90:63. Mača liktenis lielā mērā bija zināms jau pēc pirmās ceturtdaļas, kuru čempione "Realia" uzvarēja ar 35:14. Visi 11 "Realia" basketbolisti atzīmējās ar gūtajiem punktiem, bet rezultatīvākajam spēlētājam vien 15 punkti.

Pārliecinošo panākumu nedēļu turpināja "Nenormāli cieti/Zaķumuiža", kas izbraukumā sakāva BS "Rīga/Ķeizars" - 85:58. Ja vēl pēc spēles pirmajām 10 minūtēm vadībā ar sešiem punktiem bija "Ķeizars", tad jau pēc nākamajām desmit Zaķumuižas komandai bija +8, kas pieauga līdz pat +28.

No pārējām līgas komandām negribēja atpalikt "CBF Binders", un vienība pamatīgu sakāvi sagādāja BK "Olaine" basketbolistiem, uzvarot tos ar rezultātu 100:74. Nauris Metnieks uzvarētāju rindās guva 8 punktus, izcīnīja 14 atlēkušās bumbas un atdeva 8 rezultatīvas piespēles, bet olainiešiem Gatis Kalniņš izcēlās ar 17 punktiem, 10 bumbām un 7 rezultatīvām piespēlēm.

Otro spēli divas dienās aizvadīja "CBF Binders" un BS "Rīga/Ķeizars", un savstarpējā duelī ar rezultātu 87:73 triumfēja CBF. Jau pēc pirmās ceturtdaļas komanda atradās vadībā ar 11 punktiem, un tas bija kā pamatakmens uzvaras nodrošināšanā. Lielisku spēli uzvarētājiem aizvadīja Gatis Līcītis, kurš guva 39 punktus, izcīnīja 17 atlēkušās bumbas un atdeva 5 rezultatīvas piespēles.

Aizvadītās kārtas rezultāti:
"LSPA-2" - "Pļavnieki" 125:49 (Upenieks 24+14ab, Zaļmežs 20+18ab+6rp, Krasovskis 10+11ab+26rp+6pb; Šķudītis 18+11ab+7rp)
"Turība" - BK "Ķekava/ISG" 97:43 (Kārkliņš 20, Strēlis 5+14ab+7rp; Zībergs 12)
"Banku Augstskola" - "Realia" 63:90 (Ivanovs 26; Darģis 15)
BS "Rīga/Ķeizars" - "Nenormāli cieti/Zaķumuiža" 58:85 (Stašāns 22; Prūsis 30+14ab)
"CBF Binders" - BK "Olaine" 100:74 (Līcītis 28, Metnieks 8+14ab+8rp; Kalniņš 17+10ab+7rp)
"CBF Binders" - BS "Rīga/Ķeizars" 87:73 (Līcītis 39+17ab+5rp, Krūmiņš 16+13ab+5rp; Stašāns 26)

Olybet Sieviešu līgā uzvaras svin Rīgas 3BJSS un RTU
23.03.2019

Pirmais puslaiks mačā starp "Rīgas 3BJSS" un BK "Filter" pagāja ar kādas komandas pārsvaru. Vispirms "Filter" iesāka spēli ar 12 punktiem pēc kārtas un turējās vadībā līdz otrās ceturtdaļas ievadam, kad trešā sporta skola uzsāka 13:0 izrāvienu. Pēc lielā pārtraukuma vadībā biežāk atradās "Rīgas 3BJSS", bet viss izšķīrās galotnē, kurā trešā sporta skola realizēja vairākus svarīgus soda metienus, nospēlēja labi aizsardzībā, tādējādi izcīnot uzvaru ar 62:60.

"RTU" dāmas darba nedēļu iesāka uz patīkamas nots, jo tika izcīnīta uzvara pār "A.R.T." ar rezultātu 54:49. Trešās ceturtdaļas beigās "RTU" panāca lielāko pārsvaru mačā, kas bija 15 punkti, un šķita, ka uzvara rokā, tomēr tā nebūt nebija, jo "A.R.T." vispirms sadeldēja deficītu līdz sešiem punktiem, bet trīsarpus minūtes pirms mača beigām komandu starpā bija vairs tikai 2 punkti! "RTU" bija precīzas no tālās distances, un "A.R.T." atlikušajā laikā palika sausā.

Aizvadītās kārtas rezultāti:
"Rīgas 3BJSS" - BK "Filter" 62:60 (Koltone 17, Krūmiņa 13+13ab; Karlsone 26+24ab)
"RTU" - "A.R.T." 54:49 (Kuzmina 16; Kalnozola 17, Skromane 16+13ab+7rp)

 

OlyBet 4. līgas 1/8 fināla pirmsspēļu apskats
22.03.2019

"Kodols" - "Let it Rain"

1. spēle: 23. marts, plkst. 16.00 Meža skola
2. spēle: 30. marts, plkst. 14.30 Meža skola
Pāra uzvarētājs ceturtdaļfinālā spēlēs pret "Farmers Paradise" vai BK "Academy"

"Let it Rain" aizvadīja labāku regulāro sezonu, un 7 uzvaras ļāva izcīnīt 6. vietu, kamēr "Kodols" ar četrām uzvarām ierindojās 11. pozīcijā. Sezonas izskaņā LIR piedzīvoja četru zaudējumu sēriju, un viena no uzvarām būtu lieti noderējusi, jo tas ļautu turnīra tabulā pakāpties uz piekto vietu.

Rezultatīvākais LIR spēlētājs šosezon bijis Arturs Vierpe, kurš vidēji spēlē gūst 23,1 punktu, kamēr "Kodola" komandā savstarpēji līdzīgu rezultativitāti demonstrējuši Raimonds Rimša (15,7 punkti) un Guntars Bērziņš (15,5).

Interesanti, ka "Let it Rain" pēdējo uzvaru izcīnīja tieši pret "Kodolu", kas tika pārspēts ar rezultātu 81:75. Vierpe uzvarētājiem guva 28 punktus, bet "Kodola" rindās Mārtiņš Turlajs guva 24 punktus, savukārt Guntaram Bērziņam 18 punkti un 18 bumbas zem groziem.

"Extra People" - "Kultūras Rondo"

1. spēle: 23. marts, plkst. 19.00 Meža skola
2. spēle: Tiks precizēts
Ceturtdaļfinālā dueļa uzvarētājs spēlēs pret "Kūpera" un "Ko te notiek?" uzvarētāju

Abas komandas bija vienīgās, kurām regulārajā sezonā bija 5 uzvaras un 8 zaudējumi, tādējādi nav arī pārsteigums, ka komandas ieņēma 9. un 8. vietu. Regulārās sezonas pēdējās trīs spēlēs "Extra People" piedzīvoja zaudējumus, bet "Kultūras Rondo" bilance pēdējās trīs spēlēs bija 1-2.

"Extra people" uzsvaru liek uz aizsardzību, un ar punktu gūšanu neaizraujas. Rezultatīvākie komandas spēlētāji ir Raivis Pušpurs (10,4 punkti) un Rūdolfs Melnis (10,3). "Kultūras Rondo" rindās izteikts līderis ir Elvis Grāveris - vidēji 24,3 punkti.

26. janvāra mačs starp abām komandām noslēdzās ar "Extra people" uzvaru - 52:49. Pušpurs aizvadīja rezultatīvāko maču sezonā un guva 20 punktus, savukārt pretiniekiem uzdevumu augstumos bija Grāveris, gūstot 18 punktus.

"MZ/ASK" - BK "Lauki"

1. spēle: 24. marts, plkst. 12.30 SC Mežaparks
2. spēle: 31. marts, plkst. 12.30 SC Mežaparks
Nākamajā kārtā uzvarētāju sagaidīs "A5" vai "Tēva dēli"

Otro posmu "MZ/ASK" iesāka ar trim zaudējumiem pēc kārtas, bet lielisks sezonas turpinājums ļāva iekļūt "play-off" kvalifikācijā, kurā komanda izrāva uzvaru summā pār SK "Babīte/Čiekurs" ar +2. BK "Lauki" visu regulāro sezonu demonstrēja labu sniegumu, taču varēja ieņemt trešo vietu tabulā, ja vien pēdējā mačā būtu izcīnīta uzvara.

BK "Lauki" spēlētājs Klāvs Freimanis ar 28,4 punktiem vidēji mačā kļuva par regulārās sezonas rezultatīvāko spēlētāju. Produktīvākais "MZ/ASK" rindās bijis Guntars Frīdenbergs, kuram katrā mačā vidēji 14,1 punkts un 11,9 atlēkušās bumbas.
Abas komandas šosezon tikās vienu reizi, 7. Oktobrī, kad sīvā cīņā ar 66:63 pārāki bija BK Lauki.

"Vafeles" - "Pilsakmens/NHF"

1. spēle: 24. marts, plkst. 14.00 Meža skola
2. spēle: 31. marts, plkst. 11.00 Meža skola
Uzvarētāja ceturtdaļfinālā tiksies ar "Dati group" vai "Grifs AG/LLA"

Otrajā posmā "Pilsakmens/NHF" piedzīvoja tikai divus zaudējumus, tādējādi ieņemot otro vietu regulārajā sezonā, savukārt "Vafeles" spēlēja otrā grupā, un izslēgšanas spēļu kvalifikācijā pārliecinoši pieveica BK "Ķieģelis".

"Pilsakmens" komandu pārstāv viens no līgas efektīvākajiem spēlētājiem - Kristapam Plotniekam vidēji gūti 22,6 punkti un izcīnītas 13,5 atlēkušās bumbas. "Vafeles" izceļas ar to, ka nav izteikta līdera, taču rezultatīvākais ar 14,1 punktu regulārajā sezonā bija Kristaps Kalniņš.

BK "Academy" - "Farmers Paradise"

1. spēle: 24. marts, plkst. 15.30 SC Mežaparks
2. spēle: 29. marts, plkst. 19.30 Meža skola
Pretinieks ceturtdaļfinālā būs "Kodols" vai "Let it Rain"

Cik zaudējumu, tāda vieta regulārajā sezonā - to var attiecināt uz līgas labāko četrinieku, tādējādi arī uz "Farmers paradise", jo, komandai piedzīvojot trīs zaudējumus, tika ieņemta trešā vieta. Citādāks stāsts bija par BK "Academy", jo bija jāmēro ceļš caur kvalifikāciju, lai tiktu starp 16 labākajām komandām.

"Farmers Paradise" uzbrukumus visbiežāk noslēdz Kārlis Krauja, kura kontā vidēji 21,4 punkti, bet vēl četri spēlētāji gūst vismaz 10 punktus. Ar līdzīgu rezultativitāti kā Krauja izceļas arī divi BK "Academy" spēlētāji - Edgars Ziediņš (21,3) un Toms Roziņš (20,7).

"Dati group" - "Grifs AG/LLA"

1. spēle: 24. marts, plkst. 15.30 Meža skola
2. spēle: 31. marts, plkst. 17.30 SC Mežaparks
Uzvarot divu spēļu summā, komanda nākamajā turnīra stadijā spēlēs pret "Pilsakmens/NHF" vai "Vafelēm"

Viens no dueļiem, kur astotdaļfināla pāris bija zināms jau regulārās sezonas izskaņā. "Grifs AG/LLA" otrajā posmā izcīnīja 6 uzvaras un ierindojās 7. vietā, bet "Dati Group" par vienu uzvaru mazāk, kas tabulā deva desmito pozīciju. Labāka regulārās sezonas izskaņa padevās "Grifam", kas četros mačos izcīnīja trīs uzvaras, kamēr "datiem" 2-2.

Absolūti rezultatīvākais "Grifa" spēlētājs regulārajā sezonā ar 22 punktiem bija Guntis Buks. Gūstot 16,8 punktus vidēji mačā, rezultatīvākais "Dati group" spēlētājs bija Dāvis Šnikvalds, bet 207cm garais Normunds Vītoliņš pievienoja 11,5 punktus un 13,1 bumbu.

Janvāra pēdējā nedēļas nogalē komandas stājās uz kopīgu centra iemetienu, un visā spēlē ar rezultātu 70:62 triumfēja "Grifs AG/LLA". Uzvarētāju rindās 24 punktus guva Buks, bet Vītols "Dati group" labā guva 17 punktus un izcīnīja 13 bumbas.

"Tēva dēli" - "A5"

1. spēle: 24. marts, plkst. 18.00 Pļavnieku pamatskola
2. spēle: 30. marts, plkst. 19.00 Pļavnieku pamatskola
Ceturtdaļfinālā dueļa uzvarētāju gaida divi centra iemetieni ar BK "Lauki" vai "MZ/ASK"

"A5" debijas gadā 4. līgā priekšlaicīgi garantēja vietu izslēgšanas mačos, un ar septiņām uzvarām un sešiem zaudējumiem ieņēma piekto vietu. "Tēva dēli" kā pēdējie garantēja vietu "play-off" kvalifikācijā, kurā gan pārliecinoši sagrāva "Sexy style" pārstāvjus.

Atis Andersons regulārajā sezonā, gūstot 17,8 punktus vidēji mačā, bija "A5" rezultatīvākais spēlētājs, bet "double-double" vidēji sakrāja Gints Gūtmanis - 15,1 punkts un 13,6 bumbas zem groziem. Līdzīga situācija ir "Tēva dēliem", kur Matīss Stasjūns ir rezultatīvākais (17,7 punkti), bet Edgara Zariņa kontā "double-double" ar 14,8 punktiem un 11,2 bumbām.

"Kūpers" - "Ko te notiek?"

1. spēle: 29. marts, plkst. 21.00 Meža skola
2. spēle: 31. marts, plkst. 14.30 SC Mežaparks
Nākamajā turnīra kārtā uzvarētājkomanda spēlēs pret "Kultūras Rondo" vai "Extra people"

Iespējams, ka intriģējošākais astotdaļfināls šosezon. Pagājušajā sezonā komandas tikās spēlē par 3. vietu, un uzvaru izcīnīja "Ko te notiek?", bet šosezon līdz šim komandu sekmes bija diametrāli pretējas. "Kūpers" visā regulārajā sezonā piedzīvoja tikai vienu zaudējumu, kamēr KTN cīnījās par tikšanu "play-off" kvalifikācijā. Atbildes mačā KTN bija 25 punktu deficīts, tomēr komanda atspēlējas un triumfēja ar +4 summā.

"Kūpera" rindās rezultatīvākais regulārajā sezonā bija Deivis Zāģeris, kurš guva 21,1 punktu un izcīnīja 10,4 atlēkušās bumbas, turklāt bija arī trešais efektīvākais spēlētājs līgā. "Ko te notiek?" veiksmes atkarīgas no Jāņa Ābola snieguma - regulārajā sezonā nospēlējis tikai piecas spēles, Ābols vidēji katrā guva 21 punktu, bet jāizceļ tas, ka uz soda metienu līnijas viņš ir stājies vidēji nepilnas 9 reizes.

Viena tikšanās reize komandām bija arī šosezon. Oktobra sākumā "Kūpers", pateicoties Deivja Zāģera 29 punktiem, izcīnīja uzvaru ar 63:56. Ābols mačā izcēlās ar 15 punktiem, 8 atlēkušajām bumbām un 9 pārtvertām bumbām.

 

OlyBet 3. līgas 1/8 fināla pirmsspēļu apskats
21.03.2019

"Semper Virilis" - BK "Rimša"

1. spēle: 23. marts, plkst. 17.30 Meža skola
2. spēle: 30. marts, plkst. 13.00 Meža skola
Uzvarētājs ceturtdaļfinālā spēlēs pret "Sportland" - "UPIK Basket" pāra uzvarētāju

Abas komandas aizvadīja identisku regulārās sezonas otro posmu, izcīnot 6 uzvaras un piedzīvojot 7 zaudējumus, līdz ar to nav arī pārsteigums, ka komandas tiksies pirmajā "play-off" kārtā. Janvāra vidū komandas aizvadīja savstarpējo spēli, kurā "Semper Virilis" izrādījās pārāka ar rezultātu 73:66, un Kaspars Ivanovs kaldināja panākumu ar 27 punktiem, kamēr Reinis Lācis "Rimša" labā guva 20 punktus, izcīnīja 9 atlēkušās bumbas un 6 reizes atbrīvoja pretiniekus no bumbas.

Abi iepriekšminētie spēlētāji arī ir savu komandu rezultatīvākie vīri. Ivanovs kopumā regulārajā sezonā bija otrs rezultatīvākais 3. līgas spēlētājs ar vidēji gūtajiem 29,4 punktiem, bet Lācis savai komandai vidēji ik mačā atnesa 20,1 punktu.

"Young Guns" - "ASK Patria"

1. spēle: 23. marts, plkst. 19.00 Pļavnieku pamatskola
2. spēle: Tiks precizēts
Nākamajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā šī pāra uzvarētājs spēlēs pret BK "Brekši" vai "Vervo"

"ASK Patria", aizvadot pirmo sezonu 3. līgā, regulārajā sezonā ar 9 uzvarām un 4 zaudējumiem ieņēma otro vietu tabulā, līdz ar to mierīgi gatavojoties pirmajai izslēgšanas spēļu kārtai, tikmēr "Young Guns" vieta lielo sabiedrībā vēl bija jāizcīna, un komanda to paveica visai veiksmīgi - divu spēļu summā pārspēts "VEFs" ar +34.

Toms Kilmits regulārajā sezonā bija ASK atslēgas spēlētājs - vidēji 20,8 punkti un 11,9 bumbas zem groziem. Tāpat "double-double" vidēji mačā ar 14,1 punktu un 17,5 bumbām zem groziem sakrāja Egons Baumanis. Rezultatīvākais "Young Guns" spēlētājs regulārajā sezonā bija Gints Artmanis, kura kontā vidēji 23,7 punkti ik mačā.

"MEH" - "Plēsoņas"

1. spēle: 24. marts, plkst. 11.00 Meža skola
2. spēle: 31. marts, plkst. 12.30 Meža skola
Kādu no šīm komandām nākamajā izslēgšanas spēļu stadijā sagaidīs "Riga Crew" vai "Sapiens"

"MEH" nebija tālu no tā, lai priekšlaicīgi dotos makšķerēt, jo "play-off" kvalifikācijas atbildes spēlē komanda atradās iedzinējos ar -22, tomēr deficīts varonīgi tika atspēlēts. Iespējams, ka šī atspēlēšanās bija komandas "sarkanais bullis", un turpinājumā "MEH" spēlēs kā pacelta spārnos. "Plēsoņām" padevās veiksmīgs pēdējais nogrieznis, un četras uzvaras pēdējos piecos mačos nodrošināja to, ka komanda pacēlās uz 4. vietu turnīra tabulā.

Daudz kas "Plēsoņu" sniegumā atkarīgs no diviem spēlētājiem - Elmāra Arcimoviča un Kārļa Večena. Pirmais ar vidēji gūtajiem 23,3 punktiem ir komandas rezultatīvākais spēlētājs, kamēr Večens flirtē ar "triple-double", vidēji gūstot 17,7 punktus, izcīnot 9,4 bumbas un atdodot 8,2 piespēles. "MEH" rindās galvenais vilcējspēks bijis Artis Penka - katrā mačā vidēji 23,8 punkti un 10,7 bumbas zem groziem.

9. decembra pēcpusdienā "MEH" bija tuvu tam, lai atspēlētu -24, tomēr beigās piekāpās "Plēsoņām" ar rezultātu 84:86. "Plēsoņu" komandā labākie spēlētāji bija Arcimovičs (22 punkti) un Večens (9+16+13), bet "MEH" komandā ar iespaidīgiem "double-double" izcēlās Krists Tauriņš (26+11) un Penka (23+22).

BK Brekši" - "Vervo"

1. spēle: 24. marts, plkst. 14.00 SC Mežaparks
2. spēle: 31. marts, plkst. 16.00 Pļavnieku pamatskolā
Tiekot nākamajā kārtā, šī pāra uzvarētāju sagaidīs "ASK Patria" un "Young Guns" dueļa labākā komanda

Duelis starp septīto un desmito labāko komandu regulārajā sezonā - "Vervo" izcīnīja 7 uzvaras, bet "Brekšiem" par divām uzvarām mazāk. "Vervo" ļoti labi iesāka 2019. gadu, izcīnot piecas uzvaras pēc kārtas. Pēdējās 2 spēlēs komanda zaudēja, kas maksāja 4. vietu tabulā. "Brekšiem" sezonas otrajā daļā padevās gan pozitīvi, gan negatīvi nogriežņi, taču jāatceras, ka tagad regulārajai sezonai nebūs nozīmes.

"Vervo" komandā 3 spēlētāji vidēji mačā gūst vismaz 20 punktus, un tie ir Matīss Mamedovs (27,3), Edgars Burkevics (24,2) un Alfrēds Rozentāls (20,2). BK "Brekši" pārstāvji ar tādu rezultativitāti nav izcēlušies, bet rezultatīvākais ar vidēji gūtajiem 16,3 punktiem bija Aivars Birkovs.

Uz centra iemetienu abas komandas kopīgi stājās jau oktobra beigās, un toreiz panākumu ar rezultātu 81:68 izcīnīja "Vervo". Kristaps Eida kaldināja panākumu, gūstot 23 punktus un izcīnot 15 atlēkušās bumbas, bet Birkovs ar 19 punktiem bija labākais "Breksis".

"Sapiens" - "Riga Crew"

1. spēle: 24. marts, plkst. 19.30 Pļavnieku pamatskola
2. spēle: 31. marts, plkst. 15.30 Meža skola
"Plēsoņas" vai "MEH" sagaidīs šī pāra uzvarētāju ceturtdaļfinālā

"Sapiens" izslēgšanas spēļu kvalifikācijā visai pārliecinoši pārspēja "Nenormāli cieti", kamēr "Riga Crew" kopš 2. marta nav aizvadījusi nevienu spēli. Interesanti, ka, pieskaitot "Sapiens" abas uzvaras kvalifikācijā, komanda uzvaru skaitā panāca RC - ar septiņām uzvarām "Riga Crew" ieņēma 5. vietu, bet piecas uzvaras deva "Sapiens" 12. vietu.

"Sapiens" sagaida grūts uzdevums aizsardzībā, jo pretī nāks līgas rezultatīvākais spēlētājs - Rihards Ginters katru spēli papildinājis "Riga Crew" kontu ar 30,9 punktiem, bet Juris Šapovalovs piebalsojis ar 22,7 punktiem un 17 atlēkušajām bumbām. Rezultatīvākie "Sapiens" spēlētāji regulārajā sezonā bija Edvīns Vizulis (16,1 punkts) un Valdis Vizulis (15,3 punkti, 11,2 bumbas).

Desmitajā novembra dienā "Riga Crew", tā teikt, pārrullēja pāri "Sapiens" ar rezultātu 88:58. Toreiz Ginters guva 24 punktus, Jurģim Eglītim 19 punkti un 16 atlēkušās bumbas, savukārt zaudētājiem ar 16 punktiem un 11 bumbām izcēlās Valdis Vizulis.

"Skvadroni" - "Lai līst"

1. spēle: 24. marts, plkst. 17.00 Meža skola
2. spēle: 30. marts, plkst. 16.00 Pļavnieku pamatskola
Astotdaļfinālā viena no komandām spēlēs pret "Burger studio" vai "Neatzītajām cerībām"

Otrajā posmā tiekot tikai pie divām uzvarām, "Skvadroni" nācās pacīnīties par vietu astotdaļfinālā. Ar lielām pūlēm, bet "Skvadroni" divu spēļu summā pārspēja BK "Pilžņi" ar divu punktu pārsvaru. "Lai līst" visu regulāro sezonu demonstrēja labu sniegumu, tomēr viens zaudējums mazāk un komanda šobrīd atrastos otrajā vietā turnīra tabulā.

Augstu rezultativitāti regulārajā sezonā demonstrējuši "Lai līst" spēlētāji Toms Kārlis Broks (vidēji 29,1 punkts) un Dāvis Piuss (23,2). "Skvadroni" komandā daudz kas atkarīgs no Pētera Pugas, kurš katrā mačā izceļas ar vidēji gūto 27,1 punktu un 10,4 atlēkušajām bumbām.

Broka 37 punkti sekmēja "Lai līst" uzvaru (72:59) regulārajā sezonā pār "Skvadroni", kas maču aizvadīja piecatā, Pugam atzīmējoties ar 23 punktiem un 16 bumbām zem groziem.

"UPIK Basket" - "Sportland"

1. spēle: 24. marts, plkst. 21.00 Pļavnieku pamatskolā
2. spēle: 31. marts, plkst. 20.00 Meža skolā
Astotdaļfinālā dueļa uzvarētāja spēlēs pret BK "Rimša" vai "Semper Virilis"

"Sportland", līdzīgi kā pirms gada 4. līgā, arī 3. līgā spēlēja pārliecinoši, līdz ar to neradot jautājumus par labāko komandu regulārajā sezonā, kamēr "UPIK Basket" priekšlaicīgi negarantēja vietu izslēgšanas mačos, tādējādi mēģināja tajās tikt "caur logu", kas arī izdevās, kvalifikācijā pārspējot "Graintech".

Regulārajā sezonā "Sportland" izmantoja 17 spēlētāju plašu loku, no kuriem rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Kristaps Strazdiņš, bet 13,2 punkti un 10,4 atlēkušās bumbas Gvido Zaļmežam. "UPIK Basket" komandā rezultatīvākie ar 28,9 un 24 punktiem bija attiecīgi Toms Provejs un Gints Kravalis.

Šo sezonu iesāka tieši "Sportland" un UPIK duelis, kurā ar 86:70 triumfēja pirmie. Kristaps Pugačs ar 18 punktiem bija rezultatīvākais "Sportland" spēlētājs, bet 30 punktus guva un 12 atlēkušās bumbas UPIK komandā izcīnīja Toms Provejs.

"Burger studio" - "Neatzītās cerības"

1. spēle: 30. marts, plkst. 17.30 Pļavnieku pamatskola
2. spēle: 31. marts, plkst. 14.00 Meža skola
Kvalificējoties tālāk, vienu no šīm komandām gaidīs duelis ar "Lai līst" vai "Skvadroni"

"Neatzītās cerības" regulārajā sezonā ieņēma sesto vietu, kamēr "Burger studio" atradās 11. vietā, bet komandas šķīra tikai divas uzvaras. Abas komandas mierīgi varēja gatavoties pirmās kārtas duelim, pie reizes atceroties 26. janvāra savstarpējo spēli, kurā "Neatzītās cerības" triumfēja ar 75:55. "Neatzīto cerību" komandā 13 punktus guva Lauris Vilciņš, Arnolds Pukss un Gatis Gamorja, bet Ģirts Fridrihsons bija pārliecinoši labākais BS spēlētājs - 26 punkti un 16 atlēkušās bumbas.

Arnolds Pukss regulārajā sezonā bija "Neatzīto cerību" rezultatīvākais spēlētājs, kopumā katrā mačā gūstot 15,8 punktus, taču vēl četri spēlētāji guvuši vismaz 10 punktus. Nedrīkst nepieminēt, ka regulārās sezonas vērtīgākais spēlētājs nāk tieši no "Burger studio" - Juris Kalniņš dominēja ar 28 punktiem un 20,3 atlēkušajām bumbām.

 

OlyBet Extra līgas 1/4 fināla pirmspēļu apskats
21.03.2019

"OWF" - BK "Dolāri"

1. spēle: 24. marts, plkst. 18.30 Meža skola
2. spēle: Tiks precizēts
Pusfinālā uzvarētāju sagaida "Anzāģe"

Regulārajā sezonā "OWF" izcīnīja 12 uzvaras 18 spēlēs, kas ļāva ierindoties trešajā vietā. Arī otrās vietas īpašniecei "Anzāģe" bija tādi pati bilance, un "OWF" palika trešā, jo zaudēja abās savstarpējās spēlēs. Abās marta spēlēs "OWF" tika pie panākumiem, līdz ar to izslēgšanas mači tiks uzsākti uz pozitīvas nots. Gan BK "Dolāri", gan vēl trim komandām regulārajā sezonā deviņas uzvaras un deviņi zaudējumi, kas "banknotēm" deva sesto pozīciju.

Produktīvākais "OWF" spēlētājs šosezon bijis Nauris Bikovs, kurš vidēji mačā guvis 19,5 punktus, izcīnījis 4,1 atlēkušo bumbu un atdevis 5,1 rezultatīvu piespēli. "Dolāru" pārstāvis Reno Silavs ar 20,3 punktiem vidēji mačā ir trešais rezultatīvākais Extra līgas spēlētājs, savukārt Sandis Ceplītis terorizē pretiniekus ar 19 punktiem un 15,2 bumbām zem groziem.

Decembrī "OWF" un BK "Dolāri" savā starpā tikās divas reizes, un abos gadījumos pie uzvaras tika "OWF". Otrajā mēneša dienā "OWF" izcīnīja uzvaru ar 85:81, bet divas nedēļas vēlāk panākums ar rezultātu 70:64.

"Pafbet.lv" - "Bauerfeind"

1. spēle: 24. marts, plkst. 20.00 Meža skola
2. spēle: 30. marts, plkst. 16.00 Meža skola
Pusfinālā pāra uzvarētāja spēlēs pret "UBS"

Regulārajā sezonā Pafbet.lv tika pie 10 uzvarām, savukārt "Bauerfeind” komanda izcīnīja par panākumu mazāk. "Bauerfeind” komandai uzvaru bilance bija vienāda ar "BK Dolāri” un "RSU” komandām, tomēr uzvaras savstarpējās spēlēs ļāva regulāro sezonu noslēgt 5. vietā.

Galvenie spēlētāji "Pafbet.lv" uzbrukumā ir Gatis Epners un Kaspars Krūms, kuriem vidēji mačā attiecīgi 19,7 un 19,3 punkti. Arī "Bauerfeind" rindās ir viens spēlētājs, kurš gūst vismaz 19 punktus mačā, - Rolands Dovgjallo komandas rēķinu katrā mačā papildina ar tieši 19 punktiem.

Pirmais komandu savstarpējais duelis bija 7. oktobrī, un tajā "Pafbet.lv" izcīnīja uzvaru ar 94:81. Šīgada janvārī komandas vēlreiz spēlēja viena pret otru, un šoreiz jau pārāka bija "Bauerfeind", revanšējoties par iepriekš piedzīvoto neveiksmi ar 97:80.

 

OlyBet 4. līgas Play-off kvalifikācijas 2. nedēļas spēļu apskats
20.03.2019

BK "Ķieģelis" - "Vafeles" 51:52
(10:10; 6:16; 17:17; 18:9)

Divu spēļu summā: "Vafeles" +1

Mačs kopumā bija ļoti mazrezultatīvs, liela nozīme bija aizsardzībai, un "Vafeles" pēc pirmā puslaika atradās vadībā ar desmit punktiem, jo otrajā ceturtdaļā ielaida tikai sešus punktus, taču pretēja situācija komandu piemeklēja pēdējās desmit minūtēs. Komandu starpā pirms ceturtās ceturtdaļas bija desmit punkti, un "Ķieģelis" pamazām deldēja starpību, pēc četriem precīziem divpunktu metieniem pietuvojoties līdz -1. "Vafeles" vēlreiz iekrāja drošāku handikapu, bet "Ķieģelim" izdevās samazināt mīnusus, tādējādi pēc pirmā mača komandu starpā tikai 1 punkts.

Labākais spēlētājs "Vafeļu" komandā piektdienas vakarā bija Artis Atslēga, kurš guva 16 punktus un izcīnīja 14 atlēkušās bumbas, bet ar "double-double" BK "Ķieģelis" komandā izcēlās Mārtiņš Bite (18 punkti un 12 atlēkušās bumbas) un Mārtiņš Eglīts (13+16).

"TM" - BK "Academy" 56:94
(14:23; 13:20; 11:17; 18:34)

Divu spēļu summā: BK "Academy" +64

"TM" sagaidīja ļoti grūts uzdevums, jo pirmais mačs tika zaudēts ar 26 punktiem. Jau spēles sākums liecināja par to, ka "TM" sezona noslēgsies šodien, jo deficīts pēc pirmajām desmit minūtēm bija deviņi punkti uz tablo, bet kopējā ieskaitē jau -35. BK "Academy" ļoti veiksmīgi aizvadīja visas ceturtdaļas, īpaši pēdējo, kas tika uzvarēta ar +16, tādējādi mačā triumfējot ar 38 punktu pārsvaru, bet sērijā vēl iespaidīgāks panākums - plus 64.

Edgars Ziediņš BK "Academy" komandā ar 30 punktiem bija rezultatīvākais, bet tālu no "quadruple-double" nebija Kristians Engels, kurš guva 23 punktus, izcīnīja 19 atlēkušās bumbas, atdeva 8 rezultatīvas piespēles un 7 reizes atņēma pretiniekam bumbu. "TM" rezultatīvākie spēlētāji ar 19 un 14 punktiem bija attiecīgi Edgars Vinovskis un Eduards Pāvuls.

"Sexy style" - "Tēva dēli" 47:95
(7:22; 20:25; 10:18; 10:30)

Divu spēļu summā: "Tēva dēli" +43

Pēc nospēlētām 40 minūtēm "Sexy style" atradās vadībā ar pieciem punktiem, bet atbildes mača  pirmajās minūtēs "Tēva dēliem" izdevās atspēlēt deficītu divu spēļu summā un izvirzīties vadībā, turklāt pēc pirmās ceturtdaļas summā jau +10. Pie sasniegtā "Tēva dēli" neapstājās un turpināja palielināt pārsvaru, kamēr "Sexy style" tikai otrajā ceturtdaļā spēja gūt vairāk par desmit punktiem. Trešajā ceturtdaļā "Tēva dēli" uzsāka 23:0 izrāvienu, kopumā triumfēja spēlē ar 95:47 un pārliecinoši iekļuva astotdaļfinālā.

Rezultatīvākais "Tēva dēlu" spēlētājs ar 21 punktu un 11 atlēkušajām bumbām bija Rihards Baumanis, bet 19 punkti un 12 bumbas zem groziem Edgara Zariņa kontā. "Sexy style" rindās vienīgais spēlētājs, kurš sasniedza desmit gūto punktu robežu, bija Gints Saušs - 12 punkti.

 

SK "Babīte/Čiekurs" - "MZ/ASK" 61:71
(13:21; 16:10; 13:9; 19:31)

Divu spēļu summā: "MZ/ASK" +2

Spēles pirmos deviņus punktus guva "MZ/ASK" un jāatgādina, ka "Babīte/Čiekurs" pirmajā spēlē uzvarēja ar astoņu punktu pārsvaru. Turpinājumā "Babīte/Čiekurs" atspēlējās, tādējādi panākot vadību divu spēļu summā, taču starpība bija visai minimāla. Iniciatīvu Rīgas rajona komanda ieguva trešajā ceturtdaļā, kad vadība divu spēļu ieskaitē sasniedza 12 punktu atzīmi, un tāda starpība bija arī ceturtās ceturtdaļas ievadā.

"MZ/ASK" negrasījās noslēgt sezonu, un pamazām deldēja mīnusus. Divi precīzi tālmetieni pietuvoja komandu līdz -3 summā. Turpinājumā ASK realizēja vēl pāris tālmetienus, atbildēja arī "Babīte", tomēr "MZ/ASK" spēlēja rezultatīvāk, un divas minūtes pirms finālsvilpes divu spēļu summā vadībā izvirzījās ASK! Babītes komanda iemeta tālmetienu (+2 summā), ASK divus punktus atguva, Babīte nebija precīza, un ASK realizēja metienu ar sodu jeb panāca +3 divu spēļu summā. Nākamajā uzbrukumā "Babīte/Čiekurs" ar tālmetienu centās panākt neizšķirtu, taču bumba neizkrita cauri tīkliņam, "MZ/ASK" atbildēja ar precīzu soda metienu un iekļuva nākamajā kārtā!

Rezultatīvākais "MZ/ASK" spēlētājs ar 15 punktiem bija Jānis Feldbergs, bet 12 punktus, 9 atlēkušās bumbas un 6 rezultatīvas piespēles pievienoja Edgars Pazāns. Lielu darba apjomu SK "Babīte/Čiekurs" komandā paveica Edmunds Vaivods - 29 punkti un 11 bumbas zem groziem.

"Ko te notiek?" - "Es un Enkuri" 89:77
(16:26; 21:15; 30:19; 22:17)

Divu spēļu summā: "Ko te notiek?" +4

Vairāk nekā lieliski spēli iesāka "Es un Enkuri", kas pirmo spēli noslēdza ar astoņu punktu vadību, - nepilnās trīs minūtēs panākta 15:0 vadība (+23 summā). Komanda turējās vadībā visu pirmo puslaiku, taču "Ko te notiek?" negrasījās tā vienkārši atdot spēli, un pēc pirmā puslaika rezultāts uz tablo bija 37:41 jeb EUE +12 divu spēļu summā.

Īstā ballīte sākas pēc pārtraukuma, kad KTN turpināja izmantot presingu. Vispirms "Enkuri" panāca +9 (+17 summā), bet tad KTN atbildēja ar 11 punktiem pēc kārtas. "Ko te notiek?" turpināja spēlēt pārliecinošāk, un pirms izšķirošajām desmit minūtēm punkta starpība divu spēļu summā! Ar diviem precīziem metieniem KTN panāca vadību summā, dažas minūtes vēlāk jau +14 (+6 summā). EUE prata realizēt trakus tālmetienus, kas noturēja komandu pie dzīvības, tomēr muļķīgas kļūdas galotnē neļāva atspēlēties, kas nozīmē tikai to, ka astotdaļfinālā būs pērnās sezonas "bronzas fināla" atkārtojums - "Ko te notiek?" pret "Kūperu"!

Uzvarētāju rindās Jānis Ābols gandrīz sakrāja "triple-double", gūstot 30 punktus, izcīnot 15 atlēkušās bumbas un 9 reizes atņemot pretiniekam bumbu. "Es un Enkuru" komandā labākais ar 25 punktiem un 10 atlēkušajām bumbām bija Dāvis Rābants.

"Vafeles" - BK "Ķieģelis" 69:41
(13:16; 14:8; 17:10; 25:7)

Divu spēļu summā: "Vafeles" +29

"Vafelēm" piederēja punkta vadība pēc pirmās spēles, līdz ar to nekas nebija beidzies. Spēles ievadā "Ķieģelis" izvirzījās astoņu punktu vadībā (+7 summā), bet prettriecienu deva "Vafeles", kas uz tablo panāca neizšķirtu. Ja līdz pirmās ceturtdaļas beigām vadībā vairāk bija "Ķieģelis", tad otrajā ceturtdaļā vadību pārņēma "Vafeles". Precīzs tālmetiens deva "Vafelēm" septiņu punktu handikapu (+8 summā), bet uzreiz ar 7:0 izrāviena atbildēja "Ķieģelis".

Pēc pārtraukuma "Vafeles" turpināja atrasties vadībā, sekoja vēl viens izrāviens, pēc kura pārsvars uz tablo sasniedza 12 punktu atzīmi (+13 summā). Bija palikušas desmit intrigas pilnas minūtes, taču beigās no intrigas nekā nebija, jo "Vafeles" pilnībā dominēja - Ivanāna seši un Kārkliņa divi punkti palielināja vadību līdz 18 punktiem. Uz "Ķieģela" precīzo divpunktu metienu "Vafeles" atbildēja ar 7:0 izrāvienu, un sērijas iznākums bija skaidrs.

Rezultatīvākais "Vafeļu" spēlētājs ar 21 punktu bija Andris Krūklis, bet BK "Ķieģelis" rindās Mārtiņš Eglīts izcēlās ar 17 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām.

 

Olybet 3. līgas Play-off kvalifikācijas 2. nedēļas spēļu apskats
19.03.2019

"MEH" - "Eskimo Piekūni" 73:66
(10:20; 16:14; 22:22; 25:10)

Divu spēļu summā: "MEH" +5

Pirmo maču "Piekūni" uzvarēja ar diviem punktiem, un atbildes maču tieši EP iesāka daudz pārliecinošāk, jo jau ceturtdaļas vidū bija desmit punktu handikaps. Pārsvars turpināja augt, un 11:1 izrāviens otrās ceturtdaļas ievadā deva "Piekūniem" +20. Turpmākajās minūtēs "MEH" sadeldēja deficītu par 13 punktiem, un pēc pirmā puslaika rezultāts bija 26:34 jeb "Piekūniem" +10 summā.

Trešā ceturtdaļa pagāja bez lieliem izrāvieniem, un pats interesantākais sākās ceturtajā ceturtdaļā. Vispirms "Piekūni" panāca +10 (+12 summā), bet "MEH" atbildēja ar 9:0 izrāvienu. "Piekūni" atbildēja ar precīzu metienu, bet "MEH" guva vēl 7 punktus pēc kārtas, izvirzoties vadībā arī divu spēļu summā! "Eskimo Piekūniem" izdevās vēl vienu reizi panākt vadību summā, taču "MEH" bija uz viļņa, galotnē veica 7:1 izrāvienu un iekļuva astotdaļfinālā!

Labākais "MEH" spēlētājs bija Artis Penka, kurš guva 19 punktus, izcīnīja 17 atlēkušās bumbas un atdeva 6 rezultatīvas piespēles, kamēr Kristam Tauriņam 16 punkti, 7 bumbas un 6 piespēles. Valters Kaminskis "Eskimo Piekūnu" labā guva 20 punktus, bet Edgars Gauručs pievienoja 17 punktus un 16 atlēkušās bumbas.

"Sapiens" - "Nenormāli cieti" 76:73
(28:28; 14:23; 16:10; 18:12)

Divu spēļu summā: "Sapiens" +23

Spēles pirmās minūtes pagāja punkts punktā, un tas daudz izdevīgāk bija "Sapiens" komandai, kas pirmo maču uzvarēja ar 20 punktu pārsvaru. Uz pirmā puslaika beigām "Nenormāli cieti" sāka veikt pirmo nopietno izrāvienu - astoņi punkti pēc kārtas otrās ceturtdaļas ievadā ļāva panākt +14 jeb -6 divu spēļu summā. Pagāja vien pāris minūtes, kad uz tablo rezultāts atkal kļuva līdzīgs, bet "Nenormāli cietie" ar nākamo izrāvienu prata iegūt tikai plus astoņi. Spēles beigās "Sapiens" atspēlējās un izcīnīja uzvaru arī atbildes mačā, līdz ar to "Nenormāli cieti" var gatavoties nākamajai sezonai.

Gūstot 15 punktus, par rezultatīvāko "Sapiens" spēlētāju kļuva Edvīns Vizulis. Lielāko daļu no visiem "Nenormāli cieti" punktiem guva Klāvs Segliņš - 39.

"Skvadroni" - BK "Pilžņi" 80:74
(25:10; 22:11; 16:27; 17:26)

Divu spēļu summā: "Skvadroni" +1

Pēc pirmās spēles vadībā ar pieciem punktiem atradās BK "Pilžņi". Pirmajās minūtēs un pirmajā ceturtdaļā kopumā dominēja "Skvadroni", kas dažu minūšu laikā izvirzījās vadībā arī divu spēļu summā. Septiņu punktu izrāviens deva +12 uz tablo (+7 summā), un pie sasniegtā "Skvadroni" neapstājās. Otrajā ceturtdaļā pārsvars mačā pārsniedza 20 punktu robežu, un puslaika pārtraukumā komandas devās pie 47:21 jeb "Skvadroni" +21 summā.

Otrajā puslaikā jau mainījās situācija laukumā, jo BK "Pilžņi" demonstrēja daudz labāku sniegumu uzbrukumā un aizsardzībā, kas ļāva deldēt deficītu. Divi precīzi tālmetieni un viens soda metiens pietuvoja "Pilžņi" pirms ceturtās ceturtdaļas līdz -15 (-10 summā). "Pilžņi" pakaļdzīšanās turpinājās arī pēdējās desmit minūtēs, turklāt komanda precīzi meta no tālās distances. Starpība dila, un pusotru minūti pirms sērijas beigām divu spēļu summā neizšķirts! Minūti vēlāk "Pilžņi" atguva vadību summā, abas komandas apmainījās vēl ar trim punktiem, bet sērijas izšķirošais brīdis bija vien dažas sekundes pirms mača beigām, kad "Pilžņi" spēlētājs Svārups saņēma nesportisko piezīmi, komandai atrodoties vadībā divu maču summā ar +1. Terehovičs realizēja abus soda metienus, "Skvadroni" panāca viena punkta handikapu summā, un svinēja uzvaru visā sērijā!

Pēteris Puga kaldināja "Skvadroni" panākumu ar 29 punktiem, savukārt BK "Pilžņi" komandā Artis Linde guva 28 punktus, izcīnīja 11 atlēkušās bumbas un atdeva 9 rezultatīvas piespēles.

"Young Guns" - "VEFs" 64:56
(21:19; 15:11; 19:10; 9:16)

Divu spēļu summā: "Young Guns" +34

Lai turpinātu sezonu, "VEFam" bija nepieciešama uzvara ar vismaz 27 punktu pārsvaru, taču atbildes mača ievadā vadībā atradās "Young Guns", kas uz tablo panāca +8, bet ar deviņu punktu izrāvienu atbildēja "VEFs". Pirmās desmit minūtes bija rezultatīvākās abu komandu izpildījumā, un vairāk vadībā atradās YG, līdz ar to "VEFa" izredzes uz sezonas turpinājumu ar katru minūti krietni saruka. Pēdējā ceturtdaļā, kad "VEFam" uz tablo bija -15, komanda sāka pakaļdzīšanos, lai pacīnītos par uzvaru vismaz mačā, tomēr arī tas beidzās nesekmīgi.

Jānis Vanags, gūstot 18 punktus, kļuva par rezultatīvāko "Young Guns" spēlētāju. Produktīvu sniegumu "VEFa" rindās demonstrēja Andris Ingiļāvičus (20 punkti, 11 atlēkušās bumbas) un Reinis Baumanis (10 punkti, 12 bumbas, 7 piespēles).

"UPIK Basket" - "Graintech" 71:85
(23:24; 17:21; 15:14; 16:26)

Divu spēļu summā: "UPIK Basket" +11

Rezultatīvs basketbols pirmajā ceturtdaļā priecēja sanākušos skatītājus. Tas gan vairāk izdevīgāk bija UPIK, jo pirmais mačs tika uzvarēts ar 25 punktiem. Otrajā ceturtdaļā nelieli izrāvieni padevās "Graintech", un komanda uz mirkli panāca astoņu punktu vadību uz tablo. Kaut cik nopietni "Graintech" sāka apdraudēt "UPIK Basket" uzvaru summā ceturtajā ceturtdaļā, kad, gūstot desmit punktus pēc kārtas, uz tablo tika panākts +12 jeb -13 summā. Dažas minūtes vēlāk starpība summā bija vairs tikai -8, bet UPIK atbildēja ar precīzu tālmetienu.

Rezultatīvākais "Graintech" spēlētājs ar 25 punktiem bija Jānis Lāčaunieks, bet 26 punktus "UPIK Basket" rindās guva Toms Provejs.

 

OlyBet Izaicinājuma kausa 1/8 fināla pirmajās spēlēs uzvar Geka.lv un Baltijas Baseini
19.03.2019

"Primum.lv" - "Geka.lv" 59:83
(15:17; 22:22; 7:19; 15:25)

Divu spēļu summā: "Geka.lv" +24

Spēles pirmajā puslaikā pārliecinošāku sniegumu demonstrēja "Geka.lv", tomēr pārsvars nebija diez ko liels. Situācija "Geka.lv" labvēlīgā gultnē sāka iet pēc lielā pārtraukuma, kad "Primum.lv" ar lielām grūtībām realizēja metienus, līdz ar to visai strauji pieauga starpība uz tablo. Trešo ceturtdaļu "Geka" uzvarēja ar +12, pēdējās desmit minūtes ar +10, tādējādi pēc pirmā mača komandas handikaps ir 24 punkti.

Nauris Bikovs kaldināja "Geka.lv" panākumu ar 30 punktiem, 10 atlēkušajām bumbām un 5 rezultatīvām piespēlēm, tāpat "double-double" sakrāja Ričards Kolāts (15+10) un Jānis Ozols (10+14). Produktīvāko sniegumu "Primum.lv" komandā demonstrēja Mārtiņš Riekstiņš - 16 punkti, 12 atlēkušās bumbas un 7 rezultatīvas piespēles.

"Baltijas Baseini" - "Sponsoru Mednieki" 108:72
(17:18; 29:23; 37:10; 25:21)

Divu spēļu summā: "Baltijas Baseini" +36

Divi puslaiki un divi dažādi basketboli. Pirmajā puslaikā abas komandas grozam uzbruka ar līdzīgu precizitāti, līdz ar to arī rezultāts bija līdzīgs, taču situācija mainījās otrajā spēles daļā. "Baltijas Baseini" uzbruka grozam ar augstu precizitāti, strauji palielināja pārsvaru, kamēr "Sponsoru Mednieki" vidēji vienā trešās ceturtdaļas minūtē guva punktu, - trešo ceturtdaļu BB uzvarēja ar 37:10. Rezultāta starpība pirms ceturtās ceturtdaļas bija 32 punkti, un "Sponsoru Mednieki" pēdējā nogrieznī nespēja sadeldēt deficītu, līdz ar to sezona, visticamākais, komandai noslēgsies nākamajā nedēļā.

Trīs "Baltijas Baseinu" spēlētāji tika pie "double-double" - Kaspars Ivanovs (32 punkti, 10 atlēkušās bumbas), Armands Ginters (26+13) un Aivars Stikuts (22+13), bet Jorens Duļevskis atdeva 17 rezultatīvas piespēles. Renārs Penezis ar 25 punktiem bija rezultatīvākais "Sponsoru Mednieku" spēlētājs.

 

OlyBet Extra līgas 21. nedēļas spēļu apskats
18.03.2019

"Makit/Scandic Fusion" uz spēli ieradās piecu vīru sastāvā, bet tas netraucēja pārspēt "ISBS" - 100:79. Komandai izteikts pārsvars bija jau no spēles pirmajām minūtēm, turklāt pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar +19. Lielisku sniegumu "Makit" rindās demonstrēja Mārcis Velbergs, kurš guva 20 punktus, izcīnīja 8 atlēkušās bumbas un atdeva 14 rezultatīvas piespēles.

Līdzīgi kā augstākminētajā mačā, arī BK "Dolāri" jau spēles pirmajā ceturtdaļā ielika pamatu uzvarai pār "RSU", kas kopējā ieskaitē tika apspēlēta ar rezultātu 97:78. Viens no uzvaras galvenajiem faktoriem bija tālmetieni, jo komandas diametrāli pretēja tos realizēja - ja "Dolāri" trīspunktniekus meta ar 48% precizitāti, tad studenti tikai ar 17%.

"UBS" svētdien pārspēja "Anzāģe" ar rezultātu 89:75. Viss pirmais puslaiks pagāja punkts punktā, taču "UBS" svaru kausus par labu sev sāka nosvērt trešajā ceturtdaļā, kad puslaikā iegūtais +3 tika palielināts vēl par desmit punktiem. Uzvarētāju rindās "triple-double" sakrāja Nauris Metnieks - 20 punkti, 17 atlēkušās bumbas un 10 rezultatīvas piespēles.

Vispārliecinošāko uzvaru aizvadītajā kārtā izcīnīja "OWF", kas sagrāva "Bauerfeind" ar rezultātu 99:69. Pirmā zīme, ka "OWF" varētu šo maču uzvarēt, parādījās pirmā puslaika izskaņā, kad komanda guva 10 punktus pēc kārtas, iegūstot tādu pašu pārsvaru arī uz tablo. Jāuzteic "OWF" rezervisti, kas pa trijiem kopā guva 36 punktus.

Aizvadītās kārtas rezultāti:
"Makit/Scandic Fusion" - "ISBS" 100:79 (Labsvīrs 25+14ab, Velbergs 20+8ab+14rp; Gobnieks 20+11ab)
BK "Dolāri" - "RSU" 97:78 (Ceplītis 24, Grabovskis 11+13ab+6rp; Blumbergs 30)
"UBS" - "Anzāģe" 89:75 (Bērziņš 24, Metnieks 20+17ab+10rp; Makarenko 20+10ab)
"Bauerfeind" - "OWF" 66:99 (Kasparāns 16, Dovgjallo 10+13ab+6rp; Jankovskis 30)

 

Olybet DDL 21. nedeļas spēļu apskats
18.03.2019

Svētki visa rajonā! "Pļavnieku" komanda trešdienas vakarā apspēlēja BS "Rīga/Ķeizars" ar rezultātu 94:74 un izcīnīja pirmo uzvaru sezonā. Iespaidīgu sniegumu uzvarētāju rindās demonstrēja Kristaps Plotnieks, kurš guva 31 punktu un izcīnīja 26 atlēkušās bumbas.

Zaudējumu piedzīvoja arī cita sporta skola - "Rīdzene/Sportapunkts.lv" bez variantiem piekāpās "Turībai" ar rezultātu 75:102. Puslaikā komandas šķīra astoņi punkti, bet nākamās desmit minūtes "Turība" uzvarēja ar +14, līdz ar to spēles iznākums bija skaidrs. Normunds Sondors kaldināja komandas panākumu ar "triple-double", gūstot 18 punktus, izcīnot 12 atlēkušās bumbas un atdodot 11 rezultatīvas piespēles.

"Realia" spēles noslēdzošās desmit minūtes uzvarēja ar 25:10, kas ļāva kopējā ieskaitē pārspēt "Nenormāli cieti/Zaķumuižu" ar rezultātu 79:67. Arī šajā mačā kādam spēlētājam bija "triple-double", un to ar 11 punktiem, 10 atlēkušajām bumbām un 11 rezultatīvām piespēlēm sakrāja Māris Grāvis.

Vēl vienu zaudējumu pagājušajā nedēļā piedzīvoja BS "Rīga/Ķeizars" - darba nedēļu jaunie basketbolisti noslēdza ar sakāvi pret BK "Olaine" ar rezultātu 69:92. Pamatu uzvarai "Olaine" ielika pirmajās 20 minūtēs, kuru laikā laukuma saimnieku pārsvars sasniedza 22 punktus. Spēles laiks uzvarētāju rindās sadalījās visai līdzīgi, un deviņi no desmit basketbolistiem atzīmējās ar gūtajiem punktiem!

Aizvadītās kārtas rezultāti:
"Pļavnieki" - BS "Rīga/Ķeizars" 94:74 (Plotnieks 31+26ab; Stašāns 27+10ab)
"Rīdzene/Sportapunkts.lv" - "Turība" 75:102 (Zariņš 28; Lejnieks 36, Sondors 18+12ab+11rp)
"Nenormāli cieti/Zaķumuiža" - "Realia" 67:79 (Senkāns 18; Priede 18, Grāvis 11+10ab+11rp)
BK "Olaine" - BS "Rīga/Ķeizars" 92:69 (Ausējs 26; Stašāns 14, Baumeisters 14)

 

VEF Rīga uzņem Saratovas Avtodor
17.03.2019

Arēna RīgaVTB United LeagueVEF RigaBasketball club Avtodor Saratov<span style="\\&quot;color:" rgb(29,="" 33,="" 41);="" font-family:="" helvetica,="" arial,="" sans-serif;="" font-size:="" 14px;\="">. Visiem Olybet līgas spēlētājiem uzrādot Entuziastu karti ir iespēja apmeklēt spēli ar 50% atlaidi https://tickets.aula.lv/?lang=lv&distributionId=169691&eventId=351763

Olybet sieviešu līgā uzvaras svin Jugla, LSPA un LU
16.03.2019

Spēlē starp "Avantis" un BS "Jugla" uz laukuma tikās divas bijušās Latvijas sieviešu izlases spēlētājas - Ieva Kubliņa un Liene Jansone. Kubliņa guva 2 punktus un izcīnīja 7 atlēkušās bumbas, Jansone atbildēja ar 14 punktiem un 8 atlēkušajām bumbām, un līdzīga aina bija arī uz tablo jeb "Jugla" pārspēja "Avantis" ar rezultātu 71:52.

Uz patīkamas nots jauno darba nedēļu iesāka "LSPA" dāmas, kuras savā mājas laukumā pārspēja "Ķekavu" ar rezultātu 62:51. Lieliski studentes aizvadīja pirmo puslaiku, aizvadot praktiski divas identiskas ceturtdaļas (attiecīgi 23:13, 22:13), kas tad arī ielika pamatu uzvarai visā spēlē.

Ļoti saspringts izvērtās "Latvijas Universitātes" un "Avantis" duelis. Spēles pirmajās 35 minūtēs laukumā pārsvars bija "Avantis", turklāt komanda jau otrās ceturtdaļas vidū panāca 22 punktu handikapu, tomēr pēc pārtraukuma jau mainījās spēles gaita. LU vilka klāt, pamatlaika izskaņā izlīdzināja rezultātu, bet pagarinājuma noslēgumā ar četriem precīziem soda metieniem panāca uzvaru - 91:87. Uzvarētāju rindās Alise Bruzinska guva 32 punktus, bet rezultatīvākās "Avantis" spēlētājas bija Baiba Rama (25 punkti, 13 atlēkušās bumbas), Zane Voļska (22 punkti) un Kristīne Vapne (21).

Aizvadītās kārtas rezultāti:
"Avantis" - BS "Jugla" 52:71 (Vapne 17; Li. Jansone 14)
"LSPA" - "Ķekava" 62:51 (Kudule 20; Bušmane 11+9ab)
"Latvijas Universitāte" - "Avantis" 91:87 (Bruzinska 32+8ab+6pb; Rama 25+13ab, Voļska 22+7ab+5rp, Vapne 21)

 

OlyBet basketbola līgas - februāra līderi
15.03.2019

Labāko spēlētāju apbalvošana - otrdien (19.03.2019.), Olympic Voodoo Casino (Radisson Blu Hotel Latvija, Elizabetes 55/Brīvības 31, ieeja no Brīvības/Dzirnavu ielas krustojuma - uz skatuves atpūtas zonā pie bāra) 19:30

Lūdzam ierasties zemāk minētos izcilniekus, lai saņemtu godam nopelnītās balvas un iemūžinātu šo mirkli fotosesijā!

 

Extra līga

MVP  Nauris Metnieks (UBS) 3-0 vidēji spēlē, 24 punkti, 14 atlēkušās bumbas, 5,67 rezultatīvas piespēles, 2 pārķertas piespēles un 1,67 bloķēti metieni. Efektivitātes koeficients 36,33.

Rezultatīvākais spēlētājs Reno Silavs (BK Dolāri) vidēji spēlē 29,5 punkti.

Labākais piespēļu devējs Matīss Rožlapa (UBS) vidēji spēlē 9,67 rezultatīvas piespēles.

Labākais atlēkušo bumbu izcīnītājs Mārtiņš Zemturis (UBS) vidēji spēlē 15,5 atlēkušās bumbas.

Izaicinājuma kauss

MVP Toms Vilks (Vienradži) 2-0 vidēji spēlē 35 punkti, 10,5 atlēkušās bumbas, 19 rezultatīvas piespēles un 1,5 pārķertas piespēles . Efektivitātes koeficients 44.

Rezultatīvākais spēlētājs Jānis Zicāns (37Moto.lv) vidēji spēlē 41 punkts.

Labākais piespēļu devējs Toms Vilks (Vienradži) vidēji spēlē 19 rezultatīvas piespēles.

Labākais atlēkušo bumbu izcīnītājs Otto Kilpelainen (Riga Rabbits) vidēji spēlē 25  atlēkušās bumbas.

3. līga

MVP Juris Kalniņš (Burger Studio) 1-2 vidēji spēlē 36,33 punkti, 21,67 atlēkušās bumbas, 4 rezultatīvas piespēles, 0,67 pārķertas piespēles un 2,67 bloķēti metieni. Efektivitātes koeficients 46,33.

Rezultatīvākais spēlētājs Juris Kalniņš (Burger Studio) vidēji spēlē 36,33 punkti.

Labākais piespēļu devējs Gints Kravalis  (Upik Basket) vidēji spēlē 11,5 rezultatīvas piespēles.

Labākais atlēkušo bumbu izcīnītājs Juris Kalniņš (Burger Studio vidēji spēlē 21,67 atlēkušās bumbas.

4. līga

MVP Deivis Zāģeris (Kūpers) 3-0,  vidēji spēlē 23,67 punkti, 14,67 atlēkušās bumbas, 3,67 rezultatīvas piespēles, 2,33 pārķerta piespēle un 1 bloķēts metiens. Efektivitātes koeficients 34,33.

Rezultatīvākais spēlētājs Elvis Grāveris (Kultūras Rondo) vidēji spēlē 34,33 punkti.

Labākais piespēļu devējs Henrijs Bunks (VAFeles) vidēji spēlē 9,33 rezultatīvas piespēles.

Labākais atlēkušo bumbu izcīnītājs Kristaps Štorhs (Ko te notiek?)  vidēji spēlē 22 atlēkušās bumbas.

 

DDL

MVP Mārtiņš Darģis (Realia) 2-1,  vidēji spēlē 33 punkti, 11  atlēkušās bumbas, 1,5 rezultatīvas piespēles, 3 pārķertas piespēles un 0,5 bloķēti metieni.Efektivitātes koeficients 36.

Rezultatīvākais spēlētājs Mārtiņš Darģis (Realia) vidēji spēlē 33 punkti.

Labākais piespēļu devējs Māris Grāvis (Realia) vidēji spēlē 9  rezultatīvas piespēles.

Labākais atlēkušo bumbu izcīnītājs Aigars Strēlis (Turība) vidēji spēlē 17,67 atlēkušās bumbas.

Sieviešu līga

MVP Paula Lūķe (LSPA) vidēji 1-1 vidēji spēlē 22 punkti, 13,5 atlēkušās bumbas, 3,5 rezultatīvas piespēles, 2,5 pārķertas piespēles un 0,5 bloķēti metieni. Efektivitātes koeficients 29.

Rezultatīvākā spēlētāja  Paula Lūķe (LSPA) vidēji vidēji spēlē 22 punkts.

Labākā piespēļu devēja Ilze Ieviņa-Moče (Avantis ) vidēji spēlē 9,5 rezultatīvas piespēles.

Labākā atlēkušo bumbu izcīnītāja Laine Karlsone (BK Filter) vidēji spēlē 16,33 atlēkušās bumbas.

 

Balvas labākajiem spēlētājiem nodrošina: Olybet sporta bārs, Ballzy, VEF Rīga, Dinamo Rīga, Resto Terase, Incrediwear, Bioderma, Fiziocentrs, Isostar, Irve, F1, Knockout Barbershop, Pricekiller.lv, I-food.lv, SC Mežaparks, Wilson un Red Bull.

 

OlyBet Izaicinājuma kausa 1/8 fināla pirms spēļu apskats
15.03.2019

"Geka.lv" - "Primum.lv"

1. spēle: 17. marts, plkst. 12.00 SC Mežaparks
2. spēle: 24. marts, plkst. 12.30 Meža skola
Uzvarētājs ceturtdaļfinālā tiksies ar "Kreisā Krasta Buļļiem"

Lai gan regulārajā sezonā "Geka.lv" ieņēma septīto vietu un "Primum.lv" desmito, parādītajā sniegumā dramatiskas atšķirības nebija, jo "Geka" 16 spēlēs izcīnīja 8 uzvaras, kamēr "Primum.lv" kontā bija 7. Pēdējie divi mēneši "Geka.lv" komandai bijuši visai sekmīgi, jo komanda no pēdējām 5 spēlēm triumfējusi četrās. Vēl viena uzvara regulārajā sezonā būtu ļāvusi "Geka.lv" pakāpties uz piekto pozīciju. Produktīvu sniegumu "Geka.lv" rindās demonstrē Nauris Bikovs, kurš vidēji gūst 21,9 punktus, izcīna 5,6 atlēkušās bumbas un atdod 6,5 rezultatīvas piespēles.

Bez "Primum.lv" vēl divām komandām bija septiņas uzvaras un deviņi zaudējumi, taču labāki savstarpējo spēļu rezultāti ļāva komandai turpināt sezonu. Līdzīgi kā ar "Geka.lv", arī "Primum.lv" gadījumā vēl viena uzvara turnīra tabulā dotu augstāku vietu. Rezultatīvākais "Primum.lv" spēlētājs ar vidēji mačā gūtajiem 19,7 punktiem ir Svens Niedrītis, bet Mārtiņš Riekstiņš vidēji mačā noformē "double-double" - 17,2 punkti un 13,9 bumbas zem groziem.

2. decembra pēcpusdienā komandas aizvadīja pirmo savstarpējo maču šosezon. Uzvarētāja noteikšanai bija nepieciešami divi pagarinājumi, un "Primum" izcīnīja panākumu ar 102:91. Tuvu "triple-double" uzvarētāju rindās bija Mārtiņš Riekstiņš (28+18+8), savukārt "Geka" komandā 30 punktus guva Nauris Bikovs.

"Sponsoru Mednieki" - "Baltijas Baseini"

1. spēle: 17. marts, plkst. 14.30 Pļavnieku pamatskola
2. spēle: 23. marts, plkst. 20.30 Meža skola
Uzvarētājs ceturtdaļfinālā spēlēs pret "3.BJSS"

Abām komandām regulārajā sezonā bija vienādas bilances, līdz ar to arī vietas turnīra tabulā bija blakus. Iekļūstot ceturtdaļfinālā, "Sponsoru Mednieki" būs spēruši labu soli sponsoru piesaistīšanas virzienā, tomēr sniegums pēdējās regulārās sezonas spēlēs bija dažāds, jo izdevās pārspēt līgas labāko komandu regulārajā sezonā "3.BJSS", kopumā gan no pēdējām sešām spēlēm uzvarot vien trīs. Līdzīgu sniegumu regulārajā demonstrējuši divi SM spēlētāji - Toms Lapsa (17,9 punkti, 7,8 bumbas un 2,9 piespēles) un Renārs Penezis (17,6+7+3,1).

"Baltijas Baseinu" sniegums pēdējās sešās regulārās sezonas spēlēs bijis nedaudz labāks - četras uzvaras un divi zaudējumi. Ja paskatāmies pēdējo desmit spēļu rakursā, tad situācija ir vēl patīkamāka, jo kopš decembra sākuma BB uzvarējusi astoņas no desmit spēlēm. Rezultatīvākais komandas spēlētājs regulārajā sezonā bija Dāvids Kārlis Muižnieks, kurš atzīmējies ar vidēji gūtajiem 19,9 punktiem, savukārt vēl produktīvāku sniegumu demonstrējuši Armands Ginters (18,5 punkti, 16,3 bumbas zem groziem un 5,1 piespēle) un Aivars Stikuts (18,4+11,1).

Pavisam nesen jeb 23. februārī komandas tikās uz Meža skolas parketa, un uzvaru ar rezultātu 87:82 izcīnīja "Baltijas Baseini", turklāt komandai pirms pēdējās ceturtdaļas bija -7. Ar 33 punktiem rezultatīvākais BB pārstāvis bija Kaspars Ivanovs, bet pretējā frontē Toms Lapsa guva 39 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas.

 

Olybet 4. līgas Play-off kvalifikācijas 1. nedēļas spēļu apskats
14.03.2019

"Es un Enkuri" - "Ko te notiek?" 55:47
(12:12; 10:17; 16:4; 17:14)

Divu spēļu summā: "Es un Enkuri" +8

Visi izšķirošie notikumi "Es un Enkuri" un "Ko te notiek?" spēlē risinājās otrajā spēles daļā. Pēc pirmā puslaika vadībā ar septiņiem punktiem atradās KTN, bet situācija kājām gaisā apgāzās trešajā ceturtdaļā, kad "Enkuri" guva četrreiz vairāk punktu par pretiniekiem jeb desmit minūtes tika uzvarētas ar 16:4! Savu izrāvienu EUE turpināja arī noslēdzošajā ceturtdaļā, kad uz brīdi pārsvars sasniedza 13 punktu atzīmi, taču pirms atbildes mača komandu starpā ir astoņi punkti.

Produktīvāko sniegumu "Es un Enkuru" rindās demonstrēja Kārlis Diedišķis, kurš guva 18 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, kamēr "Ko te notiek?" komandā Ojārs Libsbergs ar 17 punktiem bija rezultatīvākais.

BK "Academy" - "TM" 86:60
(19:15; 18:16; 21:6; 28:23)

Divu spēļu summā: BK "Academy" +26

Salīdzinoši sīvs izrādījās spēles pirmais puslaiks, pēc kura "Academy" atradās vadībā ar astoņiem punktiem,  bet izšķirošā ceturtdaļa, iespējams, pat visā sērijā, bija trešā, kuru "akadēmiķi" aizvadīja lieliski - gūts 21 punkts, bet ielaisti tikai seši. Arī noslēdzošās desmit minūtes "Academy" uzvarēja, tādējādi pēc pirmās spēles iegūstot 26 punktu handikapu. "TM" būs jāpaveic brīnums, lai iekļūtu izslēgšanas spēlēs.

Gūstot 18 punktus, par rezultatīvāko BK "Academy" spēlētāju kļuva Edgars Ziediņš, bet pavisam tuvu "triple-double" bija Kristians Engels - 16 punkti, 22 atlēkušās bumbas un 9 rezultatīvas piespēles. Eduards Pāvuls, pavadījis laukumā visas 40 minūtes, guva 24 punktus "TM" komandā.

"MZ/ASK" - SK "Babīte/Čiekurs" 58:66
(13:17; 15:12; 21:21; 9:16)

Divu spēļu summā: SK "Babīte/Čiekurs" +8

Šis mačs bija interesants ar to, ka "MZ/ASK" vairākas reizes prata atspēlēties no mīnusiem. Jau pirmajā ceturtdaļā "Babītes" pārsvars sasniedza septiņus punktus, bet dažas minūtes vēlāk notika vadības maiņa. Nākamajā ceturtdaļā "Babītes/Čiekura" handikaps bija +9, taču ilgi nebija jāgaida, kad starpā bija vairs tikai punkts. Līdzīga situācija bija arī pēc lielā pārtraukuma, kad "MZ/ASK" visai ātri pilnībā likvidēja starpību, bet "Babītes" izpildījumā sekoja vēl viens izrāviens, kuru ASK neizdevās atspēlēt - 66:58 pēc pirmajām 40 minūtēm.

Edmunds Vaivods kaldināja SK "Babīte/Čiekurs" panākumu ar 20 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām, tāpat pie "double-double" tika Māris Ozoliņš (12+13) un Ģirts Priede (10+11). Produktīvāko sniegumu "MZ/ASK" rindās demonstrēja Edgars Pazāns, kurš guva 14 punktus, izcīnīja 15 atlēkušās bumbas un 6 reizes atņēma pretiniekam bumbu.

"Tēva dēli" - "Sexy style" 64:69
(10:14; 14:19; 19:22; 21:14)

Līdzīgi kā iepriekšminētajā duelī, arī šajā mačā "Tēva dēli" vairākas reizes atspēlējās, turklāt deficīts bija nedaudz lielāks. Trešās ceturtdaļas beigās "Sexy style" pēc diviem precīziem metieniem panāca 15 punktu pārsvaru, bet turpmākajās minūtēs "Tēva dēli" atbildēja ar 13 punktiem pēc kārtas, nedaudz vēlāk komanda arī izvirzījās vadībā, tomēr spēli "seksīgie" noslēdza ar 10:4 izrāvienu, tādējādi iegūstot piecu punktu pārsvaru.

Labākais "Sexy style" spēlētājs ar 31 punktu un 10 atlēkušajām bumbām bija Gints Saušs, kamēr rezultatīvākais "Tēva dēlu" spēlētājs bija Lauris Stasjuns - 14 punkti.

 

Olybet 3. līgas Play-off kvalifikācijas 1. nedēļas spēļu apskats
13.03.2019

"VEFs" - "Young Guns" 71:97
(17:23; 18:17; 16:25; 20:32)

Divu spēļu summā: "Young Guns" +26

Pirmajās minūtēs daudz labāku sniegumu demonstrēja "VEFs", kas dažu minūšu laikā iekrāja septiņu punktu handikapu. Pārsvars ilgi nenoturējās, un vadību pārņēma "Young Guns", taču rezultāta starpība uz tablo nebija liela. Situācija mainījās otrajā puslaikā, kad YG "ielika ātrumkloķi" citā robā, tādējādi pārsvars sāka strauji pieaugt. Otrās 20 minūtes "Young Guns" uzvarēja ar +21, visā spēlē triumfējot ar 97:71, un "VEFu" atbildes mačā sagaida sarežģīts uzdevums.

"Young Guns" komandā Vladimirs Bessmertnovs guva 30 punktus un bija rezultatīvākais, bet Kristaps Plotnieks palīdzēja ar 13 punktiem un 24 atlēkušajām bumbām. Reinis Baumanis ar 19 punktiem bija rezultatīvākais "VEFa" spēlētājs, kamēr 18 punkti un 11 atlēkušās bumbas Kristiānam Ketleram.

"Eskimo Piekūni" - "MEH" 69:67
(12:19; 15:9; 15:17; 27:22)

Divu spēļu summā: "Eskimo Pekūni" +2

Ar vairāk precīziem metieniem spēles sākumā izcēlās "Eskimo Piekūni", kas uz maču bija ieradušies tikai piecu spēlētāju sastāvā. Atlikušās pirmās ceturtdaļas minūtes "MEH" uzvarēja ar 15:2, bet nākamajās desmit minūtēs tieši "MEH" spēlēja mazrezultatīvi. Trešajā nogrieznī "MEH" guva deviņus punktus pēc kārtas, uz tablo panākot +11, tomēr tas nebija pēdējais pavērsiens spēlē. "Eskimo Piekūni" strauji mazināja starpību, un 9:0 izrāviens deva komandai 2 punktu pārsvaru. Atlikušās minūtes pagāja punkts punktā, un nelielu handikapu pirms atbildes spēles ieguva "Eskimo Piekūni" - 69:67.

Uzvarētāju rindās "double-double" sakrāja Klāvs Grieze (25 punkti un 11 atlēkušās bumbas) un Edgars Gauručs (23+17), bet "MEH" rindās ar to pašu atbildēja Artis Penka (22+19) un Edvarts Gaigals (18+11).

BK "Pilžņi" - "Skvadroni" 64:59
(18:11; 13:21; 20:15; 13:12)

Divu spēļu summā: BK "Pilžņi" +5

Pirmo ceturtdaļu kopumā labāk aizvadīja "Pilžņi", un pārsvars jau nākamās ceturtdaļas ievadā sasniedza desmit punktus. Turpinājums gan bija viļņveidīgs, jo "Skvadroni" daudz precīzāk uzbruka grozam, kas ļāva sadeldēt mīnusus. Puslaika pārtraukumā ar 1 punkta pārsvaru devās "Skvadroni", bet otrajā puslaikā "Pilžņi" vēlreiz ieguva +10, kam sekoja vēl viena "Skvadroni" atspēlēšanās, tomēr pēc pirmās spēles piecu punktu pārsvars pieder "Pilžņi".

Galvenais panākuma kaldinātājs BK "Pilžņi" rindās bija Toms Neilands, kurš guva 29 punktus, savukārt "Skvadroni" rezultatīvākais spēlētājs bija Mārtiņš Terehovičs - 23 punkti.

"Nenormāli cieti" - "Sapiens" 60:80
(13:21; 15:24; 22:16; 10:19)

Divu spēļu summā: "Sapiens" +20

Jau spēles pirmajā uzbrukumā ar precīzu tālmetienu vadībā izvirzījās "Sapiens". Visai ātri "Sapiens" pārsvars pietuvojās desmit punktu robežai, bet to sasniegt izdevās tikai otrās ceturtdaļas vidusdaļā. Lielākā rezultāta starpība bija trešās ceturtdaļas vidusdaļā (21 punkts), bet "Nenormāli cieti" kopumā spēja sadeldēt deficītu, taču sliktā metienu precizitāte no spēles (29%) neļāva pacīnīties par uzvaru vai vismaz pietuvoties daudz tuvāk.

Edvīns Vizulis, gūstot 20 punktus, kļuva par rezultatīvāko "Sapiens" spēlētāju, bet "double-double" noformēja Valdis Vizulis (15 punkti un 13 atlēkušās bumbas) un Ēriks Timrots (11+11). Labākie spēlētāji "Nenormāli cieti" komandā bija Andis Prūsis (20 punkti, 12 atlēkušās bumbas) un Edgars Šķudītis (16+14).

"Graintech" - "UPIK Basket" 73:98
(20:30; 8:22; 25:20; 20:26)

Divu spēļu summā: "UPIK Basket" +25

Īsumā: "Graintech" nebija nekādu variantu. Pirmajā ceturtdaļā UPIK demonstrēja lielisku uzbrukumu (gūti 30 punkti), nākamajā ceturtdaļā arī komandas aizsardzība bija līmenī (ielaisti tikai 8 punkti), līdz ar to pēc nospēlētām 20 minūtēm pārsvars bija sasniedzis 24 punktus. Otrajā puslaikā daudz tālāk "UPIK Basket" netika, bet tik un tā "Graintech" otrajā mačā būs jāspēlē krietni labāk, lai turpinātu šo sezonu.

"UPIK Basket" komandā Toms Provejs guva 31 punktu un izcīnīja 14 atlēkušās bumbas, kamēr Gints Kravalis izcēlās ar 16 punktiem, 12 atlēkušajām bumbām un 9 rezultatīvām piespēlēm. Rezultatīvākais ar 29 punktiem un 14 bumbām zem groziem "Graintech" komandā bija Jānis Lāčaunieks, bet 26 punkti Aldonim Elksnim.

 

 

OlyBet Izaicinājuma kausa 21. nedēļas spēļu apskats
12.03.2019

Sestdien "3.BJSS" apspēlēja "Vienradžu" komandu ar rezultātu 79:69, izšķirošo izrāvienu veicot ceturtajā ceturtdaļā, kad trešā sporta skola guva desmit punktus pēc kārtas un iekrāja 12 punktu handikapu uz tablo. Uzvarētāju rindās trīs spēlētāji sakrāja "double-double" - Edgars Vecums (32 punkti, 14 atlēkušās bumbas), Mārtiņš Rozenbergs (18+12) un Jānis Vaišļa (12+12).

Sākot ar otro ceturtdaļu, kad "Kreisā Krasta Buļļi" veica 11:0 izrāvienu, komanda kontrolēja notikumus laukumā, turklāt "Marketmegood.com/Roja" tā arī nespēja atrast pretlīdzekli "Buļļiem", līdz ar to kopējā ieskaitē ar rezultātu 91:76 triumfēja KKB.

"Arro Elektro/Eliko" visai pārliecinoši tika galā ar "Super Manki" - 104:80. Uzvarētāji savu pārsvaru palielināja pirmo triju ceturtdaļu laikā, un lielākie plusi uz tablo bija +36. "Super Manki" rindās jāatzīmē Eduards Liepiņš, kurš bija pavisam tuvu "triple-double" - 26 punkti, 15 atlēkušās bumbas un 9 rezultatīvas piespēles.

Mača starp "37Moto" un "Geka.lv" pirmajā pusē pārsvars bija "37Moto" pusē, kas panāca 11 punktu handikapu, bet līdz ar puslaiku maiņu situācija arī uz tablo mainījās, jo vadības grožus pārņēma "Geka.lv", kas pakāpeniski palielināja pārsvaru un beigās izcīnīja uzvaru ar rezultātu 72:60.

Ļoti pārlecinošu sniegumu demonstrēja "GāzeLV", kas sagrāva "Riga Rabbits" ar rezultātu 94:56. Uzvarētāju rindās ar 18 punktiem, 18 atlēkušajām bumbām un 10 rezultatīvām piespēlēm izcēlās Edgars Lācis, savukārt viena rezultatīva piespēle līdz "triple-double" pietrūka Valteram Kaminskim, kurš guva 12 punktus, izcīnīja 16 atlēkušās bumbas un atdeva 9 rezultatīvas piespēles.

Aizvadītās kārtas rezultāti:
"3.BJSS" - "Vienradži" 79:69 (Vecums 32+14ab; Vilcāns 21+12ab)
"Marketmegood.com/Roja" - "Kreisā Krasta Buļļi" 76:91 (Āre 20; Baranovskis 26)
"Super Manki" - "Arro Elektro/Eliko" 80:104 (Kuksiks 34+11ab, E. Liepiņš 26+15ab+9rp; Bluks 32, Cirinoks 11+20ab)
"37Moto" - "Geka.lv" 60:72 (Reihmanis 16; Bikovs 22)
"Riga Rabbits" - "GekaLV" 56:94 (O. Kilpelainen 22+15ab; Brēmers 23, Lācis 18+18ab+10rp, Kaminskis 12+16ab+9rp)

 

Extra līgā uzvaras svin BK Dolāri un Pafbet
11.03.2019

Vienīgajā Extra līgas spēlē aizvadītajā nedēļā savā starpā tikās BK "Dolāri" un "Makit/Scandic Fusion". Lai gan vairāk spēles pirmajā puslaikā vadībā atradās "Dolāri", pārsvars nebija liels, turklāt pēc nospēlētām 20 minūtēm bija neizšķirts - 41:41. Pēc pārtraukuma "Dolāri" pamazām palielināja handikapu, bet izšķirošo izrāvienu sāka veikt trešās ceturtdaļas beigās - 14 punkti pēc kārtas, +19 uz tablo, bet visā mačā "Dolāri" triumfēja ar rezultātu 72:59.

Rezultatīvākais BK "Dolāri" komandā bija Sandis Ceplītis, kurš guva 17 punktus un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, bet Kristaps Žvīgulis pievienoja 14 punktus. "Makit/Scandic Fusion" rezultatīvāko spēlētāju trio bija Artūrs Upatnieks (13 punkti), Artūrs Storostits (12) un Mārcis Velbergs (10).

 

Olybet DDL 20. nedeļas spēļu apskats
11.03.2019

Kristapam Pugačam gūstot 37 punktus un realizējot 11 tālmetienus no 19, "LSPA-2" sagrāva "Banku Augstskolu" ar rezultātu 95:68. Uzvarētāju rindās produktīvu sniegumu demonstrēja Rihards Veliks, kurš guva 21 punktu, izcīnīja 15 atlēkušās bumbas un atdeva 8 rezultatīvas piespēles.

Spēles sākumā BK "Ķekava/ISG" guva 11 punktus pēc kārtas un izvirzījās vadībā ar 12 punktiem, taču pēc vairākām minūtēm "Rīdzenei/Sportapunkts.lv" izdevās panākt pretinieku. Mača iznākums atrisinājās pēdējās minūtēs. "Rīdzene" pēc 7:0 izrāviena ieguva +5 uz tablo, pārsvars pietuvojās arī divcipara skaitlim, un Ķekavas basketbolisti neko nevarēja darīt lietas labā, līdz ar to Rīgas komanda uzvarēja ar 83:80.

Čempione "Realia" pārliecinoši izbraukumā pārspēja "Pļavniekus" ar rezultātu 85:57. Pēc pirmās ceturtdaļas uz tablo bija citādāka aina, jo "Pļavniekiem" piederēja četru punktu handikaps, bet nākamās desmit minūtes "Realia" uzvarēja ar +16. "Realia" liels pārsvars arī atlēkušajās bumbās - 68 pret 30.

Neviesmīlīgi izrādījās "CBF Binders" basketbolisti, kuri ar 86:63 apspēlēja "Nenormāli cieti/Zaķumuižu". Līdzīgi kā augstākminētajā mačā, arī šajā praktiski viss izšķīrās otrajā ceturtdaļā - CBF guva par 15 punktiem vairāk, kas kopumā deva 20 punktu pārsvaru pēc nospēlētām 20 minūtēm.

BS "Rīga/Ķeizars" un "Banku Augstskolas" duelis atrisinājās vien pēdējās sekundēs. Trīsarpus minūtes pirms mača beigām Bautirins ar precīzu metienu izvirzīja vadībā "Ķeizaru", bet pusotru minūti vēlāk Iļģis ar diviem soda metieniem panāca neizšķirtu. Žīgurs panāca plusus jau "Banku Augstskolai", bet "Rīga/Ķeizars" centieni mainīt spēles gaitu vainagojās tikai ar neprecīziem metieniem un kļūdu - uzvaru ar 59:57 izcīnīja "baņķene".

Retas ir tās reizes, kad "Turība" piedzīvo zaudējumu, bet viena no tādām bija pagājušajā piektdienā, kad komanda atzina BK "Olaine" pārākumu ar rezultātu 70:84. Uz īsu brīdi pirmajā ceturtdaļā "Turība" izvirzījās vadībā, bet visā atlikušajā laikā pārsvars piederēja "Olainei", un "Turība" nespēja neko darīt lietas labā.

Aizvadītās kārtas rezultāti:
"LSPA-2" - "Banku Augstskola" 95:68 (Pugačs 37, Veliks 21+15ab+8rp; Ivanovs 21)
BK "Ķekava/ISG" - "Rīdzene/Sportapunkts.lv" 80:83 (Stilve 21; Zariņš 19)
"Pļavnieki" - "Realia" 57:85 (Plotnieks 13; Darģis 32+11ab)
"CBF Binders" - "Nenormāli cieti/Zaķumuiža" 86:63 (Līcītis 32+14ab; Prūsis 19, Buks 19)
BS "Rīga/Ķeizars" - "Banku Augstskola" 57:59 (Stašāns 21+10ab; Ivanovs 25)
BK "Olaine" - "Turība" 84:70 (Ausējs 31+10ab; Veiders 25+11ab)

 

Olybet Sieviešu līgā uzvaras svin Rīgas 3BJSS un Ķekava
10.03.2019

Sestdienas pēcpusdienā čempiones "Rīgas 3BJSS" savā laukumā uzņēma "Latvijas Universitātes" dāmas. Spēles pirmajā puslaikā LU izvirzījās vadībā ar 14 punktiem, bet viss mainījās otrajā puslaikā. Trešā sporta skola ar 12:0 izrāviena palīdzību atspēlējās un izvirzījās vadībā, bet noslēdzošās mača piecas minūtes uzvarēja ar 16:8, tādējādi triumfējot visā spēlē ar 66:60.

Mačā starp "Ķekavu" un "Ideju druku" pirmajā spēles daļā lielākoties vadībā atradās ID, bet situācija sāka mainīties trešajā ceturtdaļā, jo "Ķekavas" dāmas pamazām deldēja starpību, kas noveda pie vadības maiņas, bet galotnē realizēts soda metiens un bloķēts tālmetiens ļāva Ķekavas pārstāvēm izcīnīt uzvaru ar 47:44.

Aizvadītās kārtas rezultāti:
"Rīgas 3BJSS" - "Latvijas Universitāte" 66:60 (Koltone 21; Bruzinska 15+15ab)
"Ķekava" - "Ideju Druka" 47:44 (Postņikova 11+12ab, Ridere; Gribuste 15)

 

OlyBet 4. līgas play off kvalifikācijas pirmspēļu apskats
08.03.2019

"Sexy style" - "Tēva dēli"

1. spēle: 10. marts, plkst. 17.30 Pļavnieku pamatskola
2. spēle: 17. marts, plkst. 19.00 Pļavnieku pamatskola
Uzvarētājs astotdaļfinālā spēlēs pret "A5"

Interesanti, ka sezonu "Sexy style" iesāka ar citu nosaukumu, taču pirmajā mačā ar 86:85 tika apspēlēti "Tēva dēli". Sezonas turpinājumā komanda mainīja nosaukumu, bet tas nepalīdzēja tikt pie daudz uzvarām - otrajā posmā vien četri panākumi. Iepriekšminētais zaudējums sezonas pirmajā duelī liedza "Tēva dēliem" iekļūt TOP grupā, taču komanda demonstrēja labu sniegumu LAST grupā un tagad cīnīsies par tiesībām iekļūt labāko sešpadsmitniekā.

Sezonas gaitā "Sexy style" komandu pameta Toms Roziņš, līdz ar to rezultatīvākais spēlētājs ar vidēji gūtajiem 16,8 punktiem ir Edgars Rudzis, bet galvenais "Tēva dēlu" spēks uzbrukumā ir Matīss Stasjuns - vidēji 17,7 punkti.

SK "Babīte/Čiekurs" - "MZ/ASK"

1. spēle: 10. marts, plkst. 16.00 Pļavnieku pamatskola
2. spēle: 17. marts, plkst. 13.30 SC Mežaparks
Uzvarētājs astotdaļfinālā spēlēs pret BK "Lauki"

Debijas sezona "Babītes" komandai izvērtusies visai veiksmīga, taču par vietu "play-off" vēl nāksies pacīnīties. "MZ/ASK" otro posmu iesāka ar trim zaudējumiem pēc kārtas, bet turpinājums izvērtās ļoti labs, jo deviņas uzvaras turpmākajās 12 spēlēs deva 6. vietu tabulā.

Pavisam tuvu "double-double" vidēji mačā ir SK "Babīte/Čiekurs" spēlētājs Edmunds Vaivods, kurš vidēji gūst 18,7 punktus un izcīna 9,6 atlēkušās bumbas. Kārtīgs "double-double" vidēji spēlē ir Guntaram Frīdenbergam no "MZ/ASK" - 14,1 punkts un 11,9 bumbas zem groziem.

"TM" - BK "Academy"

1. spēle: 10. marts, plkst. 15.30 Meža skola
2. spēle: 15. marts, plkst. 21.00 Pļavnieku pamatskola
Uzvarētājs astotdaļfinālā spēlēs pret "Farmers paradise"

Otrajā posmā "TM" veicās smagi, ko parāda arī skaitlis zaudējumu ailītē - 12. BK "Academy" turnīra otrajā fāzē izcīnīja deviņas uzvaras 14 mačos, taču vēl trim komandām bija tādi pati bilance, un "Academy" bija trešais sliktākais savstarpējo spēļu rādītājs.

"TM" regulārajā sezonā neizcēlās ar lielu rezultativitāti, un lielāko daļu no visiem komandas punktiem guva Eduards Pāvuls (19,2) un Oskars Blaubergs (12,4). BK "Academy" rindās vairāk par 20 punktiem vidēji mačā guva Edgars Ziediņš (21,3) un Toms Roziņš (20,7), kamēr Kristianam Engelam 15,5 punkti un 15 atlēkušās bumbas.

"Vafeles" - BK "Ķieģelis"

1. spēle: 15. marts, plkst. 19.30 Pļavnieku pamatskola
2. spēle: 17. marts, plkst. 20.30 Pļavnieku pamatskola
Uzvarētājs astotdaļfinālā spēlēs pret "Pilsakmens/NHF"

Pārliecinošu sniegumu "Vafeles" demonstrēja praktiski visu otro posmu, nelielus klupienus piedzīvojot vien divas reizes, tādējādi izcīnot pirmo vietu LAST grupā ar 12 uzvarām. Jau pirmajā posmā "Ķieģelim" bija iespēja turpināt sezonu TOP grupā, ja vien savstarpējo spēļu rezultāti būtu labvēlīgāki. Februārī komanda uzņēma labu tempu, uzvaras izcīnot trīs spēlēs pēc kārtas.

"Vafeļu" rindās nav izteikta līdera, jo rezultatīvu sniegumu demonstrēja vairāki spēlētāji, bet rezultatīvākais ar vidēji gūto 14,1 punktu ir Kristaps Kalniņš. Visbiežāk BK "Ķieģelis" uzbrukumus noslēdz Mārtiņš Bite - 17,1 punkts vidēji ik spēlē.

Vienīgajā tikšanās reizē šosezon "Vafeles" izrādījās spēcīgākas - 82:51.

"Ko te notiek?" - "Es un Enkuri"

1. spēle: 9. marts, plkst. 16.00 Meža skola
2. spēle: 17. marts, plkst. 16.00 Pļavnieku pamatskola
Uzvarētājs astotdaļfinālā spēlēs pret "Kūperu"

Līdzšinējo sezonas daļu "Ko te notiek?" komanda nevar uzskatīt par izdevušos, ņemot vērā, ka pagājušā gada pavasarī kaklā tika kārtas bronzas godalgas. Interesanti, ka gadījumā, ja komanda iekļūs "play-off", pirmajā kārtā būs tikšanās ar komandu, kas spēlē par 3. vietu pagājušajā sezonā tika pārspēta. Cits stāsts ir par "Es un Enkuri", kas pirmajā posmā izcīnīja tikai vienu uzvaru, bet pēc tam demonstrēja daudz kvalitatīvāku basketbolu, tiesa, sākot ar februāri, komanda izcīnījusi vien divas uzvaras piecās spēlēs.

Neapšaubāms "Ko te notiek?" balsts ir Jānis Ābols, kurš regulārajā sezonā laukumā devās vien piecās spēlēs, bet katrā no tām vidēji guva 21 punktu. "Es un Enkuri" vienībā rezultativitāte sadalījusies visai vienmērīgi, un Kārlis Diedišķis ir komandas rezultatīvākais spēlētājs ar vidēji gūtajiem 16,5 punktiem.

25. novembrī "Ko te notiek?" un "Es un Enkuri" aizvadīja savstarpējo spēli, kurā ar rezultātu 69:60 triumfēja "Es un Enkuri".  

 

OlyBet 3. līgas play off kvalifikācijas pirmspēļu apskats
08.03.2019

"Sapiens" - "Nenormāli cieti"

1. spēle: 10. marts, plkst. 18.30 Meža skola
2. spēle: 16. marts, plkst. 20.30 Pļavnieku pamatskola
Uzvarētājs astotdaļfinālā spēlēs pret "Riga Crew"

"Sapiens" TOP grupā izcīnīja 5 uzvaras un piedzīvoja 8 zaudējumus un tikai sliktāku savstarpējo spēļu rezultātā spēlēs "play-off" kvalifikācijā, kamēr "Nenormāli cieti" vilcienā uz izslēgšanas mačiem ielēca tikai pēdējā vagonā, jo noslēdzošajā kārtā izdevās izcīnīt uzvaru, turklāt gan "Cietajiem", gan vēl trim komandām bija 6-7 bilance, taču NC vislabāk aizvadīja savstarpējās spēles.

"Sapiens" komandā rezultatīvākie bijuši brāļi Edvīns un Valdis Vizuļi. Pirmais vidēji mačā gūst 16,1 punktu, savukārt otrs palīdz ar 15,3 punktiem un 11,2 atlēkušajām bumbām. "Nenormāli cieti" rindās ar vidēji gūtajiem 21,8 punktiem izceļas Klāvs Segliņš, bet sezonas rezultatīvākajā spēlē viņš guva pat 39 punktus. "Double-double" spēlē noformē Uldis Ķevers - vidēji 12,4 punkti un 10,9 atlēkušās bumbas.

"MEH" - "Eskimo Piekūni"

1. spēle: 9. marts, plkst. 14.30 Meža skola
2. spēle: 16. marts, plkst. 14.30 Pļavnieku pamatskola
Uzvarētājs astotdaļfinālā spēlēs pret "Plēsoņām"

"MEH" sezonu iesāka ar 2-1 bilanci, bet turnīra otrajā posmā vairs neveicās tik labi - 3 uzvaras 13 mačos ļāva ieņemt 14. vietu tabulā. "Eskimo Piekūniem" šī sezona ir pirmā trešajā līgā un viena uzvara pirmajā posmā būtu ļāvusi sezonu turpināt TOP grupā (abi zaudējumi pirmajā posmā piedzīvoti ar -1).

Neapšaubāms "MEH" līderis šosezon ir Artis Penka, kurš katrā mačā vidēji gūst 23,8 punktus, kā arī izcīna 16,6 bumbas zem groziem, savukārt 15 punktus pievieno Edvarts Gaigals un Kārlis Priednieks. Virs 20 punktiem vidēji mačā "Eskimo Piekūnu" rindās gūst Ričards Tutāns (21,2), kamēr ar 18,4 punktiem un 10,3 atlēkušajām bumbām izceļas Edgars Gauručs.

"Skvadroni" - BK "Pilžņi"

1. spēle: 10. marts, plkst. 12.30 Meža skola
2. spēle: 17. marts, plkst. 15.00 SC Mežaparks
Uzvarētājs astotdaļfinālā spēlēs pret "Lai līst"

Viena no 3. līgas veterānēm "Skvadroni" smagi klājās ar uzvaru izcīnīšanu otrajā posmā (2 uzvaras un 11 zaudējumi), taču jāsaka, ka pārliecinoši zaudējumi, kas skaitās no vismaz -20, bija tikai viens, tā kā līdzšinējie rezultāti var būt patiesi neatspoguļo komandas spēku. BK "Pilžņi" ir uz viļņa, jo visās pēdējās piecās spēlēs komanda ir tikusi pie uzvaras, bet šogad kopumā no 7 spēlēm ir uzvarētas sešas.

Pēteris Puga ir viena no galvenajām "Skvadroni" atslēgām, jo vidēji katrā spēlē gūst 27,1 punktu un izcīna 10,4 bumbas zem groziem. Daudz reižu BK "Pilžņi" uzbrukumos bumba nonāk Toma Neilanda rokās, un viņš attaisno uz sevi liktās cerības, jo ar vidēji gūtajiem 19,9 punktiem ir komandas rezultatīvākais spēlētājs.

"Young Guns" - "VEFs"

1. spēle: 9. marts, plkst. 13.00 Meža skola
2. spēle: 17. marts, plkst. 17.30 Pļavnieku pamatskola
Uzvarētājs astotdaļfinālā spēlēs pret "ASK Patria"

"Young Guns" pirmajā posmā uzvarēja divās spēlēs no trim, bet no iekļūšanas TOP grupā šķīra daži punktu, savukārt otrajā posmā bija pavisam cita dziesma - 12 uzvaras, 1 zaudējums un godam nopelnīta 1. vieta. "VEFs" otrajā posmā zaudēja visām trim komandām, kas atrodas turnīra tabulā virs "VEFa", līdz ar to saprotama 4. vietā.

Regulārajā sezonā rezultatīvākais "Young Guns" basketbolists ar vidēji gūtajiem 23,7 punktiem bija Gints Artmanis, bet vidēji vēl vismaz 10 punktus guva vēl četri spēlētāji. "VEFa" rindās labākie punktu guvēji ar 21 un 19,2 punktiem bijuši attiecīgi Kārlis Skrodelis un Kristiāns Ketlers.

Februāra sākumā "Young Guns" un "VEFs" tikās savā starpā, un toreiz YG pirmajā puslaikā ielika pamatu uzvarai - 87:65.

"UPIK Basket" - "Graintech"

1. spēle: 10. marts, plkst. 20.00 Meža skola
2. spēle: 17. marts, plkst. 21.00 SC Mežaparks
Uzvarētājs astotdaļfinālā spēlēs pret "Sportland"

Regulārajā sezonā "UPIK Basket" demonstrēja augstu rezultativitāti, turklāt komanda bija visas līgas rezultatīvākā komanda, taču viens zaudējums otrajā posmā pret "Young Guns" liedza iegūt pirmo vietu. Līdzīgs stāsts kā "UPIK Basket" - decembra sākumā "Graintech" atzina "Veselības grupas" pārākumu, un tieši šis zaudējums neļāva komandai LAST grupā ieņemt pirmo vietu.

Toms Provejs un Gints Kravalis regulārajā sezonā priecēja "UPIK Basket" līdzjutējus ar iespaidīgiem statistikas rādītājiem, un viņi arī ir komandas rezultatīvākie spēlētāji - attiecīgi 28,9 un 24 punkti. Stabilākais "Graintech" spēlētājs sezonas pirmajā daļā bijis Jānis Blaumanis, kura kontā vidēji gūtie 21,6 punkti un izcīnītās 13 bumbas zem groziem.

Jau divreiz regulārajā sezonā komandas tikušās uz parketa. Pašā sezonas ievadā "Graintech" ar 79:70 apspēlēja "UPIK Basket", bet februāra noslēdzošajā nogalē UPIK ņēma virsroku - 78:72.

 

Sveicam Dāmas starptautiskajā Sieviešu dienā!
08.03.2019

<span style="\\&quot;color:" rgb(29,="" 33,="" 41);="" font-family:="" helvetica,="" arial,="" sans-serif;="" font-size:="" 14px;="" white-space:="" pre-wrap;\="">Sirsnīgi sveicieni visām Olybet līgas spēlētājām, trenerēm, tiesnesēm, sektretariāta meitenēm un komandu atbalstītājām Starptautiskajā sieviešu dienā!

Olybet 4. līgas 20. nedēļas spēļu apskats
07.03.2019

"Pilsakmens/NHF" pārliecinoši noslēdza regulāro sezonu, sagraujot "A5" ar rezultātu 97:68. Pieci no septiņiem uzvarētāju komandas basketbolistiem guva vismaz 10 punktus, bet rezultatīvākais ar 30 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām bija Kristaps Plotnieks.

Sestdien "Es un Enkuri" aizvadīja pirmo no divām cīņām, lai tiktu uz izslēgšanas spēļu kvalifikāciju, taču pirmajā duelī komanda atzina "GO" pārākumu ar 62:67. Interesanti, ka sezonas pirmajā duelī "Enkuri" sagrāva "GO" ar 92:42. Dienu vēlāk "Enkuri" reabilitējās un pārspēja "Ezīti Miglā" ar rezultātu 76:57. Ar šo uzvaru komanda nodrošināja vietu "play-off" kvalifikācijā.

Pilnīgu kapitulāciju piedzīvoja BK "Lauki", kas regulārās sezonas izskaņā zaudēja "Farmers Paradise" ar 61:124. Tāpat pamatīgs zaudējums "Bad News" komandai - 63:108 pret BK "Academy". Ņikita Molodovs "slikto ziņu" vienībā izcēlās ar 36 punktiem un 30 atlēkušajām bumbām.

"Bārdainie" sezonu noslēdza ar uzvaru pār "Riga Internationals", turklāt ļoti veiksmīgs pēdējais mačs padevās Mārtiņam Lucānam, kurš guva 16 punktus, izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, atdeva 11 rezultatīvas piespēles un bloķēja 5 pretinieka metienus.

"Ko te notiek?" spēles gaitā pret "Tēva dēliem" izlaida 14 punktu handikapu, tomēr galotnē nospēlēja precīzāk, izcīnīja uzvaru (67:65), tādējādi nodrošinot otru vietu "Last" grupā. "GO", pateicoties Antona Lastovska precīzajam soda metienam 2,5 sekundes pirms mača beigām, sezonu noslēdza ar 60:59 uzvaru pār "Pļavnieku records".

Aizvadītās kārtas rezultāti:
"Pilsakmens/NHF" - "A5" 97:68 (Plotnieks 30+13ab; Blūmentāls 18)
"Es un Enkuri" - "GO" 62:67 (Deniņš 18; Lisovskis 20)
"Farmers Paradise" - BK "Lauki" 124:61 (Krauja 32, Rozenfelds 21+11ab+6rp; Freimanis 34)
"Bad News" - BK "Academy" 63:108 (Molodovs 36+30ab; Andersons 33+10ab, Roziņš 9+7ab+15rp)
"Extra People" - "Kūpers" 47:66 (Niedrītis 13; D. Zāģeris 17)
"Bārdainie" - "Riga Internationals" 67:51 (Kalnrācenis 24, Lucāns 16+12ab+11rp+5bm; Sampainho 15+7ab+6rp, Sivakumar 15+11ab)
"Es un Enkuri" - "Ezītis Miglā" 76:57 (Deniņš 24; Tiziks 17+10ab)
"Tēva dēli" - "Ko te notiek?" 65:67 (Zariņš 25+14ab+6pb, Rotbergs 20+18ab+5pb; Korns 15)
"Vafeles" - "MZ/ASK" 72:54 (Bunks 19+8ab+7rp+5pb; Frīdenbergs 16)
"Kultūras Rondo" - "Grifs AG/LLA" 88:58 (Ļaksa 21+10ab, Grāveris 21; Ozoliņš 14)
"Pļavnieku records" - "GO" 59:60 (Zvidriņš 22+12ab, Sooārs 10+24ab; Vambuts 16+12ab)

 

OlyBet 3. līgas 20. nedēļas spēļu apskats
06.03.2019

"Sportland" pirmā puslaika izskaņā veica 16:0 izrāvienu, kas no -6 ļāva panākt +10, un tas bija pamats uzvarai mačā pret BK "Rimša" - 82:74. Līdz pat ceturtās ceturtdaļas vidum nebija zināms iznākums spēlē starp "Riga Crew" un "Vervo", bet RC guva septiņus punktus pēc kārtas, uz tablo ieguva astoņu punktu handikapu un visā spēlē triumfēja ar 82:75.

"Semper Virilis" katrā no ceturtdaļām guva vismaz 22 punktus, kas ļāva izcīnīt uzvaru pār "Sapiens" ar rezultātu 98:82, turklāt Kaspars Ivanovs kaldināja panākumu ar 44 punktiem. Cīņā par otro vietu regulārajā sezonā "ASK Patria" noslēdzošo ceturtdaļu uzvarēja ar +18, kas noveda pie 90:72 uzvaras pār "Lai līst". Ar "triple-double" uzvarētājiem izcēlās Egons Baumanis - 10 punkti, 17 atlēkušās bumbas un 16 rezultatīvas piespēles.

"Nenormāli cieti" svētdien vajadzēja pārspēt "Krabo", lai varētu turpināt sezonu. Tas arī notika - "Cietie" sagrāva pretinieku ar rezultātu 87:58, tādējādi iekļūstot "play-off" kvalifikācijā!

Aizvadītās kārtas rezultāti:
BK "Rimša" - "Sportland" 74:82 (Lācis 25; Liepiņš 17, Strazdiņš 17, Jansons 12+11ab+6rp)
"Riga Crew" - "Vervo" 82:75 (Ginters 32+17ab; Rozentāls 37+10ab)
"Sapiens" - "Semper Virilis" 82:98 (Šķēls 24; Ivanovs 44)
"Lai līst" - "ASK Patria" 72:90 (Piuss 38; Kilmits 22+10ab, Baumanis 10+17ab+16rp)
"Krabo" - "Nenormāli cieti" 58:87 (Bidzāns 19+15ab; Prūsis 24+7ab+7rp)

 

OlyBet Izaicinājuma kausa 20. nedēļas spēļu apskats
05.03.2019

Piektdienas vakarā "BBB" izcīnīja uzvaru pār "Primum.lv" ar rezultātu 86:81. Jau no pirmajām spēles sekundēm "BBB" atradās vadībā, taču komanda pamanījās pazaudēt pārsvaru, un 26 sekundes pirms mača beigām "Primum" pirmo reizi bija priekšā, bet Artmaņa 4 punkti un Pukalīša precīzie soda metieni ļāva "BBB" tikt pie panākuma.

Armanda Gintera "triple-double" (20 punkti, 17 atlēkušās bumbas un 12 rezultatīvas piespēles) kaldināja "Baltijas baseinu" uzvaru pār "AV Alpina" (101:85), kuras rindās Hedijs Šliters guva 17 punktus, izcīnīja 15 atlēkušās bumbas un atdeva 8 rezultatīvas piespēles.

"Kreisā Krasta Buļļiem" trīs reizes spēles gaitā pret "Super Manki" izdevās atspēlēties un panākt neizšķirtu, taču galarezultātā ar 81:73 triumfēja "Super Manki". Sestdienas vakarā "3.BJSS" pirmajā puslaikā atradās vadībā ar 16 punktiem pret "Sponsoru medniekiem", taču trešo ceturtdaļu "Mednieki" uzvarēja ar +18, savukārt trīs precīzi soda metieni galotnē ļāva izcīnīt uzvaru SM ar 82:76.

Čempione "T.G.I.F." pieveica "Vienradžus" ar rezultātu 82:77, un produktīvu sniegumu demonstrēja Jānis Kliesmets (20 punkti, 11 atlēkušās bumbas un 6 rezultatīvas piespēles) un Mārtiņš Lācis (15+7+8). "Vienradžus" no zaudējuma neglāba pat Toma Vilka 40 punkti, 8 atlēkušās bumbas un 12 rezultatīvas piespēles.

"Geka.lv" neatstāja nekādus variantus "Riga Rabbits" un sagrāva pretinieku ar rezultātu 111:55. Iespaidīgi "Geka.lv" aizvadīja jau pirmās desmit minūtes, ko uzvarēja ar 36:3. Trīs spēlētāji guva vismaz 20 punktus, turklāt Nauris Bikovs izcēlās ar 23 punktiem, 11 atlēkušajām bumbām un 8 rezultatīvām piespēlēm.

Aizvadītās kārtas rezultāti:
"Primum.lv" - "BBB" 81:86 (Riekstiņš 24+17ab; Artmanis 22)
"AV Alpina" - "Baltijas baseini" 85:101 (M. Šliters 25, H. Šliters 17+15ab+8rp; Stikuts 25+12ab, Ginters 20+17ab+12rp)
"Super Manki" - "Kreisā Krasta Buļļi" 81:73 (Spēlmanis 19+13ab; Baranovskis 29)
"Vienradži" - "T.G.I.F." 77:82 (Vilks 40+8ab+12rp; Kliesmets 20+11ab+6rp, Lācis 15+7ab+8rp)
"3.BJSS" - "Sponsoru mednieki" 76:82 (Vecums 19, Brehmanis 17+16ab; Lapsa 22)
"Riga Rabbits" - "Geka.lv" 55:111 (Schneider 15; Ozols 27, Bikovs 23+11ab+8rp, Sviderskis 19+14ab+6rp+6pb)

 

OlyBet Extra līgas 20. nedēļas spēļu apskats
04.03.2019

Iespaidīgu spēli aizvadīja čempione "Anzāģe", kas sagrāva "Skaistuma Institūtu" ar rezultātu 112:44. Intriga mačā bija tikai pirmajā ceturtdaļā (19:16), bet turpmākajās trīs desmitminūtēs "Anzāģe" pilnībā dominēja. Daudzpusīgu sniegumu demonstrēja Arvis Savčenko (24 punkti, 13 atlēkušās bumbas un 7 rezultatīvas piespēles) un Jānis Zemels (22 punkti, 12 bumbas, 7 piespēles, 6 pārtvertas bumbas).

Pirms ceturtās ceturtdaļas mačā starp "RSU" un "OWF" vadībā ar trim punktiem atradās otrie, taču izšķirošo nogriezni "OWF" iesāka ar 10:0 izrāvienu, tādējādi ieliekot pamatu uzvarai visā spēlē, kas noslēdzās ar rezultātu 87:78. Produktīvu maču ar 23 punktiem, 9 atlēkušajām bumbām, 8 rezultatīvām piespēlēm un 5 pārtvertām bumbām aizvadīja Nauris Bikovs.

Ļoti rezultatīvā mačā "Pafbet.lv" apspēlēja "ISBS" - 116:91. Jau pirmajā ceturtdaļā "Pafbet" guva 39 punktus, turpinājumā rezultativitāte samazinājās, bet tas netraucēja tikt pie uzvaras kopējā ieskaitē. Vēl augstāku rezultativitāti nodemonstrēja "Bauerfeind", kas guva 120 punktus uzvarā pār "UBS" - 120:87. Uzvarētāju rindās Rolands Dovgjallo izcēlās ar 22 punktiem, 12 bumbām zem groziem un 7 rezultatīvām piespēlēm.

Aizvadītās kārtas rezultāti:
"Anzāģe" - "Skaistuma Institūts" 112:44 (Savčenko 24+13ab+7rp, Zemels 22+12ab+7rp+6pb; Bessmertnovs 14)
"RSU" - "OWF" 78:87 (Berģis 21, Blodons 11+10ab+7bm; Bikovs 23+9ab+8rp+5pb)
"Pafbet.lv" - "ISBS" 116:91 (G. Epners 34, K. Epners 16+11ab+6rp; Strazdiņš 22)
"Bauerfeind" - "UBS" 120:87 (Pommers 28, Dovgjallo 22+12ab+7rp; Kramiņš 28)

 

OlyBet DDL 19. nedeļas spēļu apskats
04.03.2019

Līdz pirmā puslaika izskaņai BK "Ķekava/ISG" turēja līdzi "CBF Binders", taču spēles nākamās 20 minūtes CBF uzvarēja ar 20 punktiem, kas visā spēlē deva panākumu ar rezultātu 90:69. Galveno vezumu uz saviem pleciem iznesa trīs "Binders" spēlētāji - Gatis Līcītis (27 punkti, 8 bumbas, 5 pārtvertas bumbas), Pēteris Penka (25 punkti) un Artūrs Kramiņš (17 punkti, 7 bumbas, 6 piespēles).

"Turība" otrdien apspēlēja "Nenormāli cieti/Zaķumuižu" ar rezultātu 88:73, un liels nopelns panākumā ir Aigaram Strēlim, Helmutam Lejniekam un Kārlim Veideram. Kāpēc? Katrs no viņiem guva 20 punktus, turklāt Strēlis izcīnīja 18 atlēkušās bumbas, bet Veiders pievienoja 11 bumbas.

"Realia" spēli pret "LSPA-2" iesāka ar 9:0 izrāvienu, bet pirmā puslaika beigās guva 12 punktus pēc kārtas, kas bija pamatakmens uzvarā ar rezultātu 75:65. Čempionei labāko sniegumu demonstrēja Mārtiņš Darģis, kurš guva 31 punktu un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas.

Sāpīgu neveiksmi piedzīvoja "Rīdzenes/Sportapunkts.lv" basketbolisti mačā pret BK "Olaine". Pirmās ceturtdaļas beigu daļā "Rīdzene" panāca +11 un lielākā vai mazākā vadībā turējās līdz pat ceturtās ceturtdaļas izskaņai. "Olaine", piecarpus minūtes pirms mača beigām atrodoties iedzinējos ar -9, guva 12 punktus pēc kārtas, tādējādi 80 sekundes pirms finālsvilpes panākot +3! "Rīdzenei" bija iespēja izraut pagarinājumu, bet mestais tālmetiens neizgāja cauri tīkliņam - ar 80:77 uzvaru izcīnīja "Olaine".

"CBF Binders" apspēlēja "Banku Augstskolu" ar 69:48, bet uzvaras izcīnīšanai pietika ar vienu labi aizvadītu ceturtdaļu - trešās desmit minūtes komanda uzvarēja ar 16 punktu pārsvaru. Pie daudz iespaidīgāka panākuma tika BS "Rīga/Ķeizars", kas nebija viesmīlīgi un sagrāva ar 111:61 viesus no "Pļavniekiem".

Aizvadītās kārtas rezultāti:
BK "Ķekava/ISG" - "CBF Binders" 69:90 (Vanags 21; Līcītis 27+8ab+5pb)
"Turība" - "Nenormāli cieti/Zaķumuiža" 88:73 (Strēlis 20+18ab, Veiders 20+11ab, Lejnieks 20; Prūsis 23)
"Realia" - "LSPA-2" 75:65 (Darģis 31+11ab; Veliks 22)
"Rīdzene/Sportapunkts.lv" - BK "Olaine" 77:80 (Zariņš 39; Ausējs 24, Kalniņš 11+9rp+6pb)
"CBF Binders" - "Banku Augstskola" 69:48 (Metnieks 16+9ab+6rp; Ivanovs 21)
BS "Rīga/Ķeizars" - "Pļavnieki" 111:61 (Pužulis 27, Mažāns 13+13ab+7rp; Skulte 19)

Olybet sieviešu līgas 10. nedēļas spēļu apskats
02.03.2019

Sestdien čempione "Rīgas 3BJSS" pārspēja "Avantis" ar rezultātu 75:68. Lai gan vadībā trešā sporta skola atradās lielāko daļu spēles, pārliecība par panākumu nebija, jo rezultāta starpība bija visai minimāla. Panākums tika nodrošināts vien astoņas sekundes pirms mača beigām, kad Zambrāne ar diviem precīziem soda metieniem panāca +5.

"RTU" nedēļu iesāka ar pārliecinošu panākumu mačā pret "Ideju druku" - 53:33. Puslaika pārtraukumā "RTU" devās ar 16 punktu handikapu, taču nākamajās desmit minūtēs komanda neielaida nevienu punktu, kamēr pārsvars pieauga vēl par 10 punktiem!

Mazliet mazāk kā piecas minūtes pirms mača beigām BK "Filter" un BS "Juglā" duelī vadībā ar 2 punktiem atradās Juglas basketbolistes, bet 8:1 izrāviens ļāva "Juglas" meitenēm panākt jau +9. "Filter" nepadevās, deldēja deficītu un pietuvojās līdz -1, tomēr pretinieces realizēja soda metienus un izcīnīja uzvaru ar 59:55.

"LSPA" praktiski visu maču pret "A.R.T." atradās iedzinējos un tikai ceturtās ceturtdaļas beigās izdevās pietuvoties bīstami tuvu, kad 7 punkti pēc kārtas samazināja deficītu līdz -2, taču kļūdas un neprecīzi metieni ļāva "A.R.T." tikt pie panākuma - 56:53. Uzvarētāju rindās pavisam tuvu "triple-double" bija Aiga Skromane, kura guva 14 punktus, izcīnīja 9 atlēkušās bumbas un atdeva 14 rezultatīvas piespēles.

Aizvadītās kārtas rezultāti:
"Avantis" - "Rīgas 3BJSS" 68:75 (Kubliņa 23; Koltone 16+13ab)
"RTU" - "Ideju druka" 53:33 (Kuzmina 18; Starovoitova 10)
BK "Filter" - BS "Jugla" 55:59 (Ozola 18; Keistere 21)
"A.R.T." - "LSPA" 56:53 (Skromane 14+9ab+12rp; Lūķe 24+16ab+6rp)

 

Olybet 4. līgas 19. nedēļas spēļu apskats
01.03.2019

BK "Academy" pietika ar vienu labi aizvadītu ceturtdaļu (trešās desmit minūtes uzvarēs ar 20:7), lai pārspētu "GO" (76:61), savukārt Tomam Roziņam izvērtās flirts ar "triple-double" - 21 punkti, 9 atlēkušās bumbas un 7 rezultatīvas piespēles.

"Tēva dēli" divās ceturtdaļās kopā ielaida tikai 14 punktus, bet kopējā ieskaitē ar 60:45 apspēlēja "Riga Internationals". "Sexy style" ar 8:0 izrāvienu ceturtās ceturtdaļas vidusdaļā ielika pamatu uzvarai pār SK "Babīte/Čiekurs" (66:60), turklāt šī bija tikai otrā komandas uzvara šogad.

Pirmajā ceturtdaļā "MZ/ASK" guva tikai deviņus punktus, bet nākamajās trīs gūti vismaz 19 punkti, kas ļāva atspēlēties un ar rezultātu 72:55 pārspēt "Tune Squad". Vēl ceturtās ceturtdaļas pirmajā pusē "Kodols" atradās iedzinējos ar -7 pret "TM", taču 14:0 izrāviens mainīja spēles gaitu, un "Kodols" izcīnīja uzvaru ar rezultātu 67:60.

Pateicoties veiksmīgi aizvadītai ceturtajai ceturtdaļai (26:10), "Būve IG" apspēlēja "Ezīti miglā" ar rezultātu 65:57. Labs nedēļas noslēgums padevās Mārtiņam Bitem, kurš ar 23 punktiem, 8 atlēkušajām bumbām un 8 rezultatīvām piespēlēm kaldināja BK "Ķieģelis" uzvaru (65:56) pār "Bārdainajiem". 

Aizvadītās kārtas rezultāti:
"GO" - "BK Academy" 61:76 (Vambuts 25+20ab; Roziņš 21+9ab+7rp)
"A5" - "Kultūras Rondo" 62:49 (Gūtmanis 17+16ab, Andersons 17+14ab; Grāveris 20+10ab)
"Tēva dēli" - "Riga Internationals" 60:45 (M. Stasjuns 16; Sivakumar 18)
SK "Babīte/Čiekurs" - "Sexy style" 60:66 (Vaivods 21+10ab; Rudzis 25+14ab, Strods 7+13ab+9rp)
"Dati group" - "Let it Rain" 56:44 (Šnikvalds 19; Kindzulis 13)
"Tune Squad" - "MZ/ASK" 55:72 (Gosts 24; Frīdenbergs 20)
"TM" - "Kodols" 60:67 (Pāvuls 23; Bērziņš 19+12ab)
"Ezītis miglā" - "Būve IG" 57:65 (Blumbergs 13; Āboliņš-Ābols 22, Pētersons 14+17ab)
"Vafeles" - "Tēva dēli" 80:60 (Kozlovs 21; L. Stasjuns 26)
BK "Ķieģelis" - "Bārdainie" 65:56 (Bite 23+8ab+8rp; Kalnrācenis 21)

 

OlyBet 3. līgas 19. nedēļas spēļu apskats
28.01.2019

Astoņu punktu izrāviens ceturtās ceturtdaļas sākumā ielika pamatus "Young Guns" 72:61 uzvarai pār "Eskimo Piekūniem", un daudzpusīgu sniegumu uzvarētāju rindās demonstrēja Gints Artmanis (15 punkti, 11 atlēkušās bumbas un 7 rezultatīvas piespēles) un Jānis Vanags (14 punkti, 8 bumbas, 6 piespēles).

Mārtiņa Ikaunieka 20 punkti, 6 atlēkušās bumbas un 8 rezultatīvas piespēles kaldināja BK "Brekši" uzvaru pār "Neatzītajām cerībām - 86:73. "Burger Studio" iedzinējos atradās 39 minūtes, bet ceturtajā ceturtdaļā īsā laikā no -9 spēja pietuvoties līdz -2, taču galarezultātā "Sapiens" izcīnīja uzvaru ar 95:90.

"MEH" un "Semper Virilis" duelis atrisinājās vien pēdējās sekundēs. Pusotru minūti pirms mača beigām Tauriņš panāca "MEH" +6, bet "Semper Virilis" spēlētājs Škuburs realizēja četrus soda metienus un Aiše iemeta tālmetienu jeb +1 "Semper Virilis". Penka nākamajā uzbrukumā bija precīzs, un "MEH" atguva vadību, taču deviņas sekundes pirms finālsvilpes Ivanovs, realizējot tālmetienu, atkal izvirzīja priekšā "Semper". "MEH" uzvaru nesošais tālmetiens netika realizēts, un "Semper Virilis" triumfēja ar 81:79.

Iespaidīgu uzvaru izcīnīja BK "Pilžņi". Trešās ceturtdaļas izskaņā komandai uz tablo bija 19 punktu deficīts, taču izšķirošajā desmitminūtē "Pilžņi" guva 20 punktus pēc kārtas, kopumā uzvarēja ceturtdaļu ar 28:4 un kopējā ieskaitē pārspēja "Mpire" ar rezultātu 61:53!

Aizvadītās kārtas rezultāti:
"Young Guns" - "Eskimo Piekūni" 72:61 (Brolītis 17, Artmanis 15+11ab+7rp, Vanags 14+8ab+6rp; Kaminskis 21+13ab)
"UPIK Basket" - "Graintech" 78:72 (Provejs 27, Daniševskis 13+11ab+6rp; Janvars 22+12ab, Kehris 22+7ab+8rp)
"Neatzītās cerības" - BK "Brekši" 73:86 (Dreimanis 25; Ikaunieks 20+6ab+8rp, Ābele 20)
"SSE Riga" - "Veselības grupa" 92:75 (Lancmanis 31; Rāgs 23+7ab+7rp)
"MEH" - "Semper Virilis" 79:81 (Penka 31+20ab+6rp; Ivanovs 25)
"Sapiens" - "Burger Studio" 95:90 (Skromanis 28; Kalniņš 37+18ab)
BK "Pilžņi" - "Mpire" 61:53 (Neilands 19, Linde 14+8ab+12rp; Vilkaušs 19+16ab)
"Plēsoņas" - "Skvadroni" 80:73 (Arcimovičs 24+12ab, Seipulāns 19+16ab; Puga 33+10ab+5rp, Balodis 15+12ab+6rp)
"VEFs" - "AH Team" 74:68 (Baumanis 34+15ab; Dūms 23)

 

OlyBet Izaicinājuma kausa 19. nedēļas spēļu apskats
27.02.2019

Mārtiņa Strika 41 punkts palīdzēja "Arro Elektro/Eliko" ar rezultātu 95:76 pārspēt "Riga Rabbits". Citā mačā "Baltijas baseini" atradās iedzinējos pret "Sponsoru medniekiem" vairāk nekā 31 minūti, bet pēdējās desmit minūtes uzvarēja ar 28:16, visā mačā triumfējot ar rezultātu 87:82. "Sponsoru medniekiem" nelīdzēja arī Toma Lapsas 39 punkti un 13 atlēkušās bumbas.

Pamatīgu sagrāvi piedzīvoja "Super Manki", kas zaudēja "Geka.lv" ar rezultātu 39:92. Jau pirmā ceturtdaļa liecināja par to, ka SM klāsies grūti, jo desmit minūšu laikā komanda guva tikai divus punktus. Pie pārliecinošas uzvaras tika arī "Primum.lv" - 88:53 pret "37Moto".

Jāņa Kliesmeta 23 punkti, 14 atlēkušās bumbas un 8 rezultatīvas piespēles kaldināja "T.G.I.F." uzvaru pār "Lattelecom" (79:66), savukārt "Kreisā Krasta Buļļi" uzvarēja otro puslaiku ar 14 punktiem, bet visā mačā pārspēja "AV Alpina" ar rezultātu 89:73.

Aizvadītās kārtas rezultāti:
"Riga Rabbits" - "Arro Elektro/Eliko" 76:95 (Viinikainen 16, Kilpelainen 15+29ab; Striks 41)
"Baltijas baseini" - "Sponsoru mednieki" 87:82 (Ivanovs 33; Lapsa 39+13ab)
"Kreisā Krasta Buļļi" - "AV Alpina" 89:73 (Baranovskis 30; Vainoris 26+10ab)
"Geka.lv" - "Super Manki" 92:39 (Brūveris 23; Spēlmanis 12+20ab)
"37Moto" - "Primum.lv" 53:88 (Grikke 17+14ab; Niedrītis 36+7ab+8rp)
"Lattelecom" - "T.G.I.F." 69:79 (Slišāns 33; Kliesmets 23+14ab+8rp)

 

OlyBet Extra līgas 19. nedēļas spēļu apskats
26.02.2019

"Anzāģe" un "Baurfeind" spēles iznākums tika atrisināts tikai ceturtās ceturtdaļas pašā izskaņā. "Bauerfeind", kas maču aizvadīja piecatā, atradās vadībā vairāk nekā 30 minūtes, tomēr uz spēles beigām čempione "Anzāģe" tuvojās. Trīs minūtes pirms mača beigām komandas šķīra septiņi punkti, bet divi precīzi tālmetieni ļāva "Anzāģe" pietuvoties līdz -1. "Bauerfeind" pieļāva kļūdu, un Leimanis izvirzīja vadībā čempioni. Abi "Bauerfeind" mēģinājumi izraut uzvaru nebija sekmīgi, līdz ar to mačs noslēdzās ar rezultātu 72:71.

Otrajā Extra līgas spēlē "Makit/Scandic Fusion" izcīnīja uzvaru pār "Skaistuma Institūtu" ar 71:64. Ceturtās ceturtdaļas sākumā ar diviem precīziem tālmetieniem un vienu divpunktu metienu "Skaistums" panāca +3, bet "Makit" arī atbildēja ar astoņiem punktiem pēc kārtas. "Skaistuma Institūtam" vairs tik raiti neveicās ar punktu gūšanu, līdz ar to mačā triumfēja MSF.

Aizvadītās kārtas rezultāti:
"Anzāģe" - "Bauerfeind" 72:71 (Pugačs 14; Ivanovs 19+10ab, Pommers 19+8ab+6rp)
"Makit/Scandic Fusion" - "Skaistuma Institūts" 71:64 (Storostits 18+11ab; Zvonkovs 19)

 

OlyBet DDL 18. nedeļas spēļu apskats
25.02.2019

Novembra sākumā "Turības" un "Pļavnieku" duelis noslēdzās ar visu laiku iespaidīgāko sagrāvi EBL vēsturē, taču otrajā tikšanās reizē duelis bija daudz sīvāks, un "Turība" triumfēja vien ar 87:76. Piecas minūtes pirms mača noslēguma "Turības" pārsvars bija četri punkti, bet 9:0 izrāviens visu atrisināja. Zaudētāju rindās pavisam tuvu "triple-double" bija Renārs Šķudītis - 12 punkti, 9 atlēkušās bumbas un 9 rezultatīvas piespēles.

Pēc trim smagām sagrāvēm "Banku Augstskolai" izdevās izcīnīt uzvaru - 73:65 pret "Rīdzeni/Sportapunkts.lv". No otrās ceturtdaļas vidus "baņķenes" komanda atradās iedzinējos, tomēr pēdējā nogrieznī BA veica 15:0 izrāvienu, kas pilnībā mainīja spēles gaitu.

"Nenormāli cieti/Zaķumuiža" ar rezultātu 88:59 sagrāva BK "Ķekava/ISG", turklāt jau pēc pirmās ceturtdaļas Zaķumuižas pārstāvjiem bija 21 punkta handikaps. Viena rezultatīva piespēle šķīra Andi Prūsi līdz "triple-double" - 15 punkti, 11 atlēkušās bumbas un 9 rezultatīvas piespēles.

Pirms noslēdzošās mača ceturtdaļas "CBF Binders" atradās iedzinējos pret "LSPA-2" ar trim punktiem, taču atlikušās desmit minūtes komanda uzvarēja ar 20:8, tādējādi visā mačā triumfējot ar rezultātu 65:56. Gatis Līcītis izcēlās ar 8 punktiem, 12 atlēkušajām bumbām un 8 pārtvertām bumbām.

BS "Rīga/Ķeizars" un "Realia" mačs bija interesants ar to, ka katru ceturtdaļu kāda no komandām uzvarēja ar vismaz septiņiem punktiem. Jaunajiem "Ķeizars" basketbolistiem tāda bija viena, bet čempionei "Realia" trīs, kas noveda pie 85:71 uzvaras.

Aizvadītās kārtas rezultāti:
"Turība" - "Pļavnieki" 87:76 (Skroderis 30; Plotnieks 19, Šķudītis 12+9ab+9rp)
"Rīdzene/Sportapunkts.lv" - "Banku Augstskola" 65:73 (Stirna 13; Iļģis 25)
"Nenormāli cieti/Zaķumuiža" - BK "Ķekava/ISG" 88:59 (Buks 21, Prūsis 15+11ab+9rp; Vanags 13)
"CBF Binders" - "LSPA-2" 65:56 (Krūmiņš 18, Metneiks 18+8ab+6rp, Līcītis 8+12ab+8pb; Pugačs 21)
BS "Rīga/Ķeizars" - "Realia" 71:85 (Stašāns 20; Darģis 35+11ab)

 

Olybet sieviešu līgas 9. nedēļas spēļu apskats
23.02.2019

Kas var būt labāks par divu universitāšu dueli nedēļas ievadā? Savā starpā tikās "LSPA" un "RTU", praktiski visu spēli vadībā atradās "LSPA", kas tad arī izcīnīja uzvaru ar rezultātu 60:53. Uzvarētājām "double-double" ar 20 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām sakrāja Paula Lūķe.

Vēl pēc nospēlētām 30 minūtēm rezultāts uz tablo mačā starp BS "Jugla" un "Rīgas 3BJSS" bija 49:46, taču noslēdzošajā ceturksnī Juglas meitenes uzslēdza citus apgriezienus, strauji palielināja handikapu un izcīnīja uzvaru - 72:55. Pēdējās desmit minūtes bija vienīgās, kurās trešās sporta skolas meitenes nesasniedza desmit gūto punktu robežu.

Spēles pirmajā ceturtdaļā "Ķekavas" basketbolistes panāca +6, tomēr drīz vien handikaps pazuda, un vadībā izvirzījās "A.R.T.", kas otrajā puslaikā savu pārsvaru palielināja līdz 13 punktiem. Visā mačā "A.R.T." triumfēja ar rezultātu 51:40.

Labs otrdienas vakars padevās "Avantis" komandai - 62:42 pret BK "Filter". Uzvaras pamatā bija labā aizsardzība, jo divās ceturtdaļās "Avantis" ielaida tikai septiņus punktus. Pavadot laukumā 22 minūtes, "double-double" ar 10 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām izdevās noformēt Ievai Kubliņai.

Uzvarētājs "Latvijas Universitātes" un BK "Filter" mačā noskaidrojās vien spēles ceturtajā ceturtdaļā. Pirmajās minūtēs "Latvijas Universitāte" izvirzījās vadībā ar trim punktiem, bet ar trim precīziem metieniem "Filter" pārņēma vadību. Turpmākajās minūtēs rezultāta starpība bija minimāla, tomēr LU punktus lielākoties guva no soda metienu līnijas, un "Filter" metienu realizēšanā bija precīzāka, tādējādi uzvarot ar 68:63. Lieliska uzvarētāju rindās bija Laine Karlsone - 29 punkti un 22 atlēkušās bumbas.

Aizvadītās kārtas rezultāti:
"LSPA" - "RTU" 60:53 (Lūķe 20+11ab; Tijāre 18)
BS "Jugla" - "Rīgas 3BJSS" 72:55 (Jundase 14; Koltone 14)
"A.R.T." - "Ķekava" 51:40 (Skromane 14; Morusa 8)
BK "Filter" - "Avantis" 42:62 (Karlsone 15+13ab; Voļska 18, Kubliņa 10+11ab)
"Latvijas Universitāte" - BK "Filter" 63:68 (Puļļa 22; Karlsone 29+22ab)

 

Olybet 4. līgas 18. nedēļas spēļu apskats
22.02.2019

SK "Babīte/Čiekurs" ar rezultātu 77:67 pārspēja "TM", un liels nopelns uzvarā ir Edmundam Vaivodam un Mārim Ozoliņam - pirmais guva 28 punktus, kamēr otrā rēķinā 27. Lauzt spēles gaitu "Babītes" komanda sāka pirmā puslaika izskaņā, kad 22:0 izrāviens četru punktu deficītu pārvērta par 18 punktu handikapu.

Otrās ceturtdaļas vidusdaļā "Tune Squad" bija panācis lielāko pārsvaru spēlē, kas bija +12, taču nākamās deviņas minūtes komanda neguva ne punkta, ielaida 17 pēc kārtas, un "Tēva dēli" jau izvirzījās vadībā. Ceturtās ceturtdaļas otrajā daļā rezultatīvi spēlēja TS spēlētāji Freiverts un Uburģis, kuri vienpersoniski apspēlēja pretinieku ar 11:6, tādējādi nodrošinot "Tune Squad" uzvaru ar 61:57.

Ar ļoti iespaidīgu uzvaru izcēlās "Vafeles", kas pārbrauca pāri "Bad News" komandai ar rezultātu 99:28. "Vafeles" laukumā devās arī svētdien, un arī šajā mačā komanda izcīnīja ļoti pārliecinošu uzvaru, sagraujot "Riga Internationals" ar 72:40.

Par pārsteigumu gandrīz parūpējās "GO", kas aizvadīja maču pret "Ko te notiek?". Deviņas sekundes pirms mača beigām "GO" varēja izlīdzināt rezultātu, taču Ivanovs nerealizēja nevienu no soda metieniem, tomēr KTN raidīja bumbu autā, un "GO" rīcībā bija palikušas divas sekundes. Pēc auta izspēles bumba nonāca pie "GO" spēlētāja Lindava, kurš to raidīja grozā, bet spēles laiks jau bija beidzies, līdz ar to uzvaru ar 64:62 izcīnīja "Ko te notiek?".

Neveiksmīgs vakars sanāca "Kultūras Rondo" komandai. Ceturtās ceturtdaļas pēdējā minūtē KR ar precīzu tālmetienu izvirzījās vadībā pret "Kūperu", taču jau nākamajā uzbrukumā ielaida divus punktus ar sodu. Pēc tam "Rondo" kļūdījās un atdeva pretiniekam pēdējo uzbrukumu, kas gan neizmantoja šo iespēju. Pagarinājuma pirmajā aizsardzībā "Kultūras Rondo" spēlētājs Jantons saņēma piekto piezīmi, un komanda palika četru spēlētāju sastāvā. "Kūpers" guva deviņus punktus pēc kārtas un uzvarēja ar rezultātu 90:85.

Aizvadītās kārtas rezultāti:
"TM" - SK "Babīte/Čiekurs" 67:77 (Pāvuls 22; Vaivods 28, Ozoliņš 27)
"Tune Squad" - "Tēva dēli" 61:57 (Gosts 19; Baumanis 18, M. Stasjuns 18)
"Vafeles" - "Bad News" 99:28 (Strautmanis 21, Bunks 8+14rp+7pb; Kančs 8)
"Es un Enkuri" - "Būve IG" 70:66 (Deniņš 16; Āboliņš-Ābols 25)
"A5" - "Dati Group" 72:53 (Gūtmanis 21+19ab; Šnikvalds 16)
"Vafeles" - "Riga Internationals" 72:40 (Salmiņš 17; Sivakumar 13+10ab)
"Ko te notiek?" - "GO" 64:62 (Štorhs 25+20ab; Lindavs 20)
BK "Ķieģelis" - "Pļavnieku records" 55:47 (Magerramovs 20, Eglīts 14+18ab; Zagorskis 21)
"Kultūras Rondo" - "Kūpers" 85:90 (1OT) (Grāveris 34+11ab+5rp; D. Zāģeris 34+21ab)
"Extra People" - BK "Lauki" 57:75 (Teteris 19; Freimanis 33, Strazdiņš 20+8ab+10rp)

 

Olybet Basketbola līgas klientu dienas Ballzy Veikalā!
21.10.2019

<span style="\\&quot;color:" rgb(0,="" 0,="" 0);="" font-family:="" verdana;="" font-size:="" 11px;\="">Olybet Basketbola līgas klientu dienas Ballzy Veikalā!

OlyBet 3. līgas 18. nedēļas spēļu apskats
21.02.2019

Toma Kārļa Broka 42 punkti neglāba "Lai līst" no zaudējuma mačā pret "Neatzītajām cerībām" - 60:74. Uzvarētāju rindās Nils Briedis izcēlās ar 15 punktiem, 11 atlēkušajām bumbām un 8 rezultatīvām piespēlēm. Citā mačā BK "Rimša" pārliecinoši apspēlēja "Riga Crew" ar 73:51.

No pirmās ceturtdaļas vidus "Mpire" atradās vadībā pret "VEFu", komandas lielākais pārsvars bija 13 punkti, taču spēles otrajā daļā handikaps sāka rukt, turklāt "VEFs" ceturtajā ceturtdaļā guva 12 punktus pēc kārtas, kas lauza spēles gaitu - 70:63 par labu "VEFam".

Spēles liktenis "Plēsoņu" un BK "Brekši" duelī atrisinājās vien pašā galotnē - "Plēsoņu" spēlētājs Večens 77 sekundes pirms mača beigām ar precīzu tālmetienu izlīdzināja rezultātu, komandas turpinājumā apmainījās ar neprecīziem metieniem, bet Ābele 12 sekundes pirms finālsvilpes aizmeta garām metienu, savāca atlēkušo bumbu un raidīja to grozā. Seipulāns nespēja izlīdzināt rezultātu, un "Brekši" uzvarēja ar 68:66.

Baumanis piecas sekundes pirms spēles beigām, "ASK Patria" atrodoties vadībā ar +2, aizmeta garām abus soda metienus, un "Burger studio" pavērās iespēja izraut uzvaru, bet Poļa mestais tālmetiens netrāpīja mērķī, un ASK varēja svinēt uzvaru - 88:86.

Ļoti aizraujošs mačs izvērtās starp "Eskimo Piekūniem" un "Skonto plan". Mazliet mazāk kā piecas minūtes pirms mača beigām Kripas precīzais metiens panāca "Skonto plan" +17, bet tās nebūt nebija spēles beigas. Sāka atraisīties "Piekūnu" uzbrukums, precīzs no dažādām distancēm bija Kaminskis. Pusotru minūti pirms beigām Kaminska tālmetiens pietuvoja EP līdz -1. "Skonto plan" prata realizēt soda metienus, kas ļāva panākt +3, kad tīrais spēles laiks palika vien 25 sekundes. "Piekūni" atbildēja ar diviem precīziem sodiņiem, un uz soda metienu līnijas stājās "Skonto" spēlētājs Keziks, kurš abos mēģinājumos nebija precīzs, turklāt Kripa pārkāpa noteikumus pret Kaminski! Abus soda metienus Kaminskis realizēja, un "Skonto plan" pēdējo cerību metiens nebija precīzs - ar 89:88 uzvarēja "Eskimo piekūni"!

Aizvadītās kārtas rezultāti:
"Lai līst" - "Neatzītās cerības" 60:74 (Broks 42; Blūmbergs 29+12ab, Briedis 15+11ab+8rp)
"Riga Crew" - BK "Rimša" 51:73 (Vītols 17; Polis 20)
"VEFs" - "Mpire" 70:63 (Ketlers 24; Šķudītis 20)
"MEH" - "Vervo" 80:69 (Priednieks 27+13ab; Grandbergs 17+12ab)
"Plēsoņas" - BK "Brekši" 66:68 (Arcimovičs 30; Ikaunieks 17, Oliņš 12+19ab)
"ASK Patria" - "Burger studio" 88:86 (Baumanis 26+13ab; Kalniņš 34+20ab)
"Eskimo Piekūni" - "Skonto plan" 89:88 (Kaminskis 31+12ab, Grieze 20+12ab+5rp; Neverovskis 45, Kripa 31+30ab)
"Krabo" - BK "Pilžņi" 56:88 (Jaunrodziņš 18+11ab; Berkolds 19, Linde 15+12ab+7rp)

 

OlyBet Izaicinājuma kausa 18. nedēļas spēļu apskats
20.02.2019

Ļoti rezultatīva spēle izvērtās starp "Riga Rabbits" un "AV Alpina". "Zaķu" komandā Hendrik Schneider guva 45 punktus, "AV Aplina" rindās ar 43 punktiem atbildēja Edgars Ziediņš, 39 punkti, 19 atlēkušās bumbas un 9 rezultatīvas piespēles Mārtiņam Šliteram, 22+20+7 Paulam Bergam, bet "AV Alpina" triumfēja visā mačā ar 119:100.

13 punktu izrāviens ceturtās ceturtdaļas sākumā sekmēja "Sponsoru mednieku" uzvaru pār "Super Manki" (90:72), un uzvarētājiem "lauvas tiesu" no visiem punktiem guva Renārs Penezis (31), Māris Bite (31+15) un Toms Lapsa (20+15), kamēr SM rindās ar 19 punktiem, 10 atlēkušajām bumbām un 8 rezultatīvām piespēlēm izcēlās Ģirts Spēlmanis.

"GāzeLV" praktiski jau no pirmajām spēles minūtēm atradās vadībā pret "Kreisā Krasta Buļļiem" un visā mačā triumfēja ar rezultātu 93:76, bet čempione "T.G.I.F." abās pirmā puslaika ceturtdaļās guva mazāk par desmit punktiem un kopumā zaudēja "Primum.lv" ar 54:63, neskatoties uz Jāņa Kliesmeta 16 punktiem, 14 atlēkušajām bumbām un 8 rezultatīvām piespēlēm.

Arī "Vienradžu" un "37Moto" komandu spēle bija tuvu tam, lai abām vienībām būtu pa 100 punktiem - 112:97. Lielisks sniegums "Vienradžu" līderim Tomam Vilkam, kurš guva 32 punktus, izcīnīja 10 atlēkušās bumbas un atdeva 21 rezultatīvu piespēli, savukārt pretinieku komandā Jānis Zicāns guva 44 punktus.

Aizvadītās kārtas rezultāti:
"Riga Rabbits" - "AV Alpina" 100:119 (Schneider 45; Ziediņš 43, Šliters 39+19ab+9rp, Bergs 22+20ab+7rp)
"Super Manki" - "Sponsoru mednieki" 72:90 (Kuksiks 32, Spēlmanis 19+10ab+8rp; Penezis 31, Bite 31+15ab)
"Kreisā Krasta Buļļi" - "GāzeLV" 76:93 (Ozols 16+10ab; Lācis 25)
"Primum.lv" - "T.G.I.F." 63:54 (Riekstiņš 20+23ab; Dambinieks 20, Kliesmets 16+14ab+8rp)
"37Moto" - "Vienradži" 97:112 (Zicāns 44; Vilks 32+10ab+21rp)

 

OlyBet Extra līgas 18. nedēļas spēļu apskats
19.02.2019

"RSU" ar rezultātu 74:66 pārspēja "Makit/Scandic Fusion", bet pamatu uzvarai studenti ielika ceturtās ceturtdaļas ievadā, kad, gūstot 14 punktus pēc kārtas, uz tablo tika iegūts 14 punktu handikaps. "Pafbet.lv" lielu daļu mača pret BK "Dolāri" atradās iedzinējos un dzinās pakaļ pretiniekam, taču tā arī beigās nepanāca - 87:92. Reno Silavs uzvarētāju labā guva 43 punktus.

Minūti pirms spēles beigām Zaļmežs ar precīzu metienu panāca neizšķirtu "Anzāģe" un "ISBS" spēlē, bet nākamajā uzbrukumā Zaļmežs atdeva rezultatīvu piespēli Pugačam, kurš ar trejaci izvirzīja vadībā "Anzāģe". Neviena no komandām atlikušajā laikā punktus neguva, un "Anzāģe" triumfēja ar rezultātu 83:80.

Spēlē starp "Bauerfeind" un "Skaistuma Institūtu" tikai divās ceturtdaļās kāda no komandām guva vismaz 20 punktus, un aizsardzība kopumā mačā labāka bija "Bauerfeind", kas izcīnīja uzvaru ar rezultātu 62:53. Lieliski nedēļu noslēdza Mārtiņš Zemturis, kurš "UBS" uzvarā pār "OWF" (80:67) guva 16 punktus, izcīnīja 17 atlēkušās bumbas un atdeva 14 rezultatīvas piespēles.

Aizvadītās kārtas rezultāti:
"RSU" - "Makit/Scandic Fusion" 74:66 (Blumbergs 23; Upatnieks 28)
BK "Dolāri" - "Pafbet.lv" 92:87 (Silavs 43; G. Epners 27, Krūms 16+7ab+11rp)
"Anzāģe" - "ISBS" 83:80 (Leimanis 27; Strazdiņš 31)
"Bauerfeind" - "Skaistuma Institūts" 62:53 (Jačmekins 16+12ab; Zvonkovs 20)
"UBS" - "OWF" 80:67 (Metnieks 28+12ab, Zemturis 16+17ab+14rp; Bikovs 33)

 

OlyBet DDL 17. nedeļas spēļu apskats
18.02.2019

Kristapa Pugača 28 punkti nodrošināja "LSPA-2" uzvaru pār BS "Rīga/Ķeizars" ar rezultātu 88:80. Pirmo ceturtdaļu studenti zaudēja ar 13 punktiem, taču turpinājumā "LSPA-2" deldēja deficītu, un izšķirošo izrāvienu komanda veica ceturtajā ceturtdaļā, kad guva astoņus punktus, tādējādi uz rezultāta tablo panākot 11 punktu handikapu.

Bez variantiem noslēdzās spēle starp "Turību" un "Banku Augstskolu", jo "turībnieki" guva divreiz vairāk punktu par pretiniekiem un triumfēja ar rezultātu 105:52. Tāpat liela rezultāta starpība bija "CBF Binders" un "Pļavnieku" duelī, kurā viesi CBF nespēja sasniegt trīsciparu skaitli - 93:55.

"Nenormāli cieti/Zaķumuiža" parādīja savu pārspēku mačā pret "Rīdzeni/Sportapunkts.lv" - jaunie basketbolisti pieveikti ar 86:74. Vadībā "Cieti" atradās jau no pirmajām minūtēm, turklāt "Rīdzene" tā arī nevienu reizi nebija priekšā. Jāteic, ka uzvarētāji ar labu precizitāti izpildīja divpunktu metienus - 54%.

Kā jau ierasts, piektdienas vakara lielais basketbols notika Olainē, kur vietējā BK "Olaine" uzņēma viesus no Ķekavas - BK "Ķekava/ISG". Olaines pārstāvji aizvadīja lielisku otro ceturtdaļu, kuras laikā guva 17 punktus pēc kārtas, bet kopumā desmitminūte tika uzvarēta ar 34:15. "Ķekava/ISG" turējās pretī, no -26 pietuvojās līdz -7, taču beigās BKO izcīnīja uzvaru ar 91:78.

Aizvadītās kārtas rezultāti:
"LSPA-2" - BS "Rīga/Ķeizars" 88:80 (Pugačs 28; Stašāns 21)
"Turība" - "Banku Augstskola" 105:52 (Veiders 30; Iļģis 32+12ab)
"Pļavnieki" - "CBF Binders" 55:93 (Šķudītis 18; Līcītis 27)
"Rīdzene/Sportapunkts.lv" - "Nenormāli cieti/Zaķumuiža" 74:86 (Zariņš 17; Prūsis 28)
BK "Olaine" - BK "Ķekava/ISG" 91:78 (Ausējs 26+12ab; Vanags 19)

 

Otrais posms iesākas ar Juglas un A.R.T. uzvarām
18.02.2019

Sieviešu līgas otrais aplis iesākās ar pārliecinošu BS "Jugla" uzvaru pār "Latvijas Universitāti" ar rezultātu 81:63. Sākot ar otrās ceturtdaļas beigām, Juglas meitenes atradās komfortablā vadībā, un spēles noslēgumā tika iegūts arī +19. Piecas no desmit "Juglas" basketbolistēm guva vismaz 10 punktus.

Otrdienas vakarā tikās "A.R.T." un "Ideju Drukas" komandas. Rezultatīvas ceturtdaļas mijās ar mazrezultatīvām, un labākas sekmes kopumā bija "A.R.T." dāmām, kuras ar 10:0 izrāviena palīdzību sāka pārņemt spēles gaitu un kopējā ieskaitē triumfēja ar 51:36.

Aizvadītās kārtas rezultāti:
"Latvijas Universitāte" - BS "Jugla" 63:81 (Bruzinska 16; Keistere 16)
"A.R.T." - "Ideju Druka" 51:36 (Skromane 9, Linga 8+12ab; Teilāne 13, Gribuste 12)

 

OlyBet basketbola līgas - janvāra līderi
15.02.2019

Labāko spēlētāju apbalvošana - otrdien (19.02.2019.), Olympic Voodoo Casino (Radisson Blu Hotel Latvija, Elizabetes 55/Brīvības 31, ieeja no Brīvības/Dzirnavu ielas krustojuma - uz skatuves atpūtas zonā pie bāra) 19:00

Lūdzam ierasties zemāk minētos izcilniekus, lai saņemtu godam nopelnītās balvas un iemūžinātu šo mirkli fotosesijā!

 

Extra līga

MVP  Artūrs Storostits (Makit/Scandic Fusion) 3-0 vidēji spēlē, 12,67 punkti, 21,67 atlēkušās bumbas, 2,33 rezultatīvas piespēles, 1 pārķertas piespēles un 3,33 bloķēti metieni. Efektivitātes koeficients 29,33.

Rezultatīvākais spēlētājs Kristaps Strazdiņš (ISBS) vidēji spēlē 30 punkti.

Labākais piespēļu devējs Aleksis Putniņš (RSU) vidēji spēlē 6,5 rezultatīvas piespēles.

Labākais atlēkušo bumbu izcīnītājs Arturs Storostits (Makit/Scandic Fusion) vidēji spēlē 21 atlēkusī bumba.

Izaicinājuma kauss

MVP Jānis Kliesmets (T.G.I.F.) 3-0 vidēji spēlē 38,67 punkti, 9,67 atlēkušās bumbas, 8,67 rezultatīvas piespēles un 2,67 pārķertas piespēles . Efektivitātes koeficients 44.

Rezultatīvākais spēlētājs Jānis Kliesmets (T.G.I.F.) vidēji spēlē 38,67 punkti.

Labākais piespēļu devējs Toms Vilks (Vienradži) vidēji spēlē 11,33 rezultatīvas piespēles.

Labākais atlēkušo bumbu izcīnītājs Mārtiņš Zemturis (3BJSS) vidēji spēlē 14,67  atlēkušās bumbas.

3. līga

MVP Juris Šapovalovs (Riga Crew) 2-2 vidēji spēlē 28,67 punkti, 15 atlēkušās bumbas, 5 rezultatīvas piespēles, 2,33 pārķertas piespēles un 1,67 bloķēti metieni. Efektivitātes koeficients 38,33.

Rezultatīvākais spēlētājs Rihards Ginters (Riga Crew) vidēji spēlē 47 punkti.

Labākais piespēļu devējs Edvards Brolītis  (Young Guns) vidēji spēlē 8 rezultatīvas piespēles.

Labākais atlēkušo bumbu izcīnītājs Krists Svārups (BK Pilžņi) vidēji spēlē 20,5 atlēkušās bumbas.

4. līga

MVP Kristians Engels (BK Academy) 3-0,  vidēji spēlē 22,33 punkti, 17,67 atlēkušās bumbas, 3,33 rezultatīvas piespēles, 3,67 pārķertas piespēles un 0,33 bloķēti metieni. Efektivitātes koeficients 36,33.

Rezultatīvākais spēlētājs Kristaps Plotnieks (Pļavnieki) vidēji spēlē 30,33 punkti.

Labākais piespēļu devējs Kristaps Tretjakovs (MZ/ASK) vidēji spēlē 9,5 rezultatīvas piespēles.

Labākais atlēkušo bumbu izcīnītājs Kristaps Sooārs (Pļavnieku records)  vidēji spēlē 17,75 atlēkušās bumbas.

 

DDL

MVP Mārtiņš Darģis (Realia) 3-0,  vidēji spēlē 31 punkti, 10,5  atlēkušās bumbas, 1 rezultatīva piespēle, 1,5 pārķertas piespēles un 3 bloķēti metieni.Efektivitātes koeficients 32

Rezultatīvākais spēlētājs Mārtiņš Darģis (Realia) vidēji spēlē 31 punkts.

Labākais piespēļu devējs Edgars Krasovskis (LSPA-2) vidēji spēlē 7,25 rezultatīvas piespēles.

Labākais atlēkušo bumbu izcīnītājs Gvido Zaļmežs (LSPA-2) vidēji spēlē 12 atlēkušās bumbas.

Sieviešu līga

MVP Laine Karlsone (BK Filter) vidēji 2-1 vidēji spēlē 24,33 punkts, 21,33 atlēkušās bumbas, 3,33 rezultatīvas piespēles, 2 pārķertas piespēles un 0,67 bloķēti metieni. Efektivitātes koeficients 36.

Rezultatīvākā spēlētāja  Laine Karlsone (BK Filter) vidēji vidēji spēlē 24,33 punkts.

Labākā piespēļu devēja Ilze Ieviņa-Moče (Avantis ) vidēji spēlē 11 rezultatīvas piespēles.

Labākā atlēkušo bumbu izcīnītāja Laine Karlsone (BK Filter) vidēji spēlē 21,33 atlēkušās bumbas.

 

Balvas labākajiem spēlētājiem nodrošina: Olybet sporta bārs, Ballzy, VEF Rīga, Dinamo Rīga, Resto Terase, Incrediwear, Bioderma, Fiziocentrs, Isostar, Irve, F1, Knockout Barbershop, Pricekiller.lv, I-food.lv, SC Mežaparks, Wilson un Red Bull. 

 

 

OlyBet 4. līgas 17. nedēļas spēļu apskats
14.02.2019

"Tēva dēli" jau otrajā ceturtdaļā atradās iedzinējos ar 15 punktiem pret "Ezīti miglā", taču turpinājumā atspēlējās, ceturtajā ceturtdaļā veica 9:0 izrāvienu, kas nodrošināja 65:58 uzvaru, bet kopumā izšķirošās desmit minūtes tika uzvarētas ar 19:7. Astoņu punktu izrāviens, kas no +5 deva +13, palīdzēja "Kodolam" ar rezultātu 71:61 pārspēt "A5", un Guntars Bērziņš kaldināja uzvaru ar 18 punktiem, 16 atlēkušajām bumbām un 7 rezultatīvām piespēlēm.

Kristapa Štorha 26 punkti un 24 atlēkušās bumbas palīdzēja "Ko te notiek?" ar 75:61 pārspēt "Riga Internationals". Zaudētāju rindās pavisam tuvu "triple-double" bija Thanusen Sivakumar, kurš guva 28 punktus, atdeva 9 rezultatīvas piespēles un 9 reizes atņēma pretiniekam bumbu.

Interesantu sniegumu demonstrēja "Extra people" - pirmajā ceturtdaļā gūts 21 punkts, nākamajā tikai deviņi, bet pēdējās desmit minūtes zaudētas ar -15, līdz ar to visā mačā atzīstot "Grifa AG/LLA" pārākumu ar rezultātu 56:69. Lieliski svētdiena iesākās "MZ/ASK", kas ceturto ceturtdaļu uzvarēja ar 24:13, tādējādi visā spēlē pārspējot "Es un Enkuri" ar rezultātu 72:63.

Ilgara Magerramova precīzais tālmetiens spēles pēdējās sekundēs atnesa uzvaru BK "Ķieģelis" komandai pār BK "Academy" - 82:81. "Pļavnieku records" uzvaru pār "Bārdainajiem" (72:68) izcīnīja, pateicoties septiņu punktu izrāvienam ceturtās ceturtdaļas otrajā daļā. Divu rezultatīvu piespēļu attālumā no "triple-double" palika Armands Marčenkovs, kurš ar 20 punktiem, 10 atlēkušajām bumbām un 8 rezultatīvām piespēlēm kaldināja "Pilsakmens/NHF" uzvaru pār "Farmers Paradise" - 81:68.

Aizvadītās kārtas rezultāti:
"Tēva dēli" - "Ezītis miglā" 65:58 (M. Stasjuns 23; Tiziks 25)
"A5" - "Kodols" 61:71 (Andersons 17; Bērziņš 18+16ab+7rp)
"Ko te notiek?" - "Riga Internationals" 75:61 (Štorhs 26+24ab; Sivakumar 28+9rp+9pb)
"Vafeles" - "GO" 75:51 (Krūklis 19+13ab+6rp; Maslovs 14)
"Extra people" - "Grifs AG/LLA" 56:69 (Niedrītis 15; Šefanovskis 20)
"Es un Enkuri" - "MZ/ASK" 63:72 (K. Diedišķis 18; Meijers 32)
BK "Academy" - BK "Ķieģelis" 81:82 (Ziediņš 25; Eglītis 24+23ab, Bite 16+9ab+8rp)
"Bārdainie" - "Pļavnieku records" 68:72 (Lucāns 30+13ab; Zagorskis 24)
"Kūpers" - "Sexy style" 116:79 (Ar. Baltgalvis 23; Saušs 30+20ab)
"Pilsakmens/NHF" - "Farmers Paradise" 81:68 (Plotnieks 21+13ab, Marčenkovs 20+10ab+8rp; Pinete 20)
SK "Babīte/Čiekurs" - "Dati group" 51:66 (Vaivods 19+15ab; Šnikvalds 17+13ab)